Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2003., 01:13   #1
Talking Što ste imali za doručak?

...ako uopće jedete?
oni koji moraju rano raniti na posao ili kamo već, da li imate volju za takvim ranim doručkom?
i šta jedete tada?
općenito šta volite jesti ujutro??
evo, ja nikada, ali baš nikada, ne preskačem doručak ma kako rano on bio

...a ono što uvijek ujutro volim pojesti je cornflakes (omiljeni od kikirikija! mmmljac) sa pola litre mlijeka....ili muesli u koji još dodam grožđice i lješnjake....mmmm
to uvijek jedem, kako god rano bilo...
i imam energije za cijeli dan
ajde forumaši, kako izgledaju vaši doručci?
*cactus* is offline  
Old 25.01.2003., 01:37   #2
dorucak

Kava-kruh namazan s maslacem i medom......malo voca....ali bez Kave nemogu.....coffeine junkie.......
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 25.01.2003., 01:57   #3
Re: dorucak

Quote:
Zrinska kaže:
Kava-kruh namazan s maslacem i medom......malo voca....ali bez Kave nemogu.....coffeine junkie.......

da, kruh sa maslacem i medom...to je mljac-mljac...još ako je tost, pa onako namackaš na svježi topli tost....
ja nisam neki ovisnik o kavi....zapravo ju ni ne pijem tako često...dok mi dođe
*cactus* is offline  
Old 25.01.2003., 02:00   #4
Re: Re: dorucak

Quote:
*cactus* kaže:
da, kruh sa maslacem i medom...to je mljac-mljac...još ako je tost, pa onako namackaš na svježi topli tost....
Neeee,tost mi bas i nije toliko fin.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 25.01.2003., 02:13   #5
Ne znam za Vas ostale ali upravo sam se odvalio od nekog njemackog alkohola pomjesanim sa 43 trave. Preskacem dorucak
el_mariachi is offline  
Old 25.01.2003., 10:38   #6
Re: šta jedete ujutro?

Quote:
*cactus* kaže:
...ako uopće jedete?
oni koji moraju rano raniti na posao ili kamo već, da li imate volju za takvim ranim doručkom?
i šta jedete tada?
općenito šta volite jesti ujutro??
evo, ja nikada, ali baš nikada, ne preskačem doručak ma kako rano on bio

...a ono što uvijek ujutro volim pojesti je cornflakes (omiljeni od kikirikija! mmmljac) sa pola litre mlijeka....ili muesli u koji još dodam grožđice i lješnjake....mmmm
to uvijek jedem, kako god rano bilo...
i imam energije za cijeli dan
ajde forumaši, kako izgledaju vaši doručci?
obavezno doruckujem

radije se dignem ranije, to je moj mali SMIRENI ritual za pocetka novog dana....mogu zamisliti dan bez vecere ali ne bez dorucka...moj pocne sa malim plavim LC1 jogurt sa bakterijama, neko voce ( jabuka mi je omiljena ), svjezi sir, pa trakice paprike na to (mljac ) müsli ( najbolje kad zmjesam sama kombinacije ) , kefir, parma sunka, gauda, sve vrste sira,mozzarela...naravno ne sve ovo odjednom, ovisi o raspolozenju...


Nakon otprilike sat i pol opet doruckujem na poslu najcesce nesto fino i kaloricno iz pekare pored ( ili krafnu ili lisnato sa pudingom i visnjama ili strudlu od jabuke, to su mi omiljene verzije ) najvise pasu u casu mlijeka
Winona2 is offline  
Old 25.01.2003., 11:13   #7
Nekakve misle ili žitne pahuljice s vočnim jogurtom, kekse ili kolače s instant kapučinom
Frankie is offline  
Old 25.01.2003., 11:34   #8
Radnim danom nista, obicno popijen chasu vocnog dzusa prije nego sta podjem na poso, kad dodjen na poso popijen prvu kafu. Nemogu rano ujutro da jeden, poslje 1-1½ sata na poslu mogu pojest neki sendvich. Vikendom jeden neki lak dorucak ovisi kad se probudin. Nikad ne jeden müsli i te stvari za dorucak.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Old 25.01.2003., 14:32   #9
Prvo pocugam Actimel,nakon toga namazem maslac, svjezi sir ili nutellu na kruh ili tost(zavisi sta mi se jede).Nekad napravim caj,nekad kavu(opet zavisi o raspolozenju).Sok od narance mi je obavezan!
Rhea is offline  
Old 25.01.2003., 15:21   #10
Pijem kavu i pusim cigaretu i sama sebi obecavam da necu vise tako i mastam o svemu ovome sto ste vi gore napisali.
Blaise is offline  
Old 25.01.2003., 15:25   #11
Već tjedan dana za redom doručkujem petit ber kekse u mlijeku. Već mi ih je pun kofer, al ne da mi se ništa drugo raditi.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 25.01.2003., 15:30   #12
Gohtica

Pa nemoj to jesti,bus se zdebljala
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 25.01.2003., 15:45   #13
Ja vec goooooodinama jedem ujutro cokolino.
Pola litre mlijeka, zlica meda i gusti cokolino.
To mi da energije do marende. A za marendu zidarski panin od pola struce.
Karakala is offline  
Old 25.01.2003., 22:13   #14
Ja na zalost ne doruckujem redovno, pogotovo kad radim. Dorucak mi je ritual, pa ako je na brzinu obavljen, nije mi gust.

E, ali zato, kad imam vremena... Friska peciva (putar stangice, kajzerice ili ona fina crna peciva s puno razlicitih zitarica), maslac, sirni namaz, oni trokutasti namazi od sira, trapist, gauda ili ementaler, salama od dimljenog pileceg bijelog mesa ili neka fina sunkica, obavezno nesto jogurtasto (kiselo mlijeko, jogurt, LGG, acidofil, kefir,...), casa soka od narance, eventualno meko kuhano jaje... I, naravno, ne sve istovremeno.

Ma, dorucak je zakon!
Princeza is offline  
Old 25.01.2003., 22:29   #15
...ja ne doruckujem jer me zgadi prepelicje jaje koje pijem svako jutro.Fuj
popijem juice i nescafe.
Samantha is offline  
Old 25.01.2003., 22:36   #16
Quote:
Samantha Jones kaže:
...ja ne doruckujem jer me zgadi prepelicje jaje koje pijem svako jutro.Fuj
Zasto, za ime Boga, pijes prepelicja jaja?!?

Quote:
Samantha Jones kaže:
popijem juice i nescafe.
Eh, da, zaboravila sam spomenut nesicu, koja ide nakon dorucka.
Princeza is offline  
Old 25.01.2003., 22:48   #17
narodni lijek za sve ,meni za gastritis,poanta je da se pije nataste,puna su minerala,fosfora,A,Bvitamina.Ja se nadam da mi smanje gastro muke
Samantha is offline  
Old 25.01.2003., 23:03   #18
Obavezno doruckujem.
NEke zitarice s bademima i sojino mlijeko.
Rezervna varijanta: kruh i sir.
Shtefitza is offline  
Old 25.01.2003., 23:05   #19
Quote:
Samantha Jones kaže:
Ja se nadam da mi smanje gastro muke
Dobro, ja ti drzim fige da ti smanje muke sa zelucem, ali svejedno, ako ti se od njih povraca... Jesi ziher da je to pravi *lijek* za tebe?
Princeza is offline  
Old 25.01.2003., 23:10   #20
Pa kazu da pomaze ako se redovito pije i odredjena doze,ja nisam nesto disciplinovana,mislim da cu i odustat jer su stvarno gadna.
Samantha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.