Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2006., 18:58   #41
pretpostavljam da mislis na ulaz sa strane Saborskog,iznad velikog slapa.
Tesko ces proc bez karte jer ce te decki (vjerojatno) vidit i nac.
Imaju Ladu Njivu i radio-vezu.Ne pokusavaj se muljanjem izvlacit za cijenu jer ces ih samo raspizdit.Ili se ljudski dogovori ili plati koliko treba... pa se spusti do kuda ti asfalt i osoblje/oznake nacionalnog parka dozvole.
.
.
.
.
eko-kompleksashi,dignite malo rucnu.
reko je da bi isao sa zenom i majkom.mozda su tesko pokretni ili ne daj boze invalidi.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 00:16   #42
Quote:
kefa kaže:
...
eko-kompleksashi,dignite malo rucnu.
reko je da bi isao sa zenom i majkom.mozda su tesko pokretni ili ne daj boze invalidi.
Ovo ti je očekivani komentar. Da netko hoće svoj gliser dovesti do jezera, bi li mu i tu dao koristan savjet?
Teško pokretni ljudi ili ne daj Bože invalidi imaju pristup s jedinice na način koji sam opisao (jer sam masu puta vodio teško pokretne ljude).
A čovjek je prije rekao da mu je trebalo "nekoliko sati" od jedinice do Kozjaka, što se inače i sa teško pokretnim ljudima prelazi za puno kraće vrijeme.
By the way, gdje se mogu upisati u Hrvatsku udrugu za borbu protiv organizirane ekologije?
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 13:24   #43
no dobro.
koliko-toliko smo se drzali teme i (pr)osvijetlili verdi vedrana.
osobno,sve bi radio ako dozvoli uprava parka (gliser,moto-cross,lov/ribolov,rostilj,glasna glazba,narko-orgije)
jesam stetocina ali u okviru dozvoljenog.


ne znam di je sjediste Udruge Ekocid i kako se upisuje.
ja svoj mali doprinos dajem tankanjem goriva...nerazumnom potrosnjom (printer) papira...nabavom jednokratnih pelena/ulozaka...
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:54   #44
Smile NP Plitvicka jezera-sto je dobro znati

Vodimo obitelj na jednodnevni izlet....

Zanima me na koje stvari treba obratiti paznju, koji najbolji ulaz iz smjera Zagreba????Koja je razlika izmedju prvog i drugog ulaza..?

Vodimo klince i to njih pet....sta se preporuciti....spominje se neki restoran u sklopu parka, kakve su cijene..ili je bolje spremiti nesto i ponjeti....

sta treba znati za ugodan boravak..?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:37   #45
razlika je to što se na jednom ulazu obilazi u jednom smjeru, a na drugom ulazu u kontra smjeru. nema neke prevelike razlike. meni je osobno nekako draži prvi ulaz iz smjera Zagreba. ak ose uđe na taj, onda se prvo dosta hoda, pa brod, pa hodanje, vlakić, i još malo hodanja. na drugom ulazu, dakle, ide to sve u kontra smejru (malo hoda, vlakić, hod, brod, hod). ponesite si pića (voda, sok) sa sobom jer litra i pol jamnice u pet ambalaži tamo stoji 18 kn. za hranu ne znam, uvijek sam se najeo prije, a tamo sam jeo one odlične štrudle s višnjama i makom. 10 kn komad kod bakice na štandu. jako fino!
ja uvijek uzmem najdulju rutu. pomalo me obeshrabri podatak o 6 h hoda, ali to niti ne primijetim. ipak, možda bolje da skratite malo zbog klinaca. na početku imate kartu s rutama i cca vremenom obilaska. nemojte uzeti najkraću, bit će vam žao.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:45   #46
Havala ti na postu....
sto se tice hodanja...ja sam jedina u cijeloj grupi koja ...jel...voli hodati.... sto ti kazesh, zaboravim koliko i kad... tako da je meni zao njih...bash ih sad i ne zelim natjeravati po parku..pa da iz neceg lijepog i zabavnog postane, nesto, sto zele da se sto prije zavrshi.. i ovako sam ih jedva animirala za plitvice....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:15   #47
Quote:
happygoose kaže:
Havala ti na postu....
sto se tice hodanja...ja sam jedina u cijeloj grupi koja ...jel...voli hodati.... sto ti kazesh, zaboravim koliko i kad... tako da je meni zao njih...bash ih sad i ne zelim natjeravati po parku..pa da iz neceg lijepog i zabavnog postane, nesto, sto zele da se sto prije zavrshi.. i ovako sam ih jedva animirala za plitvice....
Meni se čini da se u šetnji po Plitvicama posve izgubi osjećaj za vrijeme, čak i onima koji ne ljube hodanje, čak i klincima.
Preporučujem drugi ulaz (od Zagreba), dakle iza velikog jezera, odvesti se vlakićem do gornjih jezera, i onda laganini spuštanje - sve uz i kroz slapove.
Oni restači na livadi kraj velikog jezera su, bar meni, nešto prestrašno. Posljednje utočište tvrdog socijalizma u balkanskoj varijanti. Radije sendviči iz ruksaka. A one štrudle, pite i sl - sve su apsolutno jednake; gotovo sam siguran da iz uprave parka skupljaju bakice po okolnim selima i onda im dijele kolače za prodaju. Meni to jako smiješno!
Stanite na Rastokama uz put!
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 07:58   #48
Za ulaze je sve rečeno. Ako želiš razgledavati jezera od donjih prema gornjim biraš prvi ulaz. Drugi je negdje na sredini pa je pogodan za uloviti vlakić do gornjih pa natrag.
Meni osobno je prvi ulaz bolji, ali to je čisto stvar ukusa.

Za restorane je možda bolje birati one van parka. U Rakovici i ostalim mjestima par km prije jezera su dosta dobri i sa normalnim cijenama. Imaš ih na svakom koraku.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 08:13   #49
Hvala svima na odgovorima...
Mislim da ce klincima biti zanimljivije otici prvo sa vlakicem(drugi ulaz)...pa onda hod...itd.
Hrana, mislim da za vrijeme provedeno u parku, budemo naparvili i ponjeli sendvice sokove i voche....a kad smo jednom na putu onda cemo stati negdje i pojest neshto sa zlicom po mogucnosti

Obozavam Rastoke, vec sam bila tamo jednom ili dvaput..nema veze...ako vrijeme dozvoli stati cemo....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 08:17   #50
Quote:
zakan14 kaže:
Meni se čini da se u šetnji po Plitvicama posve izgubi osjećaj za vrijeme, čak i onima koji ne ljube hodanje, čak i klincima.
Preporučujem drugi ulaz (od Zagreba), dakle iza velikog jezera, odvesti se vlakićem do gornjih jezera, i onda laganini spuštanje - sve uz i kroz slapove.
Oni restači na livadi kraj velikog jezera su, bar meni, nešto prestrašno. Posljednje utočište tvrdog socijalizma u balkanskoj varijanti. Radije sendviči iz ruksaka. A one štrudle, pite i sl - sve su apsolutno jednake; gotovo sam siguran da iz uprave parka skupljaju bakice po okolnim selima i onda im dijele kolače za prodaju. Meni to jako smiješno!
Stanite na Rastokama uz put!
Jedno ima tri ,jedno cetri godine, jedno sest, i dvoje tinejdjera koji bash i nisu navikli hodati...pa im je ovo shansa
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 19:28   #51
da, da, Rastoke obvezno! a za hranu - sendviči su sasvim dobar izbor. ako imate vremena, skočite do Korenice do Macole. sigurno će ispasti bolje nego po ovim restoranima kod samog parka. od Korenice možete čak i do Otočca (cca 30 i nešto km) pa autocestom nazad.
ako se hoćeš dječurliji zamjeriti, onda se penjite na vidikovac kod velikog slapa, to ti nikad neće zaboravit
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 20:11   #52
plitvice zimi

da li je tko isao na izlet na plitvice zimi? organizira li to koja agencija il se mora ici privatno?
snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:16   #53
planiram iti ove zime, na par dni. nakon kaj sem tam bil na jesen i odushevil se. ne znam za agencije, nisu potrebne, znam da ljudi idu privatno, ja osobno uzimam privatni smjestaj. a skuzil sam da se po ljeti i na jesen more prespavati i u vreci for free.

sam pazi da se ne okliznesh, i da ne bude magla, kaj cesto zna biti slucaj, jer onda nemash puno od velicanstvenog dozivljaja.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:51   #54
koliko je upad u nacionalni park? kak nalazite privatan smjestaj i jel netko zna koliko je cca nocenje?
snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 10:02   #55
Imaš na netu službenu stranicu od Plitvičkih jezera. Tamo ti pišu cijene ulaznica za cijelu godinu. A smještaj sam ja tražila tako da sam u Google ubacila smještaj i Plitvička jezera. Izbaci ti dosta toga, ali se ne sjećam da li je i koliko često pisala cijena.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 12:21   #56
ak si v Zagrebu, na Zrinjevcu, prije Tesline imash ured od NP Plitvice, tam dobish sve materijale i informacije! inace turisticka zajednica plitvice na netu! karta je oko 50 kuna, il tak nekaj..za decu manje.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 20:01   #57
Evo mi se baš vratili sa Plitvica, bili smo tamo punih tjedan dana od 30.12.2006-06.01.2007, znači i na dočeku, pa ti imam informacije iz prve ruke.

Cijena ulaznica je bila nekih 45-50 kuna i vrijedila nam je za sve dane, s time da su djeca platila skoro duplo manje. Radi i potpuno obnovljena i proširena vučnica sa novoizgrađenim restoranom, jedino ne radi Lička kuća.

Nekih 400m od Ulaza 1 (Veliki slap), iznajmili smo cijelu kucu i to po vrlo povoljnoj cijeni: za nas 7 (4 odraslih i 3 djece preko 15 g.) platili smo 4500,00 Kuna / za 7 dana sve uključeno. Kuca je bila stvarno savršena, kompletno namještena sa svim potrebnim, 3 spavace sobe, 2 kupaonice + WC, kuhinja, blagovaona, dnevni boravak, terasa ... sve u svemu nekih 150m2. Iskreno, ljepše mi je bilo nego doma.

Znam da ista obitelj ima i još jednu manju kućicu za iznajmljivanje, nama je bila premala, ali je idealna za 2-4 osobe (potkrovlje je izrađeno u drvetu i jako romantično - 1 veća i 1 manja sobica). Također je kompletno namještena. A mogu se iznajmiti i samo sobe (mislim da su dvokrevetne).

Imaju svoju stranicu pa možeš pogledati (nama su odmah odgovorili i sve smo tako rješavali). http://www.plitvickajezera.info

Nadam se da sam nekome pomogla
anavi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:37   #58
je li tko kad vidio koga da je pljusnuo na Plitvicama s drvenog mostića u vodu? uvijek se to pitam kad tamo hodam
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 10:30   #59
Quote:
x-type kaže:
je li tko kad vidio koga da je pljusnuo na Plitvicama s drvenog mostića u vodu? uvijek se to pitam kad tamo hodam
Je je, prije par godina bili mi s kumovima tamo, i kum se napravio pametan, pa kao skočit će na mostić, kad ono, tres, pljas, bum i našao se u vodi do struka , samo zato što smo ga uhvatili, inače bi se cijeli smočio. A bio je 5. mjesec, voda još hladna, ma je bio prava senzacija onako s mokrim hlačama, tenisicama.... Da ironija bude veća, htio je kumu nosit na ramenima, pa su ljepo opet zajedno pali ovaj put na suhome, ona razbila čelo, a on ni pet ni šest nego joj svezao svoje čarape onako mokre i hladne oko glave da zaustavi krvarenje.

E stvarno kad se toga sjetim

Da ne bi pomislili da mostići nisu sigurni, on je skakao na neki što nije bio otvoren za posjetitelje.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 10:39   #60
Quote:
aaston kaže:
Biti će da sam ja to spomenuo, čuo sam tu informaciju od dobrog prijatelja. Međutim ne mogu tvrditi da je 100% tako jer se nisam sam uvjerio. Ali definitivno ne bi trebalo biti skupo van N.P.

Radim već jako dugo kao vodič na Plitvicama i mogu reći da imam informacije iz prve ruke, budući često odsjedam tamo.

Ovako, noćenje se kreće oko nekih 100-njak kuna po osobi, bilo u Parku bili izvan Parka. Ali iskreno, ima svašta za iznajmiti, bila, vidjela, uvjerila se na svojoj koži.
Osobno uvijek odsjedam u mjestu Rastovača, odmah uz Ulaz 1 i Restoran Lička kuća, nema niti 5 minuta hoda do jezera. A mogu reći da je smještaj predivan, udaljeno je od glavne ceste nekih 300-njak metara, okruženo šumom, mir, tišina, a opet sve blizu. Ali to opet u prvih 5-6 kuća, dalje me nekako ne privlači.

A sada, ako nekome igra ulogu platiti 20-30 kuna po osobi manje, neka izvoli, meni je bitno da se odmorim, da mi bude ugodno i ljepo, da je čisto i uredno, a tih par kuna mi ne igra nikakvu ulogu.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.