Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2005., 19:31   #1
Zagrebačke (i ostale) knjižnice

posudila sam knjigu i onda je zagubila, u međuvremenu mi došle 2 opomene pa bi to ispalo dosta para, 150 tak nes, i onda sam odlučila čekat 7.12. kad je Dan knjižnica grada zagreba jer na taj dan opraštaju dugove a neda mi se plaćat 150 kn..

ali, sad mi je doso neki sudski poziv, al moguće je da je za zet pa neznam za što je od tog dvoje.. a neću ga naravno pokupit. ..

ugl. JEL NEKOM DOŠO SUDSKI POZIV NA PREKRŠAJNI SUD ZA DUG U KNJIŽNICI(jedno 8 mj kasnim) I NAKON KOLKO OPOMENA IZ KNJIŽNICE?

LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 06:14   #2
Lightbulb Re: dug u knjižnici grada zagreba

Quote:
LeeLooo kaže:
posudila sam knjigu i onda je zagubila, u međuvremenu mi došle 2 opomene pa bi to ispalo dosta para, 150 tak nes, i onda sam odlučila čekat 7.12. kad je Dan knjižnica grada zagreba jer na taj dan opraštaju dugove a neda mi se plaćat 150 kn..

ali, sad mi je doso neki sudski poziv, al moguće je da je za zet pa neznam za što je od tog dvoje.. a neću ga naravno pokupit. ..

ugl. JEL NEKOM DOŠO SUDSKI POZIV NA PREKRŠAJNI SUD ZA DUG U KNJIŽNICI(jedno 8 mj kasnim) I NAKON KOLKO OPOMENA IZ KNJIŽNICE?



Meni nije nikad, a znala sam "kasnit" i po koju godinicu.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 14:39   #3
Re: Re: dug u knjižnici grada zagreba

Quote:
Dijete Cvijeća kaže:
Meni nije nikad, a znala sam "kasnit" i po koju godinicu.
ja sam nekad kad su bile inflacije rekao da sam izgubio knjigu i platio ju, i još deset drugih

tako sam oba Broz-Ivekovićeva rječnika nabavio za vrijednost današnjih sto kuna poprilici
__________________


goutuslip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 15:46   #4
to ti je od zet-a

znam ja dužna sam i u knjižnici (i to ne jednoj ) i čekam sudski poziv za zet

i da, za taj dan kad se besplatno vraćaju, ja to svake godine čekam..pa ili zaboravim ili ne bude taj dan.. jer ti to nije uvijek na taj dan.. nekad je kad je mjesec knjige, nekad na dan zgb-a.. i tak. treba novine pratiti stalno mada i oni objave jučer je bilo
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 18:29   #5
Meni je jednom covjek iz knjiznice pokucao na vrata. U subotu ujutro. I povukao je u provinciju bome.
Ali to je bilo davno, jos u socijalizmu, tko zna kakve sada metode prakticiraju.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 00:56   #6
to je ziher od zeta.i ja sam imala takvu situaciju,nisam vratila knjige u par knjiznica nekoliko godina.nakon nekog vremena pocela me prati griznja savjseti pa sam se pocela malo informirati oko situacije.prva je bila- da li moze nastupiti zastara? to je nekak-ne. druga stvar je bila zvati svaku od knjiznica,objasniti situaciju (ja sam rekla da sam se selila i da sam tek sad nasla knjige) i da sam u komi i blabla. vecina knjiznica (radi se 4 knjiznice ukupno) su me -otpisale. to znaci da su me imali u evidenciji kao duznika,ali su odustali od toga da cu im te knjige i -vratiti.jedna gospoda mi je rekla da im je jednostavno preskupo stavljati takve predmete na sud,zbog troskova.u 2 knjiznice su bili sretni kaj sam uopce vratila knjige,a u jednoj sam knjige izgubila (posudila nekome tko mi nije vratio,tko ce se sjetiti kome) pa sam dala neke svoje knjige u zamjenu.1 knjiznica me nije otpisala i tamo sam imala stvarno veliki novcani dug.rekoh da sam studentica i da nemam novaca,da sam slucajno otkrila da nisam vratila knjige.uglavnom,morala sam dati 200 kn i par knjiga iz psihologije (jerbo su posudene knjige bile iz tog podrucja) i stvar je bila rijesena.mislim,mogla sam proci i bez toga,ali hebiga
nego da se vratim na zet...ja sam takoder imala simultano zezanciju sa zetom jer su me uhvatili u tramvaju,a pokaz mi je ostao doma.bojala sam se da ce mi doma srati zbog te kazne (mislim da je bilo 150 ili 200 kn) jer sam imala jeftini studentski pokaz i stvarno je bilo glupo kaj sam otisla bez njega. stoga sam starom podmetnula uplatnicu medu racune racunajuci da on nece ni gledati kaj placa.i naravno,stari je kaznu platio sa racunima i za mene je stvar bila rijesena. ALI, ima caka da nakon sto platis kopiju placene uplatnmice moras poslati njima za evidenciju.ja to nisam znala,propustila sam to uciniti i jebiga ..poceli su stizati pozivi.ja sam mislila da su to pozivi od knjiznica pa se nisam obazirala,ali eto..na kraju se ispostavilo da su bili od ZET-a. mjesec dana prije nego sto nastupa zastara,mrcine su mi odrapile 800 kuna,a na kojih se narafski nisam mogla zaliti jerbo su me uredno zvali na sud.
na kraju pouka- odazovite se na pozive za sud (jer je velika sansa da se druga strana odn.zetov kontrolor ne pojavi) i(li) pisite zalbu. a kaj se tice knjiznica-moze na ovaj moj nacin ili na dan knjiznica.
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 08:08   #7
ja sam isto bila grdi duznik. al sam dosla, pitala jel mogu ja to na rate, i umjesto da platim, dofurala knjige.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 08:43   #8
Re: Re: Re: dug u knjižnici grada zagreba

Quote:
goutuslip kaže:
ja sam nekad kad su bile inflacije rekao da sam izgubio knjigu i platio ju, i još deset drugih

tako sam oba Broz-Ivekovićeva rječnika nabavio za vrijednost današnjih sto kuna poprilici
Strašno! Nikad ne bih mogla nešto tako uraditi! Krađa s predumišljajem.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 22:19   #9
Quote:
Rajka kaže:
Meni je jednom covjek iz knjiznice pokucao na vrata. U subotu ujutro. I povukao je u provinciju bome.
Ali to je bilo davno, jos u socijalizmu, tko zna kakve sada metode prakticiraju.
Tko je to bio, knjižnički policajac ?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 06:40   #10
Još dan danas mi je žao što je moja mama vratila knjige koje su kod mene bile oko pet godina. Niko više nije za njih ni pitao.
Pronašla ih je dok sam bio na putu i odnijela u knjižnicu a tamo ih više uopće nisu vodili kao dugovanje. Zahvalili su se i metnuli me na crnu listu pod- gadovi koji ne vraćaju knjige godinama.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 08:31   #11
A moj frend je ukrao prije 10ak godina neku knjigu, jer mu je trebala za školu, a iskaznicu je ostavio doma (fakat je bio moj frene, ne izmišljam to sada jer mi je neugodno ). Na kraju je knjiga stajala kod mene 5-6 godina, i ja sam čak sa korektorom izbrisao sve one žigove na 17, 117, 217, i tako sve do 1000 i neke stranice.. Onda sam knjigu odnio u knjižnicu gdje su mi rekli da je uopće više ne vode pod sebe i da ne znaju što će s njom.
I čudili su se kako netko može biti toliki criminal mastermind da korektorom uništiti sve žigove. i ja skupa sa njima!
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 12:24   #12
Nije baš ontopic, ali jednom se desilo da mi teta u Gradskoj nije zadužila jenu knjigu...

I zovem ja nakon mjesec dana da produžim knjige, i ona kaže da, da, imate tu i tu knjigu, može, u redu je, a treću ne spominje. Odšutim ja i pravim se blesav.

Ne budi mi teško, odo ja na Internet, na katalog, ukucam knjigu, nađem taj primjerak po bar kodu, kaže - raspoloživo....

O koje veselje je to bilo
Vedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 15:58   #13
A kako to funkcionira sa dugom, imam dug u 2 gradske knjižnice, sveukupno 70kn, ali knjige sam vratila..i šta, dođem 7.12. i lijepo zamolim tetu da pobriše dug ili što
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 17:41   #14
Quote:
bLOODSTONE kaže:
A kako to funkcionira sa dugom, imam dug u 2 gradske knjižnice, sveukupno 70kn, ali knjige sam vratila..i šta, dođem 7.12. i lijepo zamolim tetu da pobriše dug ili što
pa šta nisi morala platit kad si vraćala knjige..

pa da , dodi 7.12. i probaj
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 17:43   #15
Quote:
Ahil kaže:
Još dan danas mi je žao što je moja mama vratila knjige koje su kod mene bile oko pet godina. Niko više nije za njih ni pitao.
Pronašla ih je dok sam bio na putu i odnijela u knjižnicu a tamo ih više uopće nisu vodili kao dugovanje. Zahvalili su se i metnuli me na crnu listu pod- gadovi koji ne vraćaju knjige godinama.
ja imam knjigu posuđenu na frendicino ime vec 5 godina kod sebe. ja šutim a ona jadna. nezna ona da je to kod mene. al brijem da je nitko nije ni tražio da vrati. ..
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 22:18   #16
Quote:
LeeLooo kaže:
ja imam knjigu posuđenu na frendicino ime vec 5 godina kod sebe. ja šutim a ona jadna. nezna ona da je to kod mene. al brijem da je nitko nije ni tražio da vrati. ..
Shame on you!
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 22:26   #17
Quote:
bLOODSTONE kaže:
A kako to funkcionira sa dugom, imam dug u 2 gradske knjižnice, sveukupno 70kn, ali knjige sam vratila..i šta, dođem 7.12. i lijepo zamolim tetu da pobriše dug ili što
tak je i kod mene ostala jedna knjiga, stovise strucna literatura...

..ima vec koja godina...i sad me tako pocela prat griznja savjest i smisljam nacine kako da im dostavim tu knjigu...naravno ne osobno...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 01:05   #18
Quote:
LeeLooo kaže:
pa šta nisi morala platit kad si vraćala knjige..

pa da , dodi 7.12. i probaj
Pa vratila sam i rekla da ću drugi put platit samo sad ne mogu dizat ništa ni u jednoj knjižnici jer mi je blokiran račun dok ne platim ..
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:08   #19
Quote:
bLOODSTONE kaže:
Pa vratila sam i rekla da ću drugi put platit samo sad ne mogu dizat ništa ni u jednoj knjižnici jer mi je blokiran račun dok ne platim ..
promijeni ime
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 02:48   #20
ja prije dvije godine platila 300 kn ...tj. ne ja, nego tata

jadan dosao s mojom iskaznicom u knjiznicu i tamo ga zatekla kazna ...bilo ga je sram sto ima tako neodgovornu kcer pa je platio...bukvicu mi je naravno ocitao kad sam dosla doma...a i ja njemu kaj mi kopa po stvarima ne bi li nasao iskaznicu...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.