Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 16:51   #61
Znači ne zna se kako iskoristiti potencijal takvog planeta?
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:32   #62
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Znači ne zna se kako iskoristiti potencijal takvog planeta?
Potencijal se iskorištava kroz njegovu simboliku no osobi samoj (osobi koja je vlasnik neaspektirane planete) teško je prepoznati osobine koje ona predstavlja pa često prenaglašava upravo potencijale te planete u odnosu na cjelinu natalne karte.

Također manje spominjano ali jako zanimljivo jest da se potencijali neaspektirane planete mogu integrirati kroz natalne karte drugih osoba - aspekt koji neaspektirana planeta radi s planetom druge osobe pomaže da se ona izrazi. To su one neke specifične vrste veze u kojima vlasnik neaspektirane planete "treba tu drugu osobu".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:54   #63
Još da citiram nešto što držim važnim od iste autorice jer jasno ističe i što su planete, a što nematerijalne točke.

Planete predstavlju (simbolički naravno) dijelove ljudske psihe koje međusobno povezane aspektima tvore karakteristične uzorke. Kao takve, planete (i uzorci koje rade s drugim planetama u aspektima) glavni su nosioci i strukture i dinamike u životu osobe (kako fizičke tako i psihičke). Dok su specifične nematerijalne točke poput ASC ili MC-a samo točke kroz koje se njihova energija može ispoljavati.



"No što učiniti s planetom koja je u trigonu s ASC, ali nema aspekta ni s jednom planetom?

I taj planet moramo razmatrati kao doslovno neaspektiran, jer premda se on izvana može lako izraziti kroz trigon s ASC, na unutarnjoj razini nema planetarnih kontakata. Iako se ne ponaša kao posve neaspektirani planet, sigurno će pokazivati tipično pretjerivanje zbog vlastitih samotnjačkih karakteristika. Trigon samo dovodi do izlazne točke (ASC), ali nije autoput prema ostalim djelovima psihe."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:02   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pojam "neaspektiranost" se koristi za planetu koja nije niti jednim glavnim aspektom povezana s drugom planetom. No to nije samo pojam - takva planeta ima posve specifičan način sudjelovanja u natalnoj karti i kao takva je prepoznata. Dakle, ako tvoj Jupiter prima glavne aspekte onda nije neaspektiran.



Pisah o ovome dosta na prethodnoj stranici, no evo i malenog citata od K. H. Zondag o ovoj "specifičnosti":


"Ako planet tvori neki aspekt, znamo da se psihički faktori koje taj planet predstavlja povezuju s drugima. Na taj se način mogu ujediniti brojni činitelji koji pokazuju trajnu međuigru u horoskopu. Neaspektirani pak planet ne sudjeluje ni u kojoj od ovih grupnih aktivnosti, nego se nekako drži po strani: drugi ga planeti ne sputavaju, niti potiču, djeluje u izolaciji. Zbog nedostatka kontakta s bilo kojim drugim činiteljima, teško mu je dati neku perspektivu. Nije lako prepoznati što planet izražava - ako imamo neaspektirani planet možda ćemo osjetiti njegov potencijal, no pitamo se kako i kada ga iskoristiti. Zbog svoje odvojenosti od ostatka psihe planet nas na zagonetan način fascinira, te žudimo saznati nešto više o tome. Osjećamo njegove učinke, ali kao da gubimo uvid u uzroke tih učinaka.

U skladu s tim postoji sklonost naglašavanja sadržaja neaspektiranih planeta. "
A ovaj drugi primjer sa suncem u škorpionu?,čitala sa (mislim) ovdje da ako planeta radi glavni aspekt sa Asc,Dsc,Mc,Ic ona se može računati kao neapektirana,a plus toga sunce je još u aspektu sa Saturnom u konjukciji ali sa jako širokim orbisom od 7°,ja misli da s tim orbisom već izlazi iz konjukcije.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:03   #65
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
A ovaj drugi primjer sa suncem u škorpionu?,čitala sa (mislim) ovdje da ako planeta radi glavni aspekt sa Asc,Dsc,Mc,Ic ona se može računati kao neapektirana,a plus toga sunce je još u aspektu sa Saturnom u konjukciji ali sa jako širokim orbisom od 7°,ja misli da s tim orbisom već izlazi iz konjukcije.
Evo, istaknuh gore - i što znači neaspektiranost i što znači kada je u aspektu s nematerijalnim točkama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:18   #66
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo, istaknuh gore - i što znači neaspektiranost i što znači kada je u aspektu s nematerijalnim točkama.
Oprosti nisam prije pročitala,ali zanima me ona konjukcija sa Saturnom,što sam je malo prije istaknula.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:28   #67
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Oprosti nisam prije pročitala,ali zanima me ona konjukcija sa Saturnom,što sam je malo prije istaknula.
Dakle, koliko sam shvatila tebe muči pitanje orbisa (o tome imamo cijeli topic).

Osobno držim da je orbis za konjunkciju od 7° posve u redu. Hoću reći Saturn iz tvog primjera ne držim neaspektiranim, posebno jer radi aspekt konjunkcije na Sunce (uzimam osobno i veći orbis).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:28   #68
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, koliko sam shvatila tebe muči pitanje orbisa (o tome imamo cijeli topic).

Osobno držim da je orbis za konjunkciju od 7° posve u redu. Hoću reći Saturn iz tvog primjera ne držim neaspektiranim, posebno jer radi aspekt konjunkcije na Sunce (uzimam osobno i veći orbis).
Ma na jednom drugom forumu sam pročitala da je takvo sunce skoro pa neaspektirano,pa sam pitala jer nisam bila baš sigurna,budem pogledala orbise,hvala.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:56   #69
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Potencijal se iskorištava kroz njegovu simboliku no osobi samoj (osobi koja je vlasnik neaspektirane planete) teško je prepoznati osobine koje ona predstavlja pa često prenaglašava upravo potencijale te planete u odnosu na cjelinu natalne karte.

Također manje spominjano ali jako zanimljivo jest da se potencijali neaspektirane planete mogu integrirati kroz natalne karte drugih osoba - aspekt koji neaspektirana planeta radi s planetom druge osobe pomaže da se ona izrazi. To su one neke specifične vrste veze u kojima vlasnik neaspektirane planete "treba tu drugu osobu".
Mogu se integrirati, misliš li točno sinastrijski ili jednostavno u smislu da osoba treba/traži tu drugu osobu koja ima naglašen upravo planet koji je njoj neaspektiran? Kao nekakav "missing puzzle"?

Neznam, osobno imam taj jupiter neaspektiran što i nije dobro jer mi je vladar sunca, a u životu sam najbolji odnos imala sa osobama s naglašenim jupiterom(bilokakav odnos, ne nužno ljubavni) moguće li je da je to zato što nesvjesno privlačim ljude kroz koje se moj jupiter integrira? Iako je bezbroj stvari koje ljude međusobno privlači...
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:38   #70
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Mogu se integrirati, misliš li točno sinastrijski ili jednostavno u smislu da osoba treba/traži tu drugu osobu koja ima naglašen upravo planet koji je njoj neaspektiran? Kao nekakav "missing puzzle"?
Da, sinastrijski...ta druga osoba aspektima svojih planeta na neaspektirani planet osobe može pomoći na način da se neaspektirana planeta izrazi kroz njih.
Quote:
Neznam, osobno imam taj jupiter neaspektiran što i nije dobro jer mi je vladar sunca, a u životu sam najbolji odnos imala sa osobama s naglašenim jupiterom(bilokakav odnos, ne nužno ljubavni) moguće li je da je to zato što nesvjesno privlačim ljude kroz koje se moj jupiter integrira? Iako je bezbroj stvari koje ljude međusobno privlači...
Ti si još jako mlada i vjerojatno još nisi ni doživjela "najjači odnos u svom životu". Hoću reći...ovo što navodiš definitivno energetski stoji, no ono o čemu ja pisah odnosi se na tu neku vrstu posebne "zakačenosti" za tu i tu osobu koja je iznimno važna u životu osobi s neaspektiranom planetom. Tj. može se neaspektirana planeta "integriravati" kroz više osoba, no jako često se dogodi ta neka posebna vezanost za jednu konkretnu osobu iz čije karte ona crpi te kanale "kojih u svojoj karti nema", kanale svojoj neaspektiranoj planeti.


Npr. Miroslav Krleža je imao neaspektiranu planetu u svom natalu (Jupitera) i on je u svom životu imao takvu spešl osobu. Bio je na jedan vrlo poseban način neraskidivo vezan uz svoju ženu, zajedno su proveli cijeli život, čak su i umrli iste godine (nemam njihove potpune karte pa ne mogu predočiti ukupnu sliku...dispozitor njegovog nespektiranog Jupitera egzaktno 90º na njeno Sunce, a njen Uran je egzaktno 180º na njegovog neaspektiranog Jupitera).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:06   #71
Ja stalno nešto novo naučim o astrologiji. Ovo o neaspektiranim planetama mi je otkriće.

Moja Venera je takva (u ovnu u 5. kući).
Ovo o Krleži me je potaklo da povežem tu moju Ve i Venera konjukcija Neptun moga muža.
Da, naravno, da smo skupa u biznisu (da, ima veze s umjetnošću).

I ne znajući sve ovo, neki dan sam mu rekla da bi meni najljepše u životu bilo prodavati njegova umjetnička djela (ja im stvarno skidam kapu). I znam da bi bila u tome izuzetno uspješna.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:07   #72
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, sinastrijski...ta druga osoba aspektima svojih planeta na neaspektirani planet osobe može pomoći na način da se neaspektirana planeta izrazi kroz njih.

Ti si još jako mlada i vjerojatno još nisi ni doživjela "najjači odnos u svom životu". Hoću reći...ovo što navodiš definitivno energetski stoji, no ono o čemu ja pisah odnosi se na tu neku vrstu posebne "zakačenosti" za tu i tu osobu koja je iznimno važna u životu osobi s neaspektiranom planetom. Tj. može se neaspektirana planeta "integriravati" kroz više osoba, no jako često se dogodi ta neka posebna vezanost za jednu konkretnu osobu iz čije karte ona crpi te kanale "kojih u svojoj karti nema", kanale svojoj neaspektiranoj planeti.


Npr. Miroslav Krleža je imao neaspektiranu planetu u svom natalu (Jupitera) i on je u svom životu imao takvu spešl osobu. Bio je na jedan vrlo poseban način neraskidivo vezan uz svoju ženu, zajedno su proveli cijeli život, čak su i umrli iste godine (nemam njihove potpune karte pa ne mogu predočiti ukupnu sliku...dispozitor njegovog nespektiranog Jupitera egzaktno 90º na njeno Sunce, a njen Uran je egzaktno 180º na njegovog neaspektiranog Jupitera).
Da, kužim što kažeš, za Krležu nisam znala, volim ga inače.
Nisam htjela staviti naglasak na međuljudske odnose koliko shvatiti na koji način mi funkcionira jupiter a primjetih da uvijek nalijećem na jupiterovce pa rekoh možda se tu krije nekakav "kliker" pomoću kojeg proradi. Na kraju krajeva bilotko sa neaspektiranim vladarem sunca osjeća se tu i tamo "hendikepirano" tako da ga baš želim dokučiti.
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:07   #73
ajme, cijelo vrijeme razmišljam o toj mojoj veneri i baš me bedira. Koja nakačenost!!!! Ja do prije par godina nikad nisam sama s frendicom izašla na kavu. uvijek s mužem (da bi doživljaj bio potpun).

Kaj sad? da slegnem ramenima i nastavim dalje ili ima lijeka(ali ne u drugoj osobi)?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:10   #74
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
...
Nisam htjela staviti naglasak na međuljudske odnose koliko shvatiti na koji način mi funkcionira jupiter a primjetih da uvijek nalijećem na jupiterovce pa rekoh možda se tu krije nekakav "kliker" pomoću kojeg proradi. Na kraju krajeva bilotko sa neaspektiranim vladarem sunca osjeća se tu i tamo "hendikepirano" tako da ga baš želim dokučiti.
Takav Jupiter danas nađoh i kod svog zeta. To što mu je žena (a moja kćer) strijelac, to mu daje krila? I još tamo neki Urani i mars u ovnu... Jesam ja to dobro skontala?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:21   #75
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
Takav Jupiter danas nađoh i kod svog zeta. To što mu je žena (a moja kćer) strijelac, to mu daje krila? I još tamo neki Urani i mars u ovnu... Jesam ja to dobro skontala?
Pa moglo bi se i tako banalno reći.. Samo što puno stvari njemu može dati krila, trebalo bi uvijek gledati širu sliku.
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:29   #76
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Pa moglo bi se i tako banalno reći.. Samo što puno stvari njemu može dati krila, trebalo bi uvijek gledati širu sliku.
srednju š je završio zbog njenog i (volim ja njega inače )
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 09:52   #77
ja pa ja...
noćas mi je sinulo... Moje dvoje (od troje) djece + muž su vage (vladar vage - Venera)!!! Lijepo sam si prikupila te energije oko sebe
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:06   #78
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
kad je planeta neaspektirana posmatra se njen dispozitor, odnosno ona se ostvaruje preko svog dispozitora. Također aktiviraju je i tranziti i progresije i treba pratit te periode i iskoristiti dato...

Slažem se, a još nešto vrlo bitno kod neaspektirane planete su midpointi ili središnje točke između planeta. Posebice ako se na srednjoj točci između neaspektirane planete i neke druge planete nalazi treća. Pa tako, primjerice, kada se na srednjoj točci između neaspektiranog Marsa, vladara III. polja, i Jupitera, vladara X.polja, nalazi Venera, onda Venera daje osobi šarmantan i dopadljiv nastup, što joj omogućuje probitačnost (MA) u komunikaciji vezanoj za poslovne angažmane (III. polje je VI. od X.). Dakle, ovdje se Mars, u točno određenom segmentu, izrazio kroz Veneru.

Neaspektirana planeta nije izgubljeni niti odsječeni dio karte, ona komunicira sa ostatkom karte, dapače, dopuštena joj velika sloboda u toj komunikaciji. Sinastrijski odnosi su pak zasebna priča, ali sigurno je da ovakva planeta traži interakciju jer u toj svojoj nesputanoj slobodi izražavanja teži da u njoj čim više uživa i da dobiva poticaj u tome.


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tj. može se neaspektirana planeta "integriravati" kroz više osoba, no jako često se dogodi ta neka posebna vezanost za jednu konkretnu osobu iz čije karte ona crpi te kanale "kojih u svojoj karti nema", kanale svojoj neaspektiranoj planeti.
Npr. Miroslav Krleža je imao neaspektiranu planetu u svom natalu (Jupitera) i on je u svom životu imao takvu spešl osobu. Bio je na jedan vrlo poseban način neraskidivo vezan uz svoju ženu, zajedno su proveli cijeli život, čak su i umrli iste godine (nemam njihove potpune karte pa ne mogu predočiti ukupnu sliku...dispozitor njegovog nespektiranog Jupitera egzaktno 90º na njeno Sunce, a njen Uran je egzaktno 180º na njegovog neaspektiranog Jupitera).
Tvrditi za takvu planetu da je ''energetski vampir'' je malo pretjerano jer njoj, u prvom redu, ništa nije niti oduzeto, ona je i dalje dio karte...Kao što je i zvjezdanog svoda. A u sinastrijama supružnika ili vrlo bliskih osoba uglavnom se javljaju jaki/aplikacioni/egzaktni aspekti.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:26   #79
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Tvrditi za takvu planetu da je ''energetski vampir'' je malo pretjerano jer njoj, u prvom redu, ništa nije niti oduzeto, ona je i dalje dio karte...Kao što je i zvjezdanog svoda. A u sinastrijama supružnika ili vrlo bliskih osoba uglavnom se javljaju jaki/aplikacioni/egzaktni aspekti.
Mila_78 - neće ići - ovo sam već nekoliko puta prošla. Dakle, pliz nemoj stalkati već umjesto toga s malo više pažnje probaj pročitati napisano (nigdje nije napisano to što ističeš).





On topic:

Aspekti predstavljaju kuteve između planetarnih energija, a na energetskoj razini pokazuju i dinamiku i način kojim se prožimaju energije između tijela u njemu. Cijela karta predstavlja cjelinu i energetsko polje - niti jedno tijelo nije izvan tog polja.

Planeti u znacima predstavljaju osnovne nagone (energije, psihičke faktore, arhetipe...) dok aspekti pokazuju koliko je osobnog napora potrebno da bi se taj nagon (energija, psihički faktor, arhetip...) izrazio i da bi se ispunila određena potreba (koju njegov položaj simbolizira). Pod pojmom neaspektirani planet smatraju se planete koje nisu povezane s niti jednim glavnim aspektom s nekim drugim tijelom u natalnoj karti. Neke od karkteristika neaspektiranih planeta:


• Njihovo djelovanje je snažno i karakteristično, tj. gotovo uvijek snažno "primjetljivo". No način kojim se iskazuje neaspektirani planet nije ujednačen...pače često se kod njega primjećuje određena doza "sve ili ništa pristupa".


• Osobi samoj je vrlo teško prepoznati osobine koje predstavlja neaspektirana planeta u njenoj karti, pa često prenaglašava upravo potencijale te planete u odnosu na cjelinu natalne karte. No to nipošto ne znači da su te osobine "slabe" ili "loše".


• Kako kaže Helen, osoba vrlo često ima neku vrstu "kompulzivnog interesa" (ja bih rekla posebne pažnje) koju pridaje sadržaju neaspektiranog planeta pa se on može pretvoriti u poseban interes (talent) ili pak "životni poziv".


• Kod neapektirane planete potrebno je posebno obratiti pažnju na stanje dispozitora jer dispozitor je u neku ruku nosioc "daljnje sudbine". Tj. onoga preko čega se "dalje" ostvaruje planeta.


• Neaspektirane planete se mogu "integrirati" kroz recepcije (ako ih ima), kroz natalnu kartu druge osobe (sinastrija).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:38   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mila_78 - neće ići - ovo sam već nekoliko puta prošla. Dakle, pliz nemoj stalkati već umjesto toga s malo više pažnje probaj pročitati napisano (nigdje nije napisano to što ističeš).
Vrlo sam pažljivo pročitala, hvala na uputama , a iznijela sam i svoje mišljenje o temi, nije mi baš jasno otkud takva rekacija, no nije ni bitno,


Quote:
Slažem se, a još nešto vrlo bitno kod neaspektirane planete su midpointi ili središnje točke između planeta. Posebice ako se na srednjoj točci između neaspektirane planete i neke druge planete nalazi treća.
Zaboravila sam dodati da pratimo i vladara znaka u koji pada srednja točka.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.