Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 12:00   #1941
Quote:
daisy94 kaže: Pogledaj post
jesam, bilo me je jako strah ali dobro je proslo imam pitanje.. jel koja od vas krenula pusiti nakon operacije? meni je sad disanje okej skroz i pocela sam opet pusiti ne znam da li je tko imao kakvih negativnih simptoma?
Veče uoči operacije,jesam,od nervoze.A onda tek nekih 12 dana nakon.Nije me bilo volja,em tamponi,pa skidanje,pa morala malkice ležati da za svaki slučaj ne prokrvarim,tako da nisam.
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:07   #1942
Sta se dogada s nosevima?
tonylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:37   #1943
Pozz svima, evo ja sam imala nedavno sekundarnu operaciju kod Zambellija i zadovoljna sam. Doktor je jako strucan i vidi se da zna sto radi. Eh sad, nos mi je dosta natecen i izgleda vece nego sto je bio, pa me zanima jel vama dosta splasnuo? Mislim dr mi kaze da bude, nakon prve operacije mi nije bio takav pa me malo strah da ne ostane ovoliko veci bas... mada opet i da ostane, bolji je nego sto je bio i pravilniji posto mi je nakon prve op bio bas sav neki deformiran. Tako da svima koji razmisljaju oko sekundarne operacije i ako ih to toliko muci kao sto je mene, a vidim da vas ima dosta nezadovoljnih na forumu, sve preporuke za Zambellija i savjetujem vam da odete barem na konzultacije kod njega. Ja sam isla kod dosta doktora da mi kazu svoje misljenje i nijedan mi nije toliko detaljno objasnio sta je problem zapravo s mojim nosom i sta bi se trebalo napravit kao sto je on.
DivineChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 17:29   #1944
Quote:
DivineChic kaže: Pogledaj post
Pozz svima, evo ja sam imala nedavno sekundarnu operaciju kod Zambellija i zadovoljna sam. Doktor je jako strucan i vidi se da zna sto radi. Eh sad, nos mi je dosta natecen i izgleda vece nego sto je bio, pa me zanima jel vama dosta splasnuo? Mislim dr mi kaze da bude, nakon prve operacije mi nije bio takav pa me malo strah da ne ostane ovoliko veci bas... mada opet i da ostane, bolji je nego sto je bio i pravilniji posto mi je nakon prve op bio bas sav neki deformiran. Tako da svima koji razmisljaju oko sekundarne operacije i ako ih to toliko muci kao sto je mene, a vidim da vas ima dosta nezadovoljnih na forumu, sve preporuke za Zambellija i savjetujem vam da odete barem na konzultacije kod njega. Ja sam isla kod dosta doktora da mi kazu svoje misljenje i nijedan mi nije toliko detaljno objasnio sta je problem zapravo s mojim nosom i sta bi se trebalo napravit kao sto je on.
Kod svih kirurga je problem,jer obecavaju brda i doline.Kod njega je drugacije,jer on kaze sto moze a toi napravi.Pretezno se druga operacija izvodi sa otvorenom tehnikom,da se tocno vide sve mane urađene prvom.Zato je dosta otečeno,ali to ce splasnuti.Piši,što ti je sve rađeno,zanima me.
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:26   #1945
Meni je sutra 2 tjedna od operacije i nos mi je jako natečen i taj otok je dosta tvrd, nosim flastere da se otok smanji ali kad ih skinem ne mogu se gledati u ogledalo koliko je širok, a iz profila je savršen.Razmišljam da idem na limfnu drenažu lica, koliko brže s tim masažama prođe otok i nakon koliko vremena od operacije se može ići?
aadri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:52   #1946
Quote:
aadri kaže: Pogledaj post
Meni je sutra 2 tjedna od operacije i nos mi je jako natečen i taj otok je dosta tvrd, nosim flastere da se otok smanji ali kad ih skinem ne mogu se gledati u ogledalo koliko je širok, a iz profila je savršen.Razmišljam da idem na limfnu drenažu lica, koliko brže s tim masažama prođe otok i nakon koliko vremena od operacije se može ići?
Ja ti idem na limfne drenaze...danas bila treci put ...prva dva puta nisam primjetila neka poboljsanja veca osim sta mi je cijelo lice zivnulo...al danas kad sam dosla doma je definitivno pomak...nadam se da ce tako i biti ubuduce...idem dan za danom jer cura koja to radi kaze da su tako najbolji rezultati...da te utjesim ja kad sam skinula kalup nos mi je kao krumpir izgledao ...cinjenica je da je krumpir bio i prije operacije ali zato sam i isla na operaciju uz kvrgetinu koju sam imala bio je problem i sirina nosa...i vec skiro tri tedna od operacije nikako da pocne splasnjavati..i evo cini mi se da je napokon poceo...zivim u nadi pa cemo vidjeti...

Uglavnom limfne drenaze toplo preporucam ..strucnoj osobi koja je to radila .
NRB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:01   #1947
Quote:
NRB kaže: Pogledaj post
Ja ti idem na limfne drenaze...danas bila treci put ...prva dva puta nisam primjetila neka poboljsanja veca osim sta mi je cijelo lice zivnulo...al danas kad sam dosla doma je definitivno pomak...nadam se da ce tako i biti ubuduce...idem dan za danom jer cura koja to radi kaze da su tako najbolji rezultati...da te utjesim ja kad sam skinula kalup nos mi je kao krumpir izgledao ...cinjenica je da je krumpir bio i prije operacije ali zato sam i isla na operaciju uz kvrgetinu koju sam imala bio je problem i sirina nosa...i vec skiro tri tedna od operacije nikako da pocne splasnjavati..i evo cini mi se da je napokon poceo...zivim u nadi pa cemo vidjeti...

Uglavnom limfne drenaze toplo preporucam ..strucnoj osobi koja je to radila .
Meni je 8 mjeseci nakon,pa mi je još malo vrh nosa natečen.To traje.Nisam isla na drenaze,pustila sam da sve prođe samo od sebe.I ja sam se malo prepala kada mi je kalup skinut,ono,vrh ko u svinje natecen ali mora biti tako.
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:07   #1948
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Meni je 8 mjeseci nakon,pa mi je još malo vrh nosa natečen.To traje.Nisam isla na drenaze,pustila sam da sve prođe samo od sebe.I ja sam se malo prepala kada mi je kalup skinut,ono,vrh ko u svinje natecen ali mora biti tako.
Vidim da neki preporucuju drenaze a neki kirurzi kazu da treba proci samo od sebe.
Cinjenica je da se time ubrzava protok limfe i da time otoci prije prolaze...mislim da odmoci nemoze a ako pomaze zasto ne.
Ja sam vidjela tvoj nos poslije 20 dana od skidanja kalupa i vjeruj mi moj je puno siri i veci od naprijed tako da ako ubrzam proces splasnjavanja tih otoka bit ce dobro...jer ovak mi se od naprijed ne cini bas najbolje😂😂
NRB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:16   #1949
Limfnu drenazu lica je dobro radit i inace u zivotu, lice ce vam bit zahvalno, ako k tome pomogne s otocima, super
Poanta limfne drenaze je da makne visak tjelesne tekucine koja se nakuplja, logicno je da onda pomaze i kod otoka
alfica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:40   #1950
Pozdrav,
Imam 25 godina i napokon sam se odlucio na operaciju. Godinama imam probleme sa sinusima, najvise me smeta jer mi bol utjece ponekad na vid. Naravno imam totalnu devijaciju septuma i nikad zapravo nisam naucio disati na nos, skoro iskljucivo disem na usta. Također u zadnje vrijeme sam primjetio da slabije čujem, što pretpostavljam da bi moglo biti od sinusa i svega što se skuplja. Mene sad zanima, što mi preporucate, gdje da odem na pregled i operaciju, i kod koga?? :/
Meni su preporucili sv. Duh, nakon citanja foruma vise nisam siguran gdje i sta, ali nekako mi se cini da ipak nebi isao kod plasticara, jer vidim da se to uglavnom svede na estetski dio obrade nosa, a to mi ne smeta. Hvala
Knezijaknezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 00:33   #1951
Quote:
teamaem kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

razmišljam o korekciji nosa i naravno doktoru kojemu ću to prepustiti.
Zanima me ima li tko iskustva s doktorom Glušac ili doktorom Bagatini?
U užem izboru mi je doktor Zambelli.
Pozdrav,
Ja sam se operisala kod dr. Glušca i mogu da kazem da sam prezadovoljna. Mozes pogledati moje stare postovei pitati sve sto te interesuje.
Mimi Mini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 00:59   #1952
Quote:
Knezijaknezija kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam 25 godina i napokon sam se odlucio na operaciju. Godinama imam probleme sa sinusima, najvise me smeta jer mi bol utjece ponekad na vid. Naravno imam totalnu devijaciju septuma i nikad zapravo nisam naucio disati na nos, skoro iskljucivo disem na usta. Također u zadnje vrijeme sam primjetio da slabije čujem, što pretpostavljam da bi moglo biti od sinusa i svega što se skuplja. Mene sad zanima, što mi preporucate, gdje da odem na pregled i operaciju, i kod koga?? :/
Meni su preporucili sv. Duh, nakon citanja foruma vise nisam siguran gdje i sta, ali nekako mi se cini da ipak nebi isao kod plasticara, jer vidim da se to uglavnom svede na estetski dio obrade nosa, a to mi ne smeta. Hvala
jesi napravio orl pregled kod nekog doktora, fiberoskopiju nosa, ct sinusa i slicno. Msm da ti je najbolja ekipa za to u Vinogradskoj bolnici, ne znam bas da su za te stvari dobri na Sv. Duhu

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.11.2017. at 11:20. Reason: Q
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:19   #1953
Quote:
Knezijaknezija kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam 25 godina i napokon sam se odlucio na operaciju. Godinama imam probleme sa sinusima, najvise me smeta jer mi bol utjece ponekad na vid. Naravno imam totalnu devijaciju septuma i nikad zapravo nisam naucio disati na nos, skoro iskljucivo disem na usta. Također u zadnje vrijeme sam primjetio da slabije čujem, što pretpostavljam da bi moglo biti od sinusa i svega što se skuplja. Mene sad zanima, što mi preporucate, gdje da odem na pregled i operaciju, i kod koga?? :/
Meni su preporucili sv. Duh, nakon citanja foruma vise nisam siguran gdje i sta, ali nekako mi se cini da ipak nebi isao kod plasticara, jer vidim da se to uglavnom svede na estetski dio obrade nosa, a to mi ne smeta. Hvala
Menij e bilo jako neobično,jer sam ucila sad disati na nos,nisam bas mogla prije.Jaka devijacija.Interesantno je to,da nakon operacije vise nemam problema sa lijevim uhom.Davno sam imala upalu,i stalno me bolilo cak i kad je lagan vjetar a da ne spominjem kupanje u moru.Cim zaronim glavu to uho me uzasno bolilo.Znaci,u svako doba godine.Sada je kao da je netko rukom odnio,kao da nije niti postojalo.Također,nemam vise one nakupine u grlu.
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:47   #1954
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Menij e bilo jako neobično,jer sam ucila sad disati na nos,nisam bas mogla prije.Jaka devijacija.Interesantno je to,da nakon operacije vise nemam problema sa lijevim uhom.Davno sam imala upalu,i stalno me bolilo cak i kad je lagan vjetar a da ne spominjem kupanje u moru.Cim zaronim glavu to uho me uzasno bolilo.Znaci,u svako doba godine.Sada je kao da je netko rukom odnio,kao da nije niti postojalo.Također,nemam vise one nakupine u grlu.
Jer su uho, grlo i nos povezani bas mi je drago da si rijesila prvenstveno zdravstvene, a onda i estetske probleme koji su te mucili 😊😊
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:26   #1955
Korekcija nosa

Pozdrav. Bila sam na korekciji nosa prije tjedan dana, točnije prošli petak. Išla sam kod doktora Glumičića. Buđenje iz anestezije mi nije bilo problematično, smijala sam se još pola dana hehe. Tampone sam imala tri dana. Nekako mi je najteže bilo zadnji dan no sve je to u glavi i stvarno je osjećaj jednak malo žešćoj prehladi. Mogla sam dosta toga jesti jedino nisam osjećala mirise pa time ni okus. Vađenje tampona nije ugodno, meni je osjećaj u nosu bio kao kada se nagutate morske vode ali traje toliko kratko da je stvarno zanemarivo. Iako su me upozoravali s obzirom na put da ću imati velike masnice i podljeve, sve je bilo minimalno jedino što sam bila dosta natečena. Mazala sam masnice gavezom i jela jakooo punooo ananasa (znam da ovo u trgovini nema veze s ananasom ali ja sam eto jela ). Stavljala sam tu i tamo list zelja na obraze. Skidanje kalupa i pogled na novi nos...razočaranje. Nos je natečen i u mom slučaju jedna strana puno više (ali tako mi je i lice bilo, jedna strana puno više otečena od druge), profil se vidi ali vidi se i otok gdje je bila kvržica. Nosila sam još dva dana flastere i jučer ih skinula i zapravo je nos ok. Jedna strana je više natečena, otoka ima još dosta, vršak mi je ko mali krumpir, lice mi je još malo žuto od masnica i jedna strana naotečena te sam dobila sitne prištiće na nosu. Uglavnom bila sm već jučer vani stoga sam očito zadovoljna . Nadam se da će i dalje ići sve super i da će biti dobro bez nekih iznenadnih kvržica. Zasad mi je najveći problem čišćenje nosnica. Stalno mi curi nos pa me malo pecka kao da imam ranicu pa kad se to osuši opet steže i tako u krug . Za desetak dana krećem na masažu. Uglavnom bitno je da se svi naoružamo strpljenjem, druge nam nema . Sretno svima.
teamaem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:20   #1956
Ja osjetim dvije kvržice, jednu veću sa lijeve strane di se nosnice spajaju sa licem i jednu s desne strane skoro na sredini nosa prema nosnicama, to nije hrskavica jer je mogu pritisnuti sa prstom. Kako će to nestati?
aadri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:16   #1957
Bila kod zambellija, ugl dogovorila operaciju..zbog specificnog nosa radit ce mi otvorenom tehnikom. Ima li netko da mu je radeno otvorenom tehnikom i koliko traje oporavak?
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:17   #1958
Quote:
aadri kaže: Pogledaj post
Ja osjetim dvije kvržice, jednu veću sa lijeve strane di se nosnice spajaju sa licem i jednu s desne strane skoro na sredini nosa prema nosnicama, to nije hrskavica jer je mogu pritisnuti sa prstom. Kako će to nestati?
Jel se vide izvana ili ih samo osjetis na dodir?
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:25   #1959
Quote:
petra288 kaže: Pogledaj post
Jel se vide izvana ili ih samo osjetis na dodir?
Vide se malo i izvana. Meni je radio otvorenom tehnikom, da nemam još otečen nos i malo bolan na dodir ne bi ni znala da sam operirana.
aadri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 20:37   #1960
Pozz svima... evo zanimaju me iskrena mišljenja zašto su svi toliko protiv Glumicica? Zar stvarno dobro ne radi?
ririca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.