Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2013., 22:42   #21
ni meni nije jasno ovo s alkoholom, ja sam nedavno napuhala 0,72 znači isto kao i roby scorpions a manje od rvp i dobila sm 1500kn a oni po 1000. doduše meni je napisano da se ne izriče zaštitna mjera a oni su koliko vidim dobili, po kojem to kriteriju policija odlučuje, zar ne bi za isto promila trebala uvijek biti ista novčana kazna i ista mjera kad policija piše optužni

btw kad su postali ovako brzi,8 dana nakon što su me zaustavili već sam dobila kaznu doma, čini mi se da je to prije puno duže trajalo
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 09:36   #22
Da, sada sve to ide puno brže.

Što se tiče kazne, koliko davno si ju dobila? Kazna je već neko vrijeme 1000 kuna, ali su troškovi prije bilo 500, a sada su 100 kuna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 18:51   #23
dobila sam ju prošli tjedan, ja koliko sam uspjela naći na internetu kazna je od 1000-3000 i oduzimanje na 1-3 mj. jel to točno? ako je tako kao što kažeš onda nije fer zašto meni ovoliko
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 14:52   #24
pozdrav, jučer mi je stigla presuda za oduzimanje vozačke. sad me zanima od kad mi to počinje, dali od dana kad sam u preuzeo kovertu u pošti ili...?
aerox89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 18:35   #25
Quote:
nina873 kaže: Pogledaj post
dobila sam ju prošli tjedan, ja koliko sam uspjela naći na internetu kazna je od 1000-3000 i oduzimanje na 1-3 mj. jel to točno? ako je tako kao što kažeš onda nije fer zašto meni ovoliko
Da, trebala si dobiti minimalnu kaznu i minimalno oduzimanje.


Quote:
aerox89 kaže: Pogledaj post
pozdrav, jučer mi je stigla presuda za oduzimanje vozačke. sad me zanima od kad mi to počinje, dali od dana kad sam u preuzeo kovertu u pošti ili...?
Kopija presude je otišla i na policiju, a oni će ti slati obavijest o početku mjere. Ona počinje tek kad dobiješ tu obavijest.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 19:13   #26
nisam ja uopće dobila oduzimanje, samo novčanu kaznu
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 19:17   #27
U kojem obliku si dobila kaznu?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:27   #28
stiglo mi je poštom naknadno, na papiru piše obavezni prekršajni nalog
na vrhu piše kriva je što ja dana tog i tog napravila prekršaj taj i taj itd.. a na dnu pod obrazloženjem piše "okrivljenici je izrečana novčana kazna u iznosu 1500 kn dok zaštitna mjera nije primijenjena" i otraga da imam rok 8 dana za žalbu
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:24   #29
To ti je jedini prekršaj na nalogu?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:57   #30
nije, nisam imala vozačku sa sobom. za to sam dobila dodatnih 300kn kazne, imam i 100kn za sudske troškove, ukupno 1900 kn
nina873 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 02:47   #31
pozdrav,

sinoc su me zaustavili i napuhala sam 0,74 tj 0,64 nakon sto oduzmu 10 % korekcije i dobila sam novcanu u iznosu od 1000 kn. vozacku sam danas (nakon 12h) podigla u Lučkom , ali isto mi pise da mi se izriče zastitna mjera zabrane upravljanja vozilom u trajanju 6 mj.

e sad kolko sam ja skuzila citajuci vase prethodne postove, to znaci da ce mi u roku od 8 dana racunajuci od sinoc ( 22.12.2013) na kucnu adresu stici obavijest kada ce mi ju oduzeti i na xy datum koji ce pisati u toj obavijesti ce mi doci ta druga obavijest da donesem vozacku da mi lupe taj zig na zabranu od 6 mjeseci?
a mene zanima konretno, dal ja u roku 8 dana mogu poslat prigovor (Mup-u Lučko-Zagreb, a ne direktno prekršajnom sudu) da mi umanje novcanu kaznu, ali jos mi je vise vaznije da mi ukinu tu zabranu od 6 mjeseci, jer ja sam oduzeta bez auta, pa stoga sta moram tocno napisati u prigovoru da mi umanje tu zabranu na "daj boze" 1. mj umjesto 6. mj., jer za taj 2/3 iznos mogu nekako i skupit lovu da sam mirna , al samo da mi umanje tu zabranu na sto manje mjeseci =(... pomagajte ljudi

unaprijed zahvaljuem
Anica2207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 09:18   #32
Sad pišeš prigovor na taj prekršajni nalog koji si dobila (ovaj kojim ti je izrečena kazna). Najbolje je priznati prekršaj i izraziti kajanje (tu ionako nemaš puno mjesta za druge manevre), te navesti olakotne okolnosti za smanjenje kazne (nekažnjavanost, potreba za vozilom, tj. vozačkom dozvolom radi školovanja/posla/obitelji...). Na kraju zamoliš za smanjenjem kazne i za ukidanjem zaštitne mjere, jer će i minimalna kazna ispuniti svrhu kažnjavanja.

Sad normalno voziš i tek kada kazna bude pravomoćna (nakon sudske presude) dobijaš na kućnu adresu obavijest od kada više ne smiješ voziti.

Ukratko, sad ništa ne plaćaš, nego pošalješ prigovor i dalje normalno voziš.


P.S.: Sroči prigovor, pa mi ga pošalji privatnom porukom (ako hoćeš), pa ti možda budem mogao dati i neki konkretniji savjet.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 15:27   #33
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Sad pišeš prigovor na taj prekršajni nalog koji si dobila (ovaj kojim ti je izrečena kazna). Najbolje je priznati prekršaj i izraziti kajanje (tu ionako nemaš puno mjesta za druge manevre), te navesti olakotne okolnosti za smanjenje kazne (nekažnjavanost, potreba za vozilom, tj. vozačkom dozvolom radi školovanja/posla/obitelji...). Na kraju zamoliš za smanjenjem kazne i za ukidanjem zaštitne mjere, jer će i minimalna kazna ispuniti svrhu kažnjavanja.

Sad normalno voziš i tek kada kazna bude pravomoćna (nakon sudske presude) dobijaš na kućnu adresu obavijest od kada više ne smiješ voziti.

Ukratko, sad ništa ne plaćaš, nego pošalješ prigovor i dalje normalno voziš.


P.S.: Sroči prigovor, pa mi ga pošalji privatnom porukom (ako hoćeš), pa ti možda budem mogao dati i neki konkretniji savjet.


hvala ti puno drot, evo pisem trenutno prigovor pa kad zavrsim poslat cu ti privatnom porukom da mi das po koji savjet =)
Anica2207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 10:10   #34
Nema na čemu, a samo si pazi na rok. I blagdani se računaju u te dane.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 22:20   #35
Molim za pomoć....našla sam se u nezgodnoj situaciji obzirom da nisam svjesna prekršaja za koji me se tereti pa stoga ne znam ni kako je najbolje sročiti prigovor na obavezni prekšajni nalog.
Prije nekih mjesec dana me policija dobila na mobitel koji im je dala moja svekrva i zamolili su me da dođem u postaju dati izjavu. Naime, navodno sam prilikom izlaska s parkirališta oštetila vozilo koje je bilo s moje lijeve strane i napustila mjesto događaja.
Kad su mi ispričali priču rekla sam im kako je bilo....bila sam na tom mjestu, zadržala se na parkingu 5 min i otišla kući. Navodno je nekakav svjedok vidio da sam prilikom isparkiravanja ogrebala tuđi auto i prijavio me vlasniku. Ja sam u policiji dala izjavu da zaista nemam saznanja da sam ikoga oštetila. Analizirajući situaciju ako je moguće da sam ja to učinila mogućnost je postojala jedino prilikom uparkiravanja a ne obrnuto obzirom na položaj vozila. Rekla sam im da ću ja podmiriti štetu ukoliko sam zaista kriva ali ponavljam da ništa čula ni vidjela nisam. Policajac mi je rekao da je vrlo moguće da se nije osjetilo obzirom da je oštećeni auto površinski okrznut mojim desnim prednjim branikom. Na mom autu sam primjetila lagano oštećenje ali takvo isto postoji po cijelom autu obzirom da je stalno vani parkiran. Da li je to oštećenje zbog toga što me se tereti ja nisam sigurna. Jedino znam da sam svjesno nekog oštetila ne bih sigurno napustila mjesto.
U prekšajnom nalogu me ste tereti s novčanom kaznom od 1000kn + 2000kn za napuštanje mjesta nesreće i zabranom vožnje 6mj. Kako sam jedini zaposleni član u obitelji i radim u mjestu udaljenom 50km auto mi je neophodan za rad i život.
Na koji način mi je najbolje koncipirati prigovor? Ako netko ima savjet bila bih jako zahvalna!
aribo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 00:44   #36
Quote:
aribo kaže: Pogledaj post
Naime, navodno sam prilikom izlaska s parkirališta oštetila vozilo koje je bilo s moje lijeve strane i napustila mjesto događaja.
ispravak: vozilo je bilo s moje desne strane!
aribo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 21:04   #37
Pozdrav svima,

Sinoć sam zaustavljen od strane policije i napuhao sam 0,85 tj 0,75 s tolerancijom.
Kazna 1000 kn i 6 mj oduzimanje.
Planiram pisati žalbu pa me zanima nekoliko stvari..

Prije 1,5 godinu sam također napuhao 0,85 i žalio se, bio na sudu, dobio smanjenje sa 6 mj na 3 mj bez vozačke.
Nakon te presude na sudu u osijeku, savjet frenda odvjetnika je bio da se žalim na VPS u Zagrebu zbog eventualnog dodatnog smanjenja zabrane (tada mi je to bio prvi prekršaj uopće u prometu)..
Riješenje sa VPS-a u Zagrebu još nisam dobio pa me zanima hoće li sudac kod ove žalbe na stolu imati kakve papire o tome prekršaju, pošto još nemam nikakvu pravomočnu presudu?
To me zanima jer ne znam da li da u ovoj žalbi navedem da do sad nisam kažnjavan...

Drugo, ako će sudac vidjeti da sam već bio kažnjen za identičan prekršaj, koliko uopće ima smisla tražiti smanjenje?

Treće, koliko vrijedi navesti u prigovoru ili na sudu ispričati razloge moje sinoćnje vožnje?Jučerašnje okolnosti su zbilja bile..čudne.. ukratko, već sam došao taxijem doma pian i legao spavati kad su me ustali iz kreveta da vozim..


Svaki savjet je dobrodošao! thx!
BadManners is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 23:19   #38
Trenutno si nekažnjavan, ali će sud vidjeti da već imaš takav postupak u tijeku, tako da ga je dobro spomenuti, uz napomenu da nije završen. Šanse za smanjenjem ti i dalje postoje, a ako ti i ne smanje, opet ćeš imati pravo na 2/3 novčane kazne, tako da ti se isplati žaliti barem radi smanjenja te zabrane. Što se tiče prigovora, bolje je opisati situaciju jer ćeš time ostaviti bolji utisak (i priča će biti uvjerljiva i osobna, a ne c/p iz nekog ranijeg prigovora).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 19:22   #39
Puno hvala!
BadManners is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:41   #40
imam pitanje oko obavijesti o provedbi zaštitne mjere upravljanja motornim vozilom. kad ona stigne, da li postoji neki pravni lijek ili sam ga profulao nepisuci zalbu na obvezni prekrsajni nalog?

zalbu nisam pisao jer sam ocekivao da cu nakon placanja kazne (a to je bilo jos prije vise od 3 mj) obavijest dobiti za koji tjedan i 'odguliti' 6 mjeseci te mi prva polovica godine nije bila kljucna za posjedovanje vozacke, no u drugoj polovici ce to biti problem... i da, alkohol je u pitanju pa ne mogu traziti odgodu izrecenja zastitne mjere...
pppprrrr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.