Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2007., 19:56   #1
Poljska

Pozdrav svim ljudima dobre volje(ovo je moj prvi topic)!
E ovako,na ljeto ima mogućnost da provedem dva mjeseca ali nazalost samo u jednom od ova dva grada Varszava ili Krakow!Pa se dvoumim gdje!Interesuje me vasa iskustva(prelistavao sam prethodne topic-e,ali nisam mogao da nadjem ono sto mi treba(pogotovo o Warszawi),tako da mi ne zamjerate sto sam otvorio novi),nocni zivot,socijalni kontakti,kakvi su Poljaci(a posebeno Poljakine(da li su konzerve ili otvorene),kako se sluze Engleskim itd),razlika u samim gradovima(arhiktetura,okolina itd),ima li razlike u klimi(ovo sam rekao kao da govorimo o dva grad na dva različita kontineta,prijevoz do gradova itd,isl.!?Ima li nešto što ne smijem propustiti ?(znam,znam mali milion pitanja alli šta ću)Svi komentari koji će mi omoguciti da se odlucim prilikom izbora izmedju ova dva grada,kao i svjeti koji ce mi olakšati boravak tamo su dobro došli!
Hvala unaprijed!
PHneutralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 00:56   #2
Preporučam Krakov. Meni osobno je ljepši od Varšave. Ima puno više znamenitosti za vidjeti. Krakov je stari poljski kraljevski grad.
Varšava je nažalost jako stradala u II. svjetskom ratu, pa iako su Poljaci gotovo u cijelosti obnovili centar grada prema starim nacrtima, nije to to. Krakov je još uvijek ljepši.
Na stranu Varšave preteže činjenica da se radi o glavnom gradu; tamo je sigurno veća fluktuacija ljudi.
To je otprilike sve što ti mogu reći. Glede cijena, zabave, prijevoza i sl. morat ćeš tražiti još informacija jer sam ja tamo bio jako davno.

P.S. Poljakinje su jednako raspoložive u oba grada!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 00:59   #3
P.S. Poljakinje su jednako raspoložive u oba grada![/FONT] [/QUOTE]

Ovo je kljucna rečenic!Hvala u svakom slučaju!
PHneutralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:11   #4
da meni se isto više sviđa krakov,ali nažalost ja sam išao turistički a ti ćeš opet biti dulje (blago tebi)
cijene su ko i kod nas većinom (mislim na zg),a dobro se služe engleskim i uvijek će rado popričati s tobom
inaće krakov ti ima najviše birceva po m2 u europi (istina svaka druga kuća birc)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:32   #5
intersira me što ima u Varšavi za pogledati, pogotovo navečer
večeres sam dobio plan za slijedeći tjedan: Varšava, Bialostok, Poznan i još jedna vukojebina
ali skoro svaku večer ću biti u Varšavi
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 23:30   #6
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da meni se isto više sviđa krakov,ali nažalost ja sam išao turistički a ti ćeš opet biti dulje (blago tebi)
cijene su ko i kod nas većinom (mislim na zg),a dobro se služe engleskim i uvijek će rado popričati s tobom
inaće krakov ti ima najviše birceva po m2 u europi (istina svaka druga kuća birc)
Za sada sam definitivno blizi Krakowu!Samo jos uvijek me buni to sto je Warszawa glavni grad i pomisao da su glavni gradovi obično i najbolji!Ali možda je to samo predrasuda!Ako ima neko više svježijih informacija o Warszawi ,javite ljudi!
PHneutralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:06   #7
Quote:
PHneutralan kaže: Pogledaj post
Za sada sam definitivno blizi Krakowu!Samo jos uvijek me buni to sto je Warszawa glavni grad i pomisao da su glavni gradovi obično i najbolji!Ali možda je to samo predrasuda!Ako ima neko više svježijih informacija o Warszawi ,javite ljudi!
Cista predrasuda. Moji prijatelji su iz Warszawe i svi kazu da je Krakow puno bolji. Warszawa je sva razrusena za vrijeme rata, a poslednjih godina se pola Poljske sjatilo tamo. Sve je vise kosmopolitski grad, ali Krakow je Krakow. Definitivno idi u Krakow.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:39   #8
Varšava

Evo da kažem i ja nešto. Bio sam i u Warszavi i u Krakovu. Prošle god. kad sam bio n svjetskom prvenstvu u nogometu spavali smo u Warszavi i putovali na tekme Hrvatske jer je tako bilo znatno jeftinije.
Krakow je definitivno turističko mjesto, pun turista gužva i čini m se skuplji od Varšave. Ja bih se ipak odlučio za Varšavu zbog sljedećeg...
klima je bolja u Varšavi, manje hladno i manje kiše, u Krakowu mi je zrak drugačiji nekako lošiji kažu zbog industrije i rudnika koji su u blizini. Ako ideš koliko mi se čini na duže onda je Varšava bolja jer u središtu Poljske (koja je velika zemlja) i zgodnije je za raditi izlete...npr. do Baltičkog mora (Sopot glavno ljetovalište) ima oko 4 sata vlakom...a kad si tamo šteta je ne vidjeti Baltik (Sopot, Gdanjsk, Kolobzeg - mene podsjetilo na Opatiju, poluotok Hela- najsjevernija točka prema Švedskoj), Schechzin ili kako se već piše..na sjever do Krakowa čini mi se ima također 4 sata. na zapad prema Njemačkoj interesantan je onaj dio gdje ima puno manjinskih njemaca-Wroclaw, Lodz - najbogatiji dijelovi Poljske na cca 3 sata i manje vlakom).
Krakow ne vidjeti bila bi ogromna šteta...samo meni je Krakow ok za nekoliko dana turistički ali više, ne znam...
Varšava je ipak glavni grad, ima kozmopolitski štih kao i svi glavni gradovi a ima se i što vidjeti...stari grad je prekrasan...u najskupljim restoranima u starom gradu cijene su kao u našim prosječnim restoranima, ima turista, rijeku Wislu i hrpu događanja u kulturi, sportu i sl...također puno zelenila, parkova, jezera i sl...
I na kraju čini mi se da sam na Forumu napisao izvještaj o mom boravku u poljskoj ali ga sad ne mogu pronaći...ili možda nisam...ili ga je administrator izbrisao...više ne znam.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:45   #9
A kaj se poljakinja tiče..lijepe, šarmantne, pristupačne i malo teže osvojive, interesantni smo im mi iz Hrvatske, pate za našim morem i sl, još uvijek imamo mislim viši standard..ali VAŽNO! sjeti se da je Poljska najkatoličkija zemlja u Europi...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:51   #10
Krakow-predivan grad!!
Bila davno tako da neznam konkretne stvari..a pogotovo o curkama .
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:09   #11
Ja sam u Krakowu bila prije par mjeseci (doček NG) i oduševila sam se sa gradom. Hrana i piće su jeftini, noćni život je ludilo (oduševila sam se sa klubovima, a nisam ih obišla ni trećinu) i grad je predivan. Ja bi izabrala Krakow.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 00:18   #12
Krakow :top:

Bila u oba grada...Krakow ima lijepu arhitekturu, djeluje vise domace, osjecala sam se kao u Zagrebu, puno mjesta za izaci, puno turista...Poljaci koje sam upoznala su bas dragi i simpa, nikako hladni... Varšava...isto se ima za vidjeti, al taj socijalisiticki stih bez onog pravog velikog starog centra, jer je sve razruseno u WW2, mi bas i ne ide u tek...
rosetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:19   #13
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
A kaj se poljakinja tiče..lijepe, šarmantne, pristupačne i malo teže osvojive, interesantni smo im mi iz Hrvatske, pate za našim morem i sl, još uvijek imamo mislim viši standard..ali VAŽNO! sjeti se da je Poljska najkatoličkija zemlja u Europi...
Pristupačne i malo teže osvojive,zar to nije kontradiktorno!(naravno da znam sta si milsio reći)!Ovo da su najkatolickija zemlja me je i "bunilo",ali tjesim se da je to bilo tako samo dok je Papa Ivan bio živ!
PHneutralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:25   #14
Krakow je definitivno turističko mjesto, pun turista gužva i čini m se skuplji od Varšave. Ja bih se ipak odlučio za Varšavu zbog sljedećeg...
klima je bolja u Varšavi, manje hladno i manje kiše, u Krakowu mi je zrak drugačiji nekako lošiji kažu zbog industrije i rudnika koji su u blizini. Ako ideš koliko mi se čini na duže onda je Varšava bolja jer u središtu Poljske (koja je velika zemlja) i zgodnije je za raditi izlete...npr. do Baltičkog mora (Sopot glavno ljetovalište) ima oko 4 sata vlakom...a kad si tamo šteta je ne vidjeti Baltik (Sopot, Gdanjsk, Kolobzeg - mene podsjetilo na Opatiju, poluotok Hela- najsjevernija točka prema Švedskoj), Schechzin ili kako se već piše..na sjever do Krakowa čini mi se ima također 4 sata. na zapad prema Njemačkoj interesantan je onaj dio gdje ima puno manjinskih njemaca-Wroclaw, Lodz - najbogatiji dijelovi Poljske na cca 3 sata i manje vlakom).
Krakow ne vidjeti bila bi ogromna šteta...samo meni je Krakow ok za nekoliko dana turistički ali više, ne znam...
Varšava je ipak glavni grad, ima kozmopolitski štih kao i svi glavni gradovi a ima se i što vidjeti...stari grad je prekrasan...u najskupljim restoranima u starom gradu cijene su kao u našim prosječnim restoranima, ima turista, rijeku Wislu i hrpu događanja u kulturi, sportu i sl...također puno zelenila, parkova, jezera i sl...
I na kraju čini mi se da sam na Forumu napisao izvještaj o mom boravku u poljskoj ali ga sad ne mogu pronaći...ili možda nisam...ili ga je administrator izbrisao...više ne znam.[/QUOTE]

E ovaj post je samo produbio moju neodlučnost!
PHneutralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:46   #15
Za sada Krakow u mojoj glavi sportskim riječnikom rečeno ima samo minimalnu prednost!(i ako je trenutnai rezultat u ovme topicu WarszawaVSKrakow1:5)(ako to već nekog interesuje,izuzev mene )
PHneutralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 18:36   #16
Warszawa ima samo mali, ali zgodan stari centar, sve drugo je novogradnja,
grad i nije baš našto, komadi jesu
bio sam u Intercontiju, imaju genijalan bazen i jacuzzi na zadnjem (41) katu,
pogled nakolo na cijeli grad, bio sam svako večer, onda jedan đir u sauni pa u život u stari grad
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:11   #17
koliko se putuje od zagreba od Warszawa?
Busom ili vlakom '
Kakko ste vi putovali
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:51   #18
He...he....jos prije par godina se putovalo vlakom 15-tak sati iz Zagreba....

Danas imas zgodne i jeftine kombinacije Zagreb-Budapest (vlak), Budapest-Warsaw (Wizzair), ili Zagreb-London / London-Warsaw (Wizzair, Ryanair)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:03   #19
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
He...he....jos prije par godina se putovalo vlakom 15-tak sati iz Zagreba....

Danas imas zgodne i jeftine kombinacije Zagreb-Budapest (vlak), Budapest-Warsaw (Wizzair), ili Zagreb-London / London-Warsaw (Wizzair, Ryanair)
15 sati vlakom iz Zagreba zvuci skroz prihvatljivo!
samo nigdje ne mogu naci detaljnije informacije o tome.pretrazio sam stranice od HŽ-a,ali no luck
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:51   #20
Pitaj u HŽ...ide preko Beča s presjedanjem u Beču i čekanje oko 2 sata. Iz Zagreba polazi negdje oko 2 poslijepodne a iz Beča mislim oko 11 navečer.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.