Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2014., 14:12   #241
Na prvim stranica ove teme, a i na zadnjim, forumši misle da im se djeca rugaju jer imaju problema s ponašanjem. Djeca s poremećajem u ponašanjem bi rado bila normalna i imala normalan život, ali njima treba pomoć. Znam da profesori nisu oni koji se trebau time baviti, ali ako vam ta djeca toliko smetaju, ali tko jest? Valjda bi trebali poduzeti nešto da se situacija promjeni, a ne se iskaljivati na djeci koja sama sebi ne mogu pomoći?
Pada mi na pamet mirni prosvjed pred školom ili neki štrajk s ciljem da privućete pozornost vlade da postoji problem.

Osim toga, ne razumijem zašto bi vas djeca morala biti pod vašim autoritetom. Ne razumijem kakvo poštovanje vi tražite. Možda jednostavno niste kliknuli s učenicima, učenici ne vole kad profesor uđe u razred uštogoljen ili distanciran od učenika, a sigurno ne pomaže ako ste ušli u razred premili. Nisu učenici glupi, pa da ne mogu čitati govor tijela.
Ako ne radi ili priča, zar je problem dijete ispitati i sniziti mu ocjenu? Nećete ništa postići opomenama, a sigurno nećete dobiti poštovanje kakvo očekujete ako ne sakcionirate učenike.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 15:38   #242
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Na prvim stranica ove teme, a i na zadnjim, forumši misle da im se djeca rugaju jer imaju problema s ponašanjem. Djeca s poremećajem u ponašanjem bi rado bila normalna i imala normalan život, ali njima treba pomoć.
Razumijem što hoćeš reći, ali velika je razlika u urođenim i stečenim poremećajima u ponašanju. Dijete s nekim urođenim poremećajem u ponašanju ili defektom će najčešće biti mirno jer ne želi skretati pozornost na sebe upravo zbog toga. S druge strane, postoje djeca koja imitiraju poremećaje u ponašanju da ispadnu važniji i popularniji. Takvi i ne žele pomoć jer misle da njima ne treba pomoć. I ja sam u osnovnoj radio hrpu problema. Naime, osnovna mi je bila prelagana jer sam sve ono što smo radili znao od prije pa nisam znao što raditi 45 minuta na satu. Međutim, uvijek sam poštivao profesore i starije i sa mnom se moglo dogovoriti. Razgovarao sam s profesorima i dogovorili smo se kad mi je dosadno pod satom da mogu otići u knjižnicu. Tako je i bilo. Kada bi tu ponudu ponudili jednom gore opisanom učeniku(pod uvjetom da ide u knjižnicu, a ne u "knjižnicu"), on bi odbio, u to sam siguran.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 22:55   #243
U knjizi "Osnove socijalne pedagogije" čiji autori su Slobodan Uzelac i Dejana Bouillet piše da će, ako se ne varam, 65% onih koji rade "pizdarije" u školi, kod kuće i slično biti osuđeni za jedno kazneno djelo do 21e godine a 45% biti osuđeno za 3 (tri) kaznena djela do 25e godine. Koji onda pimpek takvi traže u školi? Ima hrpa istraživanja koja to potvrđuju kao npr. od Singera "Kriminološke osobitnost maloljetničke delinkvencije". Sve je detaljno opisano, sortirano po kaznenim djelima+, po županijama ali svi se prave čoravi i negiraju ono što je svima vidljivo.

Ali svi mi se pravimo slijepi i dozvoljavamo da nas takvi jebu u mozak jer će se, eto, odjednom, providnošću božjom popraviti sami od sebe. Imaju prava ali obveze nemaju.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 14:44   #244
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
U knjizi "Osnove socijalne pedagogije" čiji autori su Slobodan Uzelac i Dejana Bouillet piše da će, ako se ne varam, 65% onih koji rade "pizdarije" u školi, kod kuće i slično biti osuđeni za jedno kazneno djelo do 21e godine a 45% biti osuđeno za 3 (tri) kaznena djela do 25e godine. Koji onda pimpek takvi traže u školi? Ima hrpa istraživanja koja to potvrđuju kao npr. od Singera "Kriminološke osobitnost maloljetničke delinkvencije". Sve je detaljno opisano, sortirano po kaznenim djelima+, po županijama ali svi se prave čoravi i negiraju ono što je svima vidljivo.

Ali svi mi se pravimo slijepi i dozvoljavamo da nas takvi jebu u mozak jer će se, eto, odjednom, providnošću božjom popraviti sami od sebe. Imaju prava ali obveze nemaju.
U tom svjetlu je tek bitnije da se takva djeca izuzetno strogo discipliniraju umjesto da im se tolerira njihovo ponašanje sa setom raznih izlika ili još gore, da ih se pretvara u žrtve okolnosti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 20:41   #245
Tim argumentom uvijek začepim usta onima koji govore da su djeca zlatna, nestašna i slično i da će se popraviti. OK, ako će se popraviti kako to da je ekipa iz gornjih knjiga došla do tih podataka. A napisali su i da je tako svuda drugdje. Zašto im se onda dopušta da maltretiraju sve oko sebe. Klinci sami žele da se takva ekipa makne od njih i da im daju raditi jer ih takvi ometaju. Prvo im budu "smiješni" ali im vrlo brzo više ne bude smiješno ali ih se ne može maknuti od njih.
Ok, treba im pomoć. Da, ali nije pomoć nekome postupanje na način da maltretiraš sve druge samo zato jer netko ima nekakva prava. Kako ja nisam genijalac i ne radim u CERNu (iako imam pravo na rad pa sukladno tome i pravo na rad u CERNu) to ne znači da moram tamo raditi jer bi im vrlo brzo nešto eksplodiralo da ja tamo počnem raditi. Tako se roditelji te djece stalno pozivaju na ta svoja prava a stalno zanemaruju obveze. Jednostavno nismo svi isti.

O djeci s ADHDom i njihovim pravima bolje nebi jer je stvarno začuđujuća količina prava koje si roditelji te djece zamišljaju da imaju a nitko im se ne želi suprostaviti radi "mira u kući" iako je hrpa njih samo zločesta pa su si nekako priskrbili papire.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:06   #246
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
U tom svjetlu je tek bitnije da se takva djeca izuzetno strogo discipliniraju umjesto da im se tolerira njihovo ponašanje sa setom raznih izlika ili još gore, da ih se pretvara u žrtve okolnosti.
Nitko ne tolerira takvo ponašanje sa setom raznih izlika, ali discipliniranje nije polučilo nikakve rezultate otkad postoje škole, pa zašto bi sada?

Niti ih itko pretvara u žrtve okolnosti, ali istina je da takvo ponašanje ima uzrok, ako to nije neka bolest, onda je društvo, prvo roditelji koji ih sigurno zlostavljaju i zanemaruju, a onda društvo koje ih odbacuje.

Osim toga, zar ti misliš da je zanemarivanje toleriranje ili da su to sinonimi? Znaš li uopće razliku između zanemarivanja i toleriranja?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 19:15   #247
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nitko ne tolerira takvo ponašanje sa setom raznih izlika, ali discipliniranje nije polučilo nikakve rezultate otkad postoje škole, pa zašto bi sada?
Naravno da toleriraju. To što kažeš "mi ne toleriramo nasilje" ne znači da je tome stvarno tako. Efektivn ose toleriranje nasilja vrši na način da se nasilnoj djeci ništa ne radi i nikako ih se ne kažnjava (ta djeca jedinice iz zalaganja percipiraju kao nagradu), a nakon nekog vremena kada shvate da ni ukori ne rade, jednostavno počnu tražiti način da se žrtve ušutkaju. Poglavito su mi favorit izjave "niste ga trebali tužiti pa vas ne bi tukao" koje dođu od nastavnika, pedagoginje i ravnatelja. Uopće neću sada ni ulaziti u to što kada se žrtva obrani da se žrtvu puno brže i jače kazni nego napadača koji je to i poruzrokovao.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Niti ih itko pretvara u žrtve okolnosti, ali istina je da takvo ponašanje ima uzrok, ako to nije neka bolest, onda je društvo, prvo roditelji koji ih sigurno zlostavljaju i zanemaruju, a onda društvo koje ih odbacuje.

Osim toga, zar ti misliš da je zanemarivanje toleriranje ili da su to sinonimi? Znaš li uopće razliku između zanemarivanja i toleriranja?
Naravno da jesu. svi nasilnici sa kojima sam ja ikada imao iskustva su bili žrtve okolonosti. Te okolnosti su bile to da su siromašani, roditelji se razvode (razvedeni su), roditelj(i) su alkoholičari, djecu roditelji zanemaruju i slično. I onda je, naravno, OK i prihvatljivo da se takva djeca ponašaju nasilno, a na meni je da to toleriram i šutke prihvaćam. Savjet "ignoriraj ga" nije ništa do li ekplicitno davanje prava nasilničkom ponašanju i zabranjivanja samoobrane.

Da ti netko dođe na posao, udari te šakom u glavu, pljune u lice, iglom proba probušiti vratne žile, baci torbu i papire korz prozor bi završio u zatvoru i na psihjatrijskom vještaćenju da li mu se može suditi. U školi, potpuno isti incident u najgorem slučaju znaći prebacivanje u drugu školu, u mnogim slučajevima ama baš ništa ili savjetom da se treba to ignoriati.

Ne znam od kuda ti to da zanemarivanje poistovjećujem sa toleriranjem.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 08:06   #248
Naravno da se treba nasilnike sakcionirati. Ali discipliniranje djece nikad nije polučilo uspjehe, a ta metoda će polučiti još manje uspjeha ako je dijete ili osoba bolesna. Ja pod discipliniranjem mislim da fizičko kažnjavanje, vikanje ili neke druge okrutne mjere kažnjavanja...
Dijete koje se tako ponaša trebalo bi ići stručnom timu (psihologu, defektologu) koji doista rade svoj posao, a ne samo porazgovaraju pro forme radi. Isto tako bi se trebalo to dijete izdvojiti od roditelja, ako su problematični, ali to u ovoj državi nije baš moguće. A i izdvojiti to dijete od druge djece (isti problem).

Uglavnom, zdrava, normalna djeca, reagiraju na jedinice u imeniku. Sjećam se kad je profesor povjesti podjelio jedinice na prvom satau dvojici učenika, pa je od tad bio mir.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 09:38   #249
Tu si u krivu. Fizičko kažnjavanje na toj djeci polučuje fantastičan uspjeh, samo se u školi ne smije implementirati jer je ilegalno. U mojem iskustvu psiholozi, defektolozi i sve metode koje se svode na pričanje nisu polučile nikakav uspjeh, sve do trenutka dok ih nisam ispremlatio kao bivole. To ti je i zanimljivi dio. Naime, svi koji su imali osobno problema sa nasilnicima su na teži način naučili da šakom u glavu zapravo djeluje jako dobro i jako brzo, ali ljudi koji takvo iskustvo nisu imali to ne vjeruju i misle da neki psiholog to može riješiti pričanjem. To i je problem, jer je "da li fizičko kažnjavanje radi" pitanje debate samo do treba dok ti ne kazniš 10 takvih nasilnika, i ako vidiš da se 9 njih smirilo očito je odgovor da radi. Tvoje i ičije neprihvaćanje te činjenice je stvarni problem.

Jedino što se slažem je da bi ta djeca trebala ići kod psihijatra, ali tek nakon što ih se ispremalti i kada se smire, no zato jer su nasilnici, već zato jer su sociopati i mazohisti. To su djeca koja vole psihofizički maltretirati drugu djecu radi valstitog zadovoljstva i zabave, a jedino što ih u tome sprječava je strah od retribucije (jer je to fizička bol jedini jezik koji razumju, upravo zato jer jesu psihijatrijski poremećene individue). Jednom kada taj strah postane opravdan jer zna da će završiti u bolnici ako napadne nekog, možemo počet debatirati o tome zašto je tome tako. I da, slažem se, takvu djecu roditeljima treba oduzeti. Ako se oni nisu u stanju o njima brinuti jer su pijanice, razvedeni i siromašni, ne smije im se dozvoli da se istresaju na ostalima.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.05.2014., 13:25   #250
Znam da moje viđenje problematike nije "politički korektno", ali nakon 7 godina kontinuiranih problema, grupnih terapija, sudskih tužbi, ravnateljica i pedagoginja koje su me uvjeravale da su nekada jeca iz loših obitelji i da je zato ok ovo ili ono, ignoriranja, pa čak i otovorene agresiej prema meni od uprave jer se uopće žalim, totalnog ignoriranja kada me klinac pokušao ubiti i sličnih stvari, u tjedan dana se sve riješilo kada sam odlučio počet koristiti silu i to brutalnu i bez milosti. 7 godina psiho-blebetanja i ništa, tjedana dana šakatanja i voila, problem riješen. Nisam jedini, puno nas je koji su to shvatili, a na vama koji niste osobno nikada imali takav problem, od vas očekujem rješenje kako trenutno zaustaviti nasilje i što poduzeti da se žrtve zaštite, a ne da se žrtve napada i to dopušta jer je sustav impotentan.

Ako niste shvatili: ignoriranje nasilnika nije rješenje. to je mehanizam kojim impotentni sustav ušutkava žrtve i dozvolajva nasilje kako se sam ne bi morao suočiti i riješiti problem.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 11:46   #251
Primjenjuješ fizičku silu na učenicima u školi?
Kako ti to uspijeva?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:01   #252
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Primjenjuješ fizičku silu na učenicima u školi?
Kako ti to uspijeva?

Nisam ja učitelj i ne radim u obrazovnom sustavu Moja poanta je bila da bi se fizičko kažnjavanje kao mehanizam discipliniranja trebao vratiti natrag upravo za učenike koji su nasilni prema drugima, a argument za to je kriminalistička statistika navedena ranije u ovom tekstu i činjenica da drugi mehanizmi ne funkcioniranju. Dodano, ja sam samo naveo da sve "mirne" metode rješavanja problema sa ljudima koji su vršili psihofizčko nasilje nad menom nije polučilo NIKAKAV pozitivan rezultat, već je tipično pogoršalo stanje. Ovo su potvrdili i svi ostali sa kojima sam razgovarao o ovoj temi u drugim školama i razredima: nasilnicima se nikada ništa ne radi, i praktički čitavi mehanizam zaštite djece i "škola bez nasilja" je zapravo ušutkavanje žrtve da se žali. Zatim vele: "nitko se ne žali na problem, pa ga ni nema". naravno da se ne žali kada zna da će biti žestoko i brutalno kažnjen ako se požali i da profesori i osoblje neće maknuti prstom da ga se zaštiti.

Esencijalno, mi imamo sustav koji kaže "ignoriraj ga" i "nasilje ne rješava ništa", no to su mehanizmi usmjereni prema ušutkavanju žrtve, a ne prema rješavanju izvornog problema. Društvo je kolektivno odlučilo da nasilje nije prihvatljivo rješenje (iako radi) i onda se zapravo samo zaustavilo na tome. Mi nemamo rješenja pa ćemo održati status quo u kojem se neka djeca fizički i psihički iživljavaju nad drugima, a to ćemo opravdati raznim izlikama. Ako tu djecu ne kanimo kažnjavati metodama koje oni zapravo percipiraju kao kaznu, onda ih jednostavno treba odstraniti iz škole.

Opet ću ponoviti: ta djeca su kriminalci. Da se isti scenraij dogodi na poslu, završili bi u zatvoru, možda ludnici i dobili otkaz. Firma koja bi žrtvi nasilja rekla "ignoriraj ga kako te udara" ili "nisi ga trebao tužiti", bi garantirano morala platiti masivnu odštetu (i možda propala zbog negativnog PR-a).

Mi smo se toliko naviknuli na to "ignoriraj" da nam je to postalo normalno, ali je duboko bolesno. Djeca žrtve ne mogu ignorirati to, a ne možete ni vi. Nemojte mi sada molim vas lagati da možete, jer da vas netko počne cipelariti, pljuvati vam u lice i paliti vaše stvari ne bi ste stajali mirno i čekali da to agresoru dosadi. Ako bi, onda ste zreli za ludnicu. Zašto onda očekujete to od djece?

Da ne bi bilo da sam pobornik nasilja, ja ovdje zagovaram fizičku kaznu jer sam vidio da je to jedino što radi i zato jer radi ekstremno brzo. Ako postoji ne nasilna metoda koja u jednakom roku ili brže može riješiti problem, ja sam 100% za to.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 15:16   #253
Veliš, Oće nekad majstor, malo valja...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 10:06   #254
Problem je u samom školstvu koji se nije drastično mijenjao još od Pruske. Ovakvo ponašanje je samo znak da je dijete zdravo. Ne kažem da su drugi manje zdravi, nego svoj otpor pokazuju u obliku pasivne agresije. Kada smo nešto prisiljeni, zdravo je da pokažemo otpor tako što ćemo napraviti minimum minimuma od onoga što se od nas traži. Državni obrazovni sustav od djece radi prokrastinatore i ljude koji se ne znaju zauzeti za sebe.
Kropotkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 10:49   #255
Quote:
Kropotkin kaže: Pogledaj post
Problem je u samom školstvu koji se nije drastično mijenjao još od Pruske. Ovakvo ponašanje je samo znak da je dijete zdravo.

mazohizam je psihijatrijski poremećaj, ne oznaka zdravlja.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.