Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 10:54   #81
Imam neaspektovanog meseca u jarcu i sunce u strelcu(29stepen). Obe planete u 12 kuci u konjukciji od 3 stepena ali u razlicitim znakovima. Imam intezivnu unutrasnju precepsiju, al kako bi se jos moglo ovo manifestovati?
dinki76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:21   #82
Quote:
dinki76 kaže: Pogledaj post
Imam neaspektovanog meseca u jarcu i sunce u strelcu(29stepen). Obe planete u 12 kuci u konjukciji od 3 stepena ali u razlicitim znakovima. Imam intezivnu unutrasnju precepsiju, al kako bi se jos moglo ovo manifestovati?
Ako imaš konjukciju između sunca i mjeseca onda ti ni jedna nije neaspektirana.Neaspetirane planete su samo one koje ne rade glavne aspekte(0°,60°,90°,120°,180°) sa drugim planetama
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:46   #83
Moj mali sinčić ima neaspektiranu Ve u 9k. u lavu u konjukciji sa MC-udaljenost 7st. Venera je vladarica njegove 7.k i 12k. Može li mi netko malo pojasniti situaciju? Hvala
ribica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:45   #84
Koje su loše, a koje dobre strane kod osobe koja ima neaspektiranog Ju koji je vladar ASC?
neptunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 17:10   #85
Quote:
neptunija kaže: Pogledaj post
Koje su loše, a koje dobre strane kod osobe koja ima neaspektiranog Ju koji je vladar ASC?
Neaspektirani Jupiter a i druge neaspektirane planete izražavaju se u krajnostima budući da nemaju veze sa drugim planetama, pa se energija nema gdje rasporediti.
Neaspektirani jupiter može se odnositi na neumjerenosti što se tiče hedonizma, budući da je osnovna priroda jupitera baš takva,a i dispozitor je ascedentu pa možeš imati viška kilograma
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 18:31   #86
a kad se u 6 kuci nalazi neaspektirani uran, koji je vl. 11 kuce?
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:19   #87
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Neaspektirani Jupiter a i druge neaspektirane planete izražavaju se u krajnostima budući da nemaju veze sa drugim planetama, pa se energija nema gdje rasporediti.
Neaspektirani jupiter može se odnositi na neumjerenosti što se tiče hedonizma, budući da je osnovna priroda jupitera baš takva,a i dispozitor je ascedentu pa možeš imati viška kilograma
Da li je istina da ove osobe imaju malo kontakata upravo zbog neaspektiranosti vladara ASC, žive kao da su mrtve, inače ja sam u podznaku strijelac-jarac, Ju mi je neaspektiran a Sa koji je natalno u X polju ima dosta aspekata, i meni je astrolog rekao da ću ja bukvalno tek početi živjet kad se zaposlim jer će se aktivirati Sa a samim tim i sve ostalo, a do tad ništa. Da li je to moguće?
neptunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:11   #88
Quote:
neptunija kaže: Pogledaj post
Da li je istina da ove osobe imaju malo kontakata upravo zbog neaspektiranosti vladara ASC, žive kao da su mrtve, inače ja sam u podznaku strijelac-jarac, Ju mi je neaspektiran a Sa koji je natalno u X polju ima dosta aspekata, i meni je astrolog rekao da ću ja bukvalno tek početi živjet kad se zaposlim jer će se aktivirati Sa a samim tim i sve ostalo, a do tad ništa. Da li je to moguće?
Za to se gleda cijela natalna karta
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 13:56   #89
Šta bi mogao značiti neaspektovan Ur u 12p,a vlada 4p?
__________________
natalna http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
kosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 19:25   #90
Quote:
kosmopolita kaže: Pogledaj post
Šta bi mogao značiti neaspektovan Ur u 12p,a vlada 4p?
oko tih neaspektiranih planeta se uvijek polemizira je li planeta ograničena u djelovanju ili djeluje nesputano budući da ne prima utjecaje ostalih planeta... kako se u tvom slučaju radi o planeti u 12. kući mislim da nema sumnje da joj je ovdje djelovanje više na bazi psihe, tj zamaskirano ostatku 'svijeta'
uran bi htio biti svoj pod svaku cijenu, biti inovativan, buntovan, neponovljiv, dati na van sve od sebe u punom sjaju, ... ovdje je već to malo teže, pa se osoba vjerojatno osjeća posebnom, i očekuje od drugih da to uvide

e, ako je vladar 4. kuće, može biti i da se radi o nekim tajnama u vezi obitelji, naslijeđa, podrijetla.. nešto s majčine/očeve strane... koje se naglo pojavljuju ako se uran aktivira npr. nekim tranzitom...
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 16:24   #91
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
oko tih neaspektiranih planeta se uvijek polemizira je li planeta ograničena u djelovanju ili djeluje nesputano budući da ne prima utjecaje ostalih planeta... kako se u tvom slučaju radi o planeti u 12. kući mislim da nema sumnje da joj je ovdje djelovanje više na bazi psihe, tj zamaskirano ostatku 'svijeta'
uran bi htio biti svoj pod svaku cijenu, biti inovativan, buntovan, neponovljiv, dati na van sve od sebe u punom sjaju, ... ovdje je već to malo teže, pa se osoba vjerojatno osjeća posebnom, i očekuje od drugih da to uvide

e, ako je vladar 4. kuće, može biti i da se radi o nekim tajnama u vezi obitelji, naslijeđa, podrijetla.. nešto s majčine/očeve strane... koje se naglo pojavljuju ako se uran aktivira npr. nekim tranzitom...
Kali hvala puno na objašnjenju
jedino što odavno primećujem je da mi prija biti sama u kući,verovatno sam se vremenom saživela sa ovim Ur
__________________
natalna http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
kosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:41   #92
kakav je zaključak kada imamo planetu koja je neaspektirana, a uz to još i njezin dispozitor dijeli istu sudbinu?

na primjer sunce (5. kuća, jarac), njezin također neaspektirani dispozitor (saturn, škorpion, 3. kuća )

saturnovi dispozitori mars i pluton su u uskoj konjukciji također u škorpionu (2. kuća) -što sad, osim gledati njihove aspekte (ostalo sami sextili ovog dvojca u odnosu s drugim planetima), i tumačiti to kao silan škorpionovski utjecaj i osobine koje bi poprimilo navedeno sunce u jarcu?

zavrzlama
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 19:38   #93
može li se neaspektiran Ju aktivirati rađanjem djeteta u znaku strijelca, pošto pročitah da su neki aktivirali svoju neaspektiranu Ve sa djecom u znaku vage, mislim ako već mogu da isplaniram kada ću da rodim a imam problem sa Ju, zašto to ne bi bilo za vrijeme vladavine strijelca ili to nema nikakve veze?
neptunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 09:54   #94
Quote:
neptunija kaže: Pogledaj post
može li se neaspektiran Ju aktivirati rađanjem djeteta u znaku strijelca, pošto pročitah da su neki aktivirali svoju neaspektiranu Ve sa djecom u znaku vage, mislim ako već mogu da isplaniram kada ću da rodim a imam problem sa Ju, zašto to ne bi bilo za vrijeme vladavine strijelca ili to nema nikakve veze?
Ne znam šta znači aktivirati neaspektiranu planetu. Moja neasp. Ve je u Ovnu, prilično aktivna i sirova, ali prije dvoje djece Vage (od troje) sam imala muža Vagu i genijalnim talentom za umjetnost, estetiku, "harmoniju" "par" i sl...

Da, sigurno sam od njega puno naučila, a onda su mi i ovo dvoje pokazali i druge aspekte Ve.
A imam i Ma u Biku tako da mi i tu Ve dobila "nijanse"

Moje treće dijete (svi su odrasli ljudi), strijelac, ima neaspektiranog Ju a i muža sa istim takvim Ju (on je blizanac) i dijete im je djevica. Oboje su oladili kaj se tiće pretjeranih reakcija.

Jednostavno, s godinama naučiš hendlat te svoje životne zadatke.

Negdje sam čula da je izraženije i teže osobi kad je neaspektirana planeta osobna, a kad su ove udaljenije, da nije to tak jako strašno
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 10:03   #95
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
oko tih neaspektiranih planeta se uvijek polemizira je li planeta ograničena u djelovanju ili djeluje nesputano budući da ne prima utjecaje ostalih planeta......
ja bi, iz isključivo osobnog iskustva i slabog poznavanja astrologije, rekla da neaspektirana planeta djeluje sirovo i bez nijansi.

Kao kad imaš paletu tempera koje se međusobno ne mogu i neznaju mješati.
Kad sam bila mlađa, moje su se izjave znale protumačiti vrlo he...zovne, a ja ne kužim o ćem se radi.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 05:24   #96
Imam neaspektiran merkur na kraju Vage (12. polje) i koliko sam shvatila, zbog toga poprima karakteristike 1. polja (ASC Vaga). Je li to negativno i na koji način se manifestira?
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:09   #97
Pitanje za znalce..

što bi značio neaspektirani mars u jarcu u 12. kući?

tražila sam po netu ali ništa nisam pronašla.


fala za svaki odgovor i trud!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 01:07   #98
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Pitanje za znalce..

što bi značio neaspektirani mars u jarcu u 12. kući?

tražila sam po netu ali ništa nisam pronašla.


fala za svaki odgovor i trud!
negdje sam citala da nije lose kad je planeta neaspektirana jer tad nije odredena energijama drugih planeta vec se njome moze upravljati..samo je pitanje hocemo li koristiti dobru ili losu energiju koju nam planeta pruza
bikica 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 01:14   #99
Mislim da je upravo suprotno. Planetu bez aspekata ne možeš "upravljati" upravo zato jer nema aspekata tj. načina na koji bi mogao upravljati njenom energijom. Prepuštena je sama sebi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 01:29   #100
To sam negdje procitala i nekako ima smisla jer se planeta moze izraziti bas onakvom kakva i jest posto ne suraduje s drugim planetama i njezinu energiju mozemo lakse kontrolirati.
bikica 44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.