Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.02.2010., 23:02   #10
Unhappy Ima toga dosta.

Jedna vrsta jastreba, šulja se okolo živice. Leti nisko, premještajući se sa položaja na položaj, kao da je ratni izviđač.
Veličine je između kokoši i goluba. Kad se uputi za plijenom, (obično kosom) onda ga goni kroz granje, dok ga ne uhvati, naravno ako može da se zavuče.

Druga vrsta jastreba, dosta manjeg od prvoga (veličine goluba), zaleti se odnekud iza kuće, izleti na čistinu terase i ispred nosa, odnese mi pticu, iza koje ostane samo trag olakšanja, od straha.

Susjed mi je pričao, da neka vrsta jastreba ili što je već, sleti na kokoš, rastrga joj leđa i izvadi utrobu. To odnese a ostalo ostavi.
Taj je sletio na njegovu puru od 6 kg i probao joj razvaliti leđa, ali nije uspio jer je ovaj digao dreku i otjerao ga. Morao je nakon toga puru zaklati.

Opet ima nešto dosta manje, kao riječni galeb, klikće visoko i stoji skoro na mjestu, a onda se naglo obruši prema zemlji. Često ljeti gledam zračne dvoboje njega i vrana. Jednu ranjenu ili slabiju on napada a druge je brane. Tri puta je manji od vrane.

Ovo veliko što sam gore opisao, prije nisam vidio u blizini. Čudno mi je što su ptice bile blizu, na okolnim granama. Nema ga više.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.