Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 09:56   #1
Selidba sa psom u stan

ovako, na proljeće selim u Zg, imam psa koji ima 4 godine sad, dakle, to je već odrasli pas kojeg je sad možda i malo teže naučiti na nešto skroz drugačije...

on je sad vani u dvorištu, ima dosta veliko dvorište, a ja selim u zgradu i ne znam što ću s njim. Evo sad sam ga pustila u sobu, povremeno zna biti unutra po par sati i uglavnom nema problema, samo što ponekad zacvili, ali ne laje...i to kad skuži da se vani nešto događa... zapravo voli biti unutra, jer je kao beba bio stalno unutra i nije mu to problem...

više se brinem zbog toga kako bi se ponašao sa drugim psima, jer tu ih nema puno u blizini i rijetko ih srećemo, samo je bio jedan pas koji ga je napao kad su se sreli...drugi put je Barnie napao njega čim ga je vidio... i naravno, ponašanje uz aute i sve to slično, nije baš dobro izdresiran po pitanju lajne, zna povući previše i slično...

pitanje je sad, da li da ga uzmem sa sobom, ili da ga ostavim u svom dvorištu sa mojima... ovo drugo mi se ne sviđa jer će mi faliti neopisivo...ovo prvo jer brinem za njega kako će se prilagoditi... sad ću ga probati što više držati u kući da se na to navikne...i to mislim da mu ne bi bio problem, jer kažem, jako se razveseli kad ga pustim unutra... ali, drugi psi, promet...to me brine...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 10:17   #2
Mislim da do proljeća imaš vremena naviknuti ga i na promet i na ljude i na druge pse. Samo trebaš početi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 10:20   #3
teško ga mogu navikavat na to, jer ni pasa ni prometa nema tu baš puno...nema uopće...
a na to da bude unutra se neće tak teško naviknut, to ga i mogu naviknut brzo...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:46   #4
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
teško ga mogu navikavat na to, jer ni pasa ni prometa nema tu baš puno...nema uopće...
a na to da bude unutra se neće tak teško naviknut, to ga i mogu naviknut brzo...
Ja kažem - sve se može kad se hoće. Počni odlaziti na mjesta gdje je malo veća koncentracija ljudi i pasa, no učini to postepeno, npr. odeš za vikend negdje gdje ima ljudi i pasa al opet nije turbo gužva. Upisivati u neku školicu tipa KOSSP nemoj bar ne za sada jer je tamo ultra turbo mega gužva i ima hrpa pasa koji su poprilično bučni - preveliki šok za psa koji nije nimalo socijaliziran - mogla bi imati problema.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:27   #5
Smile

pas mora neke nove stvari povezat sa necim pozitivnim. boji se auta? ovisi o karakteru psa kako ces ga nesto naucit, koristi njegovu znatizelju ili ako voli neke grickalice onda koristi njegovu pohlepnost za tim.
Imam sam psa od 50 kg koji je voli jesti pa za hranu sve nauci. a imao sam sad 3 mjeseca jednu zenku koja je za tenislopticu dusu dala, naucio je da ne ide vise na fotelju, uskace sama u auto i dok imam loptu u ruci marsira uz koljeno kao da je dresirana
__________________
Nikola Tesla u kadi vesla...onda sija na guju i izmislio struju!
metac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.