Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 11:06   #1221
Kad gledam u portfelj od Investora, on mi računa dobitak po Asku...zašto? Pa ne prodajem po asku, šta mi takav podatak vrijedi?
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:59   #1222
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Da pitam na ovoj temi...kako sam od nedavno uključio PBZ Investor uslugu, zanima me da li je uopće moguće napraviti svojevrsni auto-pilot na neki način? Ako pričam gluposti, imajte strpljenja Kupio sam dionice kao investiciju i nemam nikakve megalomanske iluzije, samo želim zaštititi novac koliko je to praktički moguće.

Ako kupim Dionicu X za 100 kuna, da li se na PBZ Investoru može zadati opcija da se ta dionica stavi u prodaju kad cijena dotakne 90 kuna ili da se stavi u prodaju ako cijena prođe preko 110 kuna, dakle da se nekako zaštiti od potopa i raznoraznih oscilacija.

Znači ja želim da PBZ Investor automatski izvrši nalog kad mi dionica ode 10 kuna u plus ili 10 kuna u minus od cijene koju sam dao za nju. Jel itko tako uopće trguje i dali se to može na PBZu izvesti?

Ako pitam gluposti ispričavam se, ali moram pitat.

Možeš stavit nalog na prodaju po višoj cijeni od bida. Ako je trenutni bid na 100, ti možeš staviti nalog na 100kn i odmah poklopiti bid, ili staviti cijenu od 100,01kn pa nadalje i ako se digne cijena netko će popapati tvoj nalog. Dakle možeš danas staviti nalog na 110kn i on će tamo stajati dok cijena ne dođe na tu razinu, ako dođe.

Nalog s cijenom ispod trenutno najvišeg bida ne možeš postaviti. Znači ako je zadnja cijena npr 99,86kn, i najviši trenutni bid 99,52kn ti ne možeš staviti nalog na 90kn. Odnosno možeš, ali će ti momentalno dionice biti prodane za iznos najvišeg bida.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 21:00   #1223
Pošto osim ovih zadnjih par postova duže vrijeme nitko nije pisao ovdje, da li ste zadovoljni uslugom?
Razmišljam da si ju aktiviram, da postoji neka povoljnija opcija kod drugih banaka?
crofis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:51   #1224
imam ga od 2007 tj. od početka i do sada osim jednom ili dva puta godišnje nisam imao nekih problema (obično im je štekao prikaz, a koliko sam primjetio to se obično događalo kod nekih promjena ili verzije programa ili su imali neke egzibicije sa serverima). Sada su im trasakcije sa računa na račun pbz investora faktički trenutne do 15.45 sati. Sa računa drugih banaka do nekih 12 sati u roku sat vremena. Skidanje slobodnih sredstava s računa investora na račun u pbz-u do 15.45. max. 5 minuta (inače drugi dan). Do nekih 11.55 i na račune drugih banaka ide isti dan inače drugi dan. Izdavanje naloga skoro pa trenutno. Imaju i market order (samo koliko to ima smisla na našoj burzi je drugo pitanje ). Imaš prikaz svih ponuda i kupnji te prikaz svih transakcija u toku dana (mogu se u excel kopirati preko clipboard-a ili txt file). I koliko čujem od drugih koji su radili i s drugim brokerima imaju najpregledniji prikaz svega na jednoj stranici (naravno ako imaš dovoljno velik monitor ).
Ima i tzv. basket order (opet koliko to ima smisla na ZSE drugo je pitanje).
Cijene, ovisno o prometu, možeš biti u tri kategorije (0.5%, 0.45% i 0.4% po transakciji ovisno o prometu koji ostvariš u tri mjeseca) i 10 kuna mjesečno za održavanje pbz investora.
Možeš preko njega i s obveznicama trgovati (s onima s kojima se trguje na ZSE naravno), te kupovati komercijalne zapise od tvrtki.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 15:19   #1225
Evo da i ja pitam... Citao sam temu od pocetka i vidim da je bilo jako jako mnogo problema 2007e, a vidim i 2010te da ih je jos bilo sa ovom uslugom.

Sad je 2013ta, i kakvo je stanje? Da li se isplati uzeti ovu uslugu? Da li je "semafor" crven veci dio dana, ili normalan korisnik stigne zadati nalog za kupovinu / prodaju dionica? Da li prikaz cijena dionioca kasni, blokira, ili je azuran?

Da li biste preporucili ovu uslugu?
JusticeForAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 21:51   #1226
Ma to su ti bile bubice. Vjerojatno najbolja platforma u Hrvatskoj. Koristim ga od 2007. Sličnih problema imali su i ostali brokeri. Možda i gorih. Nezaboravi da su u to vrijeme imali najviše korisnika, ta da infrastruktura iz tog vremena to ponekad nije mogla izdržati. Plus preko istih servera im je išlo i internet bankarstvo. Pa je i to bio jedan od uzroka tih problema. A jedno vrijeme često su mijenjali verzije pa je i to stvaralo probleme. Mislim da imaju vjerojatno najbržu plarformu.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:16   #1227
Pozz svima.
Otvorio nedavno aplikaciju pa me zanima kako znam koja je aktualna zadnja ponuđena cijena na prodaji?

Hvala
tuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:38   #1228
pročitaj upute od PBZ investora
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 17:40   #1229
Imam pitanje. Kada pregledavam preko mobitela pbz investor, ali ne preko aplikacije vec preko neta i browsera (dakle, pbz365@net), ne mogu otvoriti trgovanja (nova verzija), pretpostavljam jer nemam javu. Međutim, nekada mi ni na trovanja (stara verzija) ne prikaze bas nista, niti jednu dionicu, niti jednu vrijednost. Sve rubrike budu prazne. Tek kada recimo 20ak puta prebacim mrezu s podatkovne na wifi i nazad, proradi. Ima li itko ideju?
Ako je vec bilo pitanje, ispricavam se.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 00:58   #1230
Vrlo često znaju biti problemi upravo sa starom verzijom zbog njihovih updatea softwarea.

Znam, jer mi se to desava već godinama, ali pošto je najpreglednija, ja jedino nju još uvijek koristim.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 06:51   #1231
nije u pitanju java nego flash. Probaj s browserima koji još podržavaju flash. Naravno moraš i flash instalirati ali to na mobitelima i tabletima ima poseban postupak. Za sad sam siguran da radi u Firefox-u s flash-om. Probaj i s manje razvikanim eksplorerima. Staru komotno zaboravi ali će oni nešto morati po tome poduzeti. Mislim da je pitanje vremena kada će flash nestati i s desktopova.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 23:20   #1232
Probat cu s drugim browserom, mozda bude vise uspjeha. Nije mi toliko bitno da vidim i novu verziju, vec samo da ne moram 50x refreshati i prebacivati mreze dok ne prikaze na staroj verziji.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:40   #1233
Kako se isplati novac sa mpbzinvestora na tekuci.Naime imam raspolozivu svotu od prodaje,al nedaje opciju isplate...
Manges is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 07:39   #1234
Koliko je prošlo dana od prodaje? Mora proći dva dana od prodaje toliko naime sada traje namira.

Inače na lijevoj strani imaš dugme zahtjev za prijenos novčanih stredstava. Odatle možeš prebaciti na tekući račun u PBZu. A s njega kud god želiš. Obično treba par minuta da transakcija prođe.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 22:17   #1235
Molio bih pomoć ako moze? Postoji li opcija smanjivanja iznosa kupovine u Investoru ili je ona zadana od strane banke?
Unaprijed zahvaljujem na pomoći...
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 11:27   #1236
Što misliš pod smanjivane?
Cijenu po kojoj ćeš kupiti određuješ sam.
PBZ Invenstor ti jedino nudi cijene po kojoj netko prodaje ali ti to ne moraš prihvatiti nego staviti svoju cijenu i onda ona ide u listu na strani kupnje i tamo stoji dok ne istekne rok koji si zadao ili dok neko ne proda po toj cijeni.
Imaš upute za rad s PBZ investorom na prvoj strani gore na desnoj strani.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 13:31   #1237
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Što misliš pod smanjivane?
Cijenu po kojoj ćeš kupiti određuješ sam.
PBZ Invenstor ti jedino nudi cijene po kojoj netko prodaje ali ti to ne moraš prihvatiti nego staviti svoju cijenu i onda ona ide u listu na strani kupnje i tamo stoji dok ne istekne rok koji si zadao ili dok neko ne proda po toj cijeni.
Imaš upute za rad s PBZ investorom na prvoj strani gore na desnoj strani.
Zahvaljujem na pokušaju, ali nisam mislio na cijenu dionice. Zanima me recimo hoću postaviti kupnju dionice po nekoj cijeni, koja je recimo 10 kn i hoću kupiti 80 kom, sto daje ukupno iznos od 800,00 kn, ali mi Investor daje poruku da je minimalan iznos za trgovanje 1.000,00 kn
Nadam se da sam malo pojasnio pitanje da bi me mogli adekvatno savjetovati s obzirom da u uputstvima ne nađem opciju postavljanja iznosa minimalne trgovine.
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 06:54   #1238
Sve su ti rekli minimalna transakcija je 1000 kuna, tj. moraš kupiti za minimalno 1000 kuna (pravila burze i brokera).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 06:42   #1239
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Sve su ti rekli minimalna transakcija je 1000 kuna, tj. moraš kupiti za minimalno 1000 kuna (pravila burze i brokera).
Znaci nema pomoći... Hvala ceha...
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 12:54   #1240
Minimalni nalog je 1000, transakcije mogu biti i dvije po 500 kuna.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.