Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2004., 19:52   #21
a jesu vama na svakom cosku nudili nekakvu sicu da spavate s njima na cesti?

nas par i jedan profa smo jednu noc stajali na cesti i pricali...i dode naki pijanac, nudeci meni neki sitnis (otprilike da kupis bocu mineralne )...i najbolja fora sto ovaj profa nis nije skuzio i stalno ispituje kaj ovaj hoce...daj mu sad objasni

a na plaki je bilo uzasno...pa kakav je to ciganluk...i opet su tog smotanog profu stalno zvali da ide plesat na pozornicu

ono krstarenje je super, ali otoci nis posebno...jedina korist je bila da smo se tamo lijepo okupali, nije bilo ni neke posebne plaze...ali su bili super valovi
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 23:56   #22
Sve sami maturalci. Nas bi išlo troje četvero alkoholičara na Krf ili Rodos, avionom. A po vašim odgovorima nije baš nešto dobro. I još je olimpijada, vjerovatno će sve cijene prsnut gore.
Niš izgleda da ćemo u Novalju.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 01:02   #23
Ja sam svoje rekao.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 00:39   #24
kako do Atene ?

molio bih ako netko ima iskustava sa putovanjem do Atene (vlak, brod, auto...) da ih podijeli sa nama, naravno zanima me što jeftinija varijanta
Coyote 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 07:30   #25
Imaš redovnu liniju iz Trsta brodom. Cijenu ne znam.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 12:22   #26
Avionski-s austrianom presjedas u Becu i kosta puno ili
iz Trsta puno jeftinije,provjeri na www.aeroporto.fvg.it
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 15:43   #27
vlak zg - solun - atena

vlak krece u ponoc iz zg, preko beograda, nisa, skoplja sve do soluna gdje cekas neku sicu i ides na grcki vlak za atenu i taman drugi dan oko 7-8 ujutro stizes na odrediste.

cijena, eurodomino karte je oko 700 kn, dakle povratna karta zg-atena + 24h free po grckoj gdje i kak oces
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 12:57   #28
ima letovi i iz beograde
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 10:48   #29
Grčka

Slijedeci utorak pičim poslovno u Atenu i ostajem do nedjelje.
Posto cu vecinu dana ( do 17:00) provesti radno ostaje mi kasno poslijepodne i vecer da doživim nešto od grada. Barem subotu imam cijelu na raspolganju!

Sto vidjeti, kamo ići, što pojesti, kako se ponašati... sve me zanima, sve što znate...

Tnx!
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:28   #30
u ateni se ima stvarno puno toga za vidjeti i proći.evo najosnovnije i par tipova:

-kultura:-akropola svakako,još par godina i više se neće moći penjati gore pa iskoristi priliku,ulaznica 12 eura
-s akropole se spustiš do agore,tu ima hramova,muzej itd
-nacionalni muzej-nešto spektakularno,ulaznica 6 eura

-restorani-u pireju ima dobrih ribljih restorana,s normalnom i tradicionalnom kuhinjom,a baš grčke restorane ćeš naći na plaki,s njihovom hranom i folklorom(plesači,trbušne plesačice,muzika uživo),u ovom u kojem sam ja bila bilo je odlično,nažalost neznam kako se zove. p.s. ako tražiš pizzeriu,odustani,takvo što tamo ne postoji,osim pizza hut i subway

-shopping-kupovna meka u ateni tj. ulica sa svim poznatijim dućanim je hermou,nije previše jeftina,ali izbor je super,puno toga što kod nas nema,tipa zara,mac,body shop itd. pri kraju ulice,malo prije replaya je super kafić u kojem se možeš odmoriti.
suvenire i krzno potraži na plaki (tržnica)

-prijevoz-sve ti je uglavnom blizu tako da po centru možeš i pješke,orijentiri su ti veliki trgovi omonia i syntagma.za malo dalje destinacije imaš metro ili taksi koji je jako jeftin,ne može te nikako doć više od 3-4 eura i nedaj više,atenski taksisti su jako bezobrazni prema turistima,prvo pitaj za cijenu i tek onda pođi,ako te bude htio prevariti,samo spomeni policiju.

eto,nadam se da sam ti pomogla i dobro se provedi.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 20:58   #31
Meni je super bilo na onom brdu u sredini Atene. Mi smo išli pješke a može se i sa uspinjačom. Od tam se ustvari vidi kak je Atena velika, vidiš sve do mora.
Inače, metro ima samo 3 linije i vrlo se lako snaći. Pokušavam se sjetiti kaj sam još sve obišla. U hotelu imaš džepnu kartu grada sa označenim zanimljivostima. Ma super ti bude. Ima puno psa lutalica i Atena je grozno prljava. Sva je popišana i pohračkana i to mi je bilo baš bilo fuj.
Ak budeš imala prilike otiđi do Korintskog kanala, nekih 80 km od Atene. Oduševila sam se s tim.
- mi smo bili uglavnom na gyrosima onak s nogu, al ima finih restorana za malo kulturnije pojest.
-meni shopping nije bil baš nekaj. Sve je bilo dosta skupo. Na Omonii je veliki shopping centar na 5 ili 6 katova, malo ekskluzivnije.
Uživaj!
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 22:28   #32
Quote:
nyla kaže:
Ima puno psa lutalica i Atena je grozno prljava. Sva je popišana i pohračkana i to mi je bilo baš bilo fuj.
Ak budeš imala prilike otiđi do Korintskog kanala, nekih 80 km od Atene. Oduševila sam se s tim.
- mi smo bili uglavnom na gyrosima onak s nogu, al ima finih restorana za malo kulturnije pojest.
Uživaj!
jest da sam ja bio samo za Olimpijske igre 10ak dana, al nisam vidio nikakvih copora pasa lutalica, a bauljao sam nocima od syntagme, omonie pa i do pireja.

metro je majka u ateni, kosta sicu, uvjerljivo najbolji prijevoz.

akropola ti je "skupa", 12 e upad, al ak imas onu studentsku neku medjunarodnu, onda je jeftinije...

gyros i souvlaki s nogu su ful jeftini (2 eura max), a takvih malih prcvarnica imas na tone, tak smo se stalno hranili, grckim fastfoodom i slicnim pizdarijama...uzmes 2-3 i cijeli dan nis ne jedes.

na plaki imas i restorana i ducana i sveg sranja za turiste, ko da si dosao kod nas na jadran, samo malo bolje
kratki i glupi tecaj, ak za svaki slucaj ne znas sitnice...
kalimera - dobro jutro
kalispera - dobar dan
kalinita - laku noc
efharisto - hvala
-da- se kaze -ne-

nije da ti nesto pomogne, al steknes simpatije domacih, barem za pokusaj...kad ti pocne dalje na grckom pricat, ti samo slegnes ramenima i pricas - kroatia, ohi ellenika...tak nekaj i sve 5
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 11:57   #33
Quote:
stoneisland kaže:
jest da sam ja bio samo za Olimpijske igre 10ak dana, al nisam vidio nikakvih copora pasa lutalica, a bauljao sam nocima od syntagme, omonie pa i do pireja.

Pa zato ih nisi ni vidio kad su ih sve maknuli ( čitaj potamanili) prije Olimpijskih. A nisam ni rekla za čopor, više su solirali

A simpatije domaćih stekneš sigurno dok veliš da si iz Hr. Dok smo bili u Korintu popjeli smo si nekakve ribe jer su nas zavli, ono stoje na ulazu i svakog zovu u restoran i na kraju su nas počastili s nekakvim voćnim kupom. Simpa nam se činilo pa smo im ostavili malo veću napojnicu.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 18:17   #34
Quote:
nyla kaže:
Pa zato ih nisi ni vidio kad su ih sve maknuli ( čitaj potamanili) prije Olimpijskih. A nisam ni rekla za čopor, više su solirali
da,to je istina,masovno su ih trovali prije olimpijade i sve su se "životinjske" udruge bile digle protiv toga.
ja sam ih vidjala u čoporima (opet su se nakotili ),ali nisu bili agresivni.zna ti se dogodit da cijeli čopor krene za tobom,ali nam je vodić rekao da se ne treba bojati. zanimljivo,vidjela sam samo jednu mačku.

taj centar na omoniji se zove hondos i stvarno nema čega nema,stvarno samo fine stvari,za potkožene i zahtjevnijeg ukusa raj na zemlji.svejedno,lijepo je bar razgledati. za one s malo manje para blizu je zarin outlet.

hrana+ -u ulici koja se s omonije spušta na hermou ima zgodnih dućanćića s njihovim slatkišima i jedan kafić iz nekog inter lanca sa super kolačima,kavom i čokoladom.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 19:57   #35
Grcka

pretrazila sam detaljno ovaj podforum, i primjetila sam da se bas nije govorilo o grckoj.. il se o grckoj nije govorilo transparentno nego u nekim temama koje mozda nisam pregledala jer naslovi nemaju veze sa grckom.. ni medu destinacijama je nema..

jel neko bio u grckoj u skorije vrijeme.. (od olimpijade na ovamo..)?.. posebno me zanima atena.. sta.. gdje... kako? znamenitosti, hrana, pice, shoping i cijene svega navedenog.. ok, ucila sam historiju nekad davno i otprilike znam koje cu znamenitosti traziti, medutim, ne znam sta od toga zaista moram vidjeti i doziviti ( u ateni sam samo tri dana, ostatak putovanja cu biti u sjevernoj grckoj.. obilazak delfija, olimp, solun, etc..etc..)..
sta od hrane i pica( ima li grcka uopste neko tipicno bezalkoholno pice.. rijetko koja zemlja upravo to ima)... i kolike su cijene u restoranima, tavernama i slicno..
koje suvenire donijeti prijateljima i porodici.. sta sebi obavezno kupiti (izuzev krzna.. ja ne nositi mrtvo janje na sebi ) kakva je situacija sa cijenama u zari, mangu i slicnim radnjicama.. cula sam da su nekad davno oni radili dobru obucu, kakva je situacija sada.. smijem li se zaletiti na sandale koje mi se dopadnu?...

to je otprilike to sto znam da me zanima, mada ne sumnajm da me zanima jos jako puno stvari kojih nisam ni svjesna.. pa.. unaprijed hvala
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 01:36   #36
Ja sam bio u Ateni godinu dana prije Olimpijade. Ovako, imaju novu podzemnu, kupi kartu i vozi s podzemnom. Najvaznije ti je vidjeti Akropolu, a to nije tesko za naci. Ne znam sta bi ti preporucio jos da pogledas. Za izlazak imas grcke taverne, a tamo ne ocekuj neku predobru hranu. Nemoj je nigdje ocekivati. Probaj giros, odnosno kebab. Od pica probaj Ouzo, Metaxu(kupi onu sa 7 zvjezdica, to ti je nesto kao mastika). Cijene su ok. Imas jako puno suvenira, tako da ces za svakoga naci ponesto. Npr. sapun od maslinovog ulja koji se prodaje na otprilike svakom standu.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 14:45   #37
hvala, Avilu
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:46   #38
ej
ja sam bila u grčkoj u oktobru 2005.
vidim da planiraš obići sjevernu grčku - NE SMIJEŠ PROPUSTITI METEORU!
http://www.greecetravel.com/meteora/

http://www.meteora-greece.com/

meni je to bilo najimpresivnije u cijeloj grčkoj, jer je jednostavno drugačije. u našoj grupi je bilo ljudi koji su bili po par puta u grčkoj, ali niti jednom i meteori i taj aranžman su bili uplaili samo zbog meteore!

dalje, mene je hrana oduševila jer ima jako puno predobrog povrća (ja ne jedem meso), ne samo na lešo, nego, recimo, punjeni patlidžani sa paradajzom i rižom, pa jogurt s medom za desert.
tursku kavu (što je meni jako bitno jer bez nje imam glavaobolju) sam mogla piti na svakom koraku

šoping: imaju deset zara u ateni , cijene kao i svugdje u zari.
jako je jeftino maslinovo ulje, ja sam kupila na tržnici (jer nam je tako savjetovao vodič) po cca 5 eura extra dejvičansko

uglavnom, grčka je predivna

lijepo se provedi
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 09:06   #39
Quote:
Yazz kaže:
ej
ja sam bila u grčkoj u oktobru 2005.
vidim da planiraš obići sjevernu grčku - NE SMIJEŠ PROPUSTITI METEORU!
http://www.greecetravel.com/meteora/

http://www.meteora-greece.com/

meni je to bilo najimpresivnije u cijeloj grčkoj, jer je jednostavno drugačije. u našoj grupi je bilo ljudi koji su bili po par puta u grčkoj, ali niti jednom i meteori i taj aranžman su bili uplaili samo zbog meteore!

dalje, mene je hrana oduševila jer ima jako puno predobrog povrća (ja ne jedem meso), ne samo na lešo, nego, recimo, punjeni patlidžani sa paradajzom i rižom, pa jogurt s medom za desert.
tursku kavu (što je meni jako bitno jer bez nje imam glavaobolju) sam mogla piti na svakom koraku

šoping: imaju deset zara u ateni , cijene kao i svugdje u zari.
jako je jeftino maslinovo ulje, ja sam kupila na tržnici (jer nam je tako savjetovao vodič) po cca 5 eura extra dejvičansko

uglavnom, grčka je predivna

lijepo se provedi
Grcka je ok ali preskupa u komparaciji sa Hrvatskom...
Klopa je dobra usluga brza i efikasna. Gyrosi,taziki,riba,susena hobotnica su uredno i fino napravljeni.
Od pica mogu ti preporuciti Retzinu bijelo vino sa dodatkom borve smole. Servira se u nekim limenim vrcevima i narucis Kilo Retzina...
Ja sam proslo ljeto usporedjivao cijene i Hrvatska je skoro za pola jeftinija u vanpansionskoj ponudi.Ok oni su moram priznat usminkaniji malo ali na kraju balade sve ti je to slicna pasta.

Od rivijera preporucam halkidiki pogotovo ako uspijes otici na svetu goru Athos (samo ako si musko) ali i obilazak brodom je ok...

Atena naravno i neki otoci ali izbjegavaj Santorini u jeku sezone jer je guzva nenormalna
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:52   #40
u aranzmanu nema meteora, al cu ja pokusati nesto samostalno izvarijantisati, bas si me zainteresovao/la
sto se tice drugih informacija, hvala, sva sam u iscekivanju svega.. zarinu stranicu sam pregledala 3-4 puta i vec se vidim u nekim krpicama.. na akropolju na primjer kako ce to dobre slike da budu
ne putujem u jeku sezone, putujem za neke 3-4 sedmice, pa se nadam da nece biti ni puno toplo ni puno turista...


hvala roko, hvala yazz...
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.