Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2015., 15:21   #341
Tko je zvijer?

Ima ih više!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 22:50   #342
Svi sve znaju no nitko ne zna ništa,to je slika i prilika društva danas.Što ljepše lažeš ljude to veća šansa da budeš popularan no tko istinu govori i tko zna na njega drvlje i kamenje.Onda se čudu ljudi što postoje tajna društva,tajna društva su posljedica ljudske većine koji su inkvizitori svega što je dobro na ovoj zemlji.

Evidentno je po prirodi Apokalipse da je pisano iz ugla Izraelske persepktive tadašnjeg vremena( s obzirom na mnogo puta pominjanja plemena Izraela itd)a s obzirom da Rimska crkva od sama početka tvrdi da ne razumije taj text uopće,ajd barem su priznali u to doba za razliku poslije vremena ..

Izraelci koriste brojeve koji zamjenjuju slova i to se zove gematria staro preko 6000 godina tehnika.Nije čudno da u tom tekstu koriste brojčanu vrijednost a mudrost je razumijeti o čem se tu radi kao što u samom tekstu piše da tko ima mudrosti razumijeti će broj 666.

Dokazati ću vam samo da je to iz pera Izraelskog nekog mislioca napisan tekst.

Svi manje više znamo da piše u Apokalipsi da broj 666 je broj zvjeri(priroda entitea) koji je broj čovjeka dakle radi se o čovjeku.

Čovjek na Hebrejskom se piše ako čitamo s lijeva na desno AlephDaletMem(ADM) ili nama znano ADaM.

To ima Gematrijsku vrijednost po ordinalnoj metodi slijedeće: Aleph(1)Dalet(4)Mem(13)=1+4+13=18

Uzmimo broj 666 zbrojimo imamo 6+6+6=18

Dakle broj 666 je broj čovjeka po Hebrejskoj gematriji.

To pokazuje način u kojem pravcu treba ići za razumijeti nešto što je skriveno a nije smijelo biti otkriveno vjerojatno u okviru politčkog religijskog konteksta o turbulentnog tadašnjag vremena kad je pisano.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 02:03   #343
Quote:
I.L kaže: Pogledaj post
Što i koga predstavlja 'Zvijer' iz posljednje knjige Svetoga Pisma? Mnogi su pokušali protumačiti! Zaključci su različiti. Ali istina je samo jedna! Inače, svaki simbol kroz Bibliju, ima svoje duboko značenje. U Bibliji je 'Zvijer ' simbol Neprijateljstva prema pravednicima - Božjem narodu! Simbol proganjanja, masakriranja i ubijanja!

Od početaka svijeta... od pada u grijeh. Lucifer je proganjao pravdu. Podizao svoja carstva - nadahnuta njegovim duhom. Sva ta carstva, lažne i opsjenarske religije, kultovi i vladari , također predstavljaju - Zvijer!

Međutim, Otkrivenje - u svezi Danijela - iznosi jendu novu činjenicu, novu sliku... završne borbe svijeta protiv Boga!



"I zaustavi se na pijesku morskome.... I vidjeh Zvijer kako izlazi iz mora, imala je sedam glava i rogova deset. I na rogovima njenim - deset kruna, a na glavama njezinimm imena BOGOHULNA !


I zvijer koju ugledah bijaše kao ris, a noge joj kao u medvjeda, a usta njezina kao usta lavova, i predade joj Zmija moć svoju, i prijestol i AUTORITET VELIKI.
(Otkrivenje. 13: 1 -2.)


Dalje nam tekst daje još karakteristika Zvijeri.

A zvijer je sastavljena od onih zvijeri koje su u Danijelu proroku opisane. (Dan.7:2-25.)


Te velike nemani predstavljaju zemaljska carstva koja su mučila i proganjala prave vjenrike u pravoga Boga! Svaka neman pokazuje svoje karakteristike. Bibilon bijaše... "glava zlatna" ili... oholi lav... Medo-perzija bijaše strašni medvjed... "koji ždere mnogo mesa... i rastrgnuta rebra (žrtve) mu u ustima..."! pa sve do - 'željeznog carstva' - Okrutnoga Rima!

Zvijer pokazana Ivanu... ima karakteristike svih ovih prijašnjih zvijeri. Tko je ta Zvijer?

Što nam kazuje povijest? U istom 13. poglavlju Knjige otkrivenje, opisana je i druga zvijer koja i "oganj spušta na zemlju, ali samo na oči ljudi..."! Tko je ona? I koga predstavlja? Događaji se sve brže odigravaju. razumijevanje ovih proročanstava je od životne važnosti. Inače će vas događaji - zateći! Kao tat u mrkloj noći!


Bog je unaprijed objavio... naše je da se trudimo i istražujemo!


Uskoro... odigravat će se veliki i strašni događaji, da će "zamirati srca ljudska" tada će mnogi listati Danijela i Otkrivenje, pokušavajući shvatiti...

Zato postavljam ovu temu, da proučavamo sada... da vidim vaše stavove.

Proslo je 16 g,od otvaranja ove teme.konkretnog odgovora nije bilo.
U tim godinama toliko se toga brzo odvijalo.
Možemo li sada odgovoriti na pitanje autora teme?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 04:01   #344
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Proslo je 16 g,od otvaranja ove teme.konkretnog odgovora nije bilo. U tim godinama toliko se toga brzo odvijalo. Možemo li sada odgovoriti na pitanje autora teme?
Možda je IL prije 16 godina bolje vidio, nego neki danas, da se radi o Američkoj politici?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 08:35   #345
U Kur'anu se samo na jednom mjestu spominje "zvijer" odnosno stvor iz zemlje.
I kad dođe vrijeme da oni budu kažnjeni, Mi ćemo učiniti da iz zemlje iziđe jedna životinja koja će im reći da ljudi u dokaze Naše nisu uvjereni. Kur'an; Pčela 27:82
Hadiska tradicija sadrži više detalja o samoj "zvijeri" i o događajima vezanim za istu.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 09:55   #346
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Proslo je 16 g,od otvaranja ove teme.konkretnog odgovora nije bilo.
U tim godinama toliko se toga brzo odvijalo.
Možemo li sada odgovoriti na pitanje autora teme?
Liga naroda,Ujedinjeni narodi.!?
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 00:33   #347
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Liga naroda,Ujedinjeni narodi.!?
Đuro Pucar Stari?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 01:06   #348
2002. se čini tako dalekom...
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 10:05   #349
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
2002. se čini tako dalekom...

a samo je 16 prošlo.A djeluje kao stoljeće.

Moj je utisak da ljudi jednostavno žive,bolje rečeno preživljavaju vrijeme prorečenog,bez stvarnog interesa zašto i radi čega je tako.Jer mi na forumu prisutni samo smo, zrna pijeska u Sahari.Koji je značaj zrna pijeska?

Namjerno sam podigla ovu staru temu,a nisam napr. na alternativi otvorila novu.Smatram da je toj temi ovdje mjesto,jer se bazira na religijskoj knjizi i
ovdje su prisutni nevjernici i vjernici više religija.
Ovdje su pisali i pišu ljudi koji jesu u mogućnosti uočiti i usporediti,bilo po kojoj osnovi.No pišu i oni koji osobno nikada nisu pročitali Bibliju.
U tumačenju ili barem pokušaju istog,nema mjesta argumentima temeljinim isključivo na znanosti ili religiji ili nevjeri.
Po mom mišljenju još jedan faktor je bitan:Nedostak radoznalosti i mašte.
Zamisliti sebe kao osobu iz prvog stoljeća n.e.,kojoj je dano da vidi buduća zbivanja,a nedostaje joj mogućnost opisa onog što u njegovo vrijeme ne postoji.Napr.kako opisati tehnologiju koja će postojati tek 19 stoljeća kasnije.
Nemimovne su usporedbe s onim što poznaješ.
Osobno mislim da se mi nalazimo u ovom prorečenom razdoblju:
Otkrivenje 13,pod naslovom PRVA ZVIJER.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 11:15   #350
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

a samo je 16 prošlo.A djeluje kao stoljeće.

Moj je utisak da ljudi jednostavno žive,bolje rečeno preživljavaju vrijeme prorečenog,bez stvarnog interesa zašto i radi čega je tako.Jer mi na forumu prisutni samo smo, zrna pijeska u Sahari.Koji je značaj zrna pijeska?

Namjerno sam podigla ovu staru temu,a nisam napr. na alternativi otvorila novu.Smatram da je toj temi ovdje mjesto,jer se bazira na religijskoj knjizi i
ovdje su prisutni nevjernici i vjernici više religija.
Ovdje su pisali i pišu ljudi koji jesu u mogućnosti uočiti i usporediti,bilo po kojoj osnovi.No pišu i oni koji osobno nikada nisu pročitali Bibliju.
U tumačenju ili barem pokušaju istog,nema mjesta argumentima temeljinim isključivo na znanosti ili religiji ili nevjeri.
Po mom mišljenju još jedan faktor je bitan:Nedostak radoznalosti i mašte.
Zamisliti sebe kao osobu iz prvog stoljeća n.e.,kojoj je dano da vidi buduća zbivanja,a nedostaje joj mogućnost opisa onog što u njegovo vrijeme ne postoji.Napr.kako opisati tehnologiju koja će postojati tek 19 stoljeća kasnije.
Nemimovne su usporedbe s onim što poznaješ.
Osobno mislim da se mi nalazimo u ovom prorečenom razdoblju:
Otkrivenje 13,pod naslovom PRVA ZVIJER.
Kršćanstvo je nastalo iz Judaizma. Iako je ta činjenica svima poznata to se često zanemaruje. Kod Kršćana je centralna figura religije Isus Krist. Kod starih Hebreja pronalazimo Meiju, ali u Judaizmu Mesija nije bio bitan. Neki oblici Judaizma nisu ni imali Mesiju.

Za tekst otkrivenja se smatra da ga je napisao pisac Ivan koji je napisao i Evanđelje po Ivanu. Ako bi pisac bio apostol Ivan misle neki onda on nije mogao napisati taj i takav tekst poput Otkrivenja jer ni prolog u Ivanu ni Otkrivenje nije mogao napisati prosti, neobrazovani i nepismeni ribar iz prvog stoljeća. Smatra se da je taj tekst napisao netko tko je imao veliko znanje i tko je bio jako dobro obrazovan.

Čak ni učeni ljudi iz prvog stolječa i kasnije nisu dobro razumjeli značenja zapisanih u tom tekstu.

Smatra se da se radi o proročanstvima a još nikada nije dokazano da je bilo koje proročanstvo ostvareno.

Tako kako ti tumačiš, tako se mislilo već u Isusovo vrijeme. Isus je prorokovao dolazak kraljevstva Božjeg još za vrijeme Petra i svetih Apostola. Znači to prorečeno razdoblje je već trebalo biti ostvareno u prvom stolječu. Umjesto toga se dogodio pad Jeruzalema i rušenje Hrama. Kršćani su poslije tvrdili da je to prorekao Isus. Zapravo je proročanstvo napisano poslije prorečenog događaja.

Dakle od početka postoje puka nagađanja o tome kad će doći kraljevstvo nebesko. Datum se već dvije tisuće godina pomiće.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 12:15   #351
Napreskake gledam upise, i malo po netu...

Za vas "zvijer" neće biti nikakva zvijer, nego alegorija za neku silu, narod i sl.?
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 13:31   #352
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Napreskake gledam upise, i malo po netu...

Za vas "zvijer" neće biti nikakva zvijer, nego alegorija za neku silu, narod i sl.?
Na koga se to odnosi vjernike ili nevjernike?
Ili mene osobno?
Naime ja sam kršćanka.
Upravo tako mi se čini da je riječ o alegorijama.I da smo u vremenu u kojoj je ta sila tj narod ili narodi počela s vidnim djelovanjima.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 17:49   #353
I kakva predviđanja misliš da će se ostvariti?
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 19:39   #354
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Napreskake gledam upise, i malo po netu...

Za vas "zvijer" neće biti nikakva zvijer, nego alegorija za neku silu, narod i sl.?
Zvijer je Rimsko carstvo, odnosno današnja njegova inkarnacija.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 20:29   #355
"I zaustavi se na pijesku morskome.... I vidjeh Zvijer kako izlazi iz mora, imala je sedam glava i rogova deset. I na rogovima njenim - deset kruna, a na glavama njezinimm imena BOGOHULNA !

I zvijer koju ugledah bijaše kao ris, a noge joj kao u medvjeda, a usta njezina kao usta lavova, i predade joj Zmija moć svoju, i prijestol i AUTORITET VELIKI. (Otkrivenje. 13: 1 -2.)

Zvijer izađe iz mora. More je uztalasano nemirno čovjećanstvo koje izbacuje svojim talasima prljavštinu.
Iz tog mora izabrana izlazi prljava zvijer. Njeni rogovi predstavljaju kraljevstva sva koja su skupljena protiv Boga.
Sastavljena je od tri zvijeri leoparda, medvjeda i lava.
Današnje vodeče sile imaju simboliku zvijeri, leopard medo i lav su očito simboli današnjih močnih sila i njihovih zvjerskih misli.
Ona se ponaša kao zvijer i jede puno mesa i pije puno krvi to jest vodi ratove. Zmaj joj daje snagu, a zmaj je đavo. Ali Bog če sve zvijeri uništiti u određeni dan
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 20:59   #356
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Na koga se to odnosi vjernike ili nevjernike?
Ili mene osobno?
Naime ja sam kršćanka.
Upravo tako mi se čini da je riječ o alegorijama.I da smo u vremenu u kojoj je ta sila tj narod ili narodi počela s vidnim djelovanjima.
Za kršćane općenito...

Za nevjernike je sve ovo ionako predmet šprdnje :S

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zvijer je Rimsko carstvo, odnosno današnja njegova inkarnacija.
Hvala na odgovorima.

Pitam jer za nas muslimane se ne radi o alegorijama. Pojava zvjeri, je jedan od velikih predznaka Sudnjeg Dana. Nakon što se bilo koji od velikih predznaka desi, vjerovanje se više ni od koga neće prihvatiti. Jer se više nema ni u šta vjerovati - može se samo svjedočiti ono što se u Objavam najavljivalo i upozoravalo.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 23:05   #357
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Proslo je 16 g,od otvaranja ove teme.konkretnog odgovora nije bilo.

Možemo li sada odgovoriti na pitanje autora teme?
Zar je već prošlo toliko godina? Hm, vrijeme stvarno brzo leti.

A odgovor? Da, uvijek je isti : svjetske vlasti politike.

Otkrivenje govori o 'zvijer će napasti Babilon Veliki'.
(u prijevodu : svjetska politika će se obračunati sa religijama i religije nadvladati)

Radi se o proročanstvu koje je već na snazi tj. ispunjenju rečenog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 16:49   #358
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zvijer je Rimsko carstvo, odnosno današnja njegova inkarnacija.
Rimska crkva je pozitivac fulao si.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 18:33   #359
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Rimska crkva je pozitivac fulao si.
Rimsklo carstvo i RKC nisu isto.
Crkva je osnovana u Rimskom carstvu koje je već bilo razvratno i kotrljalo se svome kraju.
Rimska Crkva ipak nije pozitivac,zastranila je vrlo duboko,što se upravo u sadašnjosti dobro može vidjeti.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 19:06   #360
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Rimsklo carstvo i RKC nisu isto.
? misliš

Rimski car Konstantin je bio osnivač Rimokatoličke crkve.

A ti sad reci da to dvoje nije isto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.