Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 19:08   #541
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Tocno, kad od drveta ne vidis sumu.
Ali kad gledas plazu onda je gledas u njenoj ukupnosti i ne vidis zrnce pijeska.

ne volim taj pijesak.Idealno za gustere,male zmajeve.Usao je Jupiter u Skorpiona pa mi to sad palo na pamet.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:17   #542
Ako je netko gledao film The Clinic iz 2010., je li to simbolika Mjesec/Pluton? Ili Mjesec/Mars/Pluton...
nešto je opako u svakom slučaju. A meni je film baš dobar.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 21:58   #543
Sta bi bila simbolika za deciju knjigu slikovnicu?
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 08:25   #544
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Sta bi bila simbolika za deciju knjigu slikovnicu?
meni pada na um 3.polje u Ribama ili Strijelcu,Merkur u tim znacima,Jupiter u 3. polju,recimo Jupiter u Djevici u 3. polju "Pčelica Maja",,,,

Znači 3. polje, Neptun i Jupiter za dječju slikovnicu. A možda ima kakva literatura u kojoj piše?
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:22   #545
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
meni pada na um 3.polje u Ribama ili Strijelcu,Merkur u tim znacima,Jupiter u 3. polju,recimo Jupiter u Djevici u 3. polju "Pčelica Maja",,,,

Znači 3. polje, Neptun i Jupiter za dječju slikovnicu. A možda ima kakva literatura u kojoj piše?
Sjajno! Hvala puno na odgovoru
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 09:31   #546
Pozdrav svima
Nadam se da je dobar topic.
Sinoć je muž imao spoznaju i kako je on govorio tako je meni bilo jasno da njegova konjukcija Venere i Neptuna u škorpionu u 12 kući progovara.
Pitao se šta se nakon smrti prenosi na onaj svijet i na to mu je došla misao /odgovor: "sjećanje na ljepotu"
Još je dodao da se nije u životu puno trudio na tom planu ali da bude ubuduće. (meni je to bila simbolika retro Jupitera)
Zar nije genijalno?
On je inače slikar koji malo stvara ali svaka slika ostavlja bez daha.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 21:26   #547

To me podsjeća ne izjave nekoga sa sličnom postavkom. Venera0Jupiter u Škorpionu, 12. kuća, da je smisao života ljubav, odnosno sjećanje na ljubav, koja zapravo ne prestaje zaista nego zauvijek živi kroz sjećanje.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 09:41   #548
Sta bi bila simbolika hleba?
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 10:21   #549
Post

Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Sta bi bila simbolika hleba?
Mjesec, mislim da je sva hrana u domeni "Mjeseca -majčinog tijela" .To je mjesto gdje od začetka dobijamo hranu.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 21:53   #550
Bok!
Pod vladavinom kojeg znaka je tarot? Meni se čini da bi mogli biti Blizanci.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 19:36   #551








~Tarot ~
(Ne/Me/Serija 8)


"Tarot se služi jezikom simbola - jezikom nesvesnog koji nam, ukoliko mu pravilno pristupimo, može otvoriti skrivene odaje naše duše. Um koji se bavi tarotom razotkriva značenja koja često ne mogu biti jasno definisana u svetlu i svetu razuma. Tarot tako spaja čovekovu realnost s realnošću duha, povezujući različite nivoe stvarnosti i otvarajući nam vrata kroz koja ranije nismo mogli prolaziti." Alfred Douglas (The Tarot: The Origins, Meaning and Uses of the Cards, Penguin Books ).


Tarot je jedna u nizu ezoterijskijh vjestina u čijoj su praksi okultisti uporabili kombinirana i u nasljedje ostavljena, arhetipska,kosmogetska,duhovna,nevidljiva i religijska saznanja proistekla iz raznih nastojanja za razumijevanjem kosmičke kreativne svijesti,inteligencije u nama(Ur) ili pak mentalne nesigurnosti,izvitoperenosti,poremećenosti (Ur) u koje naš kognitivni um(Me) prerasta...onda kada njegovu mentalnu sposobnost logickog povezivanja snažno ogleda u uskladjenom ili neuskladjenom odnosu sa nasom najdubljom sferom psihe-transperceptivnim i intuitivnim,nadčulnim povezivanjem(Neptun) .
Tu daleku mudrost,božansku svijest,izvanvremesku sveobuhvatnost ili pak našu umnu zabludu i nesvjest,preko urana koji je ta spona izmedju granica stvarnog i onog sto je iza,Neptunov eterični duh,mi kroz transcedenciju nase individualne svijesti (urana ) imamo potrebu da metafizički rastumačujemo tj povezujem sa nasom razumljivom stvarnoscu.Da bi se to tumacenje prevelo jednostavnim razumnim jezikom, tzv. metafizičko, svakako zahtjeva svoje sprovodjenje kroz merkurov logicki um.To sprovodjenje transcedentalne oktave-urana na jednostavni jezik komunikacije tj. pomentog merkura ,jezika koji je nama ljudima najjednostavniji,najlakši,u tarotu se uspostavlja metodom zabiljezavanja u vidu pločica,karti i njihovih simboličkih slika ,zapisa, brojeva kao izvora sredstava komunikacije (Me). Tarot tumač smatra da u svojoj praksi, njegova kognitivna,racionalna strana uma (Me) moze da uspostavi dovoljno jak kanal sa njegovom perceptivnom stranom (opozicijama Merkura), do nivoa do kojeg se doseže ta neptunova razina nadčulne-transperceptivne spoznaje,kako kabalisiti vele :"prijelaz,prekoračenje bezdana (SA)"...Taj kanal Me (razumjevanje) sa Ne (duhovni transcedentalni (um)) je neophodan da bi se uspostavila stvarna metafizička veza (komunkacija) (Uran) naseg svijesnog dijela sa onim našim najudaljenijim unutarnjim astralnim domenima koji su izvan vremenskih okvira.Domenima kojim su uran i neptun najbliži,i u kojim se direktno i vrlo intenzivno ogleda sva naša živa materija i ono što je u njoj vrijedno(opozitna serija 2)...To su dakle domeni koji predstavljaju najudaljeniji zajednički razobličeni materijalizirani preobrazaj,i naše individualno materijalno obezvrijedjenje (Pluton,serija 8) tj. domeni najdubljih nesvjesnih energetskih tijekova,nesigurnosti,strahova i poriva našeg bića,koje katkad nazivamo nasim zajednickim demonima,onostranim bićima,zlodusima u kojima nalazimo samu srž naših medjunastalih nakupljenih problema.

Stoga oni sami ili pak zvanicne religije njihovu praksu katkad objasnjavaju kao komunikaciju,vezu sa nevidljivim "entitetima "onostranog svijeta"od kojih oni iznude odgovor.
U svakom slučaju,ezoteričari pokušavaju da komunikacijom naseg racija sa trancedentalnim duhom ( Me/Ne), uspostave umu energetski otvorene, suptilne, komunikacijske veze (Uran) našeg svijesnog,kreativnog dijela (Sunca,volje) sa našim najiščašenijim,nevidljivim domenom bića (pl), u želji da iz tog njegovog "skrivenog"nekontroliranog dijela izvuku onu ličnu duhovnu snagu,moć i potenicijal potreban da se dobiju/osvijeste odgovori za odriješenje kaotičnih ,zamršenih, bilo nasljedjenih, bilo novonastalih, nepovoljnih duhovnih medjutijekova i njihovih "čvorova" tzv. prokletstava koja se ovdje u materiji pretaču u ometanje energetske dinamike naše uobličene materijalizacije ,otežavanje naše karme i pravljenje novih ograničenja u ovom i sljedećim inkarnacijama,ma gdje se one dogadjale (serija 8 je seriji 10 -karmi ,derivatno 11 serija, dakle serija 8 je njen izvor kreacije,metod,način manifestacije,mjesto problema,izvor komplikacija ali i sopstveni unutarnji put oslobodjenja i stalnog mijenjanja nase karme ).

Dok se to neptunovo nadčulno stanje duha,njegovo svevideće(provideće) znanje
i neptunovi, sa metafizičkim stanjem povezani uvidi (UR) na seriju 8, u praksi pak sprovode i razumom "desifriraju" sa opozitnim logickim,racionalnim,kognitivnim umom (merkurom,serijom 6). Neptunovu "izvanjsku" mudrost ,smisao (svevideći um) koja je sa našom stvarnoscu metafizički poveziva ,tj. osvijescena kosmickim stanjem svijesti (Ur) ce se u takvom meta- obliku, merkurom moci preformulirati,"spustiti" u oblik stvarnih,opipljivih umnih sredstava komunikacije,u ovom slučaju karti sa zapisanim simbolima,za koje se vjeruje da mogu dati odgovore izvan vremena i prostora za na nasa logicna životna pitanja...Dakle tarot tumaci vjeruju i vele da karte daju odgovore na proslost ,buducnost i sadasnjost,ali nisu u stanju da utjecu na promjenu stanja naseg materijaliziranog medjupostanka...tj.da tarot tumači nevidljivu stranu našeg zivota i ima uvid u nasu "sudbinu"...ali ju tumac svojim vjestinama ne teži da energetski voljno izmjeni,kao sto to teži npr. neki magijski ritual...koji bi u ezoteriji bio korak dalje.

Tarot ne koristi direktne metode praćenja i razumjevanja,istrazivanja, metafizickog povezivanja (UR) izvanprostornog stanja duha (koju mi podsvijesno, izravno kanaliramo kroz Ne) već kombinira razna iskustvena i teorijska saznanja iz te oblasti metafizickog proucavanja (kao sto je astrologija)...u svojoj praksi. Stoga tarot nema direktne veze sa uranom-mentalnom nadgradnjom granica stvarosti...vec ju koristi kao pomažuće sredstvo u pokusaju da se tumac protocnije poveže sa samom neptunovnom nadculnošću...kao izvoru informacija u izravnom smislu.Otuda uran nema izravan upliv u osnovnu simboliku tarota...osim sto su se umnogome njegovi tvorci tijekom vremena tim metafizickim uranovim saznanjima sluzili...tj. posudjivali u svrhu postizanja vidovnjastva.


Dakle,kada simboliku tarota proširimo rafiniranije od njene srži (Ne/Pl)...jer svevidećeg neptuna manifestira cijeli niz različitih metoda proricanja tj. načina njegove realizacije (opozitni merkur),shvatimo da se kokretno u tarotu pokusaji da osvjestimo nevidljive astrale ovdje, manifestiraju u vidu slika,naziva,brojeva,značenja razvrstanih u točno određeni broj i redoslijed listića,hartija,pločica i sl (opozitna serija 6)...Tarot se smatra praktičnom,brzom metodom predvidjanja.Karte se izmješaju rukama a zatim otvaraju po odredjenom redoslijedu i tumače na osnovu dobivenih kombinacija tog poredanog niza.Pitač postavlja što preciznije i jasnije pitanje na koje tarot tumač navodno daje manje ili više precizan odgovor.


Tarot se sastoji iz 2 arkane -riječ arkana znači: tajna/otajstvo,misterij (Ne)


Sa wikija: "Široka primjena tarot karata među okultistima započinje tek od kraja 18. stoljeća, kada ih je švicarski pastor i mason Antoine Court de Gébelin (1725.-1784.) (inače merkurovac-djevica) promovirao kao sredstvo za proricanje, vjerujući da karte sadržavaju ključ za drevno i mistično egipatsko znanje koje je svijetu obznanio bog Thoth, čime je utro put okultnom, ezoterijskom i divinacijskom tarotu.


Za Boga Thoth su egipćani vjerovali da je izmio njihovo pismo i kalendar i bio zaštitnik pisara,matematičara,gemoterije,slikan je s glavom majmina ili ptice ibisa,katkad s papirusom i tintom dok je u Staroj Grčkoj smatran pandamom boga Hermesa (merkur)."


Sa wikija: "Majstori tarota velku arkanu od 22 karte povezuju sa događajima i utjecajima na život osobe, odnosno kažu da te karte predočavaju određena iskustva kroz koje se vidi čovjekova sudbina."

(Broj 22 nosi u sebi dva mjeseca( dvije duse) tj. put prelaska nase duse iz jednog oblika u drugi.U tom putu su sadrzani svi nasi postupci koji dusi (mjesec) odredjuju smjer tog njenog puta (SA)).

Mala arkana:




♠️ mačevi -element zraka (plemići i vojnici)

♥️ pehari-element vode
(svećenički stalež)

♦️ novcici-element zemlje
(trgovci)

♣️ stapovi -element vatre
(seljaci )

Ono sto se ovdje može uočiti iz povjesti u dobu nastajanja arkana, jeste cinjenica da najnizi stalez ,pored toga sto je bio odgovoran za odrzavanje medjudinamike i stoga nemilosrdno koristen prvenstveno u svrhu fizicke-radne snage, upravo smatrao stalezom koji je bio i najveći izvor kreativnog potencijala i kvaliteta,tzv nebrusenog sirovog talenta u kom se tadašnji viši stalež (zrak-inteligencija) umno "ogledao" tj. razvijao ideje koje znaju kako da taj potencijal iskoriste,sto da s njim rade i kako da ga "softiciraju",kultiviraju.

Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 20:47   #552
Meni je prva asocijacija bila Blizanci i Merkur zbog karata kao takvih jer s rukama radiš. Djevica mi nekako nije bila sinonim za karte jer ona je preozbiljna za tako što.

Povod mog pitanja je Alejandro Jorodowsky, filmski redatelj poznat po prakticiranju tarota. Na YouTubu na svom kanalu je čak odgovarao ljudima na pitanja putem tarota.

Uglavnom, datum rođenja mu je nejasan, dva su u igri, no po ovom drugome, Mjesec bi mu bio u Bliznacima. Pa sam to htjela nekako tim putem povezati.

Koliko sam shvatila iz pročitanog, Ne i Mr su glavni kod tarota? Nema mi on baš Neptuna nekog, ali Sunce i Merkur u Vodenjaku, nije za baciti.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 22:02   #553
A sigurno nije zbog Blizanca kao takvog...Radi se o povezanosti serija 3-8-12.
Imam dosta karata tarot savjetnika, ne bi nikad rekao po osnovnoj kombinaciji na nekima. Tako npr. jedan od najboljih što sam srela je dupli Jarac.
Ali generalno se ističe škorpionluk.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 19:20   #554
@Maddie



Evo tek sad se informirah o tome.Zimus sam baš gledao njegovu surealnu, uvrnutu "Beskrajnu poeziju" ,film koji onak baš tipčno vodolijski...

Anyway,ako se vratimo na pocetak teksta vidimo da Jodorowsky (vodolija) u tarotu prvenstveno i vidi onaj,goreopisan uranov metafizicki,kosmogenetski segment u njegovom nastanku, proistekao iz nastojanja za razumijevanjem kosmičke kreativne svijesti,inteligencije u nama(Ur).

U interviju
on kaze ovako:

"Ne smijete pričati o budućnosti. Budućnost je prevara. Tarot je jezik koji govori o sadašnjem(Ur). Ako ga koristite da vidite budućnost, postajete varalica. "


On tarot koristi netipicno..nevezano za onu svrhu za koju je predvidjen tj. svrhu proricanja.Iako u filmovima to tako ne izgleda , on tarot ne objasnjava kao vid ezoterije,pokusaj vidovnjastva,domen okultnog, i za razliku od tog ezoterijskog principa nadculnog povezivanja sa nevidljivom duhovnom sferom u nama, Alejandar zapravo potencijal tarota i njegovu praksu vidi kao metod metafizicke predodzbe,pojasnjenja,demistifikacije nase veze unutarnjeg stanja duha (psihe)...sa stvarnim izvorom manifestacije kreativne svijesti.Smatra da je tarot mentalna vjezba za nasu unutarnjost. Odnosno upravo ga i vidi kao naš pokusaj mentalne nadgradje granica stvarnosti...koje nam omogucavaju da djelamo "univerzalnije"...

On smatra da je tarot introspektivna vjezba i njegova tehnika kaze da se uvijek zapitamo sta tarot u nama pobudjuje kad pogledamo u karte: strah,nesigurnost,suosjecanje,mir..Vjeruje da ti osjecaji nisu sadrzaj u kartama vec refleksija ili impresija svijeta kroz jezik simbola.


On je za tehniku samospoznaje odabrao tarot...koji ,kao sto u tekstu rekoh, kombinira razna iskustvena i teorijska saznanja i istrazivanja iz raznih (npr. astrologija) oblasti metafizickog proucavanja ,kako veli : "tarot je enciklopedija simbola" i "izvor kreativne inspiracije".
Iz quotanog teksta: "Njega izucavanje tarota nije odvelo u natprirodnost, vec kreativni čin."

U tekstu sam naveo da ezotericari, pokušavaju da komunikacijom naseg racija sa trancedentalnim duhom ( Me/Ne), uspostave umu energetski otvorene, suptilne, komunikacijske veze (Uran) našeg svijesnog,kreativnog dijela (Sunca,volje) sa njegovom širom predodžbom o granicama mogućeg.

Obzirom i da je sam po pozivu prvestveno umjetnik(Ne),on taj faktor pokusaja komunikacije naseg racija sa trancedentalnim duhom ( Me/Ne) za razliku od ezotericara ,ne dozivljava kao nadculnost vec,kako veli ,duboko psiholosko istrazivanje (UR/NE) same srži tj. izvora pobude koji naš kreativni dio(SO) podsvjesno navodi da djeluje,u odnosu na nivo transcendiranog stanja kolektivnog duha (Ne)-intuitivnog uma u nama.On ovom praksom zapravo pokusava da udje sto dublje u samu psihu (serija 12) koja ostaje daleko izvan domena nase stvarnosti, i koju Jodorowsky vidi kao naš nevidljivi duhovni uzrok ,izvor unutarnje inspiracije ili demotivacije, energetski kako rekoh moguće aktivno osvjestiti, suptilnim komunikacijskim vezama naše šire transcedentalne svijesti (Uran) sa užom manifestiranom stvarnoscu,i njenom trenutacnom situacijom u kojima se ogleda nas svijesni,kreativni dio licnost (Sunca,volja)...Mi taj naš način intuitivne izvanjske predodžbe 'stvarnosti' (Ne) transcedecijom razuma možemo osvijestiti kao integralni dio naseg sireg kreiranja stvarnosti (osa sunce-uran).

Kako i sam veli: "Ako svoj duh usmjeris ka necem, to ce ti se stvarno i dogoditi."

On u svojoj knjizi "The way of tarot" u kojoj je vrlo fleksibilan ,objasnjava da tarot moze biti sve sto mi zelimo i ne zelimo da on bude.


"Tarot ne donosi ni za koga odluke. On reflektira nase namjere i ono sto iz tih namjera eventualno proistječe."

A ova recenica mu je potpuno vodolijska:

"Dok smo god zivi naša sposobnost da mislimo i razumijemo nastavlja da se mijenja i evoulira.U odredjenom smislu tarot ce reflektirati te promjene jer je naše ogledalo."


(poster njegovog filma"The Holy Mountain)


Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 11:45   #555
Senade, tko si, što si, odakle si, i kako si?

Nemam više što dodati.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 23:11   #556
Senade,
pohvala za tvoje opise, iznimno si kreativan.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 07:22   #557
Gdje se u natalnoj karti gleda sklonost odlaska u kafić (birtiju, krčmu), tj. provođenje puno vremena na tom mjestu?

Jel to vezano za 11. kuću (grupa, društvo, prijatelji)?
ili za 3. kuću (komunikacija) ...a možda i za 6. kuću (svakodnevnica)?
Ili su u igri Merkur (pričanje) i Neptun (piće)?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 15:57   #558
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Gdje se u natalnoj karti gleda sklonost odlaska u kafić (birtiju, krčmu), tj. provođenje puno vremena na tom mjestu?

Jel to vezano za 11. kuću (grupa, društvo, prijatelji)?
ili za 3. kuću (komunikacija) ...a možda i za 6. kuću (svakodnevnica)?
Ili su u igri Merkur (pričanje) i Neptun (piće)?
Ovisi kako to osoba doživljava.

Uglavnom se radi o potrebi da se osoba podruži uz lagano pićence i neobavezno lokalno društvo, pa je riječ o seriji 3. Ukoliko je to osobi svakodnevica to je opisano Merkurom u 6. polju ili pak pozicijom vladara 3. polja u 6. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 16:22   #559
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovisi kako to osoba doživljava.

Uglavnom se radi o potrebi da se osoba podruži uz lagano pićence i neobavezno lokalno društvo, pa je riječ o seriji 3. Ukoliko je to osobi svakodnevica to je opisano Merkurom u 6. polju ili pak pozicijom vladara 3. polja u 6. polju.
Osoba je samac, pa mu je ta birtija (lokalna, seoska) kao "druga kuća", gdje se druži s lokalcima i naravno pićence (jedno, dva,....pet..) i to doslovce svakodnevno.

Hvala ti Fish na odgovoru, ali ne vidim poveznicu u natalnoj karti natusa, zato pitam.

Treća kuća mu je u Jarcu, zatim u Vodenjaku (umetnut znak). Vladar 3. Saturn u 4.kući, a Uran u 10. kući. Dakle Saturn i Uran u opoziciji.
Merkur je u 10. kući također u konj. sa Uranom (ali razmak 7 stupnjeva)

E da, Uran je u egzaktnoj konj. s Plutonom (fiksacija). Možda je tu poveznica? (Škorpion je u podznaku.
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 18:50   #560
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Osoba je samac, pa mu je ta birtija (lokalna, seoska) kao "druga kuća", gdje se druži s lokalcima i naravno pićence (jedno, dva,....pet..) i to doslovce svakodnevno.

Hvala ti Fish na odgovoru, ali ne vidim poveznicu u natalnoj karti natusa, zato pitam.

Treća kuća mu je u Jarcu, zatim u Vodenjaku (umetnut znak). Vladar 3. Saturn u 4.kući, a Uran u 10. kući. Dakle Saturn i Uran u opoziciji.
Merkur je u 10. kući također u konj. sa Uranom (ali razmak 7 stupnjeva)

E da, Uran je u egzaktnoj konj. s Plutonom (fiksacija). Možda je tu poveznica? (Škorpion je u podznaku.
Evo sve si opisala ...on je samotnjak koji zbog samoće (Saturn je vladar 3. polja) tamo odlazi i doživljava lokalnu birtiju kao svoj drugi dom (vladar 3. polja u 4. polju).

Gdje su je Mars i Mjesec i ima li Mars aspekt s Neptunom (slabić)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.