Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 17:56   #241
ja sam inace iz Ri i imati cemo svadbu u Zg. uglavnom sva moja polovica nije iz Zg i ako nemaju kod koga, platiti cemo im smjestaj..
e sad, imala bih pitanjce, namjeravamo iznajmiti neku kucu gdje ce biti smjesteni moji roditelji, braca i naj naj uza obitelj, i tamo ce se doci po mene. jel netko zna nekog ili dal netko iznajmljuje takvu kucu sa min 6,7 soba? gledali smo malo po njuskalu ali to su sve najmovi na mjesecnoj bazi.. :-/
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:29   #242
Ono sto mi prvo pada na pamet, dnevni najam, zapadni dio grada, Nova Galleria.
Ali, ukucaj u googgle dnevni najam, i vjeruj, ima puno. Sretno!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:56   #243
http://www.partykuca.com/

ne znam koliki je smještajni kapacitet, ali je prekrasna za doček gostiju i ne možeš ju iznajmiti na dan, dva, tri...
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:12   #244
znači za 40, 50ak km se ne trebam uzbuđivati za plaćanje smještaja (osim bližnjoj rodbini naravno?))
__________________
Gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide could bring?
zubic_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:46   #245
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Mamzi, opcenito podrzavam, i mogu reci da su te ideje o organizaciji prijevoza autobusom, vise nego odlicne.
I, znam d aje mnogima koji su tako isli, bilo odlicno. Bili opusteni, ne razmisljali, neoptereceni...ma, super.
Ako, nekome ne odgovara, zeli radje svojim automobilom, ili druagacije, super. Nemoj dozivljavati osobno. Svi su nauceni, zele druagaciji komoditet.
Tako da, kako kome odgovara, a ti nudis izbor.
Ja sam isto tog mišljenja da je to za goste dobro jer ne moraju brinuti, a i nas se rastereti jer i da tražimo smještaj za njih, za tako veću brojku ljudi morali bi naći na nekoliko lokacija pa dok svakome objasniš, pa bi i oni morali doći do tamo i tako ispada da se za njih moraš brinuti kao za malu djecu... Dobro, vjerujem da ih nekolicina ima prijatelje i rodbinu tu pa možda i ostanu, u svakom slučaju mislili smo kod pozivanja sa svakim o tome razgovarati...
Mamzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 12:34   #246
to je uvijek nezgodno područje, pogotovo ovisno o tome koliko je uzvanika koji trebaju prespavati...mi smo platili užoj rodbini, a ostali su si sami. Ali smo im se potrudili naći stvarno dobar smještaj i povoljan + što su vlasnici bili stvarno za dogovor da napravimo takvu kombinatoriku za smještaj da nas najmanje košta + da je povoljno i ovima koji si sami plaćaju. I sve je bilo super. ako nekome bude trebalo, toplo preporučam - http://www.apartmani-altis.com/
Maya1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 18:14   #247
Nisam znala pod koju temu to staviti, ali budući je glavni problem našeg ne-smještaja, stavljam ovdje.

Uskoro mi se bratić ženi. On i njegova zaručnica su bili mom bratu na svadbi. Imali su smještaj, gnjavili su nas 4 dana, nije im se doma išlo - smještaj nije bio plaćen, ali eto, za sve goste koji nisu iz Međimurja ili Vž-a smo našli smještaj kod rodbine, kod nas, nekima platili i tak...bratić ima malu svadbu i samo večeru i onda je razlaz. Smještaja nema za nikog jer nemaju novce i imaju male stanove (prvo ni mi nismo imali, a imamo kuću i pobrinuli smo se za smještaj 30-tak ljudi po kućama).

Ajde, sve to je još ok, recimo, nego - brat se u međuvremenu razveo i ne želi na svadbu. A ja se sa starcima svađam jer oni smatraju da moramo ići. Vozila bi ja, naravno. Meni se ne vozi u Rijeku i natrag na večeru. Kažem nek im pošaljemo poklon (bilo u smislu poklona ili novaca), ali da ne vidim zašto moramo ići, budući nemamo gdje spavati.

Molim mišljenje.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 23:48   #248
Da imate gdje spavati, onda bi isli na svadbu?
U kakvim ste uopce odnosima s tim braticem?
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 01:44   #249
da se vama na tu svadbu ide zbilja,
pa isli bi makar sa zadnjim parama i makar spavali u autu

ovako bolje onda podebljati poklon ..
kad vec necete trositi na gorivo,autoput i nekom placat spavanje,itd...
i psolati prije svadbe, nek im se nadje
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 01:48   #250
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Nisam znala pod koju temu to staviti, ali budući je glavni problem našeg ne-smještaja, stavljam ovdje.

Uskoro mi se bratić ženi. On i njegova zaručnica su bili mom bratu na svadbi. Imali su smještaj, gnjavili su nas 4 dana, nije im se doma išlo - smještaj nije bio plaćen, ali eto, za sve goste koji nisu iz Međimurja ili Vž-a smo našli smještaj kod rodbine, kod nas, nekima platili i tak...bratić ima malu svadbu i samo večeru i onda je razlaz. Smještaja nema za nikog jer nemaju novce i imaju male stanove (prvo ni mi nismo imali, a imamo kuću i pobrinuli smo se za smještaj 30-tak ljudi po kućama).

Ajde, sve to je još ok, recimo, nego - brat se u međuvremenu razveo i ne želi na svadbu. A ja se sa starcima svađam jer oni smatraju da moramo ići. Vozila bi ja, naravno. Meni se ne vozi u Rijeku i natrag na večeru. Kažem nek im pošaljemo poklon (bilo u smislu poklona ili novaca), ali da ne vidim zašto moramo ići, budući nemamo gdje spavati.

Molim mišljenje.
Mislim da nije pristojno od tog bratića da te zove na svadbu, a nije ti riješio smještaj s obzirom da zna koliko dugo trebaš voziti. To je i opasno, ali očito mu je bitnije uštedjeti 100-200kn za privatan smještaj nego tvoja sigurnost.

Ne bih išao, iako je zaslužio da mu dođeš na pir i staviš 50 eur u kovertu. Kad te nazove nakon pira u šali mu kažeš da bi stavila više, ali ste morali platiti smještaj.

ps. možda nisam objektivan jer se ubrzo ženim i pitanje smještaja je bila jedna od bitnih, ako ne i najbitnija stavka. Prvo sam želio uzeti salu koja je 15eur skuplja po stolici nego sale 20km od grada gdje inače svi idu jer nisam želio da ljudi voze tih 20km pijani i umorni. Ipak kako dosta ljudi dolazi iz mjesta odakle je zaručnica odlučili smo premjestiti pit u to mjesto (iako je običaj da se večera održi kod mladoženje tj. njegovoj lokaciji), a SVIMA koji dolaze na pir smo zakupili smještaj i iznajmili autobus tako da nitko ne mora vozit. Vjerojatno će i gosti cijenit taj trud pa dodat koji eur više no što su planirali, ali ako i ne bude tako opet dobro, bolje nego da netko izgubi glavu na cesti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:10   #251
Ljudi, imam pitanje vezano uz goste na vjenčanju iz drugog grada.

Dragi i ja živimo u Zagrebu no dok je on iz Zagreba ja sam iz Rijeke. Što znači da će ili moji morati dolaziti u Zagreb na vjenčanje (ako ga organiziramo tu, što bi bila moja želja) ili će njegovi morati dolaziti u Rijeku (ako ga organiziramo dole).

Vidim da tu dosta vas priča o smještaju za goste. Mene sad zanima ovo, kakav je inače običaj, koga smo mi, da tako kažem, obvezni smjestiti? Na primjer, ako meni dolazi 40 ljudi iz Rijeke je l' ja njih svih moram negdje smjestiti ili smještam samo one najbliže, a ostalima osiguram prijevoz, ili...?

Što se smatra nekom uobičajenom praksom?
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:04   #252
Garbo, premjestila sam ti post na ovu temu, tu ćeš prije naći odgovor na svoja pitanja i dileme
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:19   #253
Quote:
Garbo kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam pitanje vezano uz goste na vjenčanju iz drugog grada.

Dragi i ja živimo u Zagrebu no dok je on iz Zagreba ja sam iz Rijeke. Što znači da će ili moji morati dolaziti u Zagreb na vjenčanje (ako ga organiziramo tu, što bi bila moja želja) ili će njegovi morati dolaziti u Rijeku (ako ga organiziramo dole).

Vidim da tu dosta vas priča o smještaju za goste. Mene sad zanima ovo, kakav je inače običaj, koga smo mi, da tako kažem, obvezni smjestiti? Na primjer, ako meni dolazi 40 ljudi iz Rijeke je l' ja njih svih moram negdje smjestiti ili smještam samo one najbliže, a ostalima osiguram prijevoz, ili...?

Što se smatra nekom uobičajenom praksom?
Punac i punica mi govore da su bili na barem 20 svadbi gdje su sami rješavali smještaj ili su vozili doma 100+ km, nitko ih nije pitao što misle o tome niti su oni u tome vidjeli problem. Ipak, osobno ću platiti smještaj gostima na svojoj svadbi jer ne bih želio da netko nakon svadbe odluči voziti kući jer nema novca za smještaj pa izgubi glavu, ili da mi na vjenčanje ne dođu prijatelji zato jer nisu u mogućnosti izdvojiti par tisuća kuna.

Ti najbolje znaš da li su gosti koje pozivaš (članovi obitelji i prijatelji) u mogućnosti izdvojiti novac i za smještaj, te najbolje znaš da li ti je bitno da i oni s manjim financijskim mogućnostima dođu na svadbu ili ti je svejedno tko će doći. Jer ako ti prosječna obitelj s dvoje djece pokloni 200 eur, najvjerojatnije si u minusu, a njih će taj put (poklon 200eur, smještaj, gorivo, ac..) koštati 400-500 eur.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:27   #254
ovo je ista situacija kao i kod mene.
ja iz Ri, dragi iz Zg, živimo u Zg i svadba je u Zg.
Naravno da sam htjela da mi svadba bude kod mene doma, u Ri, ali puuuno jednostavnije mi/nam je u Zg.
Prvenstveno zbog toga jer dragi nema nikoga u Ri, dakle morali bi smjestiti sve njegove goste + par mojih koji nisu iz Ri.
Drugo, vecina ljudi zna ili ima nekoga u Zg i to jako puno pomaže. Npr. svima koji imaju nekoga u Zg necu nalaziti smjestaj, a to je skoro vecina svatova.
Smjestaj sam osigurala samo najužoj obitelji, točno njih 20.
Putne troškove ne mislim refundirati niti organizirati neki prijevoz. Svako neka dodje i ode kada hoce. A i ja sam bila na dosta svadbi 100+ km od doma i ne bih se bunila zbog putnih troskova, jer sama sam htjela i odabrala ici na tu svadbu.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:52   #255
Mi smo imali ovakvu situaciju...dragi iz Zadra, ja iz Ogulina, živimo u Zagrebu a svatove radili u Ogulinu

Gostiju je bilo praktički iz cijele Hrvatske: Zagreb, Zadar, Dubrovnik, Split, Novalja, Bjelovar, Osijek...

Smještaj smo platili samo njegovoj braći s obiteljima, a njegova mama je bila smještena kod mene doma. Gostima iz Zadra (većina muževe rodbine) smo ponudili da organiziramo prijevoz tj. bus ali svi su rekli da će doći svojim autima. Gostima koji su htjeli osigurali smo smještaj u hotelu gdje je bilo slavlje po povoljnim cijenama, i sami su ga platili. I moram reći da se nitko, ali ama baš nitko nije bunio. Čak ne mogu reći da netko zbog puta i udaljenosti nije došao u svatove.

Tako da dragi mladenci, sve ovisi kako vi odlučite. A gosti...hoće ili neće. Jer tko želi biti s vama taj dan i večer će doći i s Marsa ako treba bez ikakvih uvjeta, a onaj koji neće pronaći će i najgluplji razlog.
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 10:28   #256
Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post
Mi smo imali ovakvu situaciju...dragi iz Zadra, ja iz Ogulina, živimo u Zagrebu a svatove radili u Ogulinu

Gostiju je bilo praktički iz cijele Hrvatske: Zagreb, Zadar, Dubrovnik, Split, Novalja, Bjelovar, Osijek...

Smještaj smo platili samo njegovoj braći s obiteljima, a njegova mama je bila smještena kod mene doma. Gostima iz Zadra (većina muževe rodbine) smo ponudili da organiziramo prijevoz tj. bus ali svi su rekli da će doći svojim autima. Gostima koji su htjeli osigurali smo smještaj u hotelu gdje je bilo slavlje po povoljnim cijenama, i sami su ga platili. I moram reći da se nitko, ali ama baš nitko nije bunio. Čak ne mogu reći da netko zbog puta i udaljenosti nije došao u svatove.

Tako da dragi mladenci, sve ovisi kako vi odlučite. A gosti...hoće ili neće. Jer tko želi biti s vama taj dan i večer će doći i s Marsa ako treba bez ikakvih uvjeta, a onaj koji neće pronaći će i najgluplji razlog.
Ti si organizirala i smještaj i prijevoz, to je velika razlika od "oću pare, a nisam lud da trošim na tvoj smještaj, ktj". Ali svejedno teško će ti netko reći u lice da smatra nepristojnim da ga zoveš na svadbu iz Zadra u Zagreb, a ne organiziraš mu smještaj.

Govorim za sebe, da me netko zove u ZG i organizira mi put i smještaj, to bi se sigurno odrazilo na poklonu u minimalno dvostrukoj vrijednosti onog što je on potrošio na moj put i smještaj. S druge strane, ako vidim da me netko zove samo zato jer očekuje poklon, a ne želi se potruditi oko organizacije smještaja tj. židov je pa ne želi ni platiti jer se boji da će mu tako ostati manje novca od poklona - ne bih ni išao na tu svadbu.

Kao mladoženja, osim što smatram pristojnim rješiti smještaj ljudima koji dolaze iz drugih gradova, među gostima imam i drage ljude koji jedva spajaju kraj s krajem, i tih 100eur za poklon im je teško premostiva prepreka (iako rade po cijele dane da bi mogli platiti djeci studij), ne bih imao srca očekivati da još plate sebi i smještaj.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 12:23   #257
Imam isti problem. Vjencanje u ZG, moji iz druge 2 drzave... I pojma nemam sto da radim
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 16:01   #258
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
Imam isti problem. Vjencanje u ZG, moji iz druge 2 drzave... I pojma nemam sto da radim
To uopće nije problem, progooglaš u potrazi za povoljnim smještajem te kažeš gostima gdje ih čeka smještaj.

Jedini problem može biti u tome ako ti to ne bi želio platiti jer ti treba lova, u tom slučaju moraš sam odabrati što ti je najbitnije, odnosno koliko ti znače gosti koji dolaze. Ako si tu bitni, plati im smještaj, vjerujem da će to cijeniti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 21:20   #259
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ti si organizirala i smještaj i prijevoz, to je velika razlika od "oću pare, a nisam lud da trošim na tvoj smještaj, ktj". Ali svejedno teško će ti netko reći u lice da smatra nepristojnim da ga zoveš na svadbu iz Zadra u Zagreb, a ne organiziraš mu smještaj.

Govorim za sebe, da me netko zove u ZG i organizira mi put i smještaj, to bi se sigurno odrazilo na poklonu u minimalno dvostrukoj vrijednosti onog što je on potrošio na moj put i smještaj. S druge strane, ako vidim da me netko zove samo zato jer očekuje poklon, a ne želi se potruditi oko organizacije smještaja tj. židov je pa ne želi ni platiti jer se boji da će mu tako ostati manje novca od poklona - ne bih ni išao na tu svadbu.

Kao mladoženja, osim što smatram pristojnim rješiti smještaj ljudima koji dolaze iz drugih gradova, među gostima imam i drage ljude koji jedva spajaju kraj s krajem, i tih 100eur za poklon im je teško premostiva prepreka (iako rade po cijele dane da bi mogli platiti djeci studij), ne bih imao srca očekivati da još plate sebi i smještaj.
Krivo si shvatio...nismo na kraju niti organizirali prijevoz već smo ga ponudili, ali nitko nije bio zainteresiran. A smještaj smo organizirali, ali ne i platili. Jednostavno nismo imali love za takvo nešto.

Ali nitko se nije bunio, i da li je netko manje dao za poklon nemam pojma. Znam tko je koliko mogao darovati i od nekih prijatelja sam ostala u šoku gdje su uspjeli toliko izdvojiti za poklon, a još su si sami platili i smještaj i put.

Tako da stoji "Tko želi da bude uz tebe taj dan, neće pronalaziti izgovore". DA su ti prijatelji došli bez poklona, bili bi dobrodošli kao i oni koji su dali izdašni poklon.
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 21:55   #260
Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio...nismo na kraju niti organizirali prijevoz već smo ga ponudili, ali nitko nije bio zainteresiran. A smještaj smo organizirali, ali ne i platili. Jednostavno nismo imali love za takvo nešto.

Ali nitko se nije bunio, i da li je netko manje dao za poklon nemam pojma. Znam tko je koliko mogao darovati i od nekih prijatelja sam ostala u šoku gdje su uspjeli toliko izdvojiti za poklon, a još su si sami platili i smještaj i put.

Tako da stoji "Tko želi da bude uz tebe taj dan, neće pronalaziti izgovore". DA su ti prijatelji došli bez poklona, bili bi dobrodošli kao i oni koji su dali izdašni poklon.
Možda sam ipak dobro shvatio, pod "organizirala" sam mislio na samu organizaciju, ne i plaćanje. Jer si time ipak pokazala trud i brigu za svoje goste, nisi rekla "svadba je u 4, sala u 8" pa nek ljudi sami pronalaze sebi smještaj.

Smještaj plaćaš nakon pira, isto kao i salu, muziku, fotografa,.. tako da sumnjam da nisi imala love za platit smještaj, ali nema veze.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.