Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2013., 09:59   #261
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Gle,ja nisam neki neobrazovani seljačić koji nema u dokolici što raditi nego smišljati fantazije o pojedinim narodima.
Ne razumiješ kontekst življenja kraj bosanaca.Ne razumiješ ni njihov način razmišljanja i mentalitet.
Oni su(uz hercegovce)forsirali i još uvijek su osnovni uzrok što se u našoj(hmm)državi sve radi preko rođaka i sličnih.
Gdje se jedan zaposli..sva bliža i dalja rodbina instantno dobijaju radna mjesta.
Sela u B.Posavini su bila slabo naseljena zato što su mladi ljudi otišli u Njemačku ili negdje na zapad i nakon povratka vrlo brzo skužili naš mentalitet života..što ne može normalno-može 200-300 eura napraviti.
I tako smo došli do čarobnog pitanja u Brodu..kako ja sa završenim faksom ne mogu raditi a neki mufljuz sa osnovnom školom radi odgovoran posao ?!
Jer nisam imao 500 eura da tutnem nekome u novčanik.
Tu kulturu u Brod su dovukli genijalci bez škole.Zato ljudi bježe iz grada..mah,to je veliko selo a ne grad.
Nije bitna veličina kuće(kad se ponavljaš)nego način kako se one rade.
Prvo se sagradi negdje na livadi,bez struje,vode,kanalizacije pa se onda ganjaju papirii to zna se kako..eurima.
Tako su u Brodu cijela naselja nastala.Mito i korupcija.
Ako je to tebi normalna pojava..onda sorry stari ali meni nije.
Jos dok su bosanski i slavonski brod bili jedan "grad" sa rasporedjenim skolama izmedju sebe ( da ne postoje bezveze duple), bila je to jedna vukojebina u kojoj niko nije htio zivjeti. A poslovi su se dobijali rodjackom linijom.
Ne vidim da se nesto promijenilo.
OneHitWonder is offline  
Old 29.11.2013., 21:52   #262
nevidim zašto neko nebi volio bosance? ja osobno nemam ništ protiv njih, nego da ti možda ne misliš na "posebne" hrvate iz jednog dijela bosne(da se sad grdo ne izrazim) pa kad dođu u Zagreb ili neznam tu gore u međimurje to im bude nešto kao europa pa se moraju dokazati?...misle da su "veći"(ne svi neki kao onaj što piše kolumne za većernji) hrvati, nemože to tu te sheme o velikom hrvatstvu i domoljublju upaliti, ipak tu živi hrvatsko plemstvo kao što su Zrinski, recimo ja dok idem pokraj starog grada mene je "sram" (a svi su mi hrvati i hrvat sam i tu sam rođen) ja kad vidim taj dvorac osjećam se maleno prema njemu
hoodloon is offline  
Old 30.11.2013., 18:41   #263
Čini se da ipak na ovoj temi nije moguće raspravljati bez gomile generaliziranja, podbadanja, vrijeđanja i koječega još, stoga ju zaključavam.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.