Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2003., 23:06   #41
Quote:
krshcanin kaže:
Znam

Pročitao sam čak i par knjiga od Vesne Vještice: "Ljubavna Magija" i još neku ne sjećam se. Neke stvari sam ček i naučio
i jesi uspio bacit čini?

Je li to dovoljno?

A nešto od ostalih religija?
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 03:54   #42
Quote:
Solaris kaže:
When one person falls in love with another one, and strives to become more sensitive and compassionate, suddenly seeing beauty not only in her, but all the world around him, whose life is transformed into a thing of immense joy spreading to all he meets; what greater religion is there than this?
Prilagodila Solaris

Kršćanine, stvarno me zanima koliko ti uopće znaš o drugim religijama i tzv. "neopaganizmu"
Koliko znaš o bilo čemu s npr Vaderovog popisa?
Ne valja ti pljuvat po nečemu što ne poznaš.

A "lažnjaka" ima svugdje, pa tako i u astrologiji, i sl, to što se netko koga poznaš opekao nije nikakvo čudo. Nije baš mudro od tebe da odmah odbaciš sve ostalo s čime vidiš nekakvu povezanost a po tebi je suprotno kršćanstvu.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 11:55   #43
Veliki pozdrav svima!
Krscanine,uistinu mi je drago da s takovim nickom pokreces topic o (neo) paganizmu.
Istina je da smo na siroko tu temu obratili na topicu Vjestice on line 1 i 2,a i na starije m topicu Drevne religije, no...ocito pitanja i znanja nikada dosta.

Sto se tice literature kao sto su "Ljubavna magika" i co. moram priznati da to upravo spada u termin Neopaganizam !
Paganizma je sam po sebi najstarija religija( da se ne vracam ,molim te procitaj Vjestice on line 1 .....). Neopaganizam je svoje najvece procvjetanje dozivio pojavom ljudi koji su magikom pozeljeli ostvariti svoje materijalne ciljeve. Kombinacjjom nekoliko tradicija nastale su "sekte" unutar Vjesticarstva.--to danas nazivamo neopaganizmom.

O lazima,zaradiama novaca prego gatanja,skidanja uroka.... ne bih jer to ne spada u podrucje religije -- sarlatana ima svugdje,a slozit ces se ...najvise u religijama.
O prorocima i njihovim svetim rijecima takoder ne bih...razlozi su asni
No,zanimljivo je da upravo oni koji tvrde da su gatare,vracevi,samani,proroci,znalci i izljecitelji uvijek naplacuju svoje usluge. Znaci...baziraju se na mateirjalnom,ne na duhovnom...To govori dovoljno o njihovoj religijskoj predanosti. S druge strane , svaka osoba koja krece u (neargumentiran) napad na drugu religiju krece iz uma i strava mrznju.....niti jedan sljedbenik religije bilo kojeg puta ne siri mrznju vec mir i ljubav,toleranciju i znanje.
Tako da ,nakon svih godina iucenja ,rada i obiteljske tradicije mogu reci....Svet covjek je u svakoj religiji svet i orihvacam njegov blagoslov dok u srcu nosi Svevisnje ! (svi oni koji takvu poruku negiraju....zapravo,sire mrznju---a ne zaboravimo,suprotnost ljubavi je strah iz kojeg se mrznja rada !)

Big Snake's Kiss
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 14:28   #44
Nije paganizam najstarija religija nego ona koja je postojala još dok čovjek nije ni stvoren na ovoj zemlji, ona koju su prakticirali i sami naši praroditelji, ona koja uči o Ocu i Sinu.

Čovjekovim otpadom nastao je i paganizam, i sve druge lažne religije.Te lažne religije negiraju Jehovu i Njegov Zakon, negiraju i omalovažavaju Kristovu ulogu u planu spasenja čovjeka.

Te dvije religije u u suprotnosti i u svojoj biti su nepomirljie.Kao što je sukob izmedju Krista i Sotone nemoguće zaustaviti i vratiti u stanje prije sukoba.Taj sukob ide k svom završetku i Sotona je svjesan da mu se bliži kraj.

Ja nikog ne mrzim, govorim ono što smatram da je istina a koga to pogadja to je njegov problem.

Isus je jasno rekao da nije došao donijeti mir nego mač, to znači da će na zemlji postojati sukob mišljenja i da neće nikad biti općeg jedinstva i lažne ljubavi sve dok god bude onih koji su Kristovi predstavnici.

Ja nisam protiv tog da svi ljudi budu jedinstveni u ljubavi, zajedništvu itd. ali samo pod uvjetima da prihvate Bozji autoritet i Njegov Zakon.Problem je što to malo njih želi i onda je krivica na njihovoj strani.

Potala..

Znam dovoljno o drugim religijama da mogu donijeti ispravnu prosudbu.

Solaris, nikad ne bih posegnuo za takvim stvarima, knjiga me čisto interesirala.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 19:29   #45
kršćanin- AB ABSURDO !



Vana surdis auribus canere.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:47   #46
Quote:
Solaris kaže:
kršćanin- AB ABSURDO !
Vana surdis auribus canere.
možeš malo pojasniti
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:51   #47
Pa rekao si da znaš dovoljno
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:53   #48
Znam
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 12:42   #49
Quote:
Štrok kaže:
Kao radikalan dokaz dajem da - kažu - postoje i satanističke Crkve, a to je krajnja bedastoća. Čista logika: ako postoji Vrag (bog zla) onda postoji i Bog (bog dobra). Tko normalan će dakle obožavati Vraga, sebi na štetu?
Nije krajnja bedastoća, upotrijebi malo zdrav razum.

Ako je Bog dobro a meni se u životu događa zlo, normalno je da ću obožavati Boga zla i moliti ga da mi više ne čini zlo.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 12:44   #50
Quote:
krshcanin kaže:
Znam

Pročitao sam čak i par knjiga od Vesne Vještice: "Ljubavna Magija" i još neku ne sjećam se. Neke stvari sam ček i naučio
Strašnoooo

Da su i meni mjerilo po kojem sudim paganizam knjige od Vesne Vještice imao o paganizmu puno gore mišljenje od krschanina.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 13:06   #51
Quote:
Baphomet kaže:
Ako je Bog dobro a meni se u životu događa zlo, normalno je da ću obožavati Boga zla i moliti ga da mi više ne čini zlo.
Cccc, sebicno, sebicno. Nemoj moju kravu ubiti, nek crkne susjedova.

Hihi, objasnjenje ti je genijalno (bez ironije), umrla sam od smijeha.

Daklem, ako podjemo od njega, onda Sotonizam nije dobar jer je koncentriran na mene, a druge tko sisa. Jos se i ja pridruzim u cinjenju zla jer necim moram platiti da je mene zaobislo, zar ne?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 15:34   #52
Quote:
Baphomet kaže:
Strašnoooo

Da su i meni mjerilo po kojem sudim paganizam knjige od Vesne Vještice imao bi o paganizmu puno gore mišljenje od krschanina.
Nijsam rekao da mi je ta knjiga bila mjerilo, Biblija mi je mjerilo.

Pročitao sam i jednu koja se zove "Ugovor s Đavolom" koja govori o procesima koji su se vodili protiv vještica i njihovim smaknućima.
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 18:11   #53
Quote:
Gospon Pes kaže:
Daklem, ako podjemo od njega, onda Sotonizam nije dobar jer je koncentriran na mene, a druge tko sisa. Jos se i ja pridruzim u cinjenju zla jer necim moram platiti da je mene zaobislo, zar ne?
Pa svi bi morali početi od sebe, najbolje da brinemo za svoje krave a ne susjedove. A kada svi budemo imali lijepe i utovljene krave, svima će tada biti lijepo

Pa neznam ja koji se uvjeti moraju ispuniti da ti Bog zla usliši molitve. Možda da prineseš koju žrtvu, kakvo mlado janje, ili svog sina? Onako kao što to Jehova traži.

Uostalom, i sotonističkih sekti ima u istom broju koliko i kršćanskih sekti. Svatko tumači stvari na svoj način.

Ja vjerujem samo u Boga koji ima utjecaja na moj život, a to sam, u najvećoj mjeri, ja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 18:13   #54
Quote:
krshcanin kaže:
Nijsam rekao da mi je ta knjiga bila mjerilo, Biblija mi je mjerilo.

Pročitao sam i jednu koja se zove "Ugovor s Đavolom" koja govori o procesima koji su se vodili protiv vještica i njihovim smaknućima.
Ma htio sam samo reći kako je ta knjiga smiješna

A Biblija može biti mjerilo za mnoge stvari....spaljivanje vještica,klanje janjadi,ubijanje prvorođenih,mir u svijetu,rat u svijetu,dobro,zlo....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 18:27   #55
Quote:
Baphomet kaže:
Pa svi bi morali početi od sebe, najbolje da brinemo za svoje krave a ne susjedove.
Osnove krscanstva.
Quote:
A kada svi budemo imali lijepe i utovljene krave, svima će tada biti lijepo
Cilj krscanstva.
Kvaka: ako dopustim da susjedova krava bude jednako lijepa, jos bi netko mogao pomisliti da je on jednako sposoban kao i ja i da je njegova djetelina isto tako socna kao moja, pa bi na sajmu svoju kravu mozda bolje prodao.
Idem malo razglasiti da mu krava uopce ne daje miljeka.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 09:35   #56
Ne volim vjere gdje svi ljudi mogu ili moraju imati jednako vrijedne krave.

Draže su mi one druge vjere ili uvjerenja, gdje je svaki čovjek i njegova krava svemir sam za sebe.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 09:42   #57
Pa da su i sve krave jednako lijepe, svaki covjek i njegova krava ipak jesu svemir za sebe.
Osim ako covjek smatra da mora susjedovu kravu prekontrolirati...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 16:20   #58
Nije ovo topic o kravama nego o coprnjama.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 16:24   #59
A ne zaboravi i Višćune

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 22:38   #60
Meni taj neopaganizam liči na razblaženu verziju kršćanstva npr. (kao što negdje već napisah da važi za većinu neopagana) :

Krscanstvo = ako ne budes dobar ides u pakao
New Age = ako ne budes dobar patiti ces u sljedecem zivotu

Krscanstvo = seks je grijeh
New Age = seksualna energija se mora stedjeti

Krscanstvo = Bog vas sve gleda i pazi na vas
New Age = Sve je onako kako i treba biti, bez obzira sta vi radili

Krscanstvo = novac je dobrodosao kao donacija i zbog toga cete biti vrijedniji i priznatiji od strane drustva
New Age = novac je potreban za razne inicijacije

....itd., malo iskarikirano...ali tako je to
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.