Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 18:33   #81
meni ASC pocinje na 19. stepenu znaka Riba,a zvrasava se u biku-dakle umetnut je znak ovna...vladar ovna nalazi se u vagi-izgonu,a znak vage je takodje umetnut...dispozitor marsa je Ve u skorpiji koja je takodje u izgonu...interesantna je stvar da je svog marsa ni ne osecam,sto nije ni cudo jer je vladar umetnutog znaka,a nalazi se u umetnutom znaku i to u izgonu...e,sada uzajamnom recpcijom,ve u sco i ma u vagi ova 2 planeta dolaze u mesta svojih sedista,ne znam da li mu ta uzajamna recpcija pomaze ili ne???neki astrolozi misle da uzajamnom recepcijom planete dolaze u mesta svojih sedista,pa se tako i ponasaju-kao da su u sedistu,a neki pak astrolozi misle da planete imaju mogucnost da se ponasaju kao da su u sedistima,ali da su suvise oslabljene da bi to i ucinile,jer se nalaze u izgonu...inace,ovim pitanjem moze slobodno da se otvori nova tema:uzajamna recepcija...
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 07:36   #82
Quote:
Kocka je bacena kaže: Pogledaj post
meni ASC pocinje na 19. stepenu znaka Riba,a zvrasava se u biku-dakle umetnut je znak ovna...vladar ovna nalazi se u vagi-izgonu,a znak vage je takodje umetnut...dispozitor marsa je Ve u skorpiji koja je takodje u izgonu...interesantna je stvar da je svog marsa ni ne osecam,sto nije ni cudo jer je vladar umetnutog znaka,a nalazi se u umetnutom znaku i to u izgonu...e,sada uzajamnom recpcijom,ve u sco i ma u vagi ova 2 planeta dolaze u mesta svojih sedista,ne znam da li mu ta uzajamna recpcija pomaze ili ne???neki astrolozi misle da uzajamnom recepcijom planete dolaze u mesta svojih sedista,pa se tako i ponasaju-kao da su u sedistu,a neki pak astrolozi misle da planete imaju mogucnost da se ponasaju kao da su u sedistima,ali da su suvise oslabljene da bi to i ucinile,jer se nalaze u izgonu...inace,ovim pitanjem moze slobodno da se otvori nova tema:uzajamna recepcija...
Imam slicnu situaciju kao i ti. Umetnuti znakovi Ovna i Vage, s time da je Vladar Ovna - Mars u toj umetnutoj Vagi (izgon), a Vladar Vage - Venera u Skorpionu (izgon).

Tocno je sto kazes da se za uzajamnu recepciju planeta kaze kako se one tada ponasaju kao da se nalaze u sjedistima, no u ovom slucaju to nije tako. Tocnije, katkad imam osjecaj da mi Mars djeluje vise skorpionski nego po Vaginim principima, ali uvijek me iznova odredjene situacije podsjete kako je on ipak u Vagi. Veneru ne trebam ni spominjati.....prilicno sam sigurna da je u Skorpionu.

Mislim...cisto zato sto Mars nije Vladar Skorpiona. Mozda bi funkcioniralo kada bi ta Venera bila u Ovnu, ne u Skorpionu. Zapravo, ovako ja to niti ne gledam kao uzajamnu recepciju.

Ali, da je zeznuta situacija s umetnutim Marsom, kao Vladarom jedog umetnutog znaka, u drugom umetnutom znaku (koji mu je k tome podrucje izgona), a zatim i s Vladarom tog drugog znaka (Venera) takodjer u znaku gdje mu je izgon (Skorpion) - pa jest.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:48   #83
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Imam slicnu situaciju kao i ti. Umetnuti znakovi Ovna i Vage, s time da je Vladar Ovna - Mars u toj umetnutoj Vagi (izgon), a Vladar Vage - Venera u Skorpionu (izgon).

Tocno je sto kazes da se za uzajamnu recepciju planeta kaze kako se one tada ponasaju kao da se nalaze u sjedistima, no u ovom slucaju to nije tako. Tocnije, katkad imam osjecaj da mi Mars djeluje vise skorpionski nego po Vaginim principima, ali uvijek me iznova odredjene situacije podsjete kako je on ipak u Vagi. Veneru ne trebam ni spominjati.....prilicno sam sigurna da je u Skorpionu.

Mislim...cisto zato sto Mars nije Vladar Skorpiona. Mozda bi funkcioniralo kada bi ta Venera bila u Ovnu, ne u Skorpionu. Zapravo, ovako ja to niti ne gledam kao uzajamnu recepciju.

Ali, da je zeznuta situacija s umetnutim Marsom, kao Vladarom jedog umetnutog znaka, u drugom umetnutom znaku (koji mu je k tome podrucje izgona), a zatim i s Vladarom tog drugog znaka (Venera) takodjer u znaku gdje mu je izgon (Skorpion) - pa jest.
da,imamo istu situaciju....Sto se tice vladara skorpiona mnogi za pocetak uzimaju Marsa kao glavnog vladara skorpije,a Pl kao suvladara i ovde ne mislim na tradicionalne vladare....mada to sto pricas ima logike,jer ja ovu svoju Ve zaista osecam kao da je u sco,nekako mi se tako ponasa,a ovog jadnog marsa,a zaista je jadan, nesto slabo i osecam i ne mogu da procenim da li on deluje kao mars u vagi ili u skorpiji,a s obzirom da je sav tako mlitav deluje mi kao da je u vagi...sta mislis da li ce se njegovo dejstvo povecati ulaskom u brak,jer ovaj moj mars se nalazi u umetnutoj vagi koja je u 7. kuci???
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:59   #84
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Tebi je MC definitivno u Djevici , ali i u Vagi, jer ti se cijela Vaga nalazi u 10 kući! U Škorpionu ti vjerojatno počinje 11.kuća, tako da Škorpion nema veze sa MC-om. Znači za objašnjenje 10.kuće(ili MC-a) moraš gledati planete u 10.kući, Merkura(vladara Djevice) i Veneru (vladara Vage) i to potpuno ravnopravno jer su ti oba znaka(Djevica i Vaga) u 10.kući
Hvala Vam na pojašnjenju!
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:18   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

• To se najbolje vidi kroz tranzite i progresije. Svi tranziti kroz umetnute kuće zbog njene veličine traju dulje. Pojedinac je primoran duže vremena biti izožen na dotičnom području. Mora imati veću koncentraciju upravo na te segmente....želio on to ili ne natalna karta ga na to "prisiljava".
Uh sta li mene ceka kad mi Saturn bude setao kroz takvu kucu prvo Djevica, pa Vaga, tu Jupiter, Saturn, pa Pluton , pa na kraju Skorpija... ima da se nasetaaaa

Ako prezivim javit cu vam kako je proslo
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:14   #86
Sve zavisi kroz koju kuću će da prolazi i kako ti je Satiša natalno postavljen. Baš sam gledala da nekim ljudima sa nenaglašenim natalnim SA, tranzitni Saturn kroz 6, 8. i 12. kuću ne donese baš ništa, eventualno neko (ne tako bolno ) iskustvo, nauk. Dok mene dere gde god da je , mada najviše mrzim i najteže podnosim fizičke bolesti. U suštini, na kraju donese nešto dobro, ako se preživi .

Kad mi je prolazio kroz sedmu, u kojoj je uklješteni Lav, bio je u opoziciji sa stelijumom iz 1. kuće i ništa loše mi nije doneo, već naprotiv. Njega se plašim samo ako je u famoznoj 6. ili 12. . Nije ni on tako strašan (ako je čovek Supermen) .
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:37   #87
ej . maLO offtopic, ali suspirium je spomenul "progresiju horoskopa" kaj to točno znači? da recimo asc na kraju SCO može kasnije poprimati svojstva ko da je u SAG??
na to se misli? ne razumijem . i da recimo ako kuća počinje na kraju bika da kasnije ta kća bude više pod utjecajem blizanaca?
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 15:21   #88
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Sve zavisi kroz koju kuću će da prolazi i kako ti je Satiša natalno postavljen. Baš sam gledala da nekim ljudima sa nenaglašenim natalnim SA, tranzitni Saturn kroz 6, 8. i 12. kuću ne donese baš ništa, eventualno neko (ne tako bolno ) iskustvo, nauk. Dok mene dere gde god da je , mada najviše mrzim i najteže podnosim fizičke bolesti. U suštini, na kraju donese nešto dobro, ako se preživi .

Kad mi je prolazio kroz sedmu, u kojoj je uklješteni Lav, bio je u opoziciji sa stelijumom iz 1. kuće i ništa loše mi nije doneo, već naprotiv. Njega se plašim samo ako je u famoznoj 6. ili 12. . Nije ni on tako strašan (ako je čovek Supermen) .
Eeeeee da ja spadam u te nenaglasene, bas naprotiv... naglasen je i proci ce kroz 6.kucicu
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 22:46   #89
Quote:
Kod planete u umetnutoj kući uvijek je snažno prisutan osjećaj neiskorištenog prostora (potencijala).
da.
Quote:
Prvi je taj da osoba ima vezu s osobom kojoj je to "second liaison" (ili obrnuto), pa je u njihovoj vezi snažno prisutan osjećaj da nisu krenuli od početka.
Quote:
Drugi je taj da osoba živi vezu koja nema dovoljno dodira s sadašnjošću, prisutan je osjećaj da je veza nešto "privremeno"….dio osobe živi neku tajnu vezu unutar sebe. To može biti jedan važni dio osobnosti koji individua ne može ostvariti/ispuniti unutar veze.
A što trebamo gledati u natalnoj da bismo znali koji je to važni dio osobnosti koji osoba ne može ispoljiti?

Quote:
umetnutih znakova koji nam ukazuju na to gdje smo slabiji, gdje nemamo sve pod kontrolom, gdje nas i okolina cesce dozivljava drugacije od onoga sto bismo htjeli pokazati.
pa ja sam slaba u svemu onda! u prvoj mi je umetnut vodenjak(vladar u 12. još!), u vodenjaku mi je saturn još su mi u prvoj i merkur i sunce, no u ribama. dok mi je u sedmoj umetnut lav, u lavu mi je jupiter, a u sedmoj još i mjesec, no u djevici!!!!
Quote:
Umetnuti znakovi u odredjenoj mjeri predstavljaju zapreke ili blokade. Kvalitete koje predstavlja taj (umetnuti) znak tesko se ispoljavaju i koriste, mogu cesto biti potisnute sve do trena dok naprasno ne izlete na povrsinu i tako se, u odnosu na situaciju, ispolje na krajnje neprimjeren nacin.
Kvaliteta znaka ako fiksan? ili kvalitete kao dobre osobine, u ovom slučaju to bi bio u 1. originalnost, nove ideje, slobodni duh, liberalnost, dok u sedmoj, ego, ponos, djeca, autoritet?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 00:48   #90
meni je umetnut ovan u prvoj kuci, i vaga u sedmoj.
blueangel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 01:28   #91
primjetih da se najvise javljaju oni kojima su umetnuti ovan i vaga
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 19:55   #92
Ovako,Sunce,Saturn Merkur i Lilith imam u umetnutoj kući 1.Vodenjaka.U sedmoj umetnutoj mi je retrogradni Chiron.Ono što sam ja zamijetila je da me ljudi teško sdosita dshvate,da puno toga što imam za reć rijetko kažem ili ne na pravi način i da to sve izgleda puno bolje u mojoj glavi.Kad god mi život odlično krene,uvijek se pohavi nešto što u potpunosti obriše to što je bilo i onda opet krećem i nule uz neku neobičnu naklonost sreće.To za veze o čemu ste pričali kada je sedma umetnuta je istina,imala sam tolikih problema,ne znam zašto uvijek sam sve radila krivo,bježala sam od veza,nikad si nisam dozvoljaval da se u potpunosti nekom odnosu predam,često sam dozvoljaval daljudi imaju pogrešnu sliku mene,uživala sam u svojim ulogama jer sam mislila da me ionako ne shvaćaju pa se ionako onda kad je to već slučaj mogu dobro zabavit.Trenutno s e nalazim na novom poglavlju svog života,dajem sve od sebe da se izrazim,mijenjam se radikalno i to sve zahvaljujući svom dečku koji ima Sunce u Lavu i Veneru u konjukciji sa mojim Južnim mje čvorom i osale aspekte za koja sam saznala da su dosat važni,Međutim otišla sma preširoko sad u ovom i zašla u sinastriju,ali eto tražili ste niskustva,Ovo je moje.Ako itko ima što nadodati na moj slučaj,bila bi mi jako drago
india_8686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:02   #93
mene muce uklijesteni znaci ... Jarac u 1. kuci i Rak u 7. ? i cini mi se da su mi umetnute 6 i 12 kuca, 6. pocinje i zavrsava u blizancima a 12 pocinje i zavrsava u strijelcu ? ... Pomoc?

Zadnje uređivanje SelmaN : 13.12.2010. at 21:32.
SelmaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:41   #94
Quote:
SelmaN kaže: Pogledaj post
mene muce uklijesteni znaci ... Jarac u 1. kuci i Rak u 7. ? i cini mi se da su mi umetnute 6 i 12 kuca, 6. pocinje i zavrsava u blizancima a 12 pocinje i zavrsava u strijelcu ? ... Pomoc?
Blizanac i strijelac tebi nisu umetnuti znaci,pogledaj moju natalnu gdje su blizanac u strijelac umetnuti u 6 i 12.kuću.

Umetnuta kuća je ona koja kao u mom slučaju 6.kuća počinje u škorpionu,obuhvača cijelog strijelca i završava u jarcu na 7°gdje počinje 7.kuća
Strijelac je tu umetnuti znak,kao i blizanac nasuprot njega...jel ti sad malo jasnije.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:02   #95
jasno ... nego sam citala nesto na pocetku teme o umetnutim znacim, umetnutim kucama i uklijestenim znacima pa sam se pogubila ... znaci meni su jarac u 1. i rak u 7. umetnuti i to je to ... valjda sam sad shvatila
najteze je biti pocetnik
SelmaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 23:42   #96
Quote:
SelmaN kaže: Pogledaj post
jasno ... nego sam citala nesto na pocetku teme o umetnutim znacim, umetnutim kucama i uklijestenim znacima pa sam se pogubila ... znaci meni su jarac u 1. i rak u 7. umetnuti i to je to ... valjda sam sad shvatila
najteze je biti pocetnik
Daj stavi natalnu kartu da vidim koji su ti umetnuti a koji uklješteni znakovi!
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 06:35   #97
Evo karte http://tinypic.com/r/rjmp8g/7 ... Hvala
SelmaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:45   #98
Quote:
SelmaN kaže: Pogledaj post
Evo karte http://tinypic.com/r/rjmp8g/7 ... Hvala
Umetnuti su ti jarac i rak,a uklješteni strijelac i blizanac
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:20   #99
imam umetnutu ribu u 1oj kući i djevicu u 7oj kući.
sva sreća nemam planeta unutar tih kuća.

pročitala sam da je za umetnutu ribe vrlo laku moguće da u tom polju sami sebe obmanjujemo ili netko drugi nas.meni je to u prvoj kući-
sebe vidim u gorem svijetlu nego što jesam, pretjerano sam samokritična, i onda kad pitam ljude što misle o meni, dobim puno ljepši odgovor nego što bi sebi sama ga dala.

djevica u 7oj kući- znam biti prekritična prema vezama, čak i prijateljskim odnosima. ne pristajem na kompromise. i cinik sam ponekad. znam cijeniti vrijednost ničega. tj radije ću biti solo nego u nekoj lošoj vezi.

rak i jarac su mi duplicirani znakovi.
kažu da rak pokazuje mjesto gdje nam fali sigurnosti (meni u 5oj, 6oj kući), a jarac mjesto gdje možemo nešto stvoriti.
pisalo je da trebam kroz posao sebe izraziti i da ću onda nadvladati poteškoće ovih umetnutih znakova.
skužila sam da je to točno, sretnija sam kad se bavim nečim što me zanima, i kad učim nešto novo, sigurnija u sebe, i manje osjećam prazninu jer nemam dečka, jer radim nekaj korisno.

pročitala sam da vladari umetnutih kuća kriju odgovor kako srediti poteškoće.

kako konkretno pomoću vladara umetnutih znakova izgladiti poteškoće ?

merkur mi je u 8oj kući, a neptun u 11oj.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:49   #100
Negdje sam pročitala da su umetnuti znakovi izuzetno važni u natalnoj karti. Čak do te mjere da određuju karakter čitave natalne karte. Je li to istina i zašto? Također me zanima ima li razlike između umetnutih i ukliještenih znakova ili se radi o jednom te istom?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.