Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 20:18   #21
Nisam htjela spominjati Suspiriumovu mamu i njenu kartu, al sam to situaciju imala na umu kad sam pisala o "tuđim kartama bez dopuštenja".

A zašto je dopušteno komentirati i objavljivati natalne karte "poznatih/javnih osoba"? Zar su Madonna, Lady Diana ili bilo tko o njih dali svoje dopuštenje za javnu analizu? Ili se njihov život i intima smatraju općim/javnim dobrom? Znači jednako kako paparazzi smiju naslikavati tako i mi vrikati u njihovu intimu.

K vragu, previše sam bik da bi se pomirila sa dvostrukim mjerilima i površnim objašnjenjima

A tek kad nastupi moj slobodarski mjesec u Vodenjaku
I Me180Ur - organičenja bez smisla make me

Uglavnom, trebala sam se ulogirati pod drugim nickom, sa drugog kompjutera i postaviti tuđu kartu pod svoju

Ludi moji, cijenim i astrologiju i etiku, al ovo je f o r u m....

P.S. Fish, isprika - nisam vidjela ono napisano u zagradi vezano za Ljubu Pavasović-Visković A vidiš opet bi virnula u tuđu kartu, zločestoćo, a bez njegova dopuštenja
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:22   #22
Fish,

Ja sam i prije postavljanja te karte znao da ćeš se ti osjećati iskorišteno jer otprilike razumijem sistem funkcioniranja mozga ljudi kao ti.

S druge strane, objektivno gledano ti se nemaš razloga osjećati iskorišteno.

Zašto ?

Raspravljali smo o tome da li postoji način da se utvrdi nepoznatoj osobi je li ili nije vidovita. Lako je analizirati i naštimavati nakon što znaš da netko je. Ja sam svoju staru uzeo kao primjer gdje je određen oblik vidovitosti izvjestan što čak i ti potvrdila u svojoj analizi. Na kraju krajeva na primjerima se i uči.

No tvoja neopravdana ljutnja zapravo sugerira da samo poznati ljudi zaslužuju tvoju pažnju i vrijeme koje posvećuješ pisanju. Da sam u startu napisao o kome se radi vjerojatno ne bi dobio odgovor.

Sama činjenica da ti nisi znala o kome se radi je doprinijela kvaliteti analiziranja mogućnosti za utvrđivanje vidovitosti.

I nemaš se tu zašto ljutiti, naprotiv mi trebaš biti zahvalna.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:26   #23
totto heeeeeeeeeloooo.

ja nisam uzeo kartu od susjeda, ili od prijetelja u bolnici nego od svoje stare.

moju mamu boli k... za astrologiju bavi se jedino medicinom, nešto malo kaktusima i životinjama to njoj apsolutno ništa ne znači.

Nemojte mi vas dvoje samo ulaziti u dubiozno moraliziranje koje je tako tipično za fajkerske purgere.

Ako vas baš i zanima , nije da vas se tiče, no ja imam dopuštenje od svakoga čiju god kartu stavljam, toliko morala imam.

ODKUD ti totto ili fish možete znati da li je imam nečiju suglasnost ili nemam ?

To je stvar mene i te osobe i u krajnjoj instanci - vas se ne tiče.



P.S: totto bez cinizma, ozbiljno govorim ovo je citat za oskara

A zašto tebe zanima vrijeme rođenja Ljube Pavasović-Visković? Da virneš u prljavo rublje, sigurno ne da vidiš hoće li imati uspjeha u daljnoj odvjetničkoj karijeri.

a filmski citat je odgovor fish da je to zanima radi fizičkog izgleda hahahahahhaah

to dođe na isto kao da totto kaže da je zanima seksualna orijentacjia prijatelja da mu može namjestiti dečka
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:31   #24
Daj se ohladi, nisam te napala, naprotiv, slažem se sa tobom. samo sam isticala protuargument Fish na temu - potrebno dopuštenej pa sam zato brisala, ok?

Sad smo već off- al otkud ti da sam uzela kartu od nekog tamo lijevog? Pa otkud bi onda znala točno vrijeme rođenja?

Pobogu, čime su afilicirani tvoj Merkur i Mars...

P.s. postoje li sankcije za povredu astrološke etike? Tijelo kojem se kršenje prijavljuje?

Zadnje uređivanje Totto : 14.10.2008. at 20:41.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:32   #25
ok ok mea culpa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:35   #26
ma ljudi vi tu ne kužite jednu osnovnu stvar:

a to je da podaci o nečijem rođenju nisu tajan podatak. Ti podaci se nalaze svuda, na radnom mjestu, zna ih veliki broj prijatelja, na kraju krajeva uvid u rodni list može napraviti svatko bez da ima sudski nalog, to nije osobni podatak koji se štiti zakonom o zaštiti javnih podataka. Naprotiv, to je podatak koji ima masa ljudi.

Prema tome fish, da totto čak i nema dopuštenje tog nekog lika, ona može sama otići u matični ured, pogledati njegov rodni list ili u krajnju ruku pitati nekoga od njegovih rođaka i doći do tih podataka.

Astrologija dušo još uvijek nije znanost i podaci o nečijem rođenju nemaju karakter nikakve tajne .

ja mislim da si si ti fish malo previše zabrijala.

totto da li je netko peder ili nije ovisi o poziciji planeta u znakovima i njihovim aspektima. vrhovi polaj su tu manje značajni. jedini hendikep koji tu postoji je što ne znamo ascedent kao bitnu točku. i to je sve. međutim i bez toga se to može odrediti. ja sam govorio o važnosti podataka samo u kontekstu tvoga pitanja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:43   #27
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Nisam htjela spominjati Suspiriumovu mamu i njenu kartu, al sam to situaciju imala na umu kad sam pisala o "tuđim kartama bez dopuštenja".
Eto sada vidiš da i mene ta Suspiriumova podvala grize.
Quote:
A zašto je dopušteno komentirati i objavljivati natalne karte "poznatih/javnih osoba"? Zar su Madonna, Lady Diana ili bilo tko o njih dali svoje dopuštenje za javnu analizu? Ili se njihov život i intima smatraju općim/javnim dobrom? Znači jednako kako paparazzi smiju naslikavati tako i mi vrikati u njihovu intimu.
Ne znam koliko si detaljno gledala ISAR-ove smjernice, ali imaš jedno poglavlje koje se i ovog tiče pod nazivom "Horoskopi javnih ličnosti". Mislim da jako dobro obuhvaća ovo tvoje pitanje.

Dakle, osim što se može komentirati ono što se smatra "javnim dobrom" vrlo je važan način i nivo na kojem se to komentira.
Quote:
K vragu, previše sam bik da bi se pomirila sa dvostrukim mjerilima i površnim objašnjenjima
Također na priloženom linku imaš puno situacija s kojia se u radu astrolozi susreću - razrađenih, tako da ne vidim u čemu vidiš površnost.
Quote:
P.S. Fish, isprika - nisam vidjela ono napisano u zagradi vezano za Ljubu Pavasović-Visković
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:50   #28
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ma ljudi vi tu ne kužite jednu osnovnu stvar:

a to je da podaci o nečijem rođenju nisu tajan podatak. Ti podaci se nalaze svuda, na radnom mjestu, zna ih veliki broj prijatelja, na kraju krajeva uvid u rodni list može napraviti svatko bez da ima sudski nalog, to nije osobni podatak koji se štiti zakonom o zaštiti javnih podataka. Naprotiv, to je podatak koji ima masa ljudi.

Prema tome fish, da totto čak i nema dopuštenje tog nekog lika, ona može sama otići u matični ured, pogledati njegov rodni list ili u krajnju ruku pitati nekoga od njegovih rođaka i doći do tih podataka.
Suspirium, samo što ovdje ne pričamo o brojčanim podacima već o astrološkoj etici.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:53   #29
ma daj, a ti si ta koja ju imperativno tumači ?

totto je jedina ta koja je zadužena da razmišlja o svojoj etici. ako si ti ovo napisala dobronamjerno onda to poštujem, ali ako si joj obrisala post kao posljedicu tumačenja svoje etika a onda je to loše.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:53   #30
Fish odgovorio sam ti glede moje stare no ti to vješto izbjegavaš. pročitaj na prethodnoj strani ako već nisi
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:58   #31
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ma daj, a ti si ta koja ju imperativno tumači ?

totto je jedina ta koja je zadužena da razmišlja o svojoj etici. ako si ti ovo napisala dobronamjerno onda to poštujem, ali ako si joj obrisala post kao posljedicu tumačenja svoje etika a onda je to loše.
odgovorno tvrdim da me ne zanima ničija sexualna orijentacija, osim od mog dečka, al fala Bogu za nju svakodnevno dobivam potvrde

Htjela sam se samo uključiti u zanimljivu raspravu o homosexualnosti i natalnima kartama, i eto - nasta belaj

I pitanje - kako je onda moguće nekome za pr. rođendan naručiti kod astrologa natalnu kartu? Zašto se to ne kosi etici. Meni taj poklon nije predan u zapečačenom omotnici A prilično se intimnih tamo stvari moglo naći. I nije natalku radila anonimus osoba već priznata astrologinja u RH.

Pomišljam na prijavu etičkom odboru
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:04   #32
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Fish,

Ja sam i prije postavljanja te karte znao da ćeš se ti osjećati iskorišteno jer otprilike razumijem sistem funkcioniranja mozga ljudi kao ti.

S druge strane, objektivno gledano ti se nemaš razloga osjećati iskorišteno.

Zašto ?

Raspravljali smo o tome da li postoji način da se utvrdi nepoznatoj osobi je li ili nije vidovita. Lako je analizirati i naštimavati nakon što znaš da netko je. Ja sam svoju staru uzeo kao primjer gdje je određen oblik vidovitosti izvjestan što čak i ti potvrdila u svojoj analizi. Na kraju krajeva na primjerima se i uči.

No tvoja neopravdana ljutnja zapravo sugerira da samo poznati ljudi zaslužuju tvoju pažnju i vrijeme koje posvećuješ pisanju. Da sam u startu napisao o kome se radi vjerojatno ne bi dobio odgovor.

Sama činjenica da ti nisi znala o kome se radi je doprinijela kvaliteti analiziranja mogućnosti za utvrđivanje vidovitosti.

I nemaš se tu zašto ljutiti, naprotiv mi trebaš biti zahvalna.
Ta situacija je jedan od primjera u kojem se vidi različitost stavova.


Da nisi stavio pitanje meni, ne bih odgovorila. Ovako sam pretpostavila krivo i napravila grešku kao što ti već ranije napisah.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:07   #33
a u čemu se sastoji fish tvoja greška ?

što si izgubila 10 minuta na pisanje ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:36   #34
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
P.s. postoje li sankcije za povredu astrološke etike? Tijelo kojem se kršenje prijavljuje?
Svaki astrolog koji je član određene udruge koja ima svoj etički kodeks može biti prijavljen istoj udruzi.

Što se tiče drugih koji poštuju ili ne poštuju etički kodeks to bi bilo slično onome....ne mora netko ići u crkvu da bi bio oke.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:37   #35
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
a u čemu se sastoji fish tvoja greška ?

što si izgubila 10 minuta na pisanje ?
Ma meni je trebalo dva sata.

Moja greška je to što nisam predvidjela tvoju malu podvalu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 09:59   #36
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
odgovorno tvrdim da me ne zanima ničija sexualna orijentacija, osim od mog dečka, al fala Bogu za nju svakodnevno dobivam potvrde

Htjela sam se samo uključiti u zanimljivu raspravu o homosexualnosti i natalnima kartama, i eto - nasta belaj
Totto ti kao da si zaboravila što si napisala. Uključila si se na temu pod nazivom "Pitam se pitam - kakva je to moja seksualnost?" s rečenicama:

Quote:
Ako može kratak osvrt na sexualnost frenda.

Ne mogu dokučiti je li homo, hetero ili aseksualan.
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
I pitanje - kako je onda moguće nekome za pr. rođendan naručiti kod astrologa natalnu kartu? Zašto se to ne kosi etici. Meni taj poklon nije predan u zapečačenom omotnici A prilično se intimnih tamo stvari moglo naći. I nije natalku radila anonimus osoba već priznata astrologinja u RH.
Ako je tako kao što pišeš (dakle intimne stvari su napisane) onda je moguće zato jer se ta priznata astrologinja RH polakomila za lovom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:52   #37
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma meni je trebalo dva sata.

Moja greška je to što nisam predvidjela tvoju malu podvalu.
aha a tvoje vrijeme ne zaslužuju obični smrtnici već samo poznate face ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:57   #38
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
aha a tvoje vrijeme ne zaslužuju obični smrtnici već samo poznate face ?
Zaista ne znam po čemu si to zaključio. Pišem već dvije godine na ovom forumu, napisah preko 2500 astroloških postova potpuno "nepoznatim facama".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:05   #39
Fish shvatio bi tvoju kritiku da se radilo o nepoznatoj osobi, no ovdje pitam o nekome koga znam cijeli život, i sam dobro znam što taj netko ima ili nema. Nisam ja od tebe tražio da mi odgovoriš da li ona je ili nije vidovita - ja to sam znam, htio sam samo vidjeti koliko si dobra.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:26   #40
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Fish shvatio bi tvoju kritiku da se radilo o nepoznatoj osobi, no ovdje pitam o nekome koga znam cijeli život, i sam dobro znam što taj netko ima ili nema. Nisam ja od tebe tražio da mi odgovoriš da li ona je ili nije vidovita - ja to sam znam, htio sam samo vidjeti koliko si dobra.
Suspiriume, nije to kritika, to je realno stanje stvari, tj. meni to nisi tako izložio.

Tj. lagao si me.
Quote:
Evo fish, primjera radi stavio sam kartu od jedne osobe, zanima me sljedeće što ti misliš:

1. da li ova osoba ima jaku intuiciju ?
2. da li se bavi neki vještinama proricanja ?
3. da li je vidovita ?

evo zaista bi te molio čisto da meni pomogneš ustanoviti kod nekih ljudi da li jesu ili nisu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.