Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 19:06   #241
Kaze Ostojic:
Quote:
Poslali smo zahtjev slovenskoj strani da odredi mjesta na kojima će ljude dalje tranzitirati, oni su odgovorili da su spremni za sastanak. Vremena za sastančenje nema, čak ni par sati. Predložili smo da polovica ljudi koji nama pristižu bude tranzitirano prema Sloveniji, a drugu polovicu smo spremni zadržavati ovdje u kampu, dati im sve što je potrebno, medicinsku pomoć, hranu i smještaj, i tako bi stvar funkcionirala, pogotovo ako znamo da ne postoji limitiranje od strane Austrije ili Njemačke, kazao je.
Jel shvaca kako to znaci punjenje hot spot Hrvatske sa 3000 imigranata DNEVNO? 90 000 mjesecno, oko milijun godišnje? Pola proslijedimo, pola zadrzimo. Ma bravo majstore. Toliko planova, a još uvijek smo hot spot.
TauraDendarii is offline  
Old 21.10.2015., 19:07   #242
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Pored toga, Vlada će i od EU tražiti pomoć u vidu šatora, deka itd.

Danas su u Opatovcu bili strani diplomati i svi su "impresionirani" hrvatskim vođenjem kampa i stanjem u kampu.

Tako da nam neki HotSpotić, kao nekakva druga linija obrane EU poslije Grčke, ne gine.
Toooo. Postajem multikulturalna zemlja sa tisućama muslimana kao našim sugrađanima.
master_mind_ is offline  
Old 21.10.2015., 19:08   #243
Quote:
Neugodnjak kaže: Pogledaj post
Na mađarsko-hrvatskoj granici u protekla dva dana nije bilo ilegalnih prelazaka, rekao je u srijedu savjetnik za domovinsku sigurnost mađarskog premijera Gyorgy Bakondi za mađarske medije.

ograda je mila majka.

Imigranti više ni ne spominju mađarsku. Sad su im krive slovenija i hrvatska jer ih ne propuštaju dovoljno glatko pa po njima pale i žare.

Orbanu Care...
Orban je ovo sredio maestralno. Zamislite da ste Madjar sada, gledate vijesti, svugdje panika, pale se šatorska naselja, probijaju kordoni, love imigranti po njivama, a vi odmarate u Pečuhu i čitate kako je ukupno 22 imigranta ušlo u Madjarsku, a Orbana nitko ne spominje niti ga osuđuje. Jedino naivac Zoki.
TauraDendarii is offline  
Old 21.10.2015., 19:09   #244
Quote:
Neugodnjak kaže: Pogledaj post
Na mađarsko-hrvatskoj granici u protekla dva dana nije bilo ilegalnih prelazaka, rekao je u srijedu savjetnik za domovinsku sigurnost mađarskog premijera Gyorgy Bakondi za mađarske medije.

ograda je mila majka.

Imigranti više ni ne spominju mađarsku. Sad su im krive slovenija i hrvatska jer ih ne propuštaju dovoljno glatko pa po njima pale i žare.

Orbanu Care...
kako ti već piše na temi
skoro svih naših 200.000 nakon dizanja ograde
110.000 zahtjeva za azilom i neredi proteklih mjeseci u državi

Quote:
master mind
Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Ne vole nas Srbi, nego je tu manje ograda za probit. A kad se svi hipotetički ograde, tad će svi bit za gumene metke i sl., neće biti puno humanista nigdje.
A i naši su i sad humani do određene mjere. Kad je naš interes ugrožen, zatome oni malo humanost i puste ekipu da spava u blatu i ne puštaju ih u HR ili ih iskrcaju na granicu sa Slovenijom i puste da traže put, opet po kiši, blatu i hladnoći.
S Mađarima zajedno ne bih štitila ništa. Ne vjerujem im i tako mislim otprije, ne od ove krize. Začuđujuće puno o nama znaju i jako ih zanimamo. To mi je uvijek bio signal za oprez.
Osim toga, nema ovdje prijatelja, kako vam nije jasno. Svatko igra za sebe.
Dobro, zašto onda ne bi već sutra počeli graditi zid a ovo što je ostalo u RH neka se deportira u Sloveniji?
pa i sada se deportira u sloveniju

ograda u makedoniju
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 21.10.2015., 19:10   #245
Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Nije ti ovo situacija za europsko ponašanje nego za čisti balkanluk. Nama dobro dođe što to hendlaju geni kameni (koliko ja znam premijer je po ocu vlaj iz okolice Sinja, a ministar unutarnjih iako je po ocu s Brača po materi je isto vlaj iz Dugopolja, a i ministar obrane je iz Sinja, možda im samo fali neki Imočanin da još poprave sliku).
Austrijski interesi nisu i vaši. Dok vas oni hvale, radite za njih, a ne za svoje nacionalne interese.
Po čemu sve kada treba pokazati malo zube i čvrstinu, suverenost znači balkanluk?

jel Mađarska po tome balkanska zemlja?
master_mind_ is offline  
Old 21.10.2015., 19:10   #246
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Ta slova se za 5 min daju prefarbat i onda ti ostaje oklopnjak sa 12,7mm strojnicom
pa u kojoj su oni UN misliji bili u zadnje vrijeme da nisu stigli prefarbat...još da ta vojska imala pravo pucati tom strojnicom po nenaoružanim ljudima tj civilima, kud ćeš veće sreće ...
MytByte is offline  
Old 21.10.2015., 19:10   #247
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
@lutnik - otkud novi val slobodnih imigranata na šentilju?
cemu prijeti 'proboj', kad austrija uzima bez ogranicenja?
lutnik is offline  
Old 21.10.2015., 19:12   #248
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Orban je ovo sredio maestralno. Zamislite da ste Madjar sada, gledate vijesti, svugdje panika, pale se šatorska naselja, probijaju kordoni, love imigranti po njivama, a vi odmarate u Pečuhu i čitate kako je ukupno 22 imigranta ušlo u Madjarsku, a Orbana nitko ne spominje niti ga osuđuje. Jedino naivac Zoki.
a ti misliš da se Hrvati zamaraju sa imigrantima?
osim ovih na forumu - virtualno
i ovi u pograničnim zonama i policije i vojske i onih koji su tamo na terenu

Hrvati čak ni ne čitaju o tome, sam prelete novine i čitaju druge stvari
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 21.10.2015., 19:12   #249
Loše to Slovenci hendlaju.

"U kampu u Brežicama opet gori veliki požar. Kako piše Dnevnik.hr izbjeglice su nešto prije 16 sati same zapalile kamp zbog velikog nezadovoljstva. Kažu da su tamo tri dana i da nisu dobili ni vode ni hrane, a njihove riječi potvrdili su i volonteri koji kažu da se Slovenija nije najbolje snašla u izbjegličkoj krizi. Vatrogasci su na terenu."
Quorgyle is offline  
Old 21.10.2015., 19:16   #250
u stvari meni je žao slovenaca kad se malo bolje promisli.

tko zna što je njima milanović nalagao.

možda se nisu pripremili jer su ih ovi naši lažovi uvjeravali da se ne trebaju brinuti. uopće se ne bih čudila.
kotulica is offline  
Old 21.10.2015., 19:21   #251
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
u stvari meni je žao slovenaca kad se malo bolje promisli.

tko zna što je njima milanović nalagao.

možda se nisu pripremili jer su ih ovi naši lažovi uvjeravali da se ne trebaju brinuti. uopće se ne bih čudila.


da, slovenci se o stanju u svijetu i izbjegličkoj krizi informiraju direktno od milanovića.
aryna is offline  
Old 21.10.2015., 19:23   #252
Quote:
Neugodnjak kaže: Pogledaj post
Na mađarsko-hrvatskoj granici u protekla dva dana nije bilo ilegalnih prelazaka, rekao je u srijedu savjetnik za domovinsku sigurnost mađarskog premijera Gyorgy Bakondi za mađarske medije.

ograda je mila majka.

Imigranti više ni ne spominju mađarsku. Sad su im krive slovenija i hrvatska jer ih ne propuštaju dovoljno glatko pa po njima pale i žare.

Orbanu Care...
dok mu ne dođu s leđa iz ukrajine. polako. pa ne planiraju begunci rute...

danas na novoj u 17:00 kažu begunci da im slovenci nisu ništ dali 3 dana jest u brežicama*

umjesto da se dogovore s ostojičem i spoje lokomotivu pa direkt do šentilja.
ali za kauciju dat jedan svoj vlak jer da ispušimo još jedan vlak bilo bi preglupo.

*baš ženska iz Cr.Križa daje izjavu na kanal A, nije bilo hrane.
organiceko258 is offline  
Old 21.10.2015., 19:24   #253
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Po čemu sve kada treba pokazati malo zube i čvrstinu, suverenost znači balkanluk?
Obraćala sam se kolegi koji je hvalio europejstvo koje u ovom slučaju nije od koristi. Zubi i čvrstina nisu balkanluk, to je suverenost, u pravu si.
Po meni nije ni izigravanje pravila balkanluk nego makjavelistički smatram da nacionalni interes u ovom slučaju opravdava izigravanje svakojakih pravila. On će to smatrati balkanlukom, a ja čistim raison d'etat djelovanjem.
zlatagol is offline  
Old 21.10.2015., 19:26   #254
Quote:
Neugodnjak kaže: Pogledaj post
Na mađarsko-hrvatskoj granici u protekla dva dana nije bilo ilegalnih prelazaka, rekao je u srijedu savjetnik za domovinsku sigurnost mađarskog premijera Gyorgy Bakondi za mađarske medije.

ograda je mila majka.

Imigranti više ni ne spominju mađarsku. Sad su im krive slovenija i hrvatska jer ih ne propuštaju dovoljno glatko pa po njima pale i žare.

Orbanu Care...
to ćemo tek vidjeti kakav je on car. strpljen-spašen. pričekaj malo.
aryna is offline  
Old 21.10.2015., 19:29   #255
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
I Austrijanci na granicu doveli oklopna vozila.. Jedino se mi pravimo fini.

http://www.jutarnji.hr/multimedia/ar...j_942572S0.jpg

Mislim jasno je da im ne pomažu u spriječavanju migranata, no migranti pored njih sigurno neće raditi veće nerede kada ionako tvrde da bježe od rata, vojske...
Današnji događaji te demantiraju .

Brežice su pune oklopnih transportera i vojske ,pa su im zapalili šatore!
signum is offline  
Old 21.10.2015., 19:29   #256
Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Obraćala sam se kolegi koji je hvalio europejstvo koje u ovom slučaju nije od koristi. Zubi i čvrstina nisu balkanluk, to je suverenost, u pravu si.
Po meni nije ni izigravanje pravila balkanluk nego makjavelistički smatram da nacionalni interes u ovom slučaju opravdava izigravanje svakojakih pravila. On će to smatrati balkanlukom, a ja čistim raison d'etat djelovanjem.
U pravu si. Osobito za drugu rečenicu, gdje nitko živ unutar EU ne drži se to pravila iste.

Slovenci se pozivaju na Dublinsku regulativu iako ta više ne postoji.
master_mind_ is offline  
Old 21.10.2015., 19:32   #257
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
to ćemo tek vidjeti kakav je on car. strpljen-spašen. pričekaj malo.
Jel Katar, UAE šalju šatore i hranu njemu ?
__________________
. .
Leecher is offline  
Old 21.10.2015., 19:33   #258
da rezimiramo.

migranti izašli iz butika u turskoj su na balkanu pretvoreni u izbjeglice zamotane u deke i blato.

jer su balkanski političari nesposobni dogovorit balkan ekspress gevgelija-šentilj?

ili kako?
organiceko258 is offline  
Old 21.10.2015., 19:33   #259
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Gle ne mozes se svidjeti svakome. Milanovic sigurno nije najjomiljeniji politicar u HR cak ni ja nemam neki specijalan stav o njemu - ali ovo sto radi je sasvim ok i radi isto sto bi i ja! I sto je za Hrvatsku , realno , najbezbolnije zasada.
Pricanje o zatvaranju Hrvatske granice imalo bi smisla jedino i samo ako bi to bio siri plan: Madjarska, Hrvatska , BiH ,C.Gora. To je naravno iluzija. Da se Madjarska i Hrvatska dogovore - Srbija ce masu ljudi preusmjeriti u BiH ( kompletna granica BIH -Srbija je pod nadzorom vlasti srpskog entiteta u BiH ).
U C.Gori se trentno "dogadja narod" u reziji pro -srpske oporbe. Dakle, da Hrvatska i zatvori s Madjarskom granicu , prekosura bi imala pritisak u smjeru Trebinje - Dubrovnik, te Cazinska Krajina - Karlovac (Zagreb).
Alternativno , bosnjacko - hrvatski entitet u BiH bi se nasao pod pritiskom
i zacas bi imali izbjeglice u juznoj Dalmaciji . Takodje i u Lici gdje je granica prijelazna i porozna...

Da bi se Hrvatska sama "zatvorila" trebala bi vise od 100 000 vojnika i policajaca konstantno u sluzbi plus kilometre i kilometre zice, tehnickih nadzornih sredstava i sl. To kosta ogromne novce. Love nema a ni ljudstva za takvo sto.

Zato Milanovic i Vlada rade jedino moguce, realno i bezbolno - brz i organiziran te uglavnom human transfer tih ljudi , jer ionako svi oni zele u Njemacku, Austriju i Svedsku. Dok god te zemlje primaju , problema nema!

Austrija je pukusala zatvoriti nesto granice- kako vidimo ubrzo je pala njihova vojna i policijska organizacija. Slovenija nije sposobna da brzo organizira Transport do 5000 ljudi ! Sramota za drzavu Sloveniju

U ovom trenutku Hrvatska se nosi vise manje ODLICNO sa ovim problemom!
A njegovo rjesenje je - to je jasno svima, na granici Turske i Grcke , tj u Brisselu (Berlinu tocnije receno ) , Ateni i Ankari.

Sve drugo je laprdanje i bezvezno politikanstvo trenutne bezidejne opozicije u Hrvatskoj.
Sve je to u redu,ali nema odgovora na jedan moguci scenarij. Sto kad Austrija, Slovenija, Njemacka zatvore granicu, a istovremeno je Turska i Grcka nastave drzati otvorenom?
Granicu je nemoguce zatovorit bez ograde. Kad imas ogradu onda je policija brani istim metodama kojima se sluzi pri smirivanju divaljanja navijackih skupina.
Vec viđeno u Mađarskoj i Bugarskoj i jako dobro funkcionira.
Ni Mađarska ni Bugarska ne ovise o Njemackoj ili Grckoj dobroj volji. I Mađarska i Bugarska i Njemacka i Grcka prije svega gledaju svoje interese,a cije interese mi gledamo?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 21.10.2015., 19:35   #260
Quote:
zlatagol kaže: Pogledaj post
Ako svi zatvore granice ogradom, po cijeloj dužini svojih granica (hipotetički, da se mi ogradimo prema Srbiji, CG i BIH), migranti će se gomilati u Srbiji.
Kad ih se skupi dovoljan broj, od Srba će uzet (kupit, ukrast, posudit, dobit) svu živu mehanizaciju i krenut u probijanje ograde. Čije? One koja je najbrža putu prema Njemačkoj. Mađarske.
O tome vjerojatno mašta naš premijer. Al nisu oni blesavi, neće tamo gdje nisu dobrodošli, u Madžarskoj. Austrija ih još dočekuje s dobrodošlicom, imaju dobre apanaže tamo...
Austrijska i madžarska policija, plus kod ovih zid i žica...nemaju se kaj puno premišljat...
kakva mehanizacija, kakvi bakrači..
MarionMM is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.