Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 21:07   #41
Zasto me grlo najjace boli navecer, pa sve do jutra?

Vec me vise od tjedan dana grlo boli... nije mi jasno zasto navecer limfni cvorovi jako nateknu, ne mogu cijelu noc spavati jer me boli gutanje sline, a onda od jutra pocinje polako jenjavati?

Doktorica prepisala sumamed, nadam se da ce, za razliku od cifezila, ovo s(r)tanje napokon proc.
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 10:22   #42
Zato jer se navecer aktivira jedan dio autonomnog zivcanog sustava koji se zove parasimpaticus. Jedan od ucinaka parasimpaticusa je da siri krvne zile. Tako je izlijevanje tekucine zbog upale u upaljeno podrucje vece, jaca je distenzija zivcanih okoncina, bol jaca, volumen mandula veci a gutanje otezano. Dobar savjet da to sprijecis je da stavis mokru krpu oko vrata prije spavanja, te popijes neki protuupalni lijek protiv bolova, kao primjerice volataren rapid ili ipobrufen.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:52   #43
Grlobolja

E ovako. Imam svako malo problema s grloboljama. Sad trenutno mi je grlo suho, glas hrapav potpuno i čak lagano kašljucam. Doktori su mi besmisleni (pogotovo moja rospijetina), a limunade i čajeki mi baš nemaju koristi.
Sad da li znate kakve dobre tablete il neki pošteni čaj ili nešto?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 13:16   #44
kapi api baby propolis, imaš za kupit i u DM-u
bez alkohola su pa ne peku
kapneš koju kap drito u grlo
da je fino, nije
al' meni su puno gore one razne pastile za cuclanje

ili iscijedi limun i pomiješaj s medom i cuclaj malo po malo

grgljat s čajem od kadulje, bez cukra
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 13:22   #45
ako se cesto ponavlja grlobolja mozda je neka pritajena bakterijica koju bi ipak trebalo ubiti s antibiotikom, preporucila bi ti odlazak doktorici

a inace propolis i grgljanje kadulje provjereno funkcionira ako nije prejaka upala
a s pastilama nekako bas i nisam bila zadovoljna, znale su pomoći ako me grlo bas jako bolilo pa da mi olaksaju dok neki lijek ne proradi, ali same za sebe mi nikad nisu uspjele pomoći
a limunade i cajeki pomazu da ti se grlo ne osusi, ali isto tako ne lijece
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:31   #46
Septolete,Strepsils....
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:38   #47
Gothic.. pa nis mi valda bubuna??
Ne mozes si to dopustiti
Moja preporuka ti je septogal sprej.. odlican je za to tvoje suho grlo. Meni je uvijek pomogao.
Si probala caj od sljeza? Probaj.. zna pomoci..
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:47   #48
Meni su rekli da se propolis uzima s medom, odnosno da nije bas najzdraviji solo na sluznicu.
Inace, dugotrajne probleme s grlom se moze rijesiti uzimanjem vitamina (Supradyn Roche) i/ili neki od medova (www.radovanpetrovic.com).
__________________
Live with a man 40 years, share his house, his meals, speak on every subject. Then tie him up and hold him over the volcano's edge. And on that day you will finally meet the man.
Shan Yu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:48   #49
kap ulja kadulje u čašu, pa grgljat. fuj je, al pomaže.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 18:22   #50
oprosti,možda je pitanje malo intimno,ali ima svrhu ...koje ti je boje jezik?
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:15   #51
Ja sam godinama imala problema s grloboljom i kašljem, nikakvi doktori ni tablete nisu pomogli dok nisam otišla kod doktora prirodne medicine koji se bavi i ayurvedom. On je utvrdio da mi probleme uzrokuje jogurt (smijem ga piti samo razblaženog s toplom vodom) i preporučio mi je da ne jedem puno svježeg voća, nego da ga radije prokuham (svježe jedem dinje, lubenice i grožđe).
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:52   #52
Pušenje?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 16:29   #53
Evo, grgljam kadulju i sljezov korijen moram poslije. Inače me jučer uništilo pjevanje i kutija cigarete, danas ne mogu govorit.
Bog mi pomogo, s čajevima i medom.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 22:14   #54
E jebi ga....što kukaš o grlu i kašljucanju a dereš po cigaretama....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 00:23   #55
Za grlobolju je dobar sumeci kalcij. Toplo preporucujem.
__________________
No brain, no pain
sabre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 19:27   #56
joj i mene stalno boli grlo... probala sam sve to sta nabrajate, propolis, med, limun, kadulju, sljez, ma bas sve... zeznuto je pjevat sa ovakvim grlom, nakon svake probe se oporavljam dva dana, ne kuzim...
neznam kaj bi moglo bit, nije upala, ni krajnici... mozda imam polipe jel to boli?
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 01:55   #57
laringo plus med za grlo

ne, nije običan med
ne, nije isti k koji jedeš doma

nakon par uzimanja bit ćeš ko nova
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:55   #58
Grlobolja

...ja imam frku s grlom otkad sam kikić..i zadnjih par godina mi je frka jer stalno imam angine i streptokok me napada...pa tako sam i danas dobila silapen po 100-ti put ...na ljeto operiram krajnike...ali trenutno imam jak osjećaj pečenja uz bol u grlu kad gutam,uzas bas jako pece...ima netko prijedlog pomoc kaj da radim dok ne pocne djelovat antibiotik...dok pijem caj je ok,cim stanem me to pece i gusi...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:11   #59
Meni pomaže čaj od bazge u koji stavim dosta meda od kadulje. Probaj, možda ti pomogne. Inače često imam upale grla ali u zadnje vrijeme ipak nešto manje. Uspijevam ih preboliti bez antibiotika uz pomoć ovog čaja.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:41   #60
med od kadulje jedem ujutro zlicom svaki dan zbog zeluca ali ovo me tako muci, kome god objasnim da me u grlu peče ko da mi je razderano me blijedo gleda ...vidis,za taj čaj nisam čula iskreno,probat cu...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.