Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 11:33   #121
Quote:
adidasfan kaže: Pogledaj post
Hrvat je onaj tko se tako izjasni, tko se osjeća takvim. (kao što dokazuje i popis stanovništva u kojem se možeš regionalno izjasnit pod narodnost).
e pa to
na ovim prostorima, prenstvno mislim na BiH, ali i sire, se toliko migriralo i mijesalo da to prebrojavanje krvnih zrnaca do stoljeca 7 a i dalje stvarno nema smisla.
i mislim da kad bi se radila DNA istrazivanja da bi se mnogi nasli iznenadjeni i zateceni kakve gene nose. mozda cak i nespremni da podnesu istinu.

your home is where your heart is
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 00:56   #122
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Kakvih Španjolaca, pa naziv Španji se u Plješivaca koristi za predslavenske starosjedioce. Nisu španjske gradine po brdima podizali nikakvi Španjolci.
Moje poreklo po ocu je iz Andrijevice u CG, ali ne vasojevićko nego srbljačko (među kojima se pominju i Španje). E sad, dok nisam radio haplotipsku DNK analizu ni u snu ne bih verovao da imam bilo kakvu predačku koneksiju sa Španijom.

Međutim, ispostavilo se da su mi najbliži DNK rođaci iz dve luke: Huelva - Španija i Antverpen - Belgija (koja je vek dva bila španski posed), tj. sa tim ljudima koji sada žive tamo sam imao istog pretka pre nekih 500-700 godina.

Tako, izgleda da je tačna teza da su Španje na Balkanu zaista potomci španskih mornara ili gusara.
Spaniard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.