Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 20:45   #21
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ja bih ovo ostavila na jednoj i samo jednoj temi.

razvlačenjem na portalu pojeftinjuje se jedan originalni, nesvakidašnji lik. koliko mi je bio poznat s portala, vjerojatno bi sad rekao: "ne u moje ime.".
E vidiš, to je bio moj frend, a ja imam parcijalu na ŽK.
A kako mi se čini, Lastan nije bio žena pa da mora eksluzivno biti tamo.
Lastan je pisao po cijelom forumu i sramotno je spakirati ga u zakutak gdje je prije smrti bio najaktivniji.

Mogu se ja odlogirati pa čitati temu o njemu, ali neću.
I znam da bi on pozdravio moju odluku, jer ma što god vi mislili o njemu, Lastan je imo muda, nije bio pička.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:23   #22
Cijeli dan nisam ništa u stanju napisati. Možda bi bilo bolje da ništa i ne pišem, a opet...

Lastana sam, kako kaže Zekoslava, upravo na ovom podforumu upoznala. Kao cp.tara. Posljednji smo put razmijenili misli neki dan na Fejsu. I posvađali se, dakako. Kako i priliči.

Uživo smo se upoznali na kavi, jednoga sunčanog poslijepodneva na Zrinjevcu. I takva ću Lastana pamtiti: kao neuništivi, blistavi um.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:56   #23
R.I.P.

@cp.taru odn. @Lastanu, njegovoj obitelji i redakciji Bug Foruma.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:33   #24
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
dobar dio Lastanova opusa nalazi se na DZ-u, a i neka njegova dugogodišnja prijateljstva potekla su odavde. Lastan je živio od riječi
Drago mi je da si otvorila temu. Ovo je njegov matični pdf.



Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Uživo smo se upoznali na kavi, jednoga sunčanog poslijepodneva na Zrinjevcu. I takva ću Lastana pamtiti: kao neuništivi, blistavi um.
S nama su još bili Emericzy i Herp. Tako se živo sjećam toga. I ja sam ga tad upoznala uživo.

Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Neka živi virtualno.
A ti nisi došla, premda si obećala.

Bože, ovo je preteško...
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:39   #25
Poćivaj u miru, Lastane! Evo ti zadnjeg pozdrava i od jednog stranca. Ostat ćeš nam u mislima, a kažu da je čovik živ sve dok se njega netko sjeća

Zadnje uređivanje HawkStr : 10.03.2015. at 00:17.
HawkStr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:39   #26
Ehh, na koji bih ja to način mogla izmjeriti koliko mi je puta i koliko silno znao dići tlak a da nije ni znao! Ali gdje tek naći riječi da se opiše divljenje i poštovanje prema njegovom znanju, prema volji i ustrajnosti u podučavanju, u borbi protiv ljudske gluposti, mržnje, netrpeljivosti, nepravednosti, nepoštenja? Nema takvih riječi. Ja ih nemam. Srećom, ostaju njegove i upravo one sve to govore najbolje.

Ima valjda već dvije godine otkako sam s njime razmijenila koju, ali ga se i dalje redovito čitalo. I uvijek sam bila uvjerena da će pisati ovdje još pedeset godina i nitko od nas neće morati brinuti o tome ima li Lastana i tko će sve nešto ako neće on. Neopisivo me ovo zateklo danas i cijeli se dan nadam da je neka šala. A mislim da mi još nije posve doprlo do mozga.
Ali meni i mnogima drugima će vrijeme brzo priskočiti u pomoć; onima koji su u istinskom smislu s njime bili prijatelji najiskrenija sućut, drž'te se!



Zahvaljujem na pomoći. Zahvaljujem na inspiraciji.

Zbogom, bradati patuljče i ljudino!

__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:49   #27
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Ne radi se ni o kakvom jeftinjenju i razvlačenju, dobar dio Lastanova opusa nalazi se na DZ-u, a i neka njegova dugogodišnja prijateljstva potekla su odavde. Lastan je živio od riječi i bio cijenjeni jezikoslovac i jezikoznanac, premda je bio toliko svestran da nema podforuma na kojem nije ostavio značajan opus. No, ovdje se radi i o odavanju počasti dragom kolegi i njegovom opusu kojim nas je zadužio, ne samo o Lastanu kao forumskom nicku. Zato tema i ovdje, uz dogovor s administracijom.
Upravo tako. Lastana sam i upoznao ovdje. On je bio cp.tar, a ja stitch. Aby mi je skrenula pozornost na njega rekavši otprilike: "Vidi što piše, on ti je eteefovac sa smislom za jezike." Pa sam ga počeo čitati. Zvao sam ga Šiptar, dok nisam skužio da cp.tar znači Kopitar. I to mi je Aby objasnila, zapravo.

Mislim da smo se svađali s međusobnim uvažavanjem. Uvijek blago i razložno. Kad sam se reinkarnirao pod drugim nickom, narugao sam se stitchu jednom prigodom - a on me branio. To mi je slatko bilo. Obojica smo znali biti ironični i na svoj i na tuđi račun. I često smo se sretali na mnogim temama. Nije mi teško priznati da sam štošta od njega naučio. Vjerujem da je i on od mene pokupio poneku sitnicu.

Upoznali smo se i uživo. Tad sam i Elli prvi put sreo. A sad mi je supruga. Dobar je to susret bio iako nismo stigli razmijeniti previše riječi. Strastveni sam pušač, a on se uvijek odmicao od duhanskoga dima.

Eto, nekoliko sličica. Ni patetiku nismo voljeli. Humor, jezike i žene jesmo.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 00:26   #28
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si otvorila temu. Ovo je njegov matični pdf.





S nama su još bili Emericzy i Herp. Tako se živo sjećam toga. I ja sam ga tad upoznala uživo.

A ti nisi došla, premda si obećala.

Bože, ovo je preteško...
Ajme, Fonči...
Eto nas opet skupa, u tuzi i bolu...
Nisam se naplakal ovak otkako sam starce shranl, nemrem verovat.

Quote:
HawkStr kaže: Pogledaj post
Poćivaj u miru, Lastane! Evo ti zadnjeg pozdrava i od jednog stranca. Ostat ćeš nam u mislima, a kažu da je čovik živ sve dok se njega netko sjeća
Aj ne jebi, Tuto Bugarinu, ti si naš čovik, kaki stranac!

Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Lastana sam i upoznao ovdje. On je bio cp.tar, a ja stitch. Aby mi je skrenula pozornost na njega rekavši otprilike: "Vidi što piše, on ti je eteefovac sa smislom za jezike." Pa sam ga počeo čitati. Zvao sam ga Šiptar, dok nisam skužio da cp.tar znači Kopitar. I to mi je Aby objasnila, zapravo.

Mislim da smo se svađali s međusobnim uvažavanjem. Uvijek blago i razložno. Kad sam se reinkarnirao pod drugim nickom, narugao sam se stitchu jednom prigodom - a on me branio. To mi je slatko bilo. Obojica smo znali biti ironični i na svoj i na tuđi račun. I često smo se sretali na mnogim temama. Nije mi teško priznati da sam štošta od njega naučio. Vjerujem da je i on od mene pokupio poneku sitnicu.

Upoznali smo se i uživo. Tad sam i Elli prvi put sreo. A sad mi je supruga. Dobar je to susret bio iako nismo stigli razmijeniti previše riječi. Strastveni sam pušač, a on se uvijek odmicao od duhanskoga dima.

Eto, nekoliko sličica. Ni patetiku nismo voljeli. Humor, jezike i žene jesmo.
I još jedan stari frend... Razjeban ko i ja, mator i razmrdan... A ode nam ovaj klinac, jebo te život da te jebo, da je bar zapalio koju, napio se ko svinja, pojebo neku cajku pa da zna zaš je umro...

Ma znam, možda sam neukusan, ali otišo nam frend koji se fakat pazil, jebem ti pravdu kozmičku...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 01:33   #29
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si otvorila temu. Ovo je njegov matični pdf.





S nama su još bili Emericzy i Herp. Tako se živo sjećam toga. I ja sam ga tad upoznala uživo.

(
Ni ja nisam mogla doci. A bilo mi je zao.
Sada mi je jos vise zao.

Odavno se vec slabo javljam ovdje. Ali jos uvijek dosta citam, i kad bi mi god netko digao tlak nerijetko bih u sebi zazvala Lastana da se oglasi i kaze doticnome da zaveze gubicu i ne prica gluposti. Puno elokventnije, naravno. I sa puno vise zestine.
Bas mi fali.

Life's a bitch and then you die.

Sranje.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 02:04   #30
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Ni ja nisam mogla doci. A bilo mi je zao.
Sada mi je jos vise zao.

Odavno se vec slabo javljam ovdje. Ali jos uvijek dosta citam, i kad bi mi god netko digao tlak nerijetko bih u sebi zazvala Lastana da se oglasi i kaze doticnome da zaveze gubicu i ne prica gluposti. Puno elokventnije, naravno. I sa puno vise zestine.
Bas mi fali.

Life's a bitch and then you die.

Sranje.
Istina, Lastan je baš imal dar šutnut seronje ravno u dupe rosno.

Aj ljud saberite se, nije umro Tito...

Premda sam tužniji, valjda su godine u pitanju...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 02:33   #31
Pretuzno. Ne nalazim bas rijeci.
Na ovom pdf-u sam te citao i uzivao u tome stoga bi te i tu pozdravio barem u ovoj virtualnoj i otipkanoj dimenziji.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:15   #32
Naše je poznanstvo bilo površno, ali sam ga jako cijenila i jako će mi nedostajati.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:52   #33
Tek sad sam shvatio tko je Lastan i da sam isao s njim u razred 6 godina. Druzili smo se i mimo skole.. bili smo drukciji, imali interese razlicite od ostalih.. bas sam neki dan gledao te stare slike iz djetinjstva, nemam ih bas puno ali i on je bio na jednoj, tipicno sav u smijehu.

Pocivaj u miru!
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:11   #34
Potresen sam. Nisam spreman za takve vijesti. Umiranje općenito, o tome bih mogao pisati, ali pojedinačno, i to o Lastanu, teško.

Mnogo sam od njega naučio. Tjerao nas je da mislimo, da tražimo i da se ne zavaravamo iluzijama.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:58   #35
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Danas nas je nakon kratke i teške bolesti napustio naš dragi prijatelj i forumaš Lastan.

Premda ga dulje vrijeme nismo mogli vidjeti u ovim krajevima, ovo je mjesto koje je itekako zadužio i na koje su mnogi dolazili da čitaju njegova plava slova. U svom kratkom životu stigao je ispisati gomilu vrijednih i korisnih tekstova, mnogima je pomogao, mnoge je poučio, na mnoge je utjecao. Njegov odlazak gubitak je za ovo mjesto, za sve prijatelje znanosti i sve koji su ga voljeli.

Dragi prijatelju, počivaj u miru. Nikad te neću zaboraviti.
Ovo me je zaprepastilo ! Tužan sam i žalostan.
Ali koja je to hrabrost , nigdje se ne vidi po njegovim zadnjim postovima da je bio bolestan.
https://www.forum.hr/search.php?searchid=28325921
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:12   #36
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Uživo smo se upoznali na kavi, jednoga sunčanog poslijepodneva na Zrinjevcu. I takva ću Lastana pamtiti: kao neuništivi, blistavi um.
Upoznala sam ga na ovom podforumu kad sam se zvala ovako. Zato si vraćam ime.
Uživo smo se upoznali na kavi, jednoga kišnog poslijepodneva na Zrinjevcu. Uvijek me iznenađivao kontrast njegovih oštrih riječi i mekog osmijeha, oštroumnosti i dobroćudnosti, znanja i senzibilnosti.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:43   #37
Ovo je za krepat od muke ! Čitam sličnu temu i tamo kažu da je imao 32 godine
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:48   #38
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ovo me je zaprepastilo ! Tužan sam i žalostan.
Ali koja je to hrabrost , nigdje se ne vidi po njegovim zadnjim postovima da je bio bolestan.
https://www.forum.hr/search.php?searchid=28325921
Nažalost, sve se dogodilo prebrzo. Evo, Eurifesa je objasnila.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:58   #39
dva tjedna prije nego se razbolio smo igrali d&d i culi smo se prek steama. prebrzo
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:30   #40
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
Nažalost, sve se dogodilo prebrzo. Evo, Eurifesa je objasnila.
Grozno, to je već za ovu temu: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...4&postcount=11
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.