Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2008., 22:52   #1
Trombofilija

ej cure...neću sada u detalje, vjerujem da skoro sve znate što mi se dogodilo...pa imam pitanje...jedna cura me pitala da li sam radila test (ili kako se to već stručno zove) na trombofiliju. Sad čitam da je to nasljedna bolest...Moram priznati da u potpunosti ne znam ni što je to...Kod prve trudnoče svi su mi nalazi bili u redu, sigurno bi se negdje kod vađenja krvi vidjelo da li nešto nije u redu...
Kako se taj test radi uopće?
Ako mi kod prve trudnoče nalazi nisu bili ni u kojem trenutku zabrinjavajuči, dapače, svi su mi bili odlični, osim malog pomankanja željeza, da li je potrebno sada raditi taj test?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:57   #2
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ej cure...neću sada u detalje, vjerujem da skoro sve znate što mi se dogodilo...pa imam pitanje...jedna cura me pitala da li sam radila test (ili kako se to već stručno zove) na trombofiliju. Sad čitam da je to nasljedna bolest...Moram priznati da u potpunosti ne znam ni što je to...Kod prve trudnoče svi su mi nalazi bili u redu, sigurno bi se negdje kod vađenja krvi vidjelo da li nešto nije u redu...
Kako se taj test radi uopće?
Ako mi kod prve trudnoče nalazi nisu bili ni u kojem trenutku zabrinjavajuči, dapače, svi su mi bili odlični, osim malog pomankanja željeza, da li je potrebno sada raditi taj test?
to je ciljana pretraga. pisala sma u njoj u TOP temi ali na 3 stranici

mene su neki dan poslali da sve 4 napravim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:08   #3
nisam pročitala nigdje, zato se i interesiram...kad sam bila kod giniča na kontroli, rekao mi je da mogu raditi na drugoj bebi, da je sve u redu, nije spominjao da bi trebala iči na ikakve testove
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:20   #4
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
nisam pročitala nigdje, zato se i interesiram...kad sam bila kod giniča na kontroli, rekao mi je da mogu raditi na drugoj bebi, da je sve u redu, nije spominjao da bi trebala iči na ikakve testove
e vidiš ja sma u petak bila kod Kosa u Viliju koji me je poslao na hrpu krvnih pretraga .. da ipak isključi mogućnosti prije slijedeće trudnoće.

Očito kako koji doktor
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:24   #5
jeb...baš sam se sad sva splašila...čitam upravo onaj tvoj post. za pretrage koje bi se trebale napraviti, pa ja za to nisam imala pojma, stvarno sam mislila, kao i većina cura kako vidim da papa pokazuje jer sve u redu...baš sam sad ispala tupasta...znači to se kod giniča naručuje ili kak? nemam sad pojma više
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:31   #6
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
jeb...baš sam se sad sva splašila...čitam upravo onaj tvoj post. za pretrage koje bi se trebale napraviti, pa ja za to nisam imala pojma, stvarno sam mislila, kao i većina cura kako vidim da papa pokazuje jer sve u redu...baš sam sad ispala tupasta...znači to se kod giniča naručuje ili kak? nemam sad pojma više
ami.. to ti je sve stav doktora.
Tvoj ima takav stav,
ovaj moj želi isključiti sve mogućnosti prije trudnoće.

I Tviti ide u Vili. I ona je radila sve te pretrage (trombofilija, Lupus, hormoni štitnjače i Tviti su našli da ima trombofiliju).

neznam, zašto tvoj tebi ništa nije sugerirao?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:35   #7
nemam pojma, bome mislim da ću ga nazvati i naručiti se...jel se to radi kod njega ili moram u bolnicu?! jer ako moram u bolnicu, ne znam što ću, obećala sam da tamo više ni mrtva neću kročiti...šta misliš, jel se može to kod giniča obaviti?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:38   #8
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
nemam pojma, bome mislim da ću ga nazvati i naručiti se...jel se to radi kod njega ili moram u bolnicu?! jer ako moram u bolnicu, ne znam što ću, obećala sam da tamo više ni mrtva neću kročiti...šta misliš, jel se može to kod giniča obaviti?
pa kod ginića nemožeš izvaditi krv.

To u ZGB radi Rebro, te skoro svaka bolnica (ali sve nemaju sve te pretrage). Za Rebro znam da ima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:40   #9
a znaš da sam ja u šugavom sisku...baš ću ga nazvat sutra da se naručim...
pazi sad glupog pitanja...za šta kažem da se hoću naručiti?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:42   #10
[QUOTE="ami";13484023]a znaš da sam ja u šugavom sisku...baš ću ga nazvat sutra da se naručim...
pazi sad glupog pitanja...za šta kažem da se hoću naručiti?[/QUOTE]

na razgovor. tako reci

i tada ga pitaj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:45   #11
i onda mu kažem da bi htjela pretrage za torch i trombofiliju...? isuse,ko kreten sam, osjećam se kao da o ničemu nemam pojma
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 08:30   #12
Idem sad na posao, sve cu ti objasniti kad se vratim. Rezultati se ionak cekaju mjesec dana, tak da nije nista hitno. Pusa velika!!

ps ne moraš ići privatno, meni su to u bolnici tražili i napravili.

Danas si pokušaj nabaviti onu žutu karticu dodatnog zdravstvenog osiguranja koje se plaća 80 kn mjesečno. Tek nakon 15 dana osiguranja možeš ići vaditi krv za testove.
Nova Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:23   #13
"ami" mislim da se ne trebaš brinuti, tviti i lara su imale indikacije da se te pretrage naprave, ja sam isto bila kod Kosa i mene nije uputio na te testove jer nije bilo indikacije...
što je tebi bila dijagnoza, zašto je beba umrla?
sklonost trombofiliji u trudnoći uglavnom ubija bebu u 2. tromjesečju, mislim da baš ne bi mogla dogurat do kraja trudnoće da ju imaš a da pri tome ne primaš adekvatnu terapiju, zato se nemoj uzbuđivati, nema razloga za brigu..
ja danas idem kod Kosa i pitat ću ga za to sve čisto informativno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:36   #14
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
"ami" mislim da se ne trebaš brinuti, tviti i lara su imale indikacije da se te pretrage naprave, ja sam isto bila kod Kosa i mene nije uputio na te testove jer nije bilo indikacije...
što je tebi bila dijagnoza, zašto je beba umrla?
sklonost trombofiliji u trudnoći uglavnom ubija bebu u 2. tromjesečju, mislim da baš ne bi mogla dogurat do kraja trudnoće da ju imaš a da pri tome ne primaš adekvatnu terapiju, zato se nemoj uzbuđivati, nema razloga za brigu..
ja danas idem kod Kosa i pitat ću ga za to sve čisto informativno
to imaš pravo. imala sma indikaciju i ja i tviti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:39   #15
meni je beba umrla zbog pupčane vrpce, omotala mu se oko ramena i vrata, inače je s njim bilo super sve, na nalazu smo vidjeli da je bio skroz zdrav
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:41   #16
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
meni je beba umrla zbog pupčane vrpce, omotala mu se oko ramena i vrata, inače je s njim bilo super sve, na nalazu smo vidjeli da je bio skroz zdrav
ako je tako... onda nemaš indikacija draga
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:43   #17
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
meni je beba umrla zbog pupčane vrpce, omotala mu se oko ramena i vrata, inače je s njim bilo super sve, na nalazu smo vidjeli da je bio skroz zdrav
to je načešća smrt novorođenčeta pri porodu ili u 3. tromjesječju, tako da nemaš brige oko trombofilije
samo ti odi kod dobrog ginekologa tipa podobnik, kos ili latin, i onda znaš da si u dobrim rukama i da će te uputiti na sve potrebne pretrage
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:47   #18
trombofilija moze biti nasljedna ali i ne ...
i svaki poremecaj u koaugulaciji je sklonost trombofiliji ...
ja recimo imam sklonost trombozi ....
a posto je trudnoca "drugo stanje" i u trudnoci se mjenjaju parametri koagulacija , svaka osoba koja ima neki koagulaciski poremecaj ima sklonost ka razvijanju tromboze/ trombofilije ..
i ne u obicnim trudnocama se ne rade te pretrage ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:48   #19
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ami.. to ti je sve stav doktora.
Tvoj ima takav stav,
ovaj moj želi isključiti sve mogućnosti prije trudnoće.

I Tviti ide u Vili. I ona je radila sve te pretrage (trombofilija, Lupus, hormoni štitnjače i Tviti su našli da ima trombofiliju).

neznam, zašto tvoj tebi ništa nije sugerirao?!

tviti ima sklonost ka razvijanju tromboze ..koja se razvila u trudnoci
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:05   #20
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
tviti ima sklonost ka razvijanju tromboze ..koja se razvila u trudnoci
da ali da te nisu poslali na pretrage koje su to otkrile išla bi normalno u trudnoću a da ne bi to ni znala.

O tom sam ja rekla.

I meni žele to sve isključiti ili uzeti u obzir (ovisi o nalazima)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.