Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2009., 01:45   #61
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
meni je ok da se horoskop pravi na osnovu dana proglasenja.....jeste da taj narod postoji od pre bla bla....ali nove granice...novo vreme....(nova tura, nova avantura )


a za Italiju se slazem za blizance

Beograd
stari deo grada-vaga
novi bg-ovan
Nista to nema veze, drzava se raspadala, menjala granice isto kao sto se covek razvodi pa ne pravi nov horoskop

Srbija je jarac, a Beograd je definitivno Skorpion.
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:51   #62
Quote:
Lorie kaže: Pogledaj post
Nista to nema veze, drzava se raspadala, menjala granice isto kao sto se covek razvodi pa ne pravi nov horoskop
[/B]
jedno je drzava a drugo narod......


ipak narodi prolaze kroz razne faze i zive u razlicitim zajednicama, a drzava je tvorevina iznad nekog odredjenog naroda,ili bi bar trebalo da bude
dobar primer je SFRJ...nekako mi je logicno da se za svaki novi momenat u istoriji...koji se tice stvaranja novih drzava uzme novi natal.....problem je sto se na ovim prostorima precesto desavaju promene pa to gubi smisao

Zadnje uređivanje skorpija_strela : 04.02.2009. at 02:27.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 07:52   #63
Sigurna sam da je Amsterdam Vodenjak ili Strijelac.Gleda li se to po datumu ili po nekakvim generalnim osobinama grada i stanovnika? Baš idem pogledati.

Portugal su Ribe.

EDIT: O.K.,Amsterdam je Scorpio s Mjesecom u Vodenjaku :ah,što je intuicija... Podznak je Jarac,s time što je cijela prva kuća u Vodenjaku.
MC u Škorpionu,industrija seksa,ne znam jesam li pohvatala ovo kako treba?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:31   #64
Kad bi određivali prema hrvatskom narodu, mislim da ne bi bilo dileme - Djevica. Ljudi su nezadovoljni, zatvoreni, namrgođeni, sitničavi, stalno nečemu prigovaraju, a ostaju pasivni na sve to.
Na kraju krajeva, mogu ja postati predsjednik i proglasiti državu štajaznam, Ovnom, ali ne mogu promijeniti psihologiju naroda.
Ta promjena se možda može osjetiti kroz neke buduće generacije, treba vremena da proradi.
I ipak smatram upitnim bilo koju varijantu proglašenja države, zapravo prije mi je normalno proglašenje od predsjednika, nego prvo prihvaćanje od nekoga drugoga. Ipak je predsjednik nositelj te energije.
A realno, prvi trenutak koji je doveo do otcjepljivanja neke države, dakle događaj povezan s tim je još važniji nego formalno proglašenje.
Teško je u takvim stvarima biti pametan, bojim se da smo preveliki formalisti u tom smislu, a prava astrologija ne poznaje takva ograničenja.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 14:11   #65
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Kad bi određivali prema hrvatskom narodu, mislim da ne bi bilo dileme - Djevica. Ljudi su nezadovoljni, zatvoreni, namrgođeni, sitničavi, stalno nečemu prigovaraju, a ostaju pasivni na sve to.
Na kraju krajeva, mogu ja postati predsjednik i proglasiti državu štajaznam, Ovnom, ali ne mogu promijeniti psihologiju naroda.
Ta promjena se možda može osjetiti kroz neke buduće generacije, treba vremena da proradi.
I ipak smatram upitnim bilo koju varijantu proglašenja države, zapravo prije mi je normalno proglašenje od predsjednika, nego prvo prihvaćanje od nekoga drugoga. Ipak je predsjednik nositelj te energije.
A realno, prvi trenutak koji je doveo do otcjepljivanja neke države, dakle događaj povezan s tim je još važniji nego formalno proglašenje.
Teško je u takvim stvarima biti pametan, bojim se da smo preveliki formalisti u tom smislu, a prava astrologija ne poznaje takva ograničenja.
da li onda uopste moze da se govori o natalnoj karti nekog odredjenog naroda?....ili narodi nose neke karakteristike odredjenog znaka...

ipak da bi napravio neku kartu moras da budes formalista....tacno vreme....asc...
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 16:30   #66
Gledamo simboliku, kao sto kazemo krimi roman - to je Merkur u Skorpiji, ili Merkur - Pluton. Simbolicki, srbi i Srbija su Jarac, Beograd definitivno Skorpion...itd.
U mundanoj astrologiji mozda koriste natale drzava, ali simbolicki ne.
Jugoslavija (mislim na Srbiju i Crnu Goru) bila je Bik-Devica, sto ukazuje na istrajnost i trajnost, ali nije uspjela. Raspala se 21.05 sto bi bio Blizanac, ali nikako to ne znaci da su Srbija i Crna Gora Blizanci. Blizanci, to je Italija, Crna Gora i Crnogorci to je Lav.
Stoga se cesto u horoskopu crnogoraca nadje vise planeta u Lavu. Ili osobi odgovara taj mentalitet.

Zadnje uređivanje Lorie : 04.02.2009. at 16:37.
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:00   #67
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Meni je Srbija totalna škorpija, posebice Beograd. Nikada joj ne bih dala jarca.
a što je Slovenija?
posto su slovenci skrti pfff mora da je bik, ribe ili rak
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:14   #68
Quote:
Lorie kaže: Pogledaj post
Simbolicki, srbi i Srbija su Jarac, Beograd definitivno Skorpion...itd.
ne znam zasto toliko insistiras na tome da je Beograd -skorpija...ja nemam uopste takve asocijacije....onako simbolicki...jedino sto je prljav i na rekama...ili?
zasto to mislis?

a za Crnu goru....hm

kako se pravi natalna karta nove drzave Crne Gore...kad je bio referendum ili kad je parlament usvojio Odluku o nezavisnosti?ili nesto trece?

a kako se gleda za Srbiju?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 13:49   #69
hrvatski narod su djevice, što je totalno dobar opis
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:50   #70
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
ne znam zasto toliko insistiras na tome da je Beograd -skorpija...ja nemam uopste takve asocijacije....onako simbolicki...jedino sto je prljav i na rekama...ili?
zasto to mislis?
valjda misli puno poroka, to je ljudima glavna asocijacija na škorpione

a moja sekica skorpion podznak skorpion a ne puši i ne pije
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:52   #71
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a za Italiju se slazem za blizance
jok, talijani su Lav
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:35   #72
Iako mi sve ovo ipak vise lice na onako ''pijacnu'' astrologiju, svi nesto nagadjamo, postoje opsti okviri po Ptolomeju, ali ni to ne treba uzeti zdravo za gotovo.


Ima malo simbolike u Srbima, Hrvatima i Crnogorcima -
- Srbi Jarac / vazda hoce da su glavni, pentraju se do iznemoglosti i tvrdoglavo odbijaju iciju pomoc, kao i svi Jarcevi Srbi se smrtno tesko izvinjavaju (imam osjecaj da je to najrjedje upotrebljavana rijec u srpskom jeziku )))
- Hrvati Djevice / precizni, detaljni, uredni, pravi prototip cinovnika koji nikada ne kasni na posao i ne protivrjeci sefu u lice, lazna skromnost i uvjerenost u vlastitu kulturnu i intelektualnu superiornost nad drugima (ova osobina kao da pociva negdje na dnu duse svake intelektualne Djevice)
- Crnogorci Lavovi / pompezni i teatralni, hodaju k'o da je upravo s njima uslo i sunce u prostoriju, ko o cemu oni o casti tj o vanjskoj slici i ugledu koja je Lavu vaznija od istinske srece
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:39   #73
I da, zaboravih da napomenem, nemojte da sada padamo u vatru, pa branimo pripadnike jednog, drugog i treceg naroda, ovo u mom prethodnom postu je bilo saljivo i dobronamjerno...

Nije rijec ni o kakvom stavu, samo bezazlena sala.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 18:19   #74
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Iako mi sve ovo ipak vise lice na onako ''pijacnu'' astrologiju, svi nesto nagadjamo, postoje opsti okviri po Ptolomeju, ali ni to ne treba uzeti zdravo za gotovo.


Ima malo simbolike u Srbima, Hrvatima i Crnogorcima -
- Srbi Jarac / vazda hoce da su glavni, pentraju se do iznemoglosti i tvrdoglavo odbijaju iciju pomoc, kao i svi Jarcevi Srbi se smrtno tesko izvinjavaju (imam osjecaj da je to najrjedje upotrebljavana rijec u srpskom jeziku )))
- Hrvati Djevice / precizni, detaljni, uredni, pravi prototip cinovnika koji nikada ne kasni na posao i ne protivrjeci sefu u lice, lazna skromnost i uvjerenost u vlastitu kulturnu i intelektualnu superiornost nad drugima (ova osobina kao da pociva negdje na dnu duse svake intelektualne Djevice)
- Crnogorci Lavovi / pompezni i teatralni, hodaju k'o da je upravo s njima uslo i sunce u prostoriju, ko o cemu oni o casti tj o vanjskoj slici i ugledu koja je Lavu vaznija od istinske srece
Citas mi misli u potpunosti s tim da bih ja dodao jos
-Bosance Bikovi / hedonisti, meraklije, vole tjelesne uzitke , tromi i tvrdoglavi sa inteligencijom u dosta slucajeva na "vi".
(ovo je po vlastitom iskustvu )
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:38   #75
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Citas mi misli u potpunosti s tim da bih ja dodao jos
-Bosance Bikovi / hedonisti, meraklije, vole tjelesne uzitke , tromi i tvrdoglavi sa inteligencijom u dosta slucajeva na "vi".
(ovo je po vlastitom iskustvu )
a ko ne voli tjelesne uzitke ne samo Bosanci

Bosanci bikovi? pa nekako mi logicno....nema bolje hrane od Bosanske ,...nema naroda koji vise zna uzivat nego Bosanci
a sta smo u podznaku?
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:22   #76
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Iako mi sve ovo ipak vise lice na onako ''pijacnu'' astrologiju, svi nesto nagadjamo, postoje opsti okviri po Ptolomeju, ali ni to ne treba uzeti zdravo za gotovo.


Ima malo simbolike u Srbima, Hrvatima i Crnogorcima -
- Srbi Jarac / vazda hoce da su glavni, pentraju se do iznemoglosti i tvrdoglavo odbijaju iciju pomoc, kao i svi Jarcevi Srbi se smrtno tesko izvinjavaju (imam osjecaj da je to najrjedje upotrebljavana rijec u srpskom jeziku )))
- Hrvati Djevice / precizni, detaljni, uredni, pravi prototip cinovnika koji nikada ne kasni na posao i ne protivrjeci sefu u lice, lazna skromnost i uvjerenost u vlastitu kulturnu i intelektualnu superiornost nad drugima (ova osobina kao da pociva negdje na dnu duse svake intelektualne Djevice)
- Crnogorci Lavovi / pompezni i teatralni, hodaju k'o da je upravo s njima uslo i sunce u prostoriju, ko o cemu oni o casti tj o vanjskoj slici i ugledu koja je Lavu vaznija od istinske srece
ja kao Srpkinja mogu samo da se slozim
samo ja nisam tipicna Srpkinja
ali po ovome bi Srbi i Hrvati trebali da se slazu
a Crnogorci i Srbi-Lav-Jarac to mi ne ide
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:12   #77
A Slovenci?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:33   #78
Švedska je Vodenjak

-zemlja visoke tehnologije,tehnike,inovacija,to je Uran,vladar Vodenjaka
-socijalna država,briga o invalidima,starijima,ugroženima,humanizan kao obilježlje
-jednakost spolova,slobodna seksualnost,feminizam,modernost
-opuštenost,cool,stav prema ljudima,prijateljski
-nagla izolacija,osamljivanje,usredotočenost na sebe,opet Vodenjak
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:27   #79
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Meni nizozemska nekako baca na vodenjaka


Japan i Njemacka skorpionske drzave, NL (tipicni) rak. Zanima me zna li netko gdje spadaju ove minijaturne drzave tipa Monako, Andorra i Luksemburg Takoder Engleska i Iran.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."

Zadnje uređivanje Spot Perdita : 06.11.2009. at 17:35.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:34   #80
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
- Srbi Jarac / vazda hoce da su glavni, pentraju se do iznemoglosti i tvrdoglavo odbijaju iciju pomoc,
Jarci su po naravi marljivi i sistemski rade

Quote:
- Hrvati Djevice / precizni, detaljni, uredni, pravi prototip cinovnika koji nikada ne kasni na posao i ne protivrjeci sefu u lice, lazna skromnost i uvjerenost u vlastitu kulturnu i intelektualnu superiornost nad drugima (ova osobina kao da pociva negdje na dnu duse svake intelektualne Djevice)
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.