Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 10:15   #401
Ti to zovi kako god ti hoćeš i paše ti. U gornjem postu sam objasnio zašto smo puno bliže Zapruđu nego Jakuševcu i da nije razlog to jer mi se jednostavno ne sviđa naziv Jakuševac (boli me đon za to):

Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Realno, teoretski spada po Jakuševac, ali je praktično Zapruđe. Od Zapruđa smo pješke udaljeni 3 minute, a od Jakuševca 40 min (plus što niti tramvajem niti autobusom ne mogu doći do Jakuševca).
Sve službe se koriste od Zapruđa i Utrina (dom zdravlja, tržnica, dućani, škole, vrtići...), jedino u Jakuševac idemo glasovat (što bez auta nikako ne mogu) i ne plaćamo čistoću jer tehnički spadamo pod Jakuševac.

Zbog svega toga, logičnije je i jednostavnije to nazivati Zapruđem (iako nije točno).
Ali da, ovo je sve offtopic i nema veze sa Središćem, ali je samo relevantno bilo spomenuti dodatne nove zgrade zbog teme gužve na mostovima i u Novom Zg.
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:01   #402
Vezano uz gužvu ću vam ispričati kako ja često idem na posao na Radničku
Živim na Knežiji a malog vozim u vrtić u NZ i skužila sam da i kad malog vozim u vrtić dođem skoro isto kao i kad direkno Slavonskom idem
Tak da i kad idem direkt na posao, ak je kod Hypa gužvetina, odmah se šibnem na NZ, uz Bundek, na most i prek Borovja presječem na Radničku
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:53   #403
Opet malo komentara za zgradu Meandra. Ajmo budući stanari...

Pozdravljam onih cca 300 kupaca stanova Meandra (neprodani su ostali samo neki stanovi u prizemlju i unutarnji) i pitam: kako ste zadovoljni oglednim stanom koji je konačno ovih dana i namješten?

U Lesnini će kupci svih stanova imati popust na namještaj i bijelu tehniku od čak 10%. Da birate namještaj kojim su i kako su oni namjestili taj stan, vjerojatno nikad ne biste ni pomislili kupiti ovaj stan od 66 m2 po cijeni od 2.040 EUR, odnosno s garažom ili parkirnim mjestom platiti ga 150.000 EUR. Sva sreća pa svi nemamo iste ukuse.

Stan se može dobro namjestiti ako imate dizajnerskog talenta (angažirati skupe dizajnere???) iliti najbolje metar u ruke i u obilazak dućana s namještajem, odnosno, još bolje, dobrog stolara pod ruku pa u stan te zajedno crtati i googlati. Znam, možda je malo prerano za planirati namještanje, ali brzo će doći proljeće. Već možete izabrati parket između 4 ponuđena primjerka, morate se upisati za ugradnju tuš kabine (kada u današnje doba ???)

Ne znam kako vama, ali ja sam se šokirao kad sam ušao prvi put u stan. Agenticu sam pitao koliko je ovaj ogledni stan umanjen u odnosu na stvarnu površinu Živim u stanu koji ima pogled na istok i zapad, velike prozore, staklenu stijenu prema lođi pa mi se ovaj, 10m2 veći stan, učinio manjim.

Ne znam je li moguće prodati pravo na kupnju stana, odnosno cesirati, asignirati ili nešto slično učiniti ako i dalje ostanem ovako bediran.
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:39   #404
Prica se da Tehnika ide u PSN, ako stane gradnja, sto vjerojatno i hoce, mogli bi se rokovi dobro produziti...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ivan1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:16   #405
Quote:
Ivan1902 kaže: Pogledaj post
Prica se da Tehnika ide u PSN, ako stane gradnja, sto vjerojatno i hoce, mogli bi se rokovi dobro produziti...
Koliko sam vidio, imaju jako velika potrazivanja prema Agrokoru, a dobar dio tih potrazivanja je nedavno osporen...

Ako stanu sa gradnjom ovog cudovista tu ispod balkona, imat cemo predivan pogled na gradiliste sljedecih X godina...

Inace, dosli su do 6. kata na juznom dijelu zgrade (JI dio) i zatvorili su podzemne garaze...
calypsori is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:43   #406
Quote:
calypsori kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio, imaju jako velika potrazivanja prema Agrokoru, a dobar dio tih potrazivanja je nedavno osporen...

Ako stanu sa gradnjom ovog cudovista tu ispod balkona, imat cemo predivan pogled na gradiliste sljedecih X godina...

Inace, dosli su do 6. kata na juznom dijelu zgrade (JI dio) i zatvorili su podzemne garaze...
Ne brinite, poštovani susjed! Tehnika će završiti gradnju (sigurno južnu lamelu), a onda nastupaju ostali izvođači za vanjsko (prozori i fasada) i unutarnje uređenje.
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:01   #407
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Ne brinite, poštovani susjed! Tehnika će završiti gradnju (sigurno južnu lamelu), a onda nastupaju ostali izvođači za vanjsko (prozori i fasada) i unutarnje uređenje.
Ajd barem da nesto dovrse... Sto se mene tice, mogu samo tu juznu lamelu i ostavit, a dole ispod neki parkic slozit...

Glede predstecajne, vrlo vrlo vjerojatno ide u predstecajnu nagodbu (PSN)... Cijena dionice je pala sa oko 360kn sredinom 10. mjeseca na trenutnih 120kn i pada i dalje...

https://www.mojedionice.com/trg/IzvP...ifSim=THNK-R-A
calypsori is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:33   #408
Inače, Tehnika ima zasad potpisan samo ugovor za južnu lamelu + garaža (zse objave) i piše da je rok izgradnje 6.2018. što će reći da su nositelji svih radova. Moguće je Oporovec odoguvlači s potpisivanjem baš zbog trenutne situacije i da žele smanjiti rizik izgradnjem prvo prve lamele pa druge.

BTW dionica je za 3 mjeseca pala sa 700 na skoro 100kn što je ipak malčice čudno s obzirom da ni Agrokorove perjanice nisu tako puno pale, a imaju daleko veća jamstva od kapitala nego što Tehnika ima potraživanja od istog.

Ali da se čini da netko zna nešto i da ne miriši na dobro to stoji.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 14:40   #409
S druge teme:
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
U Meandru nisu stanovi prodani nego rezervirani. Moja frendica je rezervirala tamo stan i rok za izgradnju je bio kraj 2018. godine. Sada su im javili da su u stečaju ili predstečajnom postupku i sve je stalo. Ne zna se do kada.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 14:48   #410
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
S druge teme:

U Meandru nisu stanovi prodani nego rezervirani. Moja frendica je rezervirala tamo stan i rok za izgradnju je bio kraj 2018. godine. Sada su im javili da su u stečaju ili predstečajnom postupku i sve je stalo. Ne zna se do kada.
Ako su u predstecajnoj, kog su onda vraga montirali veliku crvenu dizalicu tu na 15m od mog balkona prosli tjedan?

Iz prve ruke mogu potvrditi da svaki dan sa bebac i ja iz spavace sobe gledamo kako covjeculjci u zutim i crvenim kacigama setaju po gradilistu... A i cuje se da lupaju nesto svaki dan...

Iako, moram priznati da su na juznoj lameli malo zastali sa dizanjem ove istocne strane, dosli su do negdje 7. kata i ne vidim da se to dize dalje na ostatak te juzne lamele... Ima vec barem tjedan dana da je tako...

Obratim pozornost...

Ne nalazim nigdje da je otvorena predstecajna nagodba... http://predstecajnenagodbe.fina.hr/
calypsori is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:28   #411
Predstecajne se vise ne objavljuju na Fini, vec na oglasnoj Trgovackog suda...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ivan1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:03   #412
Meandar dobio građevinsku za ostatak projekta. Odmah kreće potpisivanje ugovora. Uz to postoji obavijest na stranici da se ime firme mijenja u FEAL IN zbog budućih projekata. A ove dezinformacije oko stečaja bi možda uzeo u obzir da ih donose osobe koje znaju razlikovati pojmove vlasnika, projekta i izvođača.

Ako uzmemo u obzir da će za bar 100 stanova ljudi dati 30 posto kapare dolazimo do cca 30 mil. Kn pored ovih za južnu.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:20   #413
Pozdrav,

Ako je netko zainteresiran za stan u Meandru, zapadna lamela (prema MSU), 70m2, mogu ustupiti svoju rezervaciju. Nažalost, ja ću morati odustati od stana iz osobnih razloga
Detaljnije na PM.
aliquiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:44   #414
Pozdrav,

što se tiče parkinga unutar zgrade, rečeno mi je iz Meandra da oni moraju taj parking napraviti, a jednom kada prođu tehnički pregled i dobiju uporabnu dozvolu da će isti ukloniti u korist zelene površine, a ostaviti asfalt samo koliko je potrebno za vatrogasni pristup. Mene zanima je li to neka uobičajena praksa ili?
shema the massacre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 08:15   #415
Quote:
shema the massacre kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

što se tiče parkinga unutar zgrade, rečeno mi je iz Meandra da oni moraju taj parking napraviti, a jednom kada prođu tehnički pregled i dobiju uporabnu dozvolu da će isti ukloniti u korist zelene površine, a ostaviti asfalt samo koliko je potrebno za vatrogasni pristup. Mene zanima je li to neka uobičajena praksa ili?
Da, malo je to blesavo s njihove strane, ali mi se čini da nisu dobro planirali. Postoji mogućnost da su htjeli što više ušićariti na parkirnim mjestima, a u međuvremenu su odlučili da se više isplati imati što više zelenila u sredini i izbjeći aute jer će odzvanjati strašno. Nekako mi se čini da i promjena naziva firme u FEAL IN ide u tom smjeru i da žele ostaviti što je bolji dojam na Meandru da imaju dobru referencu za buduće projekte.

A zgrada mora proći tehnički pregled po projektu vjerojatno i nisam siguran da li mogu mijenjati. Tj. možda mogu ali im vjerojatno komplicira situaciju.

Doduše trebala je biti i trava na vrhu Kauflanda, pa vidim kako se sve zeleni
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:59   #416
Buduci da je moguce ustupiti rezervaciju stana neka nam se slobodno javi ako je netko zainteresiran za stan A35 u zapadnoj lameli. Zbog produljenja rokova ne mozemo cekati do ljeta 2019.g.
Info na PM

Zadnje uređivanje Zdenky : 16.12.2017. at 20:00. Reason: Izmjena
Zdenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:27   #417
Zainteresirani smo za preuzimanje rezervacije za trosobni stan u Meandru pa ako je netko odustao od kupnje neka mi se javi pp-om! :-)
Nandika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:31   #418
što je s izvodacem, kada se ocekuje ugovaranje? ima li kakvih info?
Bozo pirs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:26   #419
Upit za stan

Quote:
aliquiss kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ako je netko zainteresiran za stan u Meandru, zapadna lamela (prema MSU), 70m2, mogu ustupiti svoju rezervaciju. Nažalost, ja ću morati odustati od stana iz osobnih razloga
Detaljnije na PM.
Pozdrav, zanima me da li je ponuda jos aktualna buduci da smo zainteresirani za kupnju stana ukoliko je orijentiran na zapad...(prema MSU)?
Lp.
Kitd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:57   #420
Quote:
Bozo pirs kaže: Pogledaj post
što je s izvodacem, kada se ocekuje ugovaranje? ima li kakvih info?
Vidim čitaju forum

http://meandar.com/zapocela-druga-faza-radova/

Terraplant je inače već radio za Alfastan na Laništu i sad koliko vidim po FB i u Veslačkoj i IMO bolja je opcija od Tehnike.

Nadam se da koji tjedan potpisat predugovor, pa javim ako saznam više.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.