Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 17:55   #121
Quote:
zubatach kaže: Pogledaj post


i koliko vidim, tamo ima gomila svijeta, sigurno velika većina kršćanskog.
uopće im golotinja ne smeta.
a i čemu, smeta samo isfrustriranima.
i onima koji se sami ne vole.
normalni ljudi se i ponašaju na takvim mjestima normalno.

zato, sve ostaviti i trkom u nudiste.

.
Haha..nema od toga ništa. Ne bih niti otišla tamo. Eto...a čini mi se nisam isfrustrirana. Ili ćeš tvrditi da možda jesam?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:56   #122
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post


A i noge su mi krive, kaj da jadan radim...
Jao... tebi ona samo malo iznad koljena. Molim te slikaj se i nabaci nam je na piknik. Mislim....dobro će nam doći.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:48   #123
Quote:
ten kaže: Pogledaj post
Znači, misliš da ako dočekaš Isusa u minici da ga to uopće ne bi interesiralo...
Bude li kraj svijeta za koju godinu..i ja ću ga dočekati u minici. Dobro petnaestak centimetara iznad koljena i nije baš prava ... Ne vidim u čemu je problem?
Da ne spominjem da me Isus vidi i kod kuće.
Nemojte baš u krajnost ići...
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:53   #124
Quote:
JATION kaže: Pogledaj post
Pa da. Čuja san da bi zapravo za muškarce bilo najzdravije da nose suknje.
To je točno, zbog plodnosti... eto Škoti su tu dobro prošli i po mom mišljenju kilt izgleda sasvim pristojno i ql.
VladBlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:49   #125
Quote:
ten kaže: Pogledaj post
Jedno jednostavno pitanje:

Da je Isus sada na zemlji i da On, koji je Bog i koji je savršeno svet, dolazi kod vas na kavu ili sok.

Što bi obukle?

Minicu? Kako bi se osjećale u minici pred Bogom?
Uske hlače? Kako bi se osjećale u tome pred Bogom, znajući da vas gleda dok ste se okrenule otići po sok ili ne znam ja što?
Majcu da vam se vidi trbuh? Kako bi se u tome osjećale pred Njim?
Usku majcu? Kako bi se u tome osjećali pred Njim?
Majcu sa motivima sotonizma, tipa majce Iron Maiden i slične? Kako bi se u tome osjećale pred Njim?
Hmmm...a sada postavi isto pitanje, ali zamisli da ga upućuješ Papuanki, amazonskoj Indijanki ili Bušmanki. Dotične dame bi te vjerojatno pitale kaj si ponorela te zakaj bi se, dovraga, one morale zabundati tamo nekakvim minicama, topićima, majicama...one se sasvim dobro osečaju pred svima samo u pregači oko pojasa.

Projiciranje današnjeg bontona jednog dijela čovječanstva na prošlost ili sve ostale dijelove čovječanstva je suštinska zabluda.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:03   #126
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
kad je kršćanstvo postalo dominatna ideja odmah je ljudsko tijelo postalo đavolji instrument, zaboravila je ta civilizacija na kupanje, održavanje čistoće tijela, na terme Grčke i Rima...na kulturu tijela...
Zapravo, rano kršćanstvo nije tijelo smatralo đavoljim instrumentom. U Evanđeljima gotovo nema spomena o toj temi. Neki rani kršćani samo su preuzeli neke antičke ideje o tijelu kao izvoru problema koje tada bjehu popularne među određenim stoicističkim i gnostičkim krugovima. Takav stav pak je produbljen, dorađen i zacementiran idejama Augustina iz Hippoa zvanog sveti, bivšeg gnostika i, jelte, promiskuitetnog tipa kojeg je morila savjest zbog vlastitog ponašanja. Dotični bješe provincijalni teološčić koji bi vjerojatno nestao u bespućima povijesne zbiljnosti da rimskim biskupima nije zatrebalo teološko djelo od formata (čitaj: suvislo i pismeno sročeno štivo na latinskom jeziku) kojim bi pred Grcima mogli dokazivati teološku zrelost i nadmoć Rima.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:23   #127
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post
Zapravo, rano kršćanstvo nije tijelo smatralo đavoljim instrumentom. U Evanđeljima gotovo nema spomena o toj temi. Neki rani kršćani samo su preuzeli neke antičke ideje o tijelu kao izvoru problema koje tada bjehu popularne među određenim stoicističkim i gnostičkim krugovima. Takav stav pak je produbljen, dorađen i zacementiran idejama Augustina iz Hippoa zvanog sveti, bivšeg gnostika i, jelte, promiskuitetnog tipa kojeg je morila savjest zbog vlastitog ponašanja. Dotični bješe provincijalni teološčić koji bi vjerojatno nestao u bespućima povijesne zbiljnosti da rimskim biskupima nije zatrebalo teološko djelo od formata (čitaj: suvislo i pismeno sročeno štivo na latinskom jeziku) kojim bi pred Grcima mogli dokazivati teološku zrelost i nadmoć Rima.
ah...tako tijelo zlim postadoše
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.