Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 22:34   #581
Pročitao:

LUX 081. Seminole (od 17 str.)
LUX 082. Osvetnici
LUX 083. Satko (do 13 str.)

Ova priča me isto oduševila, onaj lik Manetola je zaista dobar dopao mi se odmah kad su zarobili (ono što je ostalo) španjolske dezertere i kad je sam Manetola rekao da ih neće ubiti, nego samo razoružati i pustiti, kao dovoljna kazna će im biti krečući se kroz te močvare i težak teren Floride, kao ako to prežive i ono kad je rekao odmah da se slaže sa idejom o miru i da se presele na taj novi teritorij. Ali onaj general Wilcox je zaista pokvaren, na taj način iskoristio Zagora i prevario Manetolu Super mi je bilo oslobađanje Manetole, te kako su on i Zagor super djelovali kao tim. Moram priznati da me malo iznenadilo da će Zagor pustiti onog vojnika da istrči van (koji je kao "oslobodio" Manetolu), pa da na taj način Zagor dokaže Manetoli da nije htio sprječit njegov bijeg, već da su ga ti vojnici htjeli ubiti i da se prikaže kao da je bježao.

Sam kraj je isto nekako emotivan, ne viđa se mislim često da Zagoru krene suza

Ali ako se ne varam, mislim da nije to zadnji put da će se oni vidjet. Mislim da će se opet susret i to u nekoj banci, pa će nastat neko sranje.. ako sam dobro upamtio. Uglavnom, trebali bi oni imati još jedan susret

Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Epizoda je debelo inspirirana filmom Udaljeni bubnjevi (Distants Drums) iz 1951. pa ako ti se svidi preporučam i da film pogledaš.
Hvala na preporuci vidim da je glavni lik u filmu Gary Cooper ako ga uspijem naći, svakako ću ga pogledat, volim te stare filmove

Kad smo kod inspiracije filmova, pročitao sam da je Nolitta to volio, pa da je recimo za epizode koje sam nedavno pročitao SDX 067. Lovci na ljude i SDX 068. Ljudska lovina, vidio sam na s.com da je ta priča bila inspirirana filmom "The Most Dangeous Game" iz 1939. godine.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:11   #582
Idući četvrtak novi redovni Zagor na kioscima, a tko je iz Zg-a, već u ponedjeljak ga može nabaviti u SNK.

Zagor 266: Bitka za život

Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Giuseppe Prisco
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #585

09.10.17. u snk
12.10.17. na kioscima

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 07:43   #583
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post



Hvala na preporuci vidim da je glavni lik u filmu Gary Cooper ako ga uspijem naći, svakako ću ga pogledat, volim te stare filmove
nedavno je bio na HRT3
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:08   #584
E da na Hrt 3 budu cesto ti stari filmovi ja sam nasao neku verziju, a sad jel zbog mog interneta ili manjka seedera, ne znam, uglavnom zapelo, sporo
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:11   #585
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Da, dosta smo u zaostatku sa redovnim brojevima. Mislim da je kolega MisterNo007 u temi spomenuo da kad Extra se spoji sa redovnom i ako je to to od Extre, onda da ubrzaju redovne na 2 primjerka mjesečno. Čak i da tako bude, trebat će isto vremena da ih stignemo.

Spomenuo si 44 broja, ali od tih 44, 9 smo objavili, pa bi onda bilo 44-9= 35 brojeva u zaostatku.

Imamo Gigant 7: Očajnička utrka koji odgovara orginalima #596 i #597.
Imamo Specijal 34: Dan invazije (u boji), koji odgovara orginalu #600.
Imamo Maxi 24: Helingenovo nasljeđe, koji odgovara orginalima #601, #602, #603, #604, #605.
Imamo onaj "kontroverzni" Specijal 36: Zenit 666, koji odgovara orginalu #615.

To bi bilo 9 brojeva manje ukoliko Ludens ne misli neke od njih reprintati. Mislim i gotovo sam uvjeren da Specijal 34: Dan invazije (u boji) i Specijal 36: Zenit 666 neće ići u reprint, ali ovi ostali bi mogli jer su ljudi spominjali da bi fora bilo imati te zbog naslovnica.


Da, kod Ludensa se nikad ne zna. Budemo vidjeli
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:34   #586
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Da, kod Ludensa se nikad ne zna. Budemo vidjeli
Mislim da je najveći uzrok tom zaostatku ono kad je rat počeo pa kad su 2-3 godine bile bez izdavanja stripova na našem području. Ali i kad se počelo, nije često to bilo kao danas mjesečno izdanje, znali su izlaziti u razmaku po 3 mjeseca ponekad (možda zbog produživanja/obnavljanja ugovora, prava).

Ali super što smo sa ostalim edicijama u koraku, Specijal samo jedan zaostajemo, a Maxi samo 3. Iako kod Maxija se malo zakompliciralo ove godine pošto im je materijal kasnio koliko sam imao prilike pročitati, vjerujem da bi zaostatak bio manji da nije tog bilo.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:58   #587
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
E da na Hrt 3 budu cesto ti stari filmovi ja sam nasao neku verziju, a sad jel zbog mog interneta ili manjka seedera, ne znam, uglavnom zapelo, sporo
pricekaj jedno godinu dana..repriza se sprema
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:59   #588
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
E da na Hrt 3 budu cesto ti stari filmovi ja sam nasao neku verziju, a sad jel zbog mog interneta ili manjka seedera, ne znam, uglavnom zapelo, sporo
pricekaj jedno godinu dana..repriza se sprema
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:02   #589
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
pricekaj jedno godinu dana..repriza se sprema
Hehe, neću morati toliko dugo čekati u međuvremenu se ubrzalo i sad ga je kompletiralo, nisam znao da je u boji film ja mislio da je crnobijeli
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:37   #590
Pročitao:

LUX 083. Satko (od 13 str.)
LUX 084. Dečko pik (do 78 str.)

Nakon opraštaja sa Seminolama, Zagor i Čiko nastavljuju put kući. Meni je i ovo bila dobra priča, sa malo dužim i smiješnim uvodom, naravno od strane Čika Kad se prerušio i pretvarao da je lokalna legenda koja je izgradila to mjesto, naravno, ne bi li se opet dočepao hrane i pića. Moram priznati da se dobro dosjetio, samo znamo da kod njega uvijek u takvim situacijama nešto pođe krivo. Mislio sam da će se pojaviti pravi osnivač tog mjesta i tako ga razotkriti među svima, kad ono potpuno drugo, još jedna zaručnica u igri

Poslije toga čuvena dvojka dalje nastavlja put prema svom Darkwoodu te usput upoznaju zanimljivog indijanca Satka, koji je završio studij, školovan i obrazovan čovjek. Ali naravno, žena u koju je zaljubljen je kćer oca koji mrzi indijance, njegova kćer nema što raditi s takvima.. Iako će na kraju sve sjest na svoje. Pojest će on svoj šešir, doslovno

Zanimljiv i onaj "Hopeless city" i njegovi stanovnici, a najviše mi se dopao gradonačelnik. Dobra priča, crtež mi je fenomenalan, opet je u akciji bio Ferri. Vidim prema popisu da je Dnevnik i ovu epizodu preskočio.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:04   #591
Nema još najave na s.com, ali vidim da je u SNK stigao najnoviji Extra.

Zagor Extra 279: Jeti



https://www.stripovi.hr/detalji_proi...-279-jeti.aspx
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:06   #592
Ne mogu vjerovati da su najavljena već/još 2 nova Zagora, extra i redovni sa extrom smo već na 280. broju, ide to

Zagor Extra 280: Sedam moći

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Marco Torricelli/Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #273

31.10.17. u snk
02.11.17. na kioscima



Zagor 267: Antarktika

Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Raffaele Della Monica
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #586

06.11.17. u snk
07.11.17. na kioscima

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:22   #593
Pročitao:

LUX 084. Dečko pik (od 78 str.)
LUX 085. Krvava cesta
LUX 086. Zvijeri (do 30 str.)

Još jedna dobra priča iz tog ranijeg doba Zagora. Zagor i Čiko dalje nastavljaju svoj put prema Darkwoodu. Prema Zagorovim riječima, imaju još 10-tak dana hoda. Ali zaustavljaju se u jednom mjestu te igrom slučaja upadaju u novu pustolovinu..

Ovo prerušavanje "Dečka pika" me jako podsjetilo na jednog lika iz Kapetana Mikija, Magic Facea kojeg sam pročitao prošlu zimu (barem što se tiče tog prerušavanja). Ima dosta fora humora u ovoj priči, pogotovo onaj dio u zatvoru kako se Čiko sjetio da ucjenjuje šerifa hehe Zagor je i ovdje ispao naivan u nekim situacijama, ali i postoje neke dr. naivnosti koje mi nisu zasmetale; primjerice kad se puni ona voda u podrumu mlina, a Zagor uspije presjeći konopce kojima je vezan i spasiti se.

Upravo jedna od tih sličica me podsjetila jako na nešto što sam vidio prije, a to je jedna od naslovnica Slobodne Dalmacije. Pisali smo u ovoj temi o tome nešto na str. 13, post #244. Uglavnom, ova sličica iz LUX 086. Zvijeri na str. 3 dotične epizode iskorištena je za naslovnicu SDX 051. Bijeli vrač, uvećali su tu sličicu za tu naslovnicu (jer im je falilo tad naslovnica).





Spomenuo bi isto tako da mi se svidjela ta pozadinska priča "Dečka pika", zašto radi to što radi. Isto priča koja nije bila objavljena u Dnevniku.

Također zamalo zaboravih spomenuti Zagorovog prijatelja Mesevica, ali ja se ne sjećam kad su se oni prvi put susreli i upoznali mozgao sam, ali se nikako ne mogu sjetit. Nažalost, ovaj susret ovdje je bio i posljednji da je Mesevic ostao obarati stabla, vjerojatno mu se ništa ne bi dogodilo.

PS. Možda sam malo dosadan sa komentarima pa se ispričavam ako je tako ispada da pričam sam sa sobom, nižem post za postom..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:35   #594
Nije se nigdje pojavljivao Mesevic. Bilo je još poznanika koji poznaju Zagora kao škiljavi Bob u epizodi Istrebljivači. Ima dosta takvih likova kao i onaj šerif koji je imao problema s alkoholom iz epizode limena zvijezda.
Meni solidna epizoda s dečkom pikom.

Lol ovo za naslovnicu. Primijetio sam sličnost, ali nije mi pala ideja da nisu imali naslovnice, pa su samo uvećali crtež. Ionako se crtež niti ne poklapa s epizodom bijeli vrač.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:43   #595
Aha, dobra prica s obzirom na vrijeme kad je nastala. Cekaj, Zagor i Mesevic se znaju otprije, ali mi smo njega kao citatelji prvi put vidjeli ovdje, jesi tako mislio

Da da, sjeti se da SD nije pratila kronoloski red i krenuli su sa prvom epizodm "Zagor prica". Tako objavili 30 epizoda i onda sa 31 epizodom se vratili skrooooz na pocetak.

U Italiji su prva 23 broja bila po 128 str., ali su nasi odlucili da to bude 96. Neke stranice su se izgubile, a na taj nacin je kod nas ispalo vise stripova, tako da nam je falilo naslovnica. Pa su iz stripa zumirali slicicu i stavili, iako kako kazes, nema veze s pricom.

Iako mi nije jasno zasto su to tako radili, zasto nisu postovali tih 128 stranica. Uzmi u obzir primjer redovnog broja 8 "Opsjednuti" koji je mislim na 144 stranice, isto njihovo izdanje, znaci moglo se raditi normalno, nije da je stvar bila tehnicke prirode, odnosno da nisu mogli uvesti toliko stranica

Edit: pogledaj najavu ovog Extra "Sedam moci", to je kod nas #280, a u Italiji orginal #273, mi ih imamo vise upravo zbog toga..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:47   #596
Da, na to sam mislio. Mecevic se nigdje ne pojavljuje.
Ne zamaram se previše tim redoslijedom. Znam da su sjebali, to sam tek skužio kad sam pročitao sve brojeve i sjetio se vikinga. Tamo je bila kompletna ekipa prije one epizode s fishlegom i hellingenom.
Tako je kako je. A i jeftinije mi je nego kupovati onu kolor biblioteku zagora. Sad je 200 kn komad, čini mi se.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:52   #597
Dosta toga sam pročitao kao mali, jbg. kako vrijeme odmiče tako sam se i ja makao od toga...ali sjećam se jedne priče gdje su Zagor i čiko našli neku poruku napisanu krvlju u boci...dalje se sjećam da je to bio neki valjda liku u bunaru, valjda.

Sjećam se jedne priče (valjda je Zagor u pitanju) gdje se radnja odvijala na nekom krstarećem brodu i neki lik je valjda imao neko svjetlucavo odijelo ( neznam sad jel bio neki ubojica ili...).Odgonetnulo se tada kad su se slučajno neka tajna vrata otvorila, a u njima to odijelo...Zagor je naravno to vidio i čekao tko će doći po odijelo.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:48   #598
Tajanstveni samostan i riječni duh. Da, to su bili prvi brojevi zagora od slobodne dalmacije.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:47   #599
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Da, na to sam mislio. Mecevic se nigdje ne pojavljuje.
Ja mislio da se pojavljuje i sjetio se one dvojice, ako se sjećaš kad je onaj vrač zakopao Zagora, samo mu glava virila iznad zemlje. Pa su došla ona dvojica, vrača bacili u nesvijest, a potom ga Zagor zakopao isto tako da je vraču samo glava virila, kao zamijenili su uloge. Mislio sam da je od te dvojice koji su pomogli Zagoru, jedan od njih Mesevic jer su imali skoro sličnu kapu, ali ipak nije

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Tako je kako je. A i jeftinije mi je nego kupovati onu kolor biblioteku zagora. Sad je 200 kn komad, čini mi se.
Slažem se, meni su ova kiosk izdanja izvanredna mislim da je ta kolor bibiloteka prvih 2 mjeseca 150kn, a kasnije 200kn, tako nešto. Fora je kod ovih kiosk izdanja što ona idu dosta brže, priče u kolor biibloteci bi ipak moralo proći dosta vremena dok ih dočekaš.

Samo da se extra spoji sa redovnom, onda će pogotovo biti super.

Sjetio se i ja Tajanstvenog samostana, ali ne bi se sjetio za ovo odijelo i Riječnog duha, iako sam to čitao prije
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:40   #600
Da, znam na koju dvojicu misliš. Jedan od naivnih epizoda iz Zagor razdoblja. Je, slični su, ali nije to on. Ta dvojica se nikad više nisu pojavljivala. Lol, iznenadim se koliko imam dobro pamćenje s obzirom da te epizode uvijek preskačem kod ponovnog čitanja. Beskorisni talent broj 37.

Čekati ću da izađe i obični zagor, pa da kupim sve u kompletu s maxijem od novih epizoda. Ma za kolor, sigurno bi duže trajalo i manje mjesta zauzimalo. Ali kolor me ne privlači previše. A i da, cijena koja raste.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.