Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 12:17   #1061
Quote:
Suntzokret kaže: Pogledaj post
Kao, neka akcija je, a kad sam pitala kolika je puna cijena, ženskica rekla 100 i nešto sitno kuna...što je opet puno jeftinije...
možda uskoro ističe rok trajanja pa se akcijom žele riješiti zaliha prije nego naruče novu robu..
baci pogled za svaki slučaj
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:35   #1062
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
možda uskoro ističe rok trajanja pa se akcijom žele riješiti zaliha prije nego naruče novu robu..
baci pogled za svaki slučaj
Palo i meni na pamet...piše do 1/2013...dakle, bit će samo za ovo ljeto...štajaznam...valjda je to ok Mislimo ju svi koristiti, pa će se valjda potrošiti Ali, kažem, i puna cijena je jeftinija nego drugdje...
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 13:05   #1063
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Hipp je dobio kremicu za sunce i mlijeko
Jel netko gledao,sastav?Cijena?
codecheck (njemacki site) navodi ove sastojke kao nepozeljne:
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Silica
Sodium Cetearyl Sulfate
Disodium Edta
Dimethicone
palm oil
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:01   #1064
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ovdje je stvar bila bas obratna, zasto krema za djecu iznad 2 godine nije dobra i za bebe od recimo 7-8 mjeseci.
dodala sam kasnije i obrnuto
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:12   #1065
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

Ja uopće nisam gledala baby ili djeca, ako ima faktor koji me zadovoljava i sasatv koji zadovoljava zbog čega je baby dobra samo za bebe a ne za dijete od 3 godine npr i obrnuto?

Obojicu sam uvijek mazala istom kremom..
evo, meni se vrti isto pitanje po glavi

nekak mi se logičnije čini da bi dobno razgraničenje trebalo biti na 1g.

ugl, ja sam kupila sundance kids preparate i mažem i mlađeg (14mj) s tim.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:22   #1066
Quote:
Suntzokret kaže: Pogledaj post
Palo i meni na pamet...piše do 1/2013...dakle, bit će samo za ovo ljeto...štajaznam...valjda je to ok Mislimo ju svi koristiti, pa će se valjda potrošiti Ali, kažem, i puna cijena je jeftinija nego drugdje...
bila je i u bio&bio na akciji u veljači i travnju, isto 8o i nešto kuna
sad je po punoj cijeni

btw, danas sam upoznala ženu koja je kemičarka i koja je taman pričala o kremama za sunčanje i kako sve sazdrže bijeli pigment (titanium dioxide) i još neke tvari koje se koriste u industriji boja i lakova. i nisu cvijeće. kaže onda - mazati da, ali bit svjestan da je krema isto štetna pa procijeniti kad je veća šteta od sunca.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:28   #1067
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
btw, danas sam upoznala ženu koja je kemičarka i koja je taman pričala o kremama za sunčanje i kako sve sazdrže bijeli pigment (titanium dioxide) i još neke tvari koje se koriste u industriji boja i lakova. i nisu cvijeće. kaže onda - mazati da, ali bit svjestan da je krema isto štetna pa procijeniti kad je veća šteta od sunca.
Potpuno se slazem.
Osobno izbjegavam kreme sa spf (pogotovo 50+) kad god mogu. Mazem nas samo kad je stvarno neophodno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:28   #1068
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
bila je i u bio&bio na akciji u veljači i travnju, isto 8o i nešto kuna
sad je po punoj cijeni

btw, danas sam upoznala ženu koja je kemičarka i koja je taman pričala o kremama za sunčanje i kako sve sazdrže bijeli pigment (titanium dioxide) i još neke tvari koje se koriste u industriji boja i lakova. i nisu cvijeće. kaže onda - mazati da, ali bit svjestan da je krema isto štetna pa procijeniti kad je veća šteta od sunca.
sada ju u bio&bio isto enka 80kn, ona neka za atopicare (faktor 20) je 130kn (inace 180)
mislim da su sve na akciji ovaj mjesec

ja sam si mislila kupiti prek ebaya, al me sa postarinom dodje prek 100kn, a jos ntii ne znam jel se to uopce "smije" uvoziti ili ne

ovo se slazem. ak idem van poslije 17h, ne mazem ju uopce. niti sebe
sesiric,poludugi rukavi...
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:55   #1069
lavera vam preko granice kosta 9,95 Eura. ima ih sad u baby centru u sloveniji a odnedavno oni drze i jos par firmi sa bio kremicama pa ce vjerojatno imati i njihove kreme za suncanje. u hrvatskoj je lavera oko 180 kuna sto je bezobrazno i kriminalno

mi prvo ljeto nismo koristili kremicu, proslo ljeto smo koristili laveru u spreju za bebe (super se lako mazala, bijele boje), necak je koristio njihovu kremu u spreju za djecu (malo se teze mazala i bila je tonirana). prije mora koristili smo za lice i ruke laverinu kremu u tubi. ona je zute boje i teze se maze od one u spreju. jednom sam je prije odlaska na plazu isla namazat malom na tijelo i nikako je nisam uspjela razmazat, ostavile mi je fleke na posteljini koje nikako nisu otisle van.
tako da pripazite, ove u tubi su gusce i zgodne za manju povrsinu a za tijelo su obicno u obliku losiona ili u spreju

faktor 50 je pretjeran, kreme su preteske za djecju kozu i ne dozvoljavaju uopce da koza pocrni. koza mora primit sunceve zrake zbog vitamina d
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:45   #1070
koji mi je faktor dovoljan za četvorogodišnje dijete?

I kakva je sundance kids? Dosad sam kupovala ove skuplje, eucerin, daylong, i neke kakti prirodne. Ali isto mi treba dosta kremice tokom ljeta, a opet ako mogu ušparati na dobroj kremi, bilo bi super.
Vidim da se sundance dosta hvali. Znači, nema štetnih sastojaka?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:35   #1071
Mi kupili daylong spf 30. Kaze teta u ljekarni da su sve ove ostale vecinom mineralne,bijele,tesko se razmazuju. Da je to totalno neprakticno jer se tim silnim razmazivanjem jos vise nadrazuje njezna,znojna koza. I kaj je najgore dijete nemozete oprat dva dana poslije.
I sad citam da ima nekakve dvije vrste parabena
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:03   #1072
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
koji mi je faktor dovoljan za četvorogodišnje dijete?

I kakva je sundance kids? Dosad sam kupovala ove skuplje, eucerin, daylong, i neke kakti prirodne. Ali isto mi treba dosta kremice tokom ljeta, a opet ako mogu ušparati na dobroj kremi, bilo bi super.
Vidim da se sundance dosta hvali. Znači, nema štetnih sastojaka?
ja imam obicaj sve proizvode provjerit na codecheck (njemacki site) i on za npr sundance sonnenmilch faktro 50 kaze da sadrzi tri sastojka koja nisu preporucljiva, a to su:
Disodium Edta
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Pvp / Hexadecene Copolymer

mos´ih malo proguglat, vidi sto ce ti izbacit.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:06   #1073
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Mi kupili daylong spf 30. Kaze teta u ljekarni da su sve ove ostale vecinom mineralne,bijele,tesko se razmazuju. Da je to totalno neprakticno jer se tim silnim razmazivanjem jos vise nadrazuje njezna,znojna koza. I kaj je najgore dijete nemozete oprat dva dana poslije.
I sad citam da ima nekakve dvije vrste parabena
koliko ja nalazim sadrzi dvije problematicne supstance (ako govorimo o istom daylongu, a ja sam gledala Daylong Kids SPF 30 Lotion)
Dimethicone
Bht
a to s mazanjem znojne koze. ja svoje mazem jos doma, dakle prije nego izadju, pa su tada jos "suhi" i je malko zez mazat ih s takvim pasta-kremama, ali nije totalni bed.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:21   #1074
mi kupili mustelinu kremu pa se s njom mažemo. ona nema kemijske filtere nego mineralne, pa je brijem koliko-toliko okej za kožu.. a plus pedeset je zf

zadnjih par dana sam imala dosta toga za obavljati po gradu a kako bebija nema tko čuvati onda ga vodim sa sobom. sjeb je što onda budemo vani i po onom jačem suncu, mada se držimo hlada koliko možemo. tješim se da pred kraj travnja/početak svibnja i to najjače sunce ipak nije toliko jako kao usred ljeta, jer ja još nisam pocrvenila što inače pocrvenim bez pol problema a ne mažem se još uvijek. doduše da se sad maknem iz hlada skroz i sunčam od 11 do 16 vjerojatno bih.. ali toliko dugo i konstantno na suncu ipak nismo
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:04   #1075
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sad sam skužila ovo na vrhu stranice - suprotno je, uva izazivaju crvenilo i starenje kože, a uvb rak
varaš se Lali
uva su puno opasnije,prodiru dublje i čine 95 % zraka, uzrokuju starenje, promjene na koži i rak
Uvb čine 5 % i odgovorne su za crvenilo,opekline i rak u manjem postotku

http://www.laroche-posay.com.hr/%C4%...nca/a3200.aspx
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:16   #1076
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
koliko ja nalazim sadrzi dvije problematicne supstance (ako govorimo o istom daylongu, a ja sam gledala Daylong Kids SPF 30 Lotion)
Dimethicone
Bht
a to s mazanjem znojne koze. ja svoje mazem jos doma, dakle prije nego izadju, pa su tada jos "suhi" i je malko zez mazat ih s takvim pasta-kremama, ali nije totalni bed.
Ne, kupila sam daylong baby creme .
I od ovih svih stetnih tvari gore nabrojanih sadrzi samo imethicone, i ove parabene : Methylparaben , Propylparaben. I ne sadrzi kemijske filtere niti parfeme.
Moja se nikako ne voli mazat s nicim, pogotovo po licu pa mi ovo odgovara.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:30   #1077
alverde ima kids i baby a obadvije kremice su 50 faktor i piše samo mineralni filteri. Pa koja je onda razlika?!
milkica is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:31   #1078
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Ne, kupila sam daylong baby creme .
I od ovih svih stetnih tvari gore nabrojanih sadrzi samo imethicone, i ove parabene : Methylparaben , Propylparaben. I ne sadrzi kemijske filtere niti parfeme.
Moja se nikako ne voli mazat s nicim, pogotovo po licu pa mi ovo odgovara.
ok, evo bas gledam za tu baby creme (mislim da je to ova https://img.aponeo.de/3162950-daylon...0-creme-b0.jpg) i kazu da parabeni vise nisu problem, jer nisu alergeni kao sto se prije mislilo. a masovno se koriste kao konerzvansi i mislim da je to tesko izbjec. ali sad ti znaj kome vjerovat. ono sto je navodno lose u ovoj kremi je Aluminum Stearate. dimethicone je vise problem za okolis jer se tesko razgradjuje. u prirodnoj kozmetici ga zamjenjuju sa uljima tipa avokado ili badem.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:40   #1079
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
alverde ima kids i baby a obadvije kremice su 50 faktor i piše samo mineralni filteri. Pa koja je onda razlika?!
Za kids ne znam, ali baby nema faktor 50 nego 30.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:31   #1080
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ok, evo bas gledam za tu baby creme (mislim da je to ova https://img.aponeo.de/3162950-daylon...0-creme-b0.jpg) i kazu da parabeni vise nisu problem, jer nisu alergeni kao sto se prije mislilo. a masovno se koriste kao konerzvansi i mislim da je to tesko izbjec. ali sad ti znaj kome vjerovat. ono sto je navodno lose u ovoj kremi je Aluminum Stearate. dimethicone je vise problem za okolis jer se tesko razgradjuje. u prirodnoj kozmetici ga zamjenjuju sa uljima tipa avokado ili badem.
Da, to je ta! Ma ja sam zadovoljna onda, mislim da se neda sve izbjec pa uredu je ovako.
I da uopce nema nikakvog mirisa,jako lijepo se razmazuje,super upija.Cjena je 110 kn -ljekarna farmcia.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.