Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 22:56   #1761
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Ma past ce cijena za tajland jos, prošle godine u 11 mj je bila karta ravno 400 eura iz venecije tako da cu pocekati a ovo za istanbul traje ionako dosta krece od sutra
E da. Na Veneciju uvijek zaboravim. Meni sin često potegne za Tajland ali uvijek iz ZG. Pa ni ne isplati mu se. Platio kartu 3900 kn, a ovo ti je 3040 kn. Pa samo 860 kn razlika, a treba doći do Venecije, pa dok platiš benzin, parking za auto na aerodromu ili ideš bez auta, pa busom npr...previše muke za tako malu razliku. E sad, ako si iz Rijeke pa ti blizu, druga priča.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:19   #1762
Išli bih s djecom u 12mj na tjedan dana.

Dali imamo što raditi u samom Istanbulu tjedan dana ili da se zapičimo jo negje u okolicu. Kamo? Gledala sam Bursu sa trajektom....Pa da budemo tamo 2 noči. Ako imate neku ideju dobrodošla je.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:26   #1763
Bila sam u bursi na jedan dan i mislim da je to sasvim dovoljno za sam grad
Ne znam da li okolo ima sta zanimljivo
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:33   #1764
Quote:
altermama kaže: Pogledaj post
Išli bih s djecom u 12mj na tjedan dana.

Dali imamo što raditi u samom Istanbulu tjedan dana ili da se zapičimo jo negje u okolicu. Kamo? Gledala sam Bursu sa trajektom....Pa da budemo tamo 2 noči. Ako imate neku ideju dobrodošla je.
Imaš, imaš, pogotovo sa djecom!
Dani su kraći, pa su i šetnje malo kraće.
Lijepo sve vidiš na miru.
Složit ćemo ti tako lijep program, ako hoćeš...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:42   #1765
Tjedan dana u Istanbulu? Premalo (meni)...
Imamo ideja čak i za djecu jel da Adančice?
Vole li dječica ribe (velike, opake), automobile, vlakove, brodove, avione (iz prošlih vremena i sadašnjosti), vožnju kočijom?
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:54   #1766
Vole sve. Vise nisu mali ( 8,10 i 12g).
Dajte ideje :-)
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:39   #1767
Quote:
altermama kaže: Pogledaj post
Vole sve. Vise nisu mali ( 8,10 i 12g).
Dajte ideje :-)
1. Rahmi M. Koç Muzej (vole ga velika i mala, pogotovo muška djeca )
Kako doći do tamo?
http://www.rmk-museum.org.tr/en/rmk_getting_here.htm
Google street tour...
https://www.google.bg/maps/@41.04267...7i13312!8i6656

2.Istanbul Akvaryum
https://istanbulakvaryum.com/en
...sve tu piše...kako do tamo, cijene karata (mogu se kupiti i on line), malo o morskim psićima i svašta nešto...mislim da je najveći u Europi ili je bio...

Ili ovaj (u ovom sam bila).
https://www.visitsealife.com/istanbul/en/
....i tu sve piše...

3. Adalari, točnije Buyukada...vožnja kočijama...
https://turkeytravelplanner.com/go/I.../buyukada.html
Vrlo jednostavno...brodom s Kabataša, jeftino, zanimljivo, dječica će vidjeti vizure grada na azijskoj strani...nigdje kraja neboderima, zgradama, grad, grad, grad, mnoštvo galebova prate brod, ako ste sretne ruke moglo bi biti i delfina. Na otoku se nema što dugo raditi, malo prošetati uličicama, sjesti na kavu, uzeti kočiju na malu turu za 40tl, velika koja ide oko cijelog otoka 80tl. Na povratku, sići s broda u Kadikoyu, uzeti taksi za Camlicu, stići gore po danu ali pričekati mrak. Djeci će i to biti zanimljivo. Brdo s kojeg se vidi cijeli grad (tj ne vidi koliko je velik) ali, skroz uokolo grad, njegovi zvukovi, pogled dolje na tankere koji prolaze Bosporom, svjetla grada, mostova. Na vrhu brda ima i slanog i slatkog, klupice u šumi...sjediš, jedeš, piješ i gledaš dolje. Pogled impresivan, ne znaš na koju bi stranu gledao, na azijskoj strani mnoštvo prometnica krcatih autima, neboderi, sve blješti...

Pa npr Kanlica na jogurt s voćem ili Miniaturk (to me nikad nije zanimalo doduše).
Ili jednostavno šetnja Bebekom i gore iznad Bebeka Etilerom ako su dječica dečki i vole aute...ne bilo kakve aute...onakve koji našim ulicama prođu, a ti u čudu gledaš. E, to je tamo uobičajeno.
Vole li muzeje? Mene je arheološki oduševio.
Veselile bi ih i papige u Gulhane parku ali sada ih vjerojatno više nema...do proljeća.

Samo prijedlozi...djelići od mogućnosti...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:49   #1768
Hvala!
Samo pišite ideje, bilježim-.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:47   #1769
Zna li netko koja je cijena grama zlata u Istanbulu ?
antexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:23   #1770
Quote:
altermama kaže: Pogledaj post
Hvala!
Samo pišite ideje, bilježim-.
U Eminonu na brod za Anadolu kavagi, popeti se gore do Yoros kalesi, gledati Crno more i novi most, oko 14 h loviti brod za Sariyer (koji je preko puta na europskoj strani), onuda prošetati, otići u neki od ribljih restorana, papati, pa skočiti u MADO na baklave ili kunefe sa sladoledom ili štogod drugo, uskočiti na bus, iskočiti gdje vam se svidi ako hoćete...Tarabya, Istinye, pa opet uskočiti, sići u Rumeli Hisari (ili iz Sariyera ravno do Rumeli Hisari, ipak su tu dječica, bit će im previše pješačenja), popiti čaj u nekom od terasa-kafića uz obalu, pa prošetati kroz Bebek (Starbucks s pogledom ako želite, mi uvijek na neku kavu i kolače).

Pješice do Arnavutkoya (ako u Sariyeru niste išli na ribe, možete ovdje), krasne drvene kuće uz obalu, nadalje bus (možda sići u Ortakoyu...mjesto je zanimljivo i u unutrašnjosti, ne samo uz obalu).
Nadalje bus...do grada...oprez, tu zna biti gužva...bus 25E Kabatas - Sariyer.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:30   #1771
Quote:
antexx kaže: Pogledaj post
Zna li netko koja je cijena grama zlata u Istanbulu ?
Možda pomogne?
http://www.gazetevatan.com/altin-fiy...111088-gundem/
152tl?
265kn?
Ajme tečaja...2012. je 100tl bilo 310kn, 2015. 100tl je bilo 260kn, a sada je 100tl 174kn.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:13   #1772
Ima li netko da može u Istanbul 25-29.11. .. meni suputnica spriječena a ja imam karte u žepu. .. još nisam rezervirala sobu..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:51   #1773
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Ima li netko da može u Istanbul 25-29.11. .. meni suputnica spriječena a ja imam karte u žepu. .. još nisam rezervirala sobu..
Mariiiinčiceeeeeeee!!!!!! Yeeeeee.. Marinčiceeeee!!!!
Kako te je lijepo vidjeti!!!

Zar nisu karte na ime, a? Kako ćeš to promijeniti???
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:39   #1774
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Mariiiinčiceeeeeeee!!!!!! Yeeeeee.. Marinčiceeeee!!!!
Kako te je lijepo vidjeti!!!

Zar nisu karte na ime, a? Kako ćeš to promijeniti???
Ja imam svoju kartu.. moja suputnica je prije odustala.. zapravo se trebala meni pridružiti jer sam ja u povratku kroz Istanbul produžila
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:45   #1775
Neka moja iskustva i zapazanja, mada ih ovdje ima veoma dosta, ali mozda nekom pomognu:
- Isli smo autom, BG-Istambul, oko 920 km, voznja sa odmorima i granicama oko 10 sati. Put fenomenalan, pošto smo krenuli popodne, na granicama nigdje guzve, cak su i Bugari bili brzi. Autoput je 99%, jedino obilaznica oko Sofije je u neredu, rade pa usporavaju saobracaj. Vinjeta kroz BG 8e, u Turskoj 0e, navodno se placa ali mi nismo nasli nacin da platimo, a niko ne trazi
NAPOMENE: U auto mora biti vlasnik, ne mora da vozi ali mora biti tu, na ulazu u Tursku se automobili posebno evidentiraju. Dobra navigacija i nikakvih problema. 30 km je dug ulazak u Istambul, mi smo uletjeli u jutarnju spicu pa je bilo guzve ali u sustini, sve extra. Za Bugarsku policiju spremiti novcanice od 10 e. nas je prekoracenje brzine kostalo 20e.
- Smjestaj. Sultan's Residence, apatman, 4 osobe, parking, u blizini Foruma i sto je izuzetno bitno, blizina METRO stanice. Kulturan, cist, tih, nikako preskup, sve pohvale.
- Gradski prevoz. 2,6 TL kosta prevoz (4,3 TL = 1 E), da li se vozili jednu ili 10 stanica, da li metro, tramvaj ili brod. Preoz dobro organizovan, jednostavan, Metro ko apoteka, bez vecih guzvi, tramvaj guzva. Do svih bitnih mjesta dolazite lako, brzo i jedostavno. Taxi je bacanje novca.
- Cjenkanje. Mit o skupoci koze GRAND BAZARA ne stoji. primjer: kupili smo nas 4 6 koznih jakni, u prosjeku jakna nas je kostala 120 e. Otprilike duplo jeftinije. Cjenkanje obavezno jer prva cijena je duplo veca od zadnje .
- O mjestima koja treba vidjeti necu da pisem, sve je napisano ranije.
- Ni na jednoj granici nam nisu kontrolisali prtljag !!!

SAVJETI: Idite u svojoj reziji, procicete puno jeftinije, smjestaj obavezno blizu METRO stanica, ne ocekujte komunikaciju na engleskom, kad vide kupca, progovore odmah vasim jezikom , hrana..hmm ne bih se slozio sa puno ranijih komentara, osim za baklave . Nikako ne nasjedajte na bilo sta sto vam nude na ulici i vuku za rukav, nikakvu uslugu... to je uglavnom promasaj.
mali41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:53   #1776
Quote:
mali41 kaže: Pogledaj post
SAVJETI: Idite u svojoj reziji, procicete puno jeftinije, smjestaj obavezno blizu METRO stanica, ne ocekujte komunikaciju na engleskom, kad vide kupca, progovore odmah vasim jezikom , hrana..hmm ne bih se slozio sa puno ranijih komentara, osim za baklave . Nikako ne nasjedajte na bilo sta sto vam nude na ulici i vuku za rukav, nikakvu uslugu... to je uglavnom promasaj.
Hadi,hadi napiši svoje dojmove o hrani!?
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:35   #1777
hahahaha...supatnici...
adančice, ja ću ti tjesteninu na sto (talijanskih) načina pripravljati kad odemo samo da mi ne patiš...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 17:09   #1778
Meni nije jasno kako netko ne može volit klopu u Istanbulu? Tusrku naravno, ne fejk talijansku!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 18:31   #1779
Nije ni meni...valjda ih loj muči...
(Mene ne muči...doduše, za kokoreç se još nisam ohrabrila ali budem...)

Evo, ja npr baš nisam luda za talijanskom kuhinjom u smislu ljubavi prema tjestenini. Čudno al je tako. Ljudi ju uglavnom vole.
S druge strane, obožavam parmigianu (al to je zato što mi vuče na tursko jelo s onim silnim patlidžanima...).
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 22:17   #1780
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
hahahaha...supatnici...
adančice, ja ću ti tjesteninu na sto (talijanskih) načina pripravljati kad odemo samo da mi ne patiš...
Držim te za riječ!
Može i peperonatu!!

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako netko ne može volit klopu u Istanbulu? Tusrku naravno, ne fejk talijansku!
Ne ide i gotovo!
A nije da se nisam trudila!
Dalje od đevreka ( šimšeka, je li kmfičak?
i pite od sira ili onog super cijeđenog soka od nara ili naranče, nisam stigla...
Meni tamo ne ide ni talijanska ni ništa..
A nije da smo jeli u prčvarnicama!

Sram me je već, ali sva sam sretna da je netko
u svom postu dao naslutiti iste probleme!
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.

Zadnje uređivanje adan : 04.11.2017. at 22:30.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.