Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 20:50   #1001
jel itko zna kako upaliti ovakvu haller-meurer plinsku pec?
dosadilo mi je naslijepo bezuspjesno pokusavat, a nema uputstva nigdje...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 22:49   #1002
Zanima me kako efikasno zaštititi namještaj od utjecaja visoke temperature peći/radijatora(mislim na radijator koji se montira na "dudu"(dakle, cijev koja vodi u dimnjak, ne mogu se sjetiti ispravnog naziva), a da pritom i navedena zaštita ne popusti/izgori?

S jedne strane imam peć u svojoj sobi, i 30ak cm od nje je kauč, i tu mislim da se ne razvija neka toliko velika temperatura koja bi škodila(iako možda ne bi bilo zgoreg zaštititi, sa starom peći nije bilo problema). S druge strane zida mislim izvući dudu i radijator, koji bi prolazio pokraj trokrilnog ormara(5 vrata, 3 segmenta) koji se ne može skratiti. I kako mi se čini, a svi se slažu da veća temperatura ipak ide u dudu, mislim da je tu potrebnija kvalitetna toplotna zaštita, samo me zanima što? Pretpostavka jedne osobe koja je dosta upućena je da bi rigips brzo izgorio.


I da, bilo bi lijepo da je rješenje estetski koliko toliko izgledno(uredno)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 00:38   #1003
Pozdrav svima!

Živim u Zagrebu i ovih dana se spremam na ugradnju grijanja. Stan, tj. zgrada ima uveden plin, a u stanu postoji i plinski bojler (kojeg koristim za vodu). Dakle, grijanje bi bilo plinsko.

E sad, dilema mi je između centralnog grijanja i plinskih peći. U stanu već postoje ugrađene peći, međutim su neispravne i stare, definitivno ih treba mijenjat (mislim da su peći na dimnjak). Inače, stan je u zgradi staroj oko 50-60god, grijanje mi treba u 3 prostorije (zapravo stalno u 2, u 3 po potrebi), prozori su stari (nisam još sigurna da li ću ih mijenjat ili samo obnovit). Budući da ovaj stan neće biti moje dugoročno boravište, cilj mi je uložiti u ovom trenutku što manje novaca (a osim grijanja zahtijeva i još radova, zbilja je zapušten),ali naravno, tražim najbolje rješenje. Iskustva sa centralnim plinskim imam, međutim sa pećima nemam. Ne znam uopće kako funkcioniraju, kolika je potrošnja i sl., pa bi mi tu dobro došle sve informacije, iskustva i naravno usporedbe ove dvije varijante! Hvala!
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:15   #1004
inverter

koji su bolji inverteri GREE ILI HAIER. Čitam da je GREE zapravo DAIKIN.
Ima li netko iskustva sa GREE klimama?
hvala
petarantić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 19:15   #1005
Quote:
Green Jade kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Živim u Zagrebu i ovih dana se spremam na ugradnju grijanja. Stan, tj. zgrada ima uveden plin, a u stanu postoji i plinski bojler (kojeg koristim za vodu). Dakle, grijanje bi bilo plinsko.

E sad, dilema mi je između centralnog grijanja i plinskih peći. U stanu već postoje ugrađene peći, međutim su neispravne i stare, definitivno ih treba mijenjat (mislim da su peći na dimnjak). Inače, stan je u zgradi staroj oko 50-60god, grijanje mi treba u 3 prostorije (zapravo stalno u 2, u 3 po potrebi), prozori su stari (nisam još sigurna da li ću ih mijenjat ili samo obnovit). Budući da ovaj stan neće biti moje dugoročno boravište, cilj mi je uložiti u ovom trenutku što manje novaca (a osim grijanja zahtijeva i još radova, zbilja je zapušten),ali naravno, tražim najbolje rješenje. Iskustva sa centralnim plinskim imam, međutim sa pećima nemam. Ne znam uopće kako funkcioniraju, kolika je potrošnja i sl., pa bi mi tu dobro došle sve informacije, iskustva i naravno usporedbe ove dvije varijante! Hvala!
Peći jeftinije,centralno skuplje (mislim na investiciju).U eksploataciji centralno jeftinije peći skuplje.Problem bi se mogao pojaviti ako je jako mali stan,pa su bojleri prejaki za grijanje.Po pitanju sigurnosti,sigurnije su fasadne nego dimnjak verzije.Većina bojlera ima ograničen minimum na 7 kW a to je 40 ak kvadrata.Najmanji Boschov bojler je 11 kW.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 20:45   #1006
Quote:
petarantić kaže: Pogledaj post
koji su bolji inverteri GREE ILI HAIER. Čitam da je GREE zapravo DAIKIN.
Ima li netko iskustva sa GREE klimama?
hvala
Idi na KLIME!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:06   #1007
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Peći jeftinije,centralno skuplje (mislim na investiciju).U eksploataciji centralno jeftinije peći skuplje.Problem bi se mogao pojaviti ako je jako mali stan,pa su bojleri prejaki za grijanje.Po pitanju sigurnosti,sigurnije su fasadne nego dimnjak verzije.Većina bojlera ima ograničen minimum na 7 kW a to je 40 ak kvadrata.Najmanji Boschov bojler je 11 kW.
A koliko su peći skuplje u eksploataciji? Nešto znatno? Ma možda meni to ne bi bilo ni bitno obzirom na veličinu prostora. Zašto su sigurnije fasadne? I u čemu se uopće ogleava sigurnost plinskih peći?
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 08:46   #1008
Quote:
Green Jade kaže: Pogledaj post
A koliko su peći skuplje u eksploataciji? Nešto znatno? Ma možda meni to ne bi bilo ni bitno obzirom na veličinu prostora. Zašto su sigurnije fasadne? I u čemu se uopće ogleava sigurnost plinskih peći?
Peći mogu trošiti i do 50% više nego centralno grijanje.Fasadne su sigurnije zbog konstrukcije i uzimanje zraka za gorenje izvan prostorije (gotovo da nema mogućnosti trovanja ugljičnim monoksidom).Trošila na dimnjak općenito su opasna,posebice danas,kada se ide na izolaciju prostora,PVC stolariju koja dihta,ugradnju napa i neadekvatnu ventilaciju.Treba uvijek imati u vidu da plinska trošila ,troše 4m3 zraka po kilowatu snage na sat.Najčešća snaga plinske peći je 6-8 kW,a to bi značilo da može potrošiti cca 25-30 m3 zraka na sat.Znaći ako je u prostoriji 16 kvadrata cca 45m3 za sat i pol potroši
sav zrak.Ugljični monoksid je plin bez boje okusa i mirisa tako da lako dolazi do trovanja i smrti.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 01:27   #1009
Imam mali problemcic, naime imam vailantov bojler turbo plus 24kw i sobni termostat calor matic 240. Danas sam upalio grijanje i trebalo mu je 2,5 h da digne temp sa 16 na 18,5 u 32 kvadrata, ostali radijatori su smanjenji na ventilima tako da grijem samo dvije sobe. Polazna temp na bojleru je 65 stupnjeva. Zna li netko zasto tako dugo grije i zasto ne postize zadanu temp od 22 stupnja. Nema vremenskih programa posto sam stavio na manualno upravljanje na termostatu.
AOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 08:27   #1010
ako želite brže zgrijati dignite polaznu temperaturu
jesu li uopće radijatori vrući?
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:04   #1011
Sigurno nije stavar u polaznoj temp radijatora, vjerovatnobje bojler ili termostat jel sam vidio prekrizen plamen a voda cirkulira.
AOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:47   #1012
Quote:
AOL kaže: Pogledaj post
Sigurno nije stavar u polaznoj temp radijatora, vjerovatnobje bojler ili termostat jel sam vidio prekrizen plamen a voda cirkulira.
Ako često pokazuje prekrižen plamen,onda sevis
u postu na koji sam se ja referirao ni riječi o prekriženom plamenu.
Što se pak cirkulacije tiće,kod svake greške na bojleru,automatski se pali pumpa radi zaštite od smrzavanja.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 21:15   #1013
grijanje na struju

Dobra večer!
Selim se u vikendicu gdje nemam nikakvo grijanje i što je bitno nemam dimnjak niti nema mogućnosti plina tako da mi jedino grijanje na struju preostaje.. molim dobre duše da mi kažu koji je najjeftiniji način grijanja na struju za vikendicu od cc 120 m2.
anamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 22:01   #1014
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
jel itko zna kako upaliti ovakvu haller-meurer plinsku pec?
dosadilo mi je naslijepo bezuspjesno pokusavat, a nema uputstva nigdje...
Mislim da su ti bitna ova dva gumba šta su jedan kraj drugog, jedan ima crni krug a drugi bijeli. Jedan bi ti trebao biti puštanje plina, a drugi iskra. Znači u isto vrijeme bi trebao tiskati taj gumb gdje izlazi plin, a sa drugom rukom tiskati drugi gumb koji baca iskru.

Nadam se da me kužiš. I onda iskra upali taj plin. Tehnika ti je ista kao kod paljenja štednjaka na plin.
Ako je peć dugo bila ugašena sve to bi moglo potrajati duže, probaj par puta pa malo pričekaj.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:25   #1015
Quote:
anamala kaže: Pogledaj post
Dobra večer!
Selim se u vikendicu gdje nemam nikakvo grijanje i što je bitno nemam dimnjak niti nema mogućnosti plina tako da mi jedino grijanje na struju preostaje.. molim dobre duše da mi kažu koji je najjeftiniji način grijanja na struju za vikendicu od cc 120 m2.
mozes klimu koristiti dok nisu veliki minusi, a poslije na grijalice. imas ja mislim viking radijattori na struju.
biti ce ti skupo zagrijavati cijelu kucu na struju
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:26   #1016
zaboravih plinske peci na boce samo kaj kod njih moras paziti na dovod friskog zraka
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 00:07   #1017
strah me to sa plinom...pošto ću biti u stanu bez muških..heheheh mislim da baratanje s plinom nije za žene
A što je sa termoakumulacijskim pećima? je to bolje? Imam klimu dolje i bila sam jednu zimu i osim hodnika nije ništa zagrijala, a radila je 24 sata
anamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 07:45   #1018
a onda ili termo peci ili kupiti elektricne radijatore
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:10   #1019
klima posebna izvedba inverter do -20 i pići.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 16:34   #1020
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
klima posebna izvedba inverter do -20 i pići.
Koliko su cijene tih klima i jel znate koja bi bila najbolja?
anamala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.