Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2016., 15:17   #81
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
malo da dignem temu...

obišli bi malo vojvodinu sombor i suboticu. jel smo sigurni sa zg registracijom?

što vidjeti u subotici ? usporedba subotice i novog sada ??

hvala
Redovno sam u NS sa Ri tablicama. Nikakav problem. Normalno, idiota ima svuda.

NS je grad. Veliki. Živ. Subotica je dosta manja i uspavanija. Za obić Su i So je dovoljan jedan dan, čak bi predložio to preko Baranje, na Batinu, pa se preko So i Su spustit na NS. So je još manji od Su, ali simpatičan.

So - trg sa crkvom i korzo. U Gradskoj kući (to bi bila Vijećnica) je jedna od najvećih slika u jednom komadu. Ako se ne varam to je poklon, jel Eugena Savojskog ili netkog takvog za neku pobjedu protiv Turaka. Na korzu je i mali kipić prvog fotografa (čak je lik bio Hrvat mislim). U jednoj od bočnih ulica sa korza je resoran Plitvice. Lik, 95-te pokupio inventar iz Ličke kuće i preselio u So.

Su - Centar grada, vijećnica, katedrala koja je napukla (mislim da neki vele da je ona čak i u Povratku u budućnost, ali nisam to istraživo). Na korzu je kavana Boss, odlični topli sendviči. Jako dobro mjesto. Uz njih je vinarija (dućan) Zvonko Bogdan (nema veze sa njim samo koriste ime). Malo van grada je Palić, to je jezero, super za prošetat, a na okolnim salašima se dobro jede. Majkin salaš je najpoznatiji. Inače, taj dio je pretežito naseljen Bunjevcima i Mađarima (salaši oko Palića). Tu je negdje i Vinarija Z. Bogdan, s tim da se kod njih treba najavit za posjetu.

Realno, jedan dan je za ovo se dovoljno, Mi smo bili pred par godina za NG i išli smo baš taj đir. Prvo So, pa Su, jeli na Majkinom salašu i za NS di smo bili pred večer. Od Su (Palića) do NS je autoput (tj. nešto slično istome) i do NS je oko sat vremena vožnje.

Iz NS se može napravit fora izlet do S. Karlovaca koji su na 15-ak minuta od grada.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 17:40   #82
Hvala na korisnim info.

i mi imamo isti plan u jednom danu Jedino ne znam hoće li nam se dati u novi sad. rađe bi malo laganiji tempo.

pa nek NS ostane u planu sa posjetom Begešu...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 09:00   #83
Vratili se sa jednodnevnog izleta po Vojvodini - Batina-Sombor-Subotica-Bačka Topola-Erdut, cca 300km.

Dojmovi tako-tako.
Što se sigurnosti tiče nema nikakvih problema, Vojvođani preljubazni. Oranice uređene, ceste ok, iako je malo monotono voziti-sama ravnica

Nažalost, Subotica me nije nešto oduševila-grad ima potencijala, ali je zapušten i pomalo prljav. Daleko je to od našeg Osijeka ili Varaždina, dosta Roma po gradu. katolička katedrala napukla !? Hrana (restoran Boss)-vrhunska i jeftina i odlična usluga. Bili i na Paliću - samo jezero grozno smeđe boje, ali okolica jako lijepo uređena.

Sve u svemu nisam siguran da je vrijedno tolikog (monotonog) vozikanja ali mi je drago da samo otišli da mogu usporediti sa nama.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:41   #84
Gdje sigurno parkirat auto,jel sigurno ostavit na cijeli dan?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 22:44   #85
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Hvala na korisnim info.

i mi imamo isti plan u jednom danu Jedino ne znam hoće li nam se dati u novi sad. rađe bi malo laganiji tempo.

pa nek NS ostane u planu sa posjetom Begešu...
Imas i bus iz Beograda za NS-pogleda NS -grad je predivan a Petrovaradinska tvrđava je nezaboravan prizor,
Po Vojvodini se raspitaj kad su dani paprika i takvh kuharskih dogadjanja-to je genijalno za obici.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 11:48   #86
putujem u Novi Sad iz Zagreba
idem autom
kad prijeđem granicu, da li je do NS autoput ili obična cesta, da li trebam plaćati neke cestarine u Vojvodini? Ako treba da li primaju Eure ili Kune?

procjenila sam da će mi trebati 4 sata - optimistično ili realno?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 18:27   #87
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
putujem u Novi Sad iz Zagreba
idem autom
kad prijeđem granicu, da li je do NS autoput ili obična cesta, da li trebam plaćati neke cestarine u Vojvodini? Ako treba da li primaju Eure ili Kune?

procjenila sam da će mi trebati 4 sata - optimistično ili realno?
Necu ti bas pomoc jer sam stvarno davno davno isla i ako se dobro sjecam nismo placali cestarinu kad smo presli granicu...neka me ispravi netko novijeg datuma ili provjeri rutu na michelinu tamo sigurno imas update,ako se nitko ne javi
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 18:58   #88
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Necu ti bas pomoc jer sam stvarno davno davno isla i ako se dobro sjecam nismo placali cestarinu kad smo presli granicu...neka me ispravi netko novijeg datuma ili provjeri rutu na michelinu tamo sigurno imas update,ako se nitko ne javi
hvala
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 22:42   #89
ako šta pomaže, ja sam ljetos išla busom iz Novog Sada za Zagreb i ta je ruta bila po običnoj cesti, kroz Frušku goru (dakle kroz šumu), preko Iriga, Rume do Sremske Mitrovice, tek tamo malo pred granicu s Hrvatskom se dolazi na autoput.
4 sata je malo optimistično, ViaMichelin kaže 4 i pol, a zna se čekati i na granici (više ljeti, mislim).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:14   #90
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ako šta pomaže, ja sam ljetos išla busom iz Novog Sada za Zagreb i ta je ruta bila po običnoj cesti, kroz Frušku goru (dakle kroz šumu), preko Iriga, Rume do Sremske Mitrovice, tek tamo malo pred granicu s Hrvatskom se dolazi na autoput.
4 sata je malo optimistično, ViaMichelin kaže 4 i pol, a zna se čekati i na granici (više ljeti, mislim).
hvala, planiram ići autoputom da se manje umorim
a čekanje na granici nikad ne možemo predvidjeti na žalost

u 11. mjesecu sam išla iz Zg u Banja Luku i isti dan se vraćala
ulazak iz Hrvatske u Ripablik of Srpska je trajao preko sat vremena, s time da je kolona počela na pola mosta i stajali smo preko 30 min bez pomicanja
po količini vozila realno je bilo proć za 15 minuta
kad sam se navečer vraćala u Hrvatsku kolona je bila jako duga ali se cijelo vrijeme micala, opet preko 1 sat čekanja
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:17   #91
Postoji li autobusna linija Zagreb-Subotica?
Naime na stranici zagrebačkog AK nudi Suboticu, ali koji god datum odaberem ne nudi mi niti jednu liniju
Cupcake4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:34   #92
Može neka preporuka za izaći subotom u Novom Sadu? Dobar restoran sa živom glazbom (stari narodnjaci ne turbofolk)?
lilo230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:33   #93
Dižem staru temu, nadam se da će mi netko pomoći.

Ne znam ni kako bih postavila pitanje.

Sljedeći tjedan smo poslom u Slavoniji i jedan dan nam je slobodan pa smo frendica i ja razmišljale da posjetimo Vojvodinu. Nismo nikad bile u tom kraju i jedini kriterij nam je da se do tamo može dospjeti busom ili vlakom iz Vukovara ili Vinkovaca, pošto nećemo imati auto. Ostale bismo dan, eventualno dva ako nađemo jeftini smještaj. Htjele bismo prošetati, fino pojesti, popiti kavu, ništa posebno. Na netu ne mogu pronaći nikakve linije do Srbije, ne znam zašto jer valjda postoje, pa ću se raspitati kad dođem tamo.

Što mislite, je li to ostvarivo ili da se ipak uputimo na neki izlet u Slavoniju/Baranju?
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:47   #94
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Dižem staru temu, nadam se da će mi netko pomoći.

Ne znam ni kako bih postavila pitanje.

Sljedeći tjedan smo poslom u Slavoniji i jedan dan nam je slobodan pa smo frendica i ja razmišljale da posjetimo Vojvodinu. Nismo nikad bile u tom kraju i jedini kriterij nam je da se do tamo može dospjeti busom ili vlakom iz Vukovara ili Vinkovaca, pošto nećemo imati auto. Ostale bismo dan, eventualno dva ako nađemo jeftini smještaj. Htjele bismo prošetati, fino pojesti, popiti kavu, ništa posebno. Na netu ne mogu pronaći nikakve linije do Srbije, ne znam zašto jer valjda postoje, pa ću se raspitati kad dođem tamo.

Što mislite, je li to ostvarivo ili da se ipak uputimo na neki izlet u Slavoniju/Baranju?

Postoji linija Os - Vu - Ilok - Novi Sad. Ide nekoliko puta dnevno. Na netu se lako nađe i vrijeme polaska i cijena, a uvijek postoji opcija nazavat kolodvor u Vu. Ako se ne varam povratna Os-NS-Os je oko 120kn. Postoji i opcija blablacar. Smještaj u NS se nađe lako i jeftino. Dva dana je taman. Malo na tvrđavu, malo po gradu, večera, možda do Karlovaca busom.

Šta se tiče izleta po Slavoniji/Baranji, teško ćete to bez auta. Ima za vidit dosta, ali auto je, bar meni, nužan. Iz Vu/Vk ćete lako do Os, super, šetnjica, ručak, ali za onda spojit to sa Kopačkim ritom ili nekom vinarijom u Baranji vam treba auto.

Teoretski, možete Vu/Vk - Os, pa do Đakova (ergela i katedrala, no to je max. 2h razgleda ukupno) i na bus za Vk/Vk.

Zadnje uređivanje tripice : 16.10.2017. at 15:00.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:16   #95
Joooj, posve sam zaboravila da sam postavila pitanje tu! Tripice, hvala ti najviše na svijetu!

Na kraju smo u Osijeku slučajno upoznale nekog frajera koji vozi kombi na relaciji Novi Sad - Osijek, povezao nas je tamo i sljedeći dan natrag za sve skupa 15 eura po glavi! Bilo nam je odlično - najele smo se, napjevale s ciganima, družile se, malo obišle grad koji je jako, jako lijep. Sve u svemu, prekrasan izlet, vrijeme nas je poslužilo, upoznale smo super ekipu, uletjele u neki random hotel i našle dvokrevetnu sobu s kupaonicom i doručkom za 20 eura. Klopa je jako fina i jeftina, kao i sve ostalo.

Tako sam sretna što smo otišle, preporučam svima takav izlet!

Tripice, hvala ti još jednom.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:00   #96
Jao Novi Sad je divan diiiivan. Fenomenalni ljudi, ti vojvođani
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:49   #97
Docek Nove u Novom Sadu

Pozdrav ljudi. Je li ima tko iz Novog Sada ili netko da je bio u navedenom gradu i da preporuca neki restoran za docek Nove. Sa frendovima idem dole pa trazimo nekaj pristojno i da je dobra zurka kako bi rekli
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 12:14   #98
Što je važno znati kada dolazite na odmor u Novi Sad?
Korisne informacije? Što pogledati, gdje piti/jesti - opustiti se?
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 23:10   #99
ak ima ovdje ko iz sombora, neka mi se javi na pm

imam pitanja u vezi doceka nove godine.

hvala.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 13:34   #100
Zanima me ako netko zna može li se u Novom Sadu u mjenjačnicama promijeniti kune u dinare? Ili ću morati u Hrvatskoj promijeniti u eure i onda u Novom Sadu u dinare...
dinos3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.