Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 00:27   #21
probao sam svinjsku, svojevremeno. nisam povratio.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 01:12   #22
A moj Constantine...

Lako ću ja za to što si slabo informiran, ali neću sebi nikad oprostit što sam bacio pogled na one tvoje pričice....
Znatiželja je ubila mačku.
A ja sam dosad mislio da je Viktoria Faust ( samoproglašena kraljica hrvatske horror-proze ) najgori pisac kojeg sam imao nesreću čitati. Ti i ona biste bili savršen par.
Sinko, ako želiš nešto raditi kako treba, onda uči od onih koji znaju to raditi. Tako je i sa pisanjem. Ostavi se Hellblazera, Preachera, Dampyra...i očajnih štiva očajnih tzv. pisaca poput gore spomenute. Poradi i na gramatici.
A ako želiš nastaviti pisati ovakve gluposti, imam za tebe savjet: Son, don't quit your day job.
Zaista, od sveg srca svima vama koji se hranite knjigama Anne Rice i na spomen riječi "vampir" zamislite bljedunjavog ( ali još uvijek ljepuškastog ) Brada Pitta ili Toma Cruisea kako se kreću u romantičnom društvu vampirske aristokracije i žudite za orgazmičkim "krvavim poljupcem u vrat", želim da naletite na PRAVOG vampira koji će vam jednim ugrizom otrgnuti dobar komad šije. Vidio sam takve jadnike i, vjerujte mi, nakon ugriza nisu osjetili potrebu da se pruže na krevet i zapale cigaretu.
Što se tiče pokretačice ove teme, poručujem joj da vampiri postoje i da ih ne traži okolo. Ima u životu i ljepših stvari za činiti.
viator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:38   #23
A Juru Granda nitko da spominje?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:46   #24
Quote:
Khan kaže:
probao sam svinjsku, svojevremeno. nisam povratio.
navodno je najbolja kad je iz netom zaklane svinje,pa natočiš u čašu i pustiš da postane kao Hugo-žele i poklopaš sa žlicom.
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:00   #25
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže:
navodno je najbolja kad je iz netom zaklane svinje,pa natočiš u čašu i pustiš da postane kao Hugo-žele i poklopaš sa žlicom.
a možeš dodati i šećera pa malo prokuhati na vatri da se stvrdne.
inače jedna od poslastica koju su u srednjem vjeku papale bogate glave i svećenici.kažu da je preukusno.neprobah pa neznam.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:18   #26
Quote:
viator kaže:
A moj Constantine...

Lako ću ja za to što si slabo informiran, ali neću sebi nikad oprostit što sam bacio pogled na one tvoje pričice....
Znatiželja je ubila mačku.
A ja sam dosad mislio da je Viktoria Faust ( samoproglašena kraljica hrvatske horror-proze ) najgori pisac kojeg sam imao nesreću čitati. Ti i ona biste bili savršen par.
Sinko, ako želiš nešto raditi kako treba, onda uči od onih koji znaju to raditi. Tako je i sa pisanjem. Ostavi se Hellblazera, Preachera, Dampyra...i očajnih štiva očajnih tzv. pisaca poput gore spomenute. Poradi i na gramatici.
A ako želiš nastaviti pisati ovakve gluposti, imam za tebe savjet: Son, don't quit your day job.
Zaista, od sveg srca svima vama koji se hranite knjigama Anne Rice i na spomen riječi "vampir" zamislite bljedunjavog ( ali još uvijek ljepuškastog ) Brada Pitta ili Toma Cruisea kako se kreću u romantičnom društvu vampirske aristokracije i žudite za orgazmičkim "krvavim poljupcem u vrat", želim da naletite na PRAVOG vampira koji će vam jednim ugrizom otrgnuti dobar komad šije. Vidio sam takve jadnike i, vjerujte mi, nakon ugriza nisu osjetili potrebu da se pruže na krevet i zapale cigaretu.
Što se tiče pokretačice ove teme, poručujem joj da vampiri postoje i da ih ne traži okolo. Ima u životu i ljepših stvari za činiti.
Najbolja kritika koju mi je netko napisao za moje djelo.

Naravno, da se izjasnim u nekim dijelovima.

Ne bi znao, čitao sam od Victorie samo U anđeoskom liku zvijeri.
Hellblazer mi je uzor samo za glavnog lika, preachera sam pročitao tek prije 48 sati, pa nije mogao biti uzor, a Damprya uopće nisam čitao. Samo sam čuo.
Ah, baš me briga, ja volim takvo vampirsko štivo, a sve je ostalo stvar ukusa.
Nikada nisam poricao da imam lošu gramatiku i moram to popraviti...
Ne volim knjige Anne rice, dosadni su i bezvezni... film je dobar, nastavak je sranje...

Quote:
želim da naletite na PRAVOG vampira koji će vam jednim ugrizom otrgnuti dobar komad šije. Vidio sam takve jadnike i, vjerujte mi, nakon ugriza nisu osjetili potrebu da se pruže na krevet i zapale cigaretu.
Izgleda da si i ti od onih koji vampire zamišljaju kao divlje krvoločne zvijeri za neljudskim instiktima... E pa ja nisam takav. Imam i takve vampire, ali oni se tek kasnije pojavljuju...

A što bi trebao napraviti lik kojega je vampirica ugrizla? Ubiti se?

No, dobra kritika. Ali to je ipak stvar tvoga ukusa. I mislim da si zaboravila spomenuti i Vampire the masquerade, pa idiotsku seriju Buff ubojicu vampira i sve moguće...
A zašto ne bi spomenuli i izvrsnu knjigu Drakula?
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.

Zadnje uređivanje Constantine : 12.10.2006. at 10:51.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:52   #27
Quote:
viator kaže:
A ja sam dosad mislio da je Viktoria Faust ( samoproglašena kraljica hrvatske horror-proze ) najgori pisac kojeg sam imao nesreću čitati. Ti i ona biste bili savršen par.
Kaj ona nije još uvijek sa Thomasom H. Knightom?

Brate, taj tip je pisao *loše*. Čak je i Vikica bila okej u usporedbi sa njim.
Quote:
Zaista, od sveg srca svima vama koji se hranite knjigama Anne Rice i na spomen riječi "vampir" zamislite bljedunjavog ( ali još uvijek ljepuškastog ) Brada Pitta ili Toma Cruisea kako se kreću u romantičnom društvu vampirske aristokracije i žudite za orgazmičkim "krvavim poljupcem u vrat", želim da naletite na PRAVOG vampira koji će vam jednim ugrizom otrgnuti dobar komad šije.
Sve pet i potpisujem. Glupi gotičari!
Quote:
Vidio sam takve jadnike
... al šta ti je ovo trebalo?
Quote:
Što se tiče pokretačice ove teme, poručujem joj da vampiri postoje i da ih ne traži okolo. Ima u životu i ljepših stvari za činiti.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:53   #28
Quote:
Deimos kaže:
od mog frenda cura, koja je darkerica, inače si reže rame u obliku asteriksa i daje da joj frendovi piju krv, ona isto tako pije drugima (tak bar frend veli)
Zakaj radije ne jedu krvavice?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:17   #29
Quote:
glupinickname kaže:
Zakaj radije ne jedu krvavice?
valjda zato kaj ima riže unutra. koja budala još jede rižu!?
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:20   #30
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže:
valjda zato kaj ima riže unutra. koja budala još jede rižu!?
Otiđi u kinu i reci to u lice bilo kojem kinezu, može?
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 12:44   #31
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže:
valjda zato kaj ima riže unutra. koja budala još jede rižu!?
Ja volim rižu, a nisam Kinez, kako to?
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:42   #32
Quote:
viator kaže:
A ja sam dosad mislio da je Viktoria Faust ( samoproglašena kraljica hrvatske horror-proze ) najgori pisac kojeg sam imao nesreću čitati.
Očito da nisi čitao zbirku Vampirske priča, njezina priča je tamo jedna od boljih.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 17:11   #33
Quote:
Begemotica kaže:
Očito da nisi čitao zbirku Vampirske priča, njezina priča je tamo jedna od boljih.
Kakvi su onda tek ostali!

Ne znam. Ja sam čital njen roman "U anđeoskom liku bezumlja strasti dvoličnog bića": nisam mogao vjerovat da se u zemlji sa tak malim tržištem za SF i horor objavljuje u punoj dužini (700injak stranica) i sa tvrdim uvezom najgori pubertetski iscjedak od Anne Rice fan-fictiona. Njene kratke priče su mi također oscilirale od groznih do još gorih.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 17:55   #34
Pa, mene je večina onog što je napisano o vampirima bez veze. Ali te knjige očito imaju svoje nije baš malo tržište. Štogod smo mislili o tom.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:14   #35
Quote:
Begemotica kaže:
Pa, mene je večina onog što je napisano o vampirima bez veze. Ali te knjige očito imaju svoje nije baš malo tržište. Štogod smo mislili o tom.
Ah, kada vas je teško zadovoljiti. Jedni bi htjeli krvoločne vampire za životinjskim instiktima, a drugi onako u stilu Ane ricce.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:35   #36
Quote:
Constantine kaže:
Ah, kada vas je teško zadovoljiti. Jedni bi htjeli krvoločne vampire za životinjskim instiktima, a drugi onako u stilu Ane ricce.
To opće nije istina! Ja recimo ne volim ni jedne ni druge.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 18:50   #37
Quote:
glupinickname kaže:
To opće nije istina! Ja recimo ne volim ni jedne ni druge.
A nisi li se ti nekoć palio na Kate Beckinsale u Underworldu?
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 19:48   #38
Quote:
Constantine kaže:
A nisi li se ti nekoć palio na Kate Beckinsale u Underworldu?
Kate Beckinsale je više od vampirice: ona je način življenja.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 22:44   #39
vampiri-to su u biti ljudi koji pate od bolesti zvane porfirija i nasljeduje se genski,a izaziva pomankanje neke tvari koje ima samo ljuska krv i to tjera covjeka instinktivno da pije ljudsku krv-evo pa pogledajte kako ljudi lice kolji boluj
od te bolestihttp://www.uam.es/personal_pdi/ciencias/jbenito/Nueva%20carpeta/porfiria.jpg
alco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 23:01   #40
Quote:
alco kaže:
vampiri-to su u biti ljudi koji pate od bolesti zvane porfirija i nasljeduje se genski,a izaziva pomankanje neke tvari koje ima samo ljuska krv i to tjera covjeka instinktivno da pije ljudsku krv-evo pa pogledajte kako ljudi lice kolji boluj
od te bolestihttp://www.uam.es/personal_pdi/ciencias/jbenito/Nueva%20carpeta/porfiria.jpg
E, to mi je trebalo za moj roman. Za jednu epizodu u drugom romanu.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.