Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2011., 20:51   #61
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Rekao bih da bi, u konkretnom slučaju, sasvim prihvatljiv "esej" bili smisleno povezani odgovori na postavljene smjernice.
Samo što prvo treba pročitati knjigu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 21:05   #62
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Samo što prvo treba pročitati knjigu.
Valjda će biti očito da nije offtopic: dođe veterinar liječniku, ovaj ga pita "Kažite, gdje Vas boli?", a vet kaže "Ih, lako ti je tako".

Znam da je starački zdvajati nad "današnjim mladima" , ali ne mogu se sjetiti ovakve masovnosti razmišljanja "nisam pročitao, nisam razumio, nezanimame, nedamise, nek mi neko izvoli napisat esej/program/lektiru/nešto", i ozbiljnog čuđenja i ljutnje kad se takvom razmišljanju prigovori.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 21:10   #63
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Valjda će biti očito da nije offtopic: dođe veterinar liječniku, ovaj ga pita "Kažite, gdje Vas boli?", a vet kaže "Ih, lako ti je tako".

Znam da je starački zdvajati nad "današnjim mladima" , ali ne mogu se sjetiti ovakve masovnosti razmišljanja "nisam pročitao, nisam razumio, nezanimame, nedamise, nek mi neko izvoli napisat esej/program/lektiru/nešto", i ozbiljnog čuđenja i ljutnje kad se takvom razmišljanju prigovori.
Odšetaj do Kutka za školarce i studente.
Na temi koja se bavi raznim uslugama za učenike i studente više se ne traže instrukcije. Traže se gotovi radovi – maturalni, diplomski, seminari, pizde materine… u moje vrijeme prepisivale su se lektire; moja je sestra, za početak, pobrala mnogu peticu na moje lektire (za koje sam ja dobivao trojke; tek toliko da se vidi razlika među školama). Danas ti drugi pišu i zadaće i testove i završne ispite i završne radove.

Ovo je ipak, moram reći, posebna priča. Ova nas djevojka nije informirala čak ni o kojoj je knjizi riječ.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 20:55   #64
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Ova nas djevojka nije informirala čak ni o kojoj je knjizi riječ.
Ulažem 100 kuna na Suze sina razmetnog. Ovo bi mogao biti pravi literarni izazov.
Read only is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 18:31   #65
Lastane, ...jesam li dobro formulirala esej o informacijskoj pismenosti?

Za uvod nekoliko rečenica o brzoj izmjeni informacija i znanja, promjenama društva i neophodnosti inf.pismenosti, s pitanjem tko treba učenike poučiti nekim vještinama koje su bitne u inf.pism. - odgovor je knjižničar.

Glavni dio
započinjem s kratkim povijesnim pregledom i definicijom koja je najprihvaćenija. Navodim još ostale vrste pismenosti i kratka objašnjenja. Prelazim na osuvremenjivanje nastave te nac.kurikulum + plan i program koji propisuje određene kompetencije koje bi se trebale razvijati preko programa knjižničnog odgoja i obrazovanja. Primjeri dobrih tema koje se obrađuju.
Onda se malo zapetljam u Google generaciju koja surfa bez razmišljanja i copy /pasta.

Za zaključak ponovim tvrdnju da je na knjižničaru teška zadaća jer su se generacije promijenile, nešto u tom stilu.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:00   #66
Znam da nije tema, ali da li seminarski rad moze imati cise odlomaka. Profesorica je rekla manje od jedne stranice ne mozemo predati.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:28   #67
Guglaj "kako napisati seminarski rad".

Može i mora imati više odlomaka i više stranica/poglavlja. Ako je jedna do dvije stranice, onda je to referat.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.