Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2002., 22:17   #1
Kisindžer podnio ostavku!

Vijesti upravo javljaju da je H. Kisindžer, koji stoji na čelu komisije koja istražuje napade na dva nebodera u USA , (od 11.09) podnio danas ostavku. Nije htio dati nikakvu izjavu povodom svoje ostavke što, na prvi pogled, još više začudjuje.

Nakon što je u vezi afere "antrax" otkriveno da iza tog gnusnog čina ne stoje muslimani, kako je prvobitno plasirano u svjetskim medijima, već židovski lobi u USA i američka državna laboratorija na čelu sa židovom M. Jackom (vidjeti odgovarajući topic na Monitoru o tome!) - izgleda da je na pomolu otkrivanje i objelodanjivanje još jedne velike smutnje prema nama, muslimanima.

Možda upraovo u ovome leži odgovor zašto je USA predsjednik, Bush, ovih dana sasvim jasno nagovjestio budući nuklearni napad na Iraq. Jasno je.. cilj je stvaranje kaosa, a jasno je i zbog čega!

Zanima me kakav će stav nakon toga imati mnogi članovi ovog foruma, koji su do sada muslimane krivili i za antrax i za WTC...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:44   #2
Evo kliknite ovdje: A n t r a x Na ovaj se topic nisu htjeli ni osvrnuti Židovi i njihovi dušebrižnici na ovom forumu, to jest, ranije na RiF-u. Valjda je lakše, popun noja, zabiti glavu u pijesak i prepustiti se inerciji.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 23:45   #3
nesporazum ili ???

Shady,
malo pitanje: zasto smatras da nesto ovakvo ima veze sa religijom na ovom forumu ???
ili sa religijom uopce ?
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 01:03   #4
Smatram Page, jer su mnogi su ovdje, kao i na mnogim drugim mjestima na netu i u medijima, optužili muslimane za antrax i za wtc.

Muslimani su jedna vjerska grupa a ovo je podforum "Religija".

Ukoliko se ispostavi da je afera za antrax bila smišljenja, organizirana i sporovedena kako bi se muslimanima nanijela ljaga, i ako se ispostavi da je gnusni napad na WTC isto tako podmetnut, onda to može biti dobar povod da ovdje, na "Religiji" pokušamo dokučiti ko sve to radi, iz kakvih interesa. Isto kao što sam bio ubjedjen da iza napada antraxom ne stoje muslimani, tako sam uvjeren za ne stoje ni iza napada na WTC. A na rifu je ranije svanulo mnogo topica o antraxu, kao i o wtc, i u njima su muslimani napadnuti...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 01:35   #5
možda su napadnuti,
ali zar ne razlikuješ politiku od religije. Pratio sam puno toga što si pisao...
ti jednostavno griješiš u vrlo banalnoj stvari:
nemaju ti napadi puno veze sa kršćanstvom ili religijom. Muslimanske zemlje su jednostavno pod udarom zbog interesa toka novca, nafte i takvih stvari.
Kršćanstvo, kao religija je danas toliko sterilizirano, da se jednostavno nije sposobno boriti na takvim frontama. Pa ono momentalno, jedva opstaje
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 01:59   #6
Razumijem šta želiš reći, Page, i složio bih se sa tobom, uz jednu malu razliku. Svetovno i religiozno su danas jako izmiješani i isprepletani pojmovi! Uzmimo, recimo, kao primjer to što je logo nato pakta križ i sagledajmo djelatnost ove institucije u svjetlu krććanskih uvjerenja.

Naše živote često odredjuju one snage koje ni ne slutimo. Lakše nam je po inerciji povjerovati da nema nikakvih "teorija zavjere" i da se sve na ovome svijetu spontano i neplanski dogadja, nego pokušati proniknuti u zamršene lavirinte ljudskih intriga i spletki. Medjutim, dok se tog posla ne latimo, dok ne odgonetnemo u te bolesne sanje i krvava nastojanja - i dok se tome ne usprotivimo - nikada nećemo moći stvoriti jedan bolji svijet, kojeg na kraju moramo ostaviti našoj djeci.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 07:30   #7
Cool Milost.

Očekivano. Nije htio drugi put podnijeti istu individualnu pogrešku, a ne zato što je moralan – Anri je i prije vodio katastrofalne političke poteze – možebitno je kad bi se otvorile neke arhive, da bi se dragom Anriju sudilo, jer je Amere uvukao u katastrofične vanjsko-političke poteze, koji su se odrazili na ekonomiju SAD-a također.
Za antraks je poznato od prije, da nije ubačen iz vana – no nije ni blizu bio osiguran odgovor na pitanje ko je zapravo pošiljalac tih paketića.
Sad je dakle sve razjašnjeno.
H. K. je nakon napada na WTC, bio jedan od rijetkih, koji je do danas, održao sumnju u istinitost okrivljenih napadača. Bio je i jedan među prvima koji je izrazio skoro apsolutnu sumnju u antraks-okrivljene.
Igrala se dječica kao i sa HIV-om. Ne bi me čudilo da nam pošalju i malo veće doze antraksa.
Da, Saddam je poremećen, veliki je tiranin, ići će možda i do kraja – no Arapi imaju jednu karakteristiku, a to je, da ako su kao Saddam, kukavice – znaju stati kad osjete da im se bliži kraj – tu su izuzetno poltronski mudri.
On the other side – Saddam, ne posjeduje, ni blizu toliko bioloških igračaka – koliko mu Ameri pripisuju.
Usto, sastojci za tu biologiju su Iraku stizali iz SAD-a. Bože moj, kako to????
Ali, dozirano, stizali. God, kako to???? Zašto to??
Jesu li Ameri pokušali nacistu Saddama pridobiti kao kontrolora, pa onda, pu pike – ne važi, ako se ne igraš po našim pravilima igre – onda ćemo da ti izolujemo narod – neka svi Iračani pomru – svi; nećemo iračkoj opoziciji koja preklinje 10 prokletih years, da joj se dâ minimalna vanjskopolitička pomoć da svrgnu Tiranina, dati ni mig – nego ćemo osigurati da se Saddam još više učvrsti, da mu narod bude, još više gladan, i da tako gladan, bude još lakša meta za Saddamovo manipuliranje.
Bush nije skakač – nakon e4 – njegov potez se ne zna – Anri mu je to nekoliko puta rekao otvoreno.
Valjda, promjene globalne klime, pa, Junior, sve neuravnoteženije živi.
Posljednji u nizu njegovih odličnih poteza, je pokušaj uspostavljanja kontrole nad vjerskim zajednicama – zapravo nad muslimanima u SAD-u.
No, mnoge vjerske i nemonoteistički religiozni pokreti, osjetili su vibru (za razliku od Evropljanja) - i spriječili Neronov plan na vrijeme.
Ne samo zato što su Sri Chinmoy, Pir Vilayat Khan i monsinjor Thomas Hartman, znali muhabetiti, tokom, više sabahâ u prošlosti, nego i zato, što SAD, ima, divnu civilno-demokratsku multikulturalno-konfensionalnu tradiciju, u najboljem smislu te riječi.
No, Bush je izrazito religiozni vođa – to ne treba zaboraviti. Sin je veći od Oca – želi se Junior na materijalnom nivou narugati svojim sugrađanima – dakle, ne samo ispuniti očev san, nego i možda prevladati oca.
Sveti Georgije, u svojoj domaji, nailazi na masovan otpor, ne samo vladinih i nevladinih organizacija, nego i kršćanskih institucija.
Upotreba nuklearnih potencijala – više je igra napuhanim dogmatističkom prepotencijom, no, stvarna realija – no, Georgije predano radi na prebacivanju što više ovlasti na svoja prezauzeta pleća, a u nastupima ludila – gumb može biti vrlo blizu.
Mislim – iako SAD doživljava možda svoje najteže dane u povijesti(velika recesija, pad dolara u odnosu na euro, traženje kulturološkoga ravnotežja u svijetu danas), izuzimajući krizu
20-ih i 30-ih, da, građani
SAD-a još jednom pokazuju, da, iako se radi o državi velike polarizacije, na bazi te polarizacije postoje nevjerovatno kosmopolitski i avangardni umovi novog stoljeća.
Dok su u dobrom dijelu Evropu meditirali za žrtve u WTC-u, tj. za polarizaciju, u SAD-u su odrađivali kršćani, budisti, muslimani, i ostali, meditacije podrške obostranom miru nepolarizacije.
No, mislim, da, treba biti izraziti optimist.
Sve dok u Izraelu postoje Židovi slobodnjaci (i naročito jedan moćni kabalist) koji (uz mnoge rabine, koji su medijski namjerno zapostavljeni) od sredine 80-ih, agitiraju protiv izraelskog nasilja, te u Palestini, šejhovi (također medijski zapostavljeni), koji upozoravaju na degradativnost te nepostojanje veze sa islamom kroz ubijanje nedužnih izraelskih civila (a takvih je šejhova nekoliko desetina, dok se nekolicini šejhova / ekstremnih poremećenjaka i fašistâ, daje sva pažnja) – ne bi trebalo da postoje brige – niti upućivanja na jedini pravi put.
Najskrivenije stvari – najjače djeluju...

Zadnje uređivanje Dream : 15.12.2002. at 14:56.
 
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 12:37   #8
Quote:
Originally posted by Shady
Uzmimo, recimo, kao primjer to što je logo nato pakta križ
Križ? A nije li to ipak stilizirana zvijezda Sjevernjača?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 13:43   #9
Quote:
Originally posted by Dream: "SAD-a još jednom pokazuju, da, iako se radi o državi velike polarizacije, na bazi te polarizacije postoje nevjerovatno kosmopolitski i avangardni umovi novog stoljeća.
Da, i to je ono što me tješi! Nadti se je, da ta avangarda neće dopustiti da gomila fašistoidnih ludjaka, koji su spremni ubijati i vlastiti narod kako bi ostvarili svoje sanje, zemlju ovdede u kaos bezumlja, a sa njome možda i cijeli svijet. A afere sa antraxom i WTC najbolji su pokazatelj koliki je trenutni stepen usijanja.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 13:49   #10
Neznader
ne znam onda kakve veze ima ova organizacija sa zvjezdom sjevernjačom?!? Možda kao neki vojni orijentir ili kompas?
A osim toga, čak i ako je zvijeyda, opet je stilizirana sve sa onim krakovima, da bi ličila na krst. Zvijezde nemaju krakove, ne? Pogotovu ne četiri!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 14:02   #11
Sjevernoatlanski savez - zvijezda Sjevernjača. A tko kaže da zvijezda mora imati 5, 6 ili više krakova? Ljudi obično vide ono što žele vidjeti, kao što Zagorci u prljavom prozorskom staklu odmah prepoznaju Isusa. Ako bi zvjezda u NATO simbolu imala 5 krakova već bi se našao netko tko bi to na neki nemogući način povezao s komunistima, ako bi imala 6 krakova nekoga bi asocirala na Židove...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 15:42   #12
Evo uspio sam pronaći jedan jedini link, i to na francskom, Amarikanci su, izgleda, zatisnuli sve rupe. Kliknite ovdje za link o izvještaju iz pariskog "Le monda" o ostavci Henrya Kissingera. Zamolio bi nekog ko zna francuski da ovo prevede, nije veliki posao. Zahvaljujem se.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 16:09   #13
evo, da vijest ne bi nestala, da iskopiram ovdje za svaki slučaj.
________


Henry Kissinger quitte en raison de conflits d'intérêts potentiels

L'ancien secrétaire d'État américain Henry Kissinger a démissionné vendredi de la présidence de la Commission d'enquête sur les attentats du 11 septembre, fonction à laquelle il avait été nommé il y a moins de trois semaines.


M. Kissinger dit en être arrivé à la conclusion qu'il ne pouvait accepter cette responsabilité en raison de conflits d'intérêts potentiels. Propriétaire d'une firme de consultants, l'ancien secrétaire d'État tentait jeudi encore d'assurer que ses intérêts d'affaires n'entreraient pas en conflit avec ses devoirs de président de la commission.

Dans un communiqué, la Maison-Blanche dit accepter à regret cette démission.

La nomination d'Henry Kissinger avait soulevé une polémique aux États-Unis, en raison notamment de son rôle présumé dans le coup d'État de 1973 au Chili.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 16:46   #14
Ne garantiram za tocnost, ali tu negdje...

Kissinger je dao ostavku radi sukoba mogucih interesa

Prijasnji americki drzavni sekretar H. K. se u petak povukao s polozaja predjsednika komisije za istragu atentata od 11. 9., funkcija na koju je bio imenovan prije manje od tri tjedna.

K. je rekao da je dosao do zakljucka da ne moze snositi tu odgovornost radi sukoba mogucih interesa. Vlasnik savjetnicke firme, bivsi drzavni sekretar, pokusao je u cetvrtak jos jednom zajamciti da njegovi interesi nece stupiti u konflikt s njegovim duznostima kao predsjednika komisije.
Bijela kuca je izvijestila da je sa zaljenjem prihvatila ostavku.

Kissingerovo imenovanje je izazvalo raspravu UN-a, posebno radi sumnje u njegovu ulogu u pucu 1973. u Chileu.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 20:20   #15
Opaaaa, Anri je ustao sa stolice na koju je tek sjeo. Valjda se u USA ne dolazi stihijski na te visoke položeje? I pitanje je ko je na položaju šefa komisije bio prije Anrija, i zašto više nije...

Pes, koliko jezika ti govoriš?!?!?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 20:22   #16
Talking

oooooops!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 20:22   #17
Mozes ti, mogu i ja.

Hm...nestal mi post...

Evo ti opet:
Shady, ne oslanjaj se previse na moj prijevod, posalji radije nekog tko zna francuski da pogleda kaj sam napisala.

Koliko mi treba.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 21:19   #18
A koji jezik najviše voliš?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 21:23   #19
Ostar.
(Znam ja sto si ti mislio, razvratnice! )
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 22:16   #20
Quote:
Originally posted by Shady
...Uzmimo, recimo, kao primjer to što je logo nato pakta križ i sagledajmo djelatnost ove institucije u svjetlu krććanskih uvjerenja. ...
Ako mi dopustis par rijeci...

Quote:
The exact origins of the NATO emblem are unclear, although it is known that the basic design was conceived by a member of the International Staff.

On 14th October 1953, the Council "approved a Flag for NATO, the design of which was a white and blue compass on a dark blue background."

The Official NATO-colour code is Pantone Colour Guide No 280

The emblem is normally used in blue or black on a white or light-coloured background. If the emblem is to be used in a colour lighter than its background, its design should conform to that of the NATO flag.

The lines extending from the points of the star should be included but may vary in length according to the space which the emblem is to occupy.
Preuzeto sa http://www.nato.int/multi/natologo.htm


Kako vidis, ne vjerujem da ima ista relevantno sa krscanstvom. Amblem sadrzi zvijezdu. Osobno sam sumnjao da je ili zvijezda ili ruza vjetrova sa kompasa sa 4 osnovne strane svijeta.

Osim toga, NATO je savez koji je nasato u Europi zar ne? Europske zemlje jesu krscanske, no danas je to irelevantno. Ne vidim igdje da se u Europi istice kriz i crkva u politici.

Kao sto je tvoje misljenje naklonjeno, tako i ja mogu reci da ako pogledamo zemlje azije, i to bliskog istoka, temeljna postavka njihove politike i stava opcenito je islam. Islam im se provlaci kroz SVE. Da li to treba znaciti da bi sve zemlje trebale koristiti religiju kao osnovnu postavku u svojim stavovima prema drugima? Pitam se do kada bi to radilo i koliko uspjesno bi to bilo.
__________________
vita non est vivere sed valere vita est
life is more than merely staying alive
Mark_V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.