Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 15:22   #61
To je okej.


Kada bi natječaj na koji se javljaš glasio "Traži se Izumitelj Žarulja", a ne "Traže se osobe za mijenjanje žarulja".
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:01   #62
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
[Jedna friško diplomirana arhitektica je nedavno bila na razgovoru za posao. Pitali su je želi li raditi za 1600 kn. To nije ni minimalac pa ti vidi.
Ok. Naravno da ima iznimaka. Pogotovo kada uzmemo u obzir trenutnu situaciju u zemlji.

Ali ta arhitektica će i dalje slati molbe na natječaje, usavršavati se u svojoj struci dok ne nađe posao. I relativno brzo će ga naći. Sumnjam da ima puno nezaposlenih arhitektica na burzi.

Hoće li jedna prodavačica u konzumu ikada moći očekivati plaću veću od 3 000 kuna (ili koliko već imaju)? Možda će se moći prebaciti u Mercator za 200 kuna veću plaću. I to je njen realan vrh.

Quote:
Michelagnola kaže: Pogledaj post
Fax u pravilu ipak nudi i osjecaj osobne "sigurnosti" u nesto neotudjivo, a to je znanje.
Točno to. I faks te tjera da se ne zapustiš u intelektualnom smislu barem tih dodatnih 5, 6 godina dok ga ne završiš. Što puno znači. S time da se nakon nekih fakulteta, zapravo većine njih, moraš konstantno usavršavati i pratiti promjene u području svoje struke, tj. znanosti. Potrebna je doza ambicioznosti i želje za nečim više.

Za ljude koji nakon trogodišnje ili četverogodišnje škole odmah krenu s radom puno je izglednije da zapadnu u onu pos'o-kuća-birtija rutinu i liše se svake ambicioznosti. Mala generalizacija, ali nije daleko od istine.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 07:48   #63
Realan vrh u plaći ili realan vrh kao osobi?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 07:57   #64
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
@ Hairdo
Profesorica može držati repeticije i lipo zarađivati.
Jel ti možeš držati repeticije iz shoppinga?
je moze ako je dobra, ako nije dobra ne moze
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:15   #65
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Da sam dobio kunu kada mi je svaki nepismeni napisao taj odgovor...
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:21   #66
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
je moze ako je dobra, ako nije dobra ne moze
Pa bit dobar je preduvjet za uspjeti sa ili bez faksa.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:00   #67
Ja nisam fax završila, imam posao i plaću od 6000 kn koliko neki s faksom nemaju, no takve sam struke da posla ću uvijek imati a i plaća je skoro pa svuda u mojoj struci ovakva.
I dalje se moram usavršavati tako da nemam rutine a i posao mi je zanimljiv i nimalo nisam zapala u posao-kuća fazu.

Nije mi žao što nisam išla na fax, nisam imala financijske prilike za to, no ponekad mi je žao što sam propustila neke studenske dane i što mi je mladost brzo završila. A s druge strane brže sam se osamostalila od svojih vršnjaka.

Mislim da već kad osoba upisuje srednju školu treba znati dali želi fax ili ne, ja sam sreće da mi je struka takva da sam od 1 srednje znala da ću posla uvijek imati.
*philips* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:17   #68
A što to uopće znači "živjeti dostojanstveno"?

Pretpostavimo da se tu radi o novcu. Ljudi zarađuju kolko već zarađuju, neki si mogu priuštiti više, neki manje. No, velik dio njih ionako živi iznad svojih mogućnosti i kupuje si stvari koje si, realno, ne mogu priuštiti.
Interesantno, malo njih ulaže u obrazovanje ali smatraju mudrom investicijom kupovanje bezobrazno skupih krpica ili automobila kakve voze, primjerice, njihovi nadređeni. Što su to ako ne kompleksi? Zdrav razum sigurno nije.

Pretpostavimo da se tu radi o nematerijalnim stvarima: umjetnosti, kulturi i sl. Mislim da su veće šanse da se na izložbi u Galeriji Klović pojavi liječnica nego frizerka.

Ok, i kazalište i književnost se banaliziraju tako da se i mediokriteti mogu valjati od smijeha nad Tarikom i Bitorajcem te čitati o vampirima i plavušama koje opisuju kako im je majoneza kapnula na bluzu te pritom živjeti u zabludi da se kulturno uzdižu. No, koliko njih može reći nešto suvislo o izgubljenoj generaciji ili teatru apsurda?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:38   #69
Sestro, postavljaš se snobistički prema ljudima bez faksa. Nikakvo mjerilo kvalitete osobe i znanja nije završen fakultet. Zašto bi znanje o teatru apsurda bilo mjerilo uspješnosti i dostojanstva? Razne ljude zanimaju razne stvari. Eto ja bi o tom teatru mogao beknit možda rečenicu dvi a smatram da imam široko opće znanje i imam dvi diplome i završenu gimnaziju.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:40   #70
Mislim da je pitanje iz naslova teme bzvz. U životu je 'uspjeh' 40% čista sreća, 40% štela, a tek ostatak obrazovanje, sposobnosti i to... imao faks ili ne.
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:53   #71
I što ta činjenica sjedenja u kazalištu ili gledanja izložbe, uopće govori o osobi?
Moj je bivši isto tako sa svojim prijateljem i kolegom (a obojica liječnici) obilazio izložbe i kazališta da ga vide i da upozna žene!
(koje, naravno, odmah pretpostavljaju da je on ekstra kulturan i uzvišen, pravi ljubitelj umjetnosti)
A koliko ih je još takvih, koji iz sličnih razloga idu u kazalište!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:19   #72
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Sestro, postavljaš se snobistički prema ljudima bez faksa. Nikakvo mjerilo kvalitete osobe i znanja nije završen fakultet. Zašto bi znanje o teatru apsurda bilo mjerilo uspješnosti i dostojanstva? Razne ljude zanimaju razne stvari. Eto ja bi o tom teatru mogao beknit možda rečenicu dvi a smatram da imam široko opće znanje i imam dvi diplome i završenu gimnaziju.
Nije mi to bila namjera.
Dakle, dostojanstvo. Da li je to novac? Neki imaju novaca a neki nemaju. Svejedno, i jedni i drugi kupuju podjednake stvari (iako si ih svi ne mogu priuštiti). Zašto?
Da li je dostojanstvo kvlitetan život, nešto nematerijalno? Ljudi imaju različite interese (neovisno o formalnom obrazovanju) tako da će nekoga zanimati izrada maketa brodova, spravljanje slastica, pisanje/čitanje poezije. Nije problem u tome ako netko nikad nije čuo za Murtića ili Juliana Assangea već u tome da ne želi čuti, da se zatvori u svoja četiri zida sa vidovitim Milanom i Modmim Mačkom te misli da svijet prestaje s njegovim kvartom, gradom, državom. Neki ljudi naprosto nisu imali prilike saznati neke informacije ili naučiti neke stvari no kad odbijaju naučiti, ili pak to smatraju gubitkom vremena, je možda čak i neozbiljno.

Ne želim reći da je netko manje vrijedan ako živi od pravljanje creme brulee ili serviranja pića, ili da je netko više vrijedan ako živi od operiranja mozga ili upravljanja avionom. Želim reći da je malograđanštine posvuda te da stupanj obrazovanja malo govori o plemenitosti, srdačnosti, pristupačnosti, šarmu neke osobe.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:36   #73
Odgovor na pitanje iz teme je - da, moguće je živjeti dostojanstveno i bez završenog faksa. Mislim da je stvar u razvoju i usavršavanju, što se može postići bez faksa. Međutim, faks te tjera na usavršavanje i poboljšavanje( ako si ozbiljan), dok isto ne možemo reći za npr. blagajnika/cu, što opet ne znači da se ovaj ne može na svoju ruku obrazovati. Diploma je samo papir koji potvrđuje društvu da posjeduješ(ili bi trebao posjedovati) određeno znanje i sposobnost. Netko može to znanje steći samostalno, ali nema društveno priznatu potvrdu, pa je zakinut pri potrazi za radnim mjestom koje zahtjeva takvo znanje i potvrdu(teoretski, u nas diploma uglavnom odmaže)
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:37   #74
Meni je drago da sam fakultet završio, da li imam ili nemam materijalne koristi od toga (jer to je vrsta korisnosti o kojoj vi ovdje pričate) je opet nebitno za vas ovdje takve. Ovi koji su puni pameti da pametuju da li se to "isplati" ili ne, ako vam se "isplati" idite pa grijte stolac ako možete i znate, a onima koji u tome ne vide ništa opet dobro, vaša stvar. Da li se isplati ili ne je glupa teza kao takva, zbog toga se ne studira u konačnici.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:50   #75
A čuj, uvijek se možeš zaposliti na HRT-u
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 17:12   #76
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Realan vrh u plaći ili realan vrh kao osobi?
Realan u plaći i razvitku karijere.

No veza između tog vrha i onoga kao osobe je donekle povezana.
Jer, realno, osobi koja radi i svetkom i petkom, koja mora birati hoće li sutra platiti režije ili djetetu knjige za školu je rad na kulturnim i duhovnim komponentama ličnosti poprilično nisko na listi prioriteta, ne nužno njenom voljom.

Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
A što to uopće znači "živjeti dostojanstveno"?

Pretpostavimo da se tu radi o nematerijalnim stvarima: umjetnosti, kulturi i sl. Mislim da su veće šanse da se na izložbi u Galeriji Klović pojavi liječnica nego frizerka.

Ok, i kazalište i književnost se banaliziraju tako da se i mediokriteti mogu valjati od smijeha nad Tarikom i Bitorajcem te čitati o vampirima i plavušama koje opisuju kako im je majoneza kapnula na bluzu te pritom živjeti u zabludi da se kulturno uzdižu. No, koliko njih može reći nešto suvislo o izgubljenoj generaciji ili teatru apsurda?
Slažem se.

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
I što ta činjenica sjedenja u kazalištu ili gledanja izložbe, uopće govori o osobi?
A što govori o osobi činjenica da u životu nije svojevoljno posjetio muzej, odgledao dramsku predstavu, obišao kulturne znamenitosti, barem one svoje okolice?

Što govori o osobi to da kada otputuje negdje, ni najmanje ju ne zanima posjet povijesno značajnim mjestima, muzejima, crkvama i sl. s izgovorom "Da neće davati novce na takve gluposti koje ionako može vidjeti na slikama" ?

Meni jako puno...
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 19:41   #77
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
A što govori o osobi činjenica da u životu nije svojevoljno posjetio muzej, odgledao dramsku predstavu, obišao kulturne znamenitosti, barem one svoje okolice?

Što govori o osobi to da kada otputuje negdje, ni najmanje ju ne zanima posjet povijesno značajnim mjestima, muzejima, crkvama i sl. s izgovorom "Da neće davati novce na takve gluposti koje ionako može vidjeti na slikama" ?

Meni jako puno...
Takvi su vladajuća kasta i život im je više nego 'dostojanstven' Iz mog mikrosvijeta: oni koji su u školi bili najgori sada najbolje žive. Zavidim im pomalo.
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:31   #78
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
A što govori o osobi činjenica da u životu nije svojevoljno posjetio muzej, odgledao dramsku predstavu, obišao kulturne znamenitosti, barem one svoje okolice?
Apsolutno ništa osim činjenice da ga muzeji i predstave ne zanimaju.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:45   #79
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
Takvi su vladajuća kasta i život im je više nego 'dostojanstven' Iz mog mikrosvijeta: oni koji su u školi bili najgori sada najbolje žive. Zavidim im pomalo.
Ako sam dobro shvatila na koji soj ljudi ciljaš, ja takvima ne zavidim nimalo.
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Apsolutno ništa osim činjenice da ga muzeji i predstave ne zanimaju.
A po čemu je to zaključio ako nikada nije stekao neku kulturu odlazaka na takva mjesta? Po nezanimljivim ulaznim vratima?
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:50   #80
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
A po čemu je to zaključio ako nikada nije stekao neku kulturu odlazaka na takva mjesta? Po nezanimljivim ulaznim vratima?
Morala sam ići u srednjoj. Odradila sam to preko kurca i više se nisam osvrtala.
Slikarstvo, kiparstvo, kazalište, klasična glazba me ne zanimaju ni najmanje. Nikada i nisu, a s obzirom da sam si već nakalemila brojčicu 3 za vrat, s priličnom sigurnošću mogu reći da nikada i neće.
Što to govori o meni?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.