Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2008., 19:14   #41
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
Ja se nadam u Japan u osmom mjesecu.
Moja pitanja:

1. Kako najjeftinije doći avionom do Tokija/Osake?
2. Kako je s mobitelima? T-com/Vip -mogu li zvati iz Japan?
3. Kako je s vizama za Japan? Koliko ranije ih moram tražiti i što mi sve treba? Nadam se da nije problem dobiti turističku vizu


Hvala na pomoći!
ja sam letila sa finnairom... kod njih se da naci karte i za 6000kn... nekad i malo jeftinije. leti se iz ljubljane.
na ostalo si vec dobio odgovor.. al da ti napisem malo o mobitelima. mozes mobitel i iznajmiti, samo je prilicno skupo. tj, ne znam kako dugo mislis ostati. ali iznajmljivanje i bon (najjeftiniji) ce te za tjedan dana kostati najmanje oko 350kuna mislim. mozda to i nije tako skupo.
a viza ti ne treba

nego, jesi siguran da hoces u japan u osmom mjesecu? ja bas ne bih turisticki isla tu u osmom mjesecu. evo sad nam je vec jako jako toplo vrijeme, oko 25 stupnjeva, ali kisa pada svakih par dana, a ovdje je zrak uzasno uzasno vlazan. po ljeti je puno gore nego kod nas doma.

ako te jos nesto zanima, samo pitaj obozavam japan preporucam japan krajem treceg mjeseca prekrasno
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:28   #42
Samo da ne ide u šestom mjesecu. Kiša lije svaki dan.
Ishwar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:39   #43
Hvala vam!

Evo ovako - dečko i ja idemo početkom osmog mjeseca zbog godišnjeg koji nam je tad. Mogu si pretpostaviti da je vruće, ali nemamo baš izbora. Nekako ćemo izdržati.
Ostajemo dva tjedna.
Idemo na divlje, nikakav aranžman. Plan je naći avio kartu do Tokija ili Osake i onda malo putovati okolo.
Postoji li neko zgodno rješenje za putovanje vlakom po Japanu? Neka turistička karta s kojom možemo povoljnije putovati?
Koliko vidim, najviše novca ode na putovanje...

Još me zanima i kako je s hostelima u Tokiju i Osaki? Pretpostavljam da ih ima puno i da je dovoljno rezervirati mjesec -dva unaprijed ili?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:51   #44
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
Postoji li neko zgodno rješenje za putovanje vlakom po Japanu? Neka turistička karta s kojom možemo povoljnije putovati?
Koliko vidim, najviše novca ode na putovanje...
U međuvremenu sam saznala da je riječ o Japan Rail Pass. Ima li tko iskustva s tim?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:01   #45
Imam ja. Apsolutno isplativa stvar, pogotovo ako namjeravate obilaziti zemlju. Taj pokaz vam se isplati jednim putovanjem shinkansenom na relaciji Tokio-Osaka-Tokio. Guglaj, sve informacije su na netu.

Kako sam vec napisao, mene su povratne karte za let do Japana 2004. i 2006. kostale po 5800 kn. Za kombinaciju Zagreb-Bec-Peking-Tokio-Bec-Zagreb nasao sam nedavno kartu za 6700 kn!

Ako zelis koristiti svoj broj moba, moras iznajmiti mob (znam da Vip nudi tu mogucnost). Imas info na stranicama Vipa.

Za Japan ti ne treba viza.

Najjeftiniji smjestaj u Tokiju ti je ovdje: http://www.newkoyo.com/index.html

U Osaki sam prespavao jednu noc u hostelu Tsurugaoka (u sklopu nekog stadiona). Mislim da je cijena bila 3000 jena (nije bilo jednokrevetnih soba pa su mi dali dvokrevetnu). Sasvim OK. Jedino morate koristiti zajednicku kupaonicu.

Za hranu se ne biste trebali brinuti ako volite sushi i japansku kuhinju. A uvijek mozete otici i u Yoshinoyu na curry (prejeftino nesto).

Japan jest skup, ali ako malo pripazis, mozes naci puuuno povoljnih stvari (meni je na povratku najveca briga bila hoce li me teta na salteru tlaciti sto mi tezina torbi prelazi dopusteni limit... ). Sretno!
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:13   #46
kaeovo, nemoj se ljutiti, ali japanska kuhinja je prefina da bi jeli brzu ne japansku hranu. i nije skupo uopce.
preporucam probati oden, okonomiyaki, pravi sushi, sashimi, takoyaki, yakisoba, soba, ochazuke, unadon.. hmmm... natto umeboshi... a tek onda odite u yoshinoyu na curry (koji nije japanski).
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:16   #47
e da... ako vam se da putovati busom, ima jeftinih karti, jednosmjerna karta za nocni bus tokyo-kyoto (ili osaka) recimo kosta 3900 yena (oko 180 kuna) a vozite se 7 sati. krece se oko ponoci i tamo ste ujutro.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:04   #48
Quote:
Iva kaže: Pogledaj post
kaeovo, nemoj se ljutiti, ali japanska kuhinja je prefina da bi jeli brzu ne japansku hranu. i nije skupo uopce.
preporucam probati oden, okonomiyaki, pravi sushi, sashimi, takoyaki, yakisoba, soba, ochazuke, unadon.. hmmm... natto umeboshi... a tek onda odite u yoshinoyu na curry (koji nije japanski).
Nemoj se ti ljutiti, ali ima ljudi kojima jednostavno ne lezi sirova riba s raznim prilozima (srecom, nisam od takvih). I nigdje nisam napisao da je hrana skupa. Dapace. A sto se preporuka tice, sve OK, samo ne znam sto na tom popisu radi fermentirana soja (natto). Niti je okus cemu, niti miris. Bljak.

I ne vidim razloga zasto u tih 14 dana ne bi kusali (i) curry kakav se prodaje u Japanu (Yoshinoya). Rucak za 25 kn zna biti odlicno rjesenje kad je covjek u stisci.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:32   #49
Wow! Korisne informacije! Hvala!

@ Kaeovo - pogledala sam na netu - Japan Rail Pass ne može se kupiti u Japanu. U Europi najbliže u Budimpešti, Pragu, Beču...

Znaš li možda treba li to osobno kupovati (treba li predočiti putovnicu) ili mogu zamoliti frendicu da mi kupi pa pošalje?

Što se moba tiče, bojim se da je iznajmljivanje tih mobitela u Japanu skupo... ili nije?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:40   #50
Da, treba predociti putovnicu. Stvar se najlakse rijesi tako da im ti faksiras fotokopiju stranice s podacima iz putovnice zajedno s brojem kreditne kartice, a oni ti onda posalju taj kupon koji u Japanu zamijenis za pokaz. Savjet: neka ti kupon salju doma nekom kurirskom sluzbom, ipak se ne radi o maloj stvari. Mene je ta dostava kostala 42 eura.

Kaj ce ti unajmljivanje japanskog moba? Unajmi Vipov i nosi u Japan.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:27   #51
jel se sigurno isplati uzimat taj jr pass? kolko sam skužio, bus, a i sporiji vlakovi, nisu baš pretjerano skupi (tj. jeftini su razmjerno čak)... ionako smo navikli na sporost drugdje, valjda samo japan ima tako brze vlakove...
mifugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 18:47   #52
Ja sam ga uzeo vec dvaput, a uzet cu i treci. JR Pass pokriva sve JR zeljeznice i shinkansen (osim Nozomi shinkansena, ali to te ne treba brinuti jer ima puno drugih ultraekspresnih vlakova). Postoje i avionski pokazi (5 letova po 100 dolara, bez obzira na relacije u Japanu), ali to jos nisam isprobavao, iz jednostavnog razloga: Od Tokija do Fukuoke (cca 1500 km) mi shinkansenom treba 5-5,5 h, a avionom (zajedno s vlakom Tokio-Narita te Fukuoka-Kokura) otprilike jednako toliko.

To sto ces "ustedjeti" novac koristeci jeftine (tj. spore) vlakove i buseve samo je prividna usteda jer ces izgubiti vrijeme. A njega na tako dalekom putovanju nikad nemas dovoljno.

I JR Pass NE pokriva metro!
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 08:25   #53
Hvala na odgovoru!
Našla sam kartu preko Turkish Airlines (7,200kn).
I ipak sam se odlučila uzeti Japan Rail Pass.

@Kaeovo (i ostali) - Na netu piše da trebam dobiti neki turistički žig u putovnicu jer ako ga ne dobijem ne mogu koristiti tu kartu.
Ovako izgleda: http://www.japanrailpass.net/eng/en002.html

E sad, frendica mi je tamo bila turistički, a nije dobila taj žig.
Bojim se kupiti kartu, a onda da mi ne daju da je koristim jer nemam taj žig u putovnici...
Kako je kod tebe to bilo?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:00   #54
Taj zig ti je zapravo "Landing permission" i na njemu ti je naznacen tvoj status (meni su oba puta lijepo stavili "Temporary Visitor"). Ako ti ne zalijepe zig, reci sluzbeniku koji ti pregledava putovnicu da ti to treba za JR Pass.

I odmah na aerodromu nadji salter gdje mijenjas JR Pass kupon za pravi pokaz, ustedjet ces si cijenu karte za vlak do grada (100-250 kn!).
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:29   #55
Super, onda ću to odmah srediti na aerodromu. Hvala!

Jel se mjesta u vlaku moraju rezervirati? Idem u 8 mj., pretpostavljam da su tad kod njih gužve. :-/
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 17:46   #56
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Taj zig ti je zapravo "Landing permission" i na njemu ti je naznacen tvoj status (meni su oba puta lijepo stavili "Temporary Visitor"). Ako ti ne zalijepe zig, reci sluzbeniku koji ti pregledava putovnicu da ti to treba za JR Pass.

I odmah na aerodromu nadji salter gdje mijenjas JR Pass kupon za pravi pokaz, ustedjet ces si cijenu karte za vlak do grada (100-250 kn!).
do grada se moze doci i drugim vlakovima osim narita express, i ispadne prilicno jeftino, do 70kn, al istina, komotnije je ici sa ovim.
ja ne znam kakav je taj jr pass jer ga ja nisam mogla dobiti zbog svojeg statusa na vizi, pa ne znam kaj sve pokriva. ali ne znam dal znate za opciju suica + nex za turiste. ispadne jeftino. ja sam za seku uzela. mislim da je bilo oko 3500 yena, s tim da na suica kartici imate vec 1500 yena. tako da karta za narita express dodje oko 90kn.

mala nadopuna. kaeovo, kako si ti to mogao ustediti do 250kn na vlak kad najskuplja karta do svih vecih stanica sa narita express vlakom ne kosta vise od 3500 yena. sa sky liner (keisei linija, ili cak lokalna keisei linija) jos jeftinije.

Zadnje uređivanje Iva : 13.06.2008. at 18:08. Reason: edit
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 00:53   #57
@ lukre: Mislim da se sjedalo mora rezervirati, ali to je ionako cas posla i rijesi se na salteru pa nije problem. Rezerviranje karte za neke vlakove nije stvar komocije ili zelje za boljim mjestom, nego obveza (pise ti na netu i u vodicima). Zato bolje rezerviraj pa onda vise nemas razloga za brigu.

@ iva: Ne znam tocno, ali N'EX do Yokohame u cijoj sam blizini spavao prvih tjedan dana kosta oko 4000 jena, a meni je cak tip na salteru htio nuditi neki suludi deal za 5000-6000 jena (nisam pitao detalje jer sam mu gurnuo JR Pass pa je samo rekao "OK" - inace, samo su me dvaput htjeli preveslati u Japanu i to oba puta na salteru zeljeznice).
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 21:20   #58
tražim suputnika/cu

več duže vremena maštam o japanu, ali kako je japan jako skup, među prijateljima nema puno kandidata za tu avanturu.
Ako je itko u istoj situaciji neka mi se javi
pozdrav
silvia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 17:12   #59
Quote:
silvia kaže: Pogledaj post
več duže vremena maštam o japanu, ali kako je japan jako skup, među prijateljima nema puno kandidata za tu avanturu.
Ako je itko u istoj situaciji neka mi se javi
pozdrav
Koliko čujem, Japan uopće nije tako skup kako svi misle... Nadam se da ću se uskoro uvjeriti u to
Iz pouzdanih izvora znam da se može naći jeftina hrana i smještaj, a jedino je prijevoz skup.
Al zato kupiš Japan Rail Pass i vozikaš se "besplatno" po Japanu, a može se naći i jeftina avionska karta ako potražiš na vrijeme...
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:48   #60
Cijene svega i svacega u Tokiju (mozda nisu najsvjezije, ali mogu posluziti):
http://www.pricechecktokyo.com/
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.