Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2002., 17:48   #1
Smile Topik o TOLERANCIJI !

Sad kad smo konačno dobili sherifa, tj. Sherificu... Olakšajmo joj posao. Korektnim ponašanjem. Da bi podforum Religija bio dostupan svakome forumašu koji ima kaj reći! Ma i koji nema kaj reći!

Budimo fer i korektni, rado dobra svih i samoga foruma.

Pokažimo toleranciju i osobne svađe, koje se ne tiču podforuma Religija ostavimo za PM. ili druga 'komunikacijska sredstva'!

da Sherifica ne bude morala uporabiti 'sredstva prinude' !



Inače... izjasnite se, što mislite o TOLERANCIJI?


Kakav bi život bez iste bip?

Nije li tolerancija, kao prometni propisi i oznake ? Omogućuje sigurno putovanje, ako ih se poštuje! Omogućuje i drugima... prava i... doći do - tipkovnice...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 17:52   #2
Smile

Slijedećih dana, mene neće puno biti na forumu. Imam nkeih privat.obveza. Neće me puno biti, osim ako me neki... ne dovuku, klevetama!

A svakako, tolerancija je nekima samo zvučna riječ, praznog značenja!


Volio bih da svi primjerom pokažemo jedan moderan pristup ovom forumu. da to doista bude mjesto kulturne komunikacije.


Ok. sad će te reći: zašto ne počneš od sebe? Evo polazim od sebe !




A ja sam uvijek i bio tolerantan!

samo sam na klevete morao odgovoriti!

I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 19:11   #3
I.L.-ova tolerancija...

Pogledajte samo što je Lukić poručio jednom članu IMF-a:

Neka si PROKLET, i neka ti prokletstvo uđe u kosti, neka te obavije i zalijepi se za tebe, neka te goni i stigne, neka te prekrije mukom kao pjesak u oluji! Neka ti uđe u um i više ne iziđe!!!



Zaista strašno...
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 19:32   #4
Quote:
Originally posted by I.L
Slijedećih dana, mene neće puno biti na forumu.

ALELUJA !!!
Quote:
Neće me puno biti, osim ako me neki... ne dovuku, klevetama!
Iskreno ja se nadao da ces biti odsutan barem toliko koliko i ja sam, no ajde, ipak ovaj svijet nije savrsen.
Hmmm narode daj ga ne klevetajte jer ako ga i ne spomenemo i ime mu padne u zaborav mozda se vise ne vrati

Quote:
A svakako, tolerancija je nekima samo zvučna riječ, praznog značenja!
Rece on i osta ziv stojeci na nogama... Me nemam komentar na ovo.


Quote:
Volio bih da svi primjerom pokažemo jedan moderan pristup ovom forumu. da to doista bude mjesto kulturne komunikacije.
Da li to znaci da se svi moramo sloziti sa tobom, pasti nicice ispred tebe i pjevati psalme tebi posvecene, jer kako ja vidim, dokle god se drugi forumasi ne slazu sa tobom, za tebe ovo mjesto nikada nece biti ispunjeno kulturnim pristupom raspravama, pogotovo ne nakon tvojih psovki, kleveta i omalovazavanja drugih jer se ne slazu sa tobom.


Quote:
Ok. sad će te reći: zašto ne počneš od sebe? Evo polazim od sebe !




A ja sam uvijek i bio tolerantan!

samo sam na klevete morao odgovoriti!

Ma daj I.L koga ti to zavaravas majke ti? Netolerantniju osobu nisam upoznao u zivotu i iskreno, ne bi zelio niti da upoznam. Osobu koja se krije ispod mnostva drugih nickova jer nitko se ne slaze sa tobom pa si sam dajes podrsku... daj molim te, zar mislis da su drugi ljudi budale? Vrlo vjerojatno da to mislis, jer ne vidim ikakavo drugo opravdanje za tebe.

Zaista mi te zao, i to stvarno mislim, jer po meni ljudski um je nesto velicanstveno. Dato nam je da se razvijamo i napredujemo kroz vrijeme, no nazalost, poradi ljudi kao ti, u mracno doba civilizacije, nismo se makli stoljecima. Iznenadjuje me da jos uvijek postoje primjerci kao ti u Europi poglavito. Hmmm.. sreca da nisi nikada niti ces biti na javnoj sceni ispred Hrvatske, jer tko zna kako bi se stvari zavrsile po Hrvatski narod, i to u onom najlosijem smislu.
__________________
vita non est vivere sed valere vita est
life is more than merely staying alive
Mark_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 20:30   #5
Ucimo se od duhovnog ucitelja i iscjeljitelja, doktora ILLa...slijedimo njegov primjer jer nitko nece doci ocu do kroza njega......

da ne duljim, evo kako je doktor ILL odgovirio Super hrvoju na jednom od susjednim topicima ("idite i vi cinite tako"):

Quote:
Originaly posted by I.L.Papska svinjo !
A evo kako vjerni ucenik slijedi primjer svevisnjeg doktora ILLa:

Quote:
Originally posted by znanac
Ludjace bolesni, 'vrijednost' svega ovoga sto ti izjavljujes- vrijedna je nuli!


Tebi Super-kokosinjcu ne dolici nista drugo osim roktanja u svome kokosinjcu!

Samo ti rokci, valjaj se u blati i svome razornom jalu!
Ogradu svog kokosinjca ionako ne mozes prijeci...

Molimo se gospodu da nam da puninu svetog duha da smognemo snage u ovim danima teskih iskusenja i svim silama slijedimo primjer naseg utjelovljenog gospodina ILLa te budemo barem upola toleranti kao vec spomenuti gospod ILL i njegovi ucenici (citaj: choban i njegove ovce).

Pomozi nam boze....sto se moze.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 20:35   #6
Cool

Kaskader, Propali teolog

zaboravio si citirati kako taj Super Kokošinjac, NAMJERNO izvrće citat za kojeg zna da ga izvrće.

I... ispričavam se svinjama... što sam Hrvoja uporedio s njima
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 20:38   #7
Smile

Vidite da sam tolerantan!

Čak sam se svinjama ispričao. Jer je ispod njihova diginiteta Hrvoja s njima uporediti!


Hvala.

nastavite u dobrom smjeru ... tolerancije.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 20:39   #8
Ako nis drugo onda se barem mogu nasmijati na postove individue koja je zapocela topic. Mislim da on vec zali sto je uopce poceo sa topicom... no kasno mu je sada.

Bas je zanimljivo kada sam sebi skoci u usta sa onim sto kaze. Meni je to urnebesno smijesno...

Uzgred... demokracija... pojam o kojem neki jos trebaju razmisljati i malo bolje razmotriti, poglavito o slobodama izrazavanja i pisanja.

***hint hint moderatorima***
__________________
vita non est vivere sed valere vita est
life is more than merely staying alive
Mark_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 21:45   #9
Kaj je to tolerancija? Iskreno, nemam baš tolerancije, tj. imam kratke nerve. Al opet ovisi što treba tolerirati.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 21:57   #10
Lukicu...

Ako zelis biti bar malo tolerantan onda izvoli na topic koji sam otvorio a ne siri protiv mene klevete po cijelom forumu.

Nije zaista lijepo da smetamo drugim ljudima na ovom forumu.

A tvoji kompanjoni me za sad ne zanimaju, oni zanaju istinu, pa nek je onda i sporovedu u zivot.

Nemam vremena da se s njima bakcem.
 
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 22:19   #11
Quote:
Originally posted by kaskader





Molimo se gospodu da nam da puninu svetog duha da smognemo snage u ovim danima teskih iskusenja i svim silama slijedimo primjer naseg utjelovljenog gospodina ILLa te budemo barem upola toleranti kao vec spomenuti gospod ILL i njegovi ucenici (citaj: choban i njegove ovce).

Pomozi nam boze....sto se moze.
Kakaderu,

kojeg ti to boga zazivas?
Kojem se to bogu molis?
Da nije onom Marusevackom?
Da nije onom trojedinstvenome, koji tvoje puste zelje, tak i tak nije u mogucnosti da ispuni-
-Jer takav bog ne postoji!

Ali znas ti to! Nije tesko za shvatiti!
Osim mozda - za prihvatiti!


Muci tebe Biblijska rijec i Zakon, muci tebe I.L kao kost u grlu!
Savjest te ne prestaje peci kad znas da mu ne mozes parirati!
A sprzen si gore nego ugljen!

Ma niti jedan suvisao i zdravorazumski odgovor nisi u stanju ponuditi . Ti si vec dobrano isprana mozga od ovosvjetske pomahnitalosti i sektarenja!

Nastavi se ti i dalje moliti svojem opunomocenom bogu zala!
Sotina takve "vjernike" ocajnicki treba! Od njih on i 'zivi'!

Lukavu je trgovinu on nacinio:
> trazi zivot, a zauzvrat nudi -nistavnost.
Propast, tj. smrt!
znanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:19   #12
Re: I.L.-ova tolerancija...

Quote:
Originally posted by Super Hrvoje
Pogledajte samo što je Lukić poručio jednom članu IMF-a:

Neka si PROKLET, i neka ti prokletstvo uđe u kosti, neka te obavije i zalijepi se za tebe, neka te goni i stigne, neka te prekrije mukom kao pjesak u oluji! Neka ti uđe u um i više ne iziđe!!!

Zaista strašno...
Kao prvo je stvar stara skoro godinu dana, kao drugo je taj clan IMF-a na zalost takodjer napravio par gresaka, kao trece nema veze s nama i stanjem sada i ubuduce.

IL vam svima kopa oci, je l' da? IL je najglasniji, ima par ljudi koji ga stilski slijede, ali ako vi i ne vjerujete da IL moze i drugacije, vjerujem ja.

No budete li stalno provocirali stvarima koje je radio nekad negdje, nece od svega biti nista.

Zasto ne date covjeku sansu da tu svoju navodnu toleranciju dokaze? Bez obzira na sve sto je bilo.
Da vam pravo kazem, da meni netko stalno dolazi s proslim grijesima, a ja bih htjela probati nesto promijeniti, isto bih popizdila i nastavila po starom. Ne biste li i vi?
Odakle znate da IL nema iskrenu zelju malo promijeniti nacin? Ali garant nema zivaca za izvesti to i preko provokacija. Dakle, pomozite mu malo i vi za dobrobit foruma.
Prema tome, lijepo vam tamo rekoh: okrenimo novu stranicu i pocnimo ispocetka.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:29   #13
Thumbs down pes,

obećala si brisati sve osobne podatke.
molim te da to središ i obrišeš svako spominjanje osobnih podataka!!!!

pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:32   #14
Ako mislis na one u signaturi, na te nemam uticaja, zao mi je.

Ostale sam obrisala, tj. zamijenila nickom gdje sam vidjela, a na jednom mjestu krshcanin sam tvrdi da nije taj i taj, pa kaj da sad s tim delam? Ako si ime sam pise...

No mozda ce mi drustvance uciniti uslugu i promijeniti signaturu. Imaju dva topica za svadju, znam da je sig vrlo zgodan nacin za zajebavati trajno, ali ne doprinosi miru, a mislim da nam je on ipak svima cilj.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:35   #15
Thumbs down pes

pa obriši onda cijeli post. ovo je sramota!
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:39   #16
Oh, gogo, da je jedan... Ali signatura je u SVIM IL-ovim postovima, ne mogu cijeli forum zbrisati.

Jedino sto mogu je zamoliti ga da je makne, jednako kao i Doshljak. I vjerujem da ce obojica to uciniti, makar im mozda tesko palo.

Vidim, IL je vec ucinio. Hvala.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:47   #17
Smile Mirovni plan... u tri točke... :-)

Evo, slušaj 'vamo!

Govorim svima ! Mislim da postoji mogućnost dogovora! Poštenog!

Da ne ometamo druge na forumu. I da dalje ne sramotimo istinu svađanjem, a na radost neprijatelja križa Kristova!


Da se jednostavno ponašamo po onoj Abrahamovoj: "Široka je zemlje, ako ćeš ti na lijevo ja ću na desno... ako li ćeš ti na desno ja ću na lijevo"! Kad reče Lotu. Svatko slobodno bira.


Pošteno bi bilo ovako:


Da nitko od nas više ne spominje krshcaninu ime,(osobno) i da ga uopće bez potrebe ne spominje. Neka on piše što hoće, ne ići na njegove topike, poštujući dogovor. I s naše strane izbrisati sve gdje je spominjano ime,(osobno) i gdje je bilo gorkih riječi. A krschanin da također ne spominje nikoga od nas, ni u kojem kontekstu.(i da izbriše postove vrijeđanja) I da ne dolazi na naše topike. Dakle DA NE SMETAMO JEDAN DRUGOME! I da živimo na forumu, jedan pored drugoga, kao stranci, ali ne sukobljavajući se. I da uklonimo gorčinu i mržnju i da poštedimo druge privatnih gorčina i podmetanja!

Ili ako negdje na nečijem topiku pišemo, da damo riječ, da nećemo vrijeđati jedan drugoga, i time kvariti čovjeku topik. I da nećemo odgovarati jedni drugima na tuđim topicima. Ponašajmo se kao potpuni stranci jedni prema drugima. I svakome će biti dobro, i forumu - dobro!


A neka moderator pazi na ovo. (Moderatorica će biti UN-plave kacigice, da bude na liniji 'razdvajanja' Mirovnjačo, oboružaj se dobro topništvom, teških prijetnji, oklopnim postrojbama - gumice... )


Mislim da je pošteno da se konačno prekine ovaj sukob, cirkus i sramota za vjernike!


Isto tako da se na starom forumu, izbrišu uvredljivi postovi. Pa i topici. Svakome široko cyber polje, neka piše šta hoće, i da ne smetamo jedan drugomu!

Eto, ovo je iskreno! Bog zna!

Neka svatko od uključenih strana kaže svoje. A prije svega, da čujem kaj veli moderator?




P.S.

Ako se ovaj plan ne prihvati, to znači - rat... do cyber istrebljenja!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 14:58   #18
ZA.

Ali potrebno je da se jasno i glasno izjasne svi "Lukicevci" i krshcanin i ako se svi slozite, zbanat cu vas tko prekrsi!

(Ne mogu ja, ali nekog bum nasla. )

Najdraze bi mi bilo da mi dopustite obrisati i ova dva svadjalacka topica, iako ste se vec u njima napisali, kao i sve sto se na vasu trenutnu svadju odnosi.
I da se ista nikad vise ovdje ne ponovi, a to je moguce ako nitko ne pocne prvi. Imate li zaista zelju prestati, tako treba napraviti. A da prestane, bilo bi fer prema svima.


Izjasnite se.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 15:01   #19
Smile





ZA
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 15:02   #20
Imas edit.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.