Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2004., 22:10   #21
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Sjećam se da sam ko klinka imala problema i da je moj stari angažirao neku ciganku, u prolazu. Nakon što su napravili što im je ona rekla svi moji nemiri, skakanje iz kreveta po noći i plač su nestali. Iznenada. Imam dojam da se sad opet nešto slično dogadja. Al mi nije jasno kud baš stalno na mene!
I meni se to isto dogodilo u detinjstvu! Pisala sam o tome na temi o urocima.

A da zatražiš informaciju na nekom crkvenom forumu?
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 22:15   #22
Za rješenje većine takvih problema trebamo uzrok tražiti u nama, ne izvan nas. Tko zna? Ja mrzim kad se ljudi idu "savjetovati" s babama vračarama bez da i sami znaju čim se bave, pa onda slijede svakojake savjete bez razumijevanja, nešto što su vrlo vjerojatno tvoji roditelji napravili s tom cigankom. Čisto je moguće da su samo "zgurali to pod tepih", i da se sada to opet manifestira, samo na "potisnut" način.

No opet je moguće i da lako gubiš stvari, da si zaboravljiva i da si ostavila ključ u bravi taman toliko okrenut da se sam zaključa kad si zalupila vratima...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 00:11   #23
Ench, imas gdje link za tu tvoju temu?

Gaurd, vrata se NISU MOGLA niti svjesno zaključati izvana. Sad da ti objašnjavam kakva je bila brava dugo bi trajalo, ali MOGLA SU SE ZAKLKJUČATI ISKLJUČIVO IZNUTRA. Zašto pokušavaš umanjiti to moje iskustvo? Osjećam li to ljubomoru ljubavi?
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 00:49   #24
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Ench, imas gdje link za tu tvoju temu?

Gaurd, vrata se NISU MOGLA niti svjesno zaključati izvana. Sad da ti objašnjavam kakva je bila brava dugo bi trajalo, ali MOGLA SU SE ZAKLKJUČATI ISKLJUČIVO IZNUTRA. Zašto pokušavaš umanjiti to moje iskustvo? Osjećam li to ljubomoru ljubavi?
Tamo možeš pročitati samo ono što mi se u detinjstvu dogodilo. Ne verujem da će ti to pomoći u ovom tvom slučaju. No, evo linka:
https://www.forum.hr/showthread.php?s...5&pagenumber=3
(Moj je post negde pri kraju stranice.)

(Ako pročitaš tu temu videćeš zašto Gaudrath tako reaguje. Stekla sam utisak da on jednostavno ne veruje u takve stvari. No, možda i grešim... )
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 00:52   #25
Quote:
Gaurd, vrata se NISU MOGLA niti svjesno zaključati izvana. Sad da ti objašnjavam kakva je bila brava dugo bi trajalo, ali MOGLA SU SE ZAKLKJUČATI ISKLJUČIVO IZNUTRA. Zašto pokušavaš umanjiti to moje iskustvo? Osjećam li to ljubomoru ljubavi?
Da, imam fetiš na kvake.

Ne, samo ti kažem kak bi stvari mogle bit. Iznenadila bi se kolko puta te stvari zeznu same od sebe. I nisam rekao da su se zaključala izvana... već da, budući da je brava itak zeznuta, si ostavila ključ "napola" okrenut... u bravi unače imaš i opruga i čega već ne... pa se, eto, okrenuo sam. Kad si tresnula vratima. Jer se teško zatvaraju do kraja. A očito si ih zatvorila do kraja. Kad su se mogla zaključati.

I još nisi niš odgovorila na onom topicu na US-u. Chikn. Ugazi nogom u dreck a onda se pravi da niš nije bilo.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 00:56   #26
Quote:
Enchantress kaže:
(Ako pročitaš tu temu videćeš zašto Gaudrath tako reaguje. Stekla sam utisak da on jednostavno ne veruje u takve stvari. No, možda i grešim... )
Ja vjerujem u pravu magiju, ne "babi-se-snilo...". I vjerujem u onu Sherlockovu: "Kad eliminiramo sva nemoguća rješenja, onda ono što preostane, ma koliko bilo nevjerojatno, mora biti istina."

Ne vjerujem u "Uuuuu! Uuuuuuu! To mora da je to, iđem zvat popa da me ošandra svetom vodicom, to će pomoć!" filozofiju.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 01:01   #27
Pa što i ako imaš duhove u kući? Dva puta te bolila glava i jednom osjetila mali smrad. Neš ti smetnji Meni se čini da su to sasvim pristojni duhovi.

Uostalom, to ti je dobra priprava za brak
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 01:25   #28
Quote:
Gaudrath kaže:
Ja vjerujem u pravu magiju, ne "babi-se-snilo...". I vjerujem u onu Sherlockovu: "Kad eliminiramo sva nemoguća rješenja, onda ono što preostane, ma koliko bilo nevjerojatno, mora biti istina."

Ne vjerujem u "Uuuuu! Uuuuuuu! To mora da je to, iđem zvat popa da me ošandra svetom vodicom, to će pomoć!" filozofiju.

Ali to je autosugestija!!! Ako veruješ da će pomoći - pomoći će. Nek je i stoput glupo!
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 01:55   #29
Quote:
Enchantress kaže:

Ali to je autosugestija!!! Ako veruješ da će pomoći - pomoći će. Nek je i stoput glupo!
Pa dobro, to je. Ajd, priznajem.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 09:44   #30
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Dogadja se u različitim kućama.

Možda sve imaju poltregeist? Valjda, svaka ima svoje duhove, dobre ili zle. Ovi nisu zli, samo im je dosadno
zabrijala si...
previše gledaš filmove i čitaš nekakve "mistične" časopise.
počni se bavit sportom.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 09:45   #31
Quote:
placebo kaže:
Pa što i ako imaš duhove u kući? Dva puta te bolila glava i jednom osjetila mali smrad. Neš ti smetnji Meni se čini da su to sasvim pristojni duhovi.

Uostalom, to ti je dobra priprava za brak



__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 10:20   #32
Ench, tx. Mene zanimaju različita iskustva i samo sam željela vidjeti jeli netko još doživio nešto čudno i, nama, neobjašnjivo.

Gaurd, znamo se ti i ja jako dobro, ne moraš mi ništa govoriti. I ne obraćaj mi se takvim izrazima jer ćeš završiti na ignoreu, gdje ti je licemjeru i mjesto.
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 10:26   #33
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Ench, tx. Mene zanimaju različita iskustva i samo sam željela vidjeti jeli netko još doživio nešto čudno i, nama, neobjašnjivo.

Gaurd, znamo se ti i ja jako dobro, ne moraš mi ništa govoriti. I ne obraćaj mi se takvim izrazima jer ćeš završiti na ignoreu, gdje ti je licemjeru i mjesto.
zakaj napadaš Gaudratha? I zašto mu krivo pišeš, pa makar i skraćeno, nick?

to što si ti doživjela nije ništa neobično a najmanje je neobjašnjivo. fora je u tome da si si ti nekaj utuvila u glavu i ne odustaješ od toga. zakaj pitaš ak znaš odgovor i nisi spremna čuti nešto što je imalo odmaknuto od tvog uvjerenja?

aj ne njajke...
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 13:38   #34
Quote:
TsunamiGirl kaže:


Gaurd, znamo se ti i ja jako dobro, ne moraš mi ništa govoriti. I ne obraćaj mi se takvim izrazima jer ćeš završiti na ignoreu, gdje ti je licemjeru i mjesto.
Gaudratha ne možeš staviti na ignore , neda Anderlon

Btw, TsunamiGirl, ovo ti nije forum gdje možeš nešto ozbiljno i osobno pisati a da dobiješ ozbiljne odgovore za ono što trebaš. Probaj neki drugi, više specifičniji za te stvari.
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 13:54   #35
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Ench, tx. Mene zanimaju različita iskustva i samo sam željela vidjeti jeli netko još doživio nešto čudno i, nama, neobjašnjivo.

Gaurd, znamo se ti i ja jako dobro, ne moraš mi ništa govoriti. I ne obraćaj mi se takvim izrazima jer ćeš završiti na ignoreu, gdje ti je licemjeru i mjesto.
Da vidimo, osobe koje me mrze.... hmmm...

Jesi ti možda konobarica iz onog bistroa na rijeci?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 13:58   #36
Quote:
Oleander kaže:
Gaudratha ne možeš staviti na ignore , neda Anderlon

Btw, TsunamiGirl, ovo ti nije forum gdje možeš nešto ozbiljno i osobno pisati a da dobiješ ozbiljne odgovore za ono što trebaš. Probaj neki drugi, više specifičniji za te stvari.
Ne slažem se. Ovo je forum gdje se mogu dobiti itekako ozbiljni odgovori. Ne samo da je dobila ozbiljan odgovor od tebe i Enchantress, već je dobila (vexing, isn't it) ozbiljan odgovor i od mene, čak sam joj stavio i link za više informacija. No, ako se želi dobiti samo one odgovore koji pašu dotičnoj osobi (polako mislim da shvaćam tko stoji iza nicka), onda ovo zbilja nije forum za takve stvari. Dapače, osim nekakvih kvazi-gurua i njihovih internet-potki, neznam niti jedno mjesto na netu gdje uopće možeš dobiti odgovore koji se nimalo ne razlikuju po tematici...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 14:02   #37
OK, na ovom forumu možeš dobiti informacije, ali sam mislila da bi direktnije odgovore dobila na forumima baš za to.
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 14:09   #38
Možda, iako osobno preporučam baš ovakve forume, široke tematike. Svojedobno sam dosta vremena provodio na "specijalističkim" forumima, i tamo ljudi uglavnom uvijek tjeraju vodu na kolektivni mlin. Ustvari, što veći agregat istomišljenika, to teže je objektivno razmotriti situaciju. Tako na forumima isključivo paranormalne tematike nema velike šanse da bi vaza pala zbog propuha ili klinaca-koji-nisu-ništa-napravili, dok na forumima čisto skeptične orijentacije nema šanse da se ključ okrene u bravi zbog psihokinetičke aktivnosti.

Ako hoćeš objektivno i raznoliko, idi na forume široke tematike. Moje iskustvo.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 14:20   #39
Slažem se
Treba razmotriti sve mogućnosti, a onda ako se ispostavi da je nešto, tj da se ipak dogodilo nešto paranormalno, a ne 'normalno' , potražiti savjet od onih koji bi o tome znali više. I obrnuto. Samo mislim da ne bi nikoga trebali olako shvatiti. Ako netko ima problem, onda je to za njega problem, bez obzira kako se to činilo drugima

Ja sam rekla što mislim. Poltergeist, ili neukroćena psihička energija. Dalje se ne bih uplitala ovako preko neta.
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 14:30   #40
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Ench, tx. Mene zanimaju različita iskustva i samo sam željela vidjeti jeli netko još doživio nešto čudno i, nama, neobjašnjivo.
Na ovim temama ima interesantnih iskustava:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=40807
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=6649
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=19479

Možda ti nešto od toga pomogne.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.