Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 21:15   #381
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
E to se zove trazenje dlake u jajetu

Jel ima i jedna emisija koja ide tolko godina sa toliko raznih tema! a da su svi gosti uvek rekli sve kako svi misle ..

Emisija je super!
Pa dobro, ajde, možda ja cjepidlačim, ali teško mi je shvatiti ozbiljno ljude koji elementarnu matematiku prikazuju kao nešto natprirodno. I to još tvrdi magistar kemije - tko mu dade diplomu ?

Ima jedna emisija koja se vrti duže i ima različite teme - Plodovi zemlje . Nema što nisu obradili; od pravilnog smjera oranja na nagnutim oranicama pa do zavjere u švercu mandarina iz Makedonije.

Ali da, Na rubu znanosti je super
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 14:54   #382
Kada su snimane posljednje epizode ?
Nije li NRZ obustavljen ili usporen ?
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:02   #383
Koliko znam, malo ga ima, malo nema. Trenutačno ide redovito na HRT3.
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:32   #384
Quote:
DecimusMeridius kaže: Pogledaj post
Koliko znam, malo ga ima, malo nema. Trenutačno ide redovito na HRT3.
Da...gledao sam o starovjercima na Kobaridima.
Nadam se da ne namjeravaju usporavati...Mozda je pitanje samih ideja i potrosenih zamisli.
To je razumljivo....
Uglavnom, to se ne smije pod bilo koju cijenu ukinuti.
U suprotnom pokrecem referendum o ukidanju HRT😄
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 22:44   #385
Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
Da...gledao sam o starovjercima na Kobaridima.
Nadam se da ne namjeravaju usporavati...Mozda je pitanje samih ideja i potrosenih zamisli.
To je razumljivo....
Uglavnom, to se ne smije pod bilo koju cijenu ukinuti.
U suprotnom pokrecem referendum o ukidanju HRT😄
Ja se nadam da neće ukinuti emisiju - mislim ako ništa drugo, ne košta nešto, a popuni se program .
Ako nema ideja ili raspoloživih gostiju, možda staviti na svaki drugi tjedan?
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:22   #386
Nakon dvije kamilice od tema, čini se da ovaj ponedjeljak opet kreću dobre stare teorije zavjera - društveni inženjering !!
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:41   #387
Čini mi se da ova epizoda baš i nije bila nešto. Kao da je sve prije bilo u nekim ranijim epizodama....
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:35   #388
Čini se da je ova tema otišla preko ruba znanosti u ponor nezanimljivosti...
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:11   #389
Ovaj ga zapeo za Dioklecijana ko da se Dioklecijan kandidirao za gradonačelnika Splita.....
Bolji je bio onaj što je tvrdio da je središte Rimskog carstva bilo na Balkanu i da su svi Rimski carevi zapravo Slaveni, a priču o Italiji kao centru carstva su izmislili Grci da bi prisvojili Makedoniju.
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:15   #390
Dobra emisija, podsjetila me na neke rane koje su zaista bile rub znanosti, a ne pameti
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:18   #391
Quote:
DecimusMeridius kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da neće ukinuti emisiju - mislim ako ništa drugo, ne košta nešto, a popuni se program .
Ako nema ideja ili raspoloživih gostiju, možda staviti na svaki drugi tjedan?
Ja uredno podmirujem državni harač na tv..Oni je nazivaju pristojbom HRT-a.
Dakle, uredno plaćam razne Čeljuske, Hloverke, Farkaše, Periše-Čakarune i stotine drugih političkih parazita, stoga imam pravo tražiti od sebe, ali i od Vas da NRZ ima smisla postojati.
Moj novac ima pravo glasa.
To je sve što ću reći o tome.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:30   #392
Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
Ja uredno podmirujem državni harač na tv..Oni je nazivaju pristojbom HRT-a.
Dakle, uredno plaćam razne Čeljuske, Hloverke, Farkaše, Periše-Čakarune i stotine drugih političkih parazita, stoga imam pravo tražiti od sebe, ali i od Vas da NRZ ima smisla postojati.
Moj novac ima pravo glasa.
To je sve što ću reći o tome.
Tu bi valjda bilo neko pitanje koliko građana želi gledati NRZ? Vijesti i emisije o politici gleda veliki broj ljudi pa tu straha nema. Slično vrijedi za emisije o etabliranim kulturnim aspektima poput jazza i opere; taj dio će ići. Sve ostalo je pod upitnikom; omjer uloženog i dobivenog. Vidimo da HRT odustaje od pojedinih sportskih događaja - gledanost je postotno velika, ali mala u apsolutnom broju spram troškova.
Čini mi se da NRZ tu dobro pliva - procijenjujem da gledanost nije velika, ali troškovi produkcije su manji od računa za struju za tih sat vremena, pa vodstvo HRTa kaže ajde, nek bude.
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:35   #393
Evo ga - David Icke je sljedeći! Ako ovo ne bude dobro....
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:16   #394
Da li netko ima kakvo pozitivno mišljenje o Icke-u. Slažem se s kritikom neoliberlanog kapitalizma, gomilanja moći i sl., ali kad krene priča o zavjeri gmazova... Ne vidim potrebe za tezom o apsolutnoj zavjeri svjetskih i vanzemaljskih razmjera kad se isti splet događaja može objasniti ljudskom glupošću. Naravno, kad bi postojali dokazi, tada je teza automatski dobra, ali ne vidim ni dokaze.
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 01:26   #395
Quote:
DecimusMeridius kaže: Pogledaj post
Da li netko ima kakvo pozitivno mišljenje o Icke-u. Slažem se s kritikom neoliberlanog kapitalizma, gomilanja moći i sl., ali kad krene priča o zavjeri gmazova... Ne vidim potrebe za tezom o apsolutnoj zavjeri svjetskih i vanzemaljskih razmjera kad se isti splet događaja može objasniti ljudskom glupošću. Naravno, kad bi postojali dokazi, tada je teza automatski dobra, ali ne vidim ni dokaze.
Fora je u tome da Icke govori puno istine.
No kada bi govorio samo istinu, brzo bi završio na dnu Temze, ili bi ga slućajno auto udario, ili bi dobio rak i brzo umro, ili neš slično.
Zato Icke u svoje priče ubacuje poneke gluposti i maštarije, tako da za njega mogu reći : " Ma luđak, pusti ga šta priča, o gmazovima i šupljem Mjesecu, on je samo luđak " .
I tako Icke čuva svoju glavu, da se ne skotrlja u Temzu, , jer na mnogo istine što on govori, nitko znanstveno niti službeno neće potvrditi da Icke govori istinu, kada su mu već davno prišili čičak-teoretičar zavjere, luđak itd.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 21:18   #396
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Fora je u tome da Icke govori puno istine.
No kada bi govorio samo istinu, brzo bi završio na dnu Temze, ili bi ga slućajno auto udario, ili bi dobio rak i brzo umro, ili neš slično.
Zato Icke u svoje priče ubacuje poneke gluposti i maštarije, tako da za njega mogu reći : " Ma luđak, pusti ga šta priča, o gmazovima i šupljem Mjesecu, on je samo luđak " .
I tako Icke čuva svoju glavu, da se ne skotrlja u Temzu, , jer na mnogo istine što on govori, nitko znanstveno niti službeno neće potvrditi da Icke govori istinu, kada su mu već davno prišili čičak-teoretičar zavjere, luđak itd.
Evo, baš ga gledam. Zanimljiv čovjek, ali baš ga i ne razumijem. Puno koristi pojmove "vibracije" i "frekvencija", ali čini mi se da on pod tim pojmovima podrazumijeva nešto drugo od onoga za što se koriste u fizici i tehnici .
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:15   #397
covjek nabacuje i kombinira ideje i pojmove bez ikakvog smisla
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:32   #398
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
covjek nabacuje i kombinira ideje i pojmove bez ikakvog smisla
Na momente se i meni tako čini. Kao da proizvoljno uzima događaje koji mu odgovaraju i onda ih poslaže u mozaik koji priča neku priču.
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 21:15   #399
Evo sad će i drugi dio. Biti će sve jasnije nakon toga...
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 08:39   #400
Quote:
DecimusMeridius kaže: Pogledaj post
Evo sad će i drugi dio. Biti će sve jasnije nakon toga...
Ništa nova, biti će kao i prije, kako on kaže da je Mjesec šupalj, da su iznad nas lizardi koji vladaju, da smo mi došli sa Siriusa b, sve poznato, i priča o bankarsko-kolonijalističko-kapitalističkoj eliti koja ima smisla i koja je vidljiva malom Ivici.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.