Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 14:04   #41
onaj da mu uživo objasniš zašto ideš u inozemstvo ... kužiš... 150 mailova mu nije bilo dovoljno da shvati. Mislim da su se javili i nekome na rodama.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:05   #42
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
onaj da mu uživo objasniš zašto ideš u inozemstvo ... kužiš... 150 mailova mu nije bilo dovoljno da shvati. Mislim da su se javili i nekome na rodama.
pa objasnit ću mu, i nacrtati dapače ako treba
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:06   #43
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Svima curama koje nisu u toj situaciji i žele podržati pismom podrške nas sa dijagnozom ( rekao bi ministar nas koji smo slučajevi) prvo puno hvala.
Nemojte pisati šprance ...pišite iz glave i srca ono što mislite i to ne moraju biti tehnički podaci nego čisto podrška u 3 rečenice ako ne znate šta bi pisale. Podrška svim parovima koje je ovaj sramotan zakon usporio i onemogućio da postanju roditelji i od njih napravio građane drugog reda. Podrška da uspijemo postati roditelji u inozemstvu kad nam već naša domovina to ne želi omogućiti. Pišite kao trudnice, mame, žene i ljudi jer i vas ovaj zakon kao takve diskriminira.
Sjetite se svojih smotuljaka i dječice i riječi će naći put same od sebe.
Hvala svima još jednom.

edit: ribica ti si na rodama na listi?

nisam...pratim tamo ali nepisem....
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:08   #44
dakle možemo te tu staviti na listu?

1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:10   #45
Ja sam majka koje je svoje prvo dijete dobila prirodnim putem, također sam i majka kojoj je drugo dijete na putu isto tako prirodnim putem. I hvala bogu da je tako, jer u suprotnom je razvidno da podršku u svojoj zemlji, od svoje vlade ne bih dobila. Pitate se, zašto onda ovo pišem. Zato što nikada ne znam hoće li meni, mojoj sestri, mojoj šogorici,jednog dana mojoj kćeri (ako ću je imati), mojoj snahi, mojoj nećakinji (ako ću je jednog dana imati), nikada ne znam hoće li im trebati medicinski potpomognuta oplodnja. Zato što želim da ako će im to i trebati, da uz svu bol koju će osjećati što ne mogu dobiti svoje djetešse, želim im da ne postoje zakoni koji će im otežavati da dobiju toliko željeni smotuljak. Ne želim im da moraju u inozemstvo po svoje dijete, ne želim im da moraju dizati kredite da bi dobili dijete.

Jednostavno im želim da mogu dobiti dijete, i svim ženama koje ne mogu prirodnim putem začeti ŽELIM DA BUDU MAJKE I DA KUĆI ODU SA SVOJIM SMOTULJKOM!

I da ne bi bilo zabune u interpretaciji ovo JEST PISMO PODRŠKE, ALI PISMO PODRŠKE ŽENAMA KOJE ŽELE POSTATI MAJKE, A NE PISMO PODRŠKE STUPIDNOM ZAKONU!

Hvala!






Cure ja sam mislila ovakvo pismo poslati. Kaj mislite je li dobro?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:12   #46
sanja super

evo moje pismo ... znam da sam trebala biti objektivnija i pisati argumentirano al jednostavno nije išlo.
Fran, slobodno staviš na blog. Ovo vi je namjerno malim slovom iako tek poslje kad sam pročitala sam vidjela hrpu tipfelera i grešaka

Ministre Milinoviću

Nismo među onima koji idu u inozemstvo nažalost ali smo par koji ima dijagnozu da ne kažem "bolest" neplodnost. Zbog poduže liste čekanja u bolnicama, zbog nedostatka sredstava za lijekove, zbog osjećaja da smo u pogonu "smučkajte bebu po novom Zakonu i budite naš pokusni kunić",zbog ne mogućnosti zamrzavanja zametaka i ne oplođivanja više od 3 jajne stanice što nam uvelike smanjuje mogućnosti, zbog toga što nas tretirate kao građane drugog reda tjerajući nas na pravna i psihološka savjetovanja, zbog toga što nas tražite dokaz ljubavi i želje za djetetom, zbog svega toga pa još puno više da možemo otišli bi odmah u inozemstvo.


Trenutno smo pred ulazak u postupak privatno. Zbog situacije kakva je u bolnicama, zbog silnih procedura da se samo dobije uputnica položili smo sve nade u privatni postupak ne bi li odmah ušli u postupak i ne bi li barem malo skratili muke iako to znači dignuti kredit. I to je naša realnost ministre. Realnost koju ste nam vi omogućili.

Ne samo da ste nas zakonom vratili 100 godina unatrag nego ste nas još natjerali da dižemo kredite, plaćamo privatno liječenje i "kupujemo djecu". I to nije stvar izbora, to je realnost na koju ste bas prisilili svojim odlukama i svojim reformama kojima se toliko silno dičite.

Sram vas bilo!

Na prvi postupak odlazimo u Hrvatskoj iz samo dva razloga ministre. Prvi je nedostatak novaca za odlazak u inozemstvo a drugi su zbog ogromne gužve i navale zbog kojih su liste čekanja i po godinu dana. Toliko o tome ministre da hrvatski parovi ne idu u inozemstvo. Toliko o vašim lažima!

A da ne govorimo da ukoliko od prve ne uspijemo a za to ste opet zaslužni vi jer ste nam smanjili šanse sa svojim zakonom o zamrzavanju i oplodnji 3 zametka, naći ćemo se na putu o kojem nismo ni sposobni pomisliti. A to je da moramo ostati tu i boriti se sa vjetrenjačama ili dignuti još jedan krediti ne bi li mogli otići u Maribor, Ljubljanu, Austriju ... To je ono što ste nam omogućili ministre!


Mogla bi vam još pisati na barem 10 stranicama o osjećajima koje nosimo u sebi ... o tome koliko nas degradirate kao ljude i uzimate nam teško zarađene novce. O osjećajima, dok gledamo naše liječnike kako sliježu ramenima i upućuju nas u inozemstvo jer tamo imamo veće šanse, dok smo primorani na psihološka i pravna savjetovanja kao građani drugog reda i dokazivanja o ljubavi a ne kao ljudi koji žele samo jednu divnu dragocjenu stvar – dijete ministre


Sjećate se kakav je to osjećaj zar ne? Željeti dijete? Imate djecu i to koliko me pamćenje služi imate kćer. Od srca joj želim da se nikad ne nađe u ovakvoj situaciji kao žena, kao majka i kao čovjek u kakvu ste nas vi stavili.

Razmislite na tren ministre o tome prije nego otvorite usta i kroz njih iziđe još jedna laž u nizu sa svrhom pokušaja obmanjivanja javnosti.

I da, možda je ovo pismo puno ogorčenja, tuge,boli i frustracija. Jer to nosimo u sebi.

Za svoje dobro se nadam sreći kod prvog postupka... da ministre - sreći jer jedino nam to treba u ovoj zemlji sa ovim zakonom da postanemo roditelji. Za svoje dobro se nadam da neću biti primorana slati vam razglednice iz Maribora.

Ovim pismom dajemo podršku svim parovima koji se bore sa ne plodnošću, svima koji su toliko željeno dijete potražili u inozemstvu zbog zakona koji ih je na to primorao jer to nije izbor.

A vama koje ste to dozvolili i inicirali kažem samo sramite se!

I da bi nas sve dodatno ponizili kao da to dosad niste napravili u dovoljnoj mjeri prekomjerno puno puta ... sad nas još tjerate i pozivate da javno i pred kamerama proživljavamo svoju agoniju pravdajuči i objašnjavajući jer vama nije jasno?!
Recite nam ministre da li smo mi vama kandidati za reality show pa nas sada testirate?

Naglasiti ću još jednom jer da bi vi a i svi ostali jasno razumjeli:

Ovo NIJE pismo podrške vama i vašem sramotnom zakonu. Ovo je podrška svima nama da to isto preživimo s nadom da ćemo u stranoj državi dobiti ono najdragocjenije što ste nam Vi u ovoj državi uskratili.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:19   #47
cure koje hoćete da vaša pisma stavim na blog, pošaljite mi ih na PM

a ako je koja na rodi, slobodno i tamo prenese ovu vijest s tim da mi cure mogu poslati na [email protected]
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:19   #48
Sanja, super, to je sasvim dovoljno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:45   #49
I ja sam poslala, nadam se da je ok.

Ministre Milinoviću,
Kao majka, ovim putem pružam potporu svima koji ne moju prirodnim putem doći do svoje toliko željene dječice.
Svima kojima vi to onemogućujete svojim zakonom koji je štetan, degradirajući, nazadan, nečovječan i koji ljude tjera da dižu kredite ili troše teško stećenu ušteđevinu i odlaze van granica ostvariti svoju najveću i najprirodniju želju, da postanu roditelji. A pogotovo onima koji nisu u mogućnosti niti otići van granica jer za to nemaju sredstava!!!
Hvala
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:50   #50
pismo poslano, fran imaš pm i dozvolu za objavu
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:01   #51
hvala mala

hvala svima koje su mi poslale svoja pisma i dale dozvolu za objavom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:05   #52
http://borbazabebu.blog.hr/

rastemo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:24   #53
slajka moja, rasplakala si me

maradja, strašno mi je žao što si prošla tako teško i tužno iskustvo
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:26   #54
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Cure,

ovo tu je moje pismo i moj novi blog

Što mislite da mi sve pošaljete svoja pisma pa da ih ja sve objavim na blogu jedno ispod drugog?
evo i mog pisma jučer poslanog, možeš objaviti na blogu (rodaina lista br.43)

Poštovani gospodine ministre Milinoviću,
Bila sam prije par mjeseci u pripremi za postupak MPO u Hrvatskoj.
Najprije, kao akademski građanin ove zemlje (i to iz područja zdravstva), nisam mogla vjerovati koliko papirologije treba skupiti da bi se ostvario MPO u Hrvatskoj u skladu s vašim "famoznim" zakonom (skupljala sam oko mjesec dana papire, s tim da sam u bračnoj zajednici). Da ne govorim o onim glupim potvrdama od odvjetnika i psihologa, koji su mi se doslovno smijali i čudom se čudili kad sam im pričala da mi to treba za MPO.
Svi već vide da ovaj zakon nema nikakvog smisla. U državi u kojoj svatko može legalno obaviti pobačaj u svakoj bolnici i to bez "potvrde psihologa, pravnika i inih"(do 12 tjedna), ilegalno je smrzavati zametke, ilegalno je oploditi više od 3 jajne stanice?????
Znači, pobačaj nije ubojstvo, a smrzavanje zametaka jest "ubojstvo"!!!! Napominjem da sam vjernik, i da me i kao vjernika ovaj zakon duboko vrijeđa.
Ova tema tiče se svih državljana republike Hrvatske, jer ni ja ni sve ostale žene ne znaju hoće li nam za slijedeću trudnoću trebati MPO ili će se naši bližnji naći u toj situaciji.
HITNO TREBA MIJENJATI ZAKON
Napominjem da ima žena poput mene, koje radi određenih medicinskih problema, mogu obaviti transfer samo jednog zametka (jer višeplodnu trudnoću ne bi podnijela). Da li možete zamisliti kako bi bilo svaki put gledati 2 bačena zametka, a jedan vraćen. Zar ne bi bilo bolje da se preostala dva zametka zamrznu i uredno mi se vrate drugi i treći put? Zar ne bi to bilo bolje ministre, umjesto da se svaki put podvrgavam bolnim stimulacijama i ispočetka bacam 2 zametka?

Apeliram ovim putem i na predsjednika Josipovića da ispravno reagira.

S poštovanjem,
Razočarana
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:37   #55
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ti svoje pismo poslala na pp. Poslala sam ga u dva dijela jer je duuugačko... Uhvatila me inspiracija
Možeš ga objaviti na svom blogu.
__________________
I ti koji gradiš kulu od karata Kad se kula sruši Ne plači Jer vječnost jedne kartate kule Traje malo Puno manje od tvoje Zato za kulom ne tuguj Nego je ponovo gradi.
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 18:36   #56
fala cure, objavim čim se vratim s tečaja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 19:02   #57
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82


cure ak je koja na listi rode recite da maknemo da se ne duplamo da bude lakše pratiti koliko toliko stvaran broj jer nas rodice prate i bilježe
Ako sam nekoga izostavila neka me ispravi ....
I ovim putem hvala curama sa rode na pokrenutoj akciji, na hrabrosti i puno pisama i svima koje su stale pred kamere i mikrofone jer to uistinu nije lako.

i bravo fran za super blog koji je naša stvarnost nažalost.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.

Zadnje uređivanje sly47 : 30.03.2010. at 19:58.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 19:55   #58
evo cure i moje pismo

Pitam se uopće da li itko čita ove naše mailove... toliko nas piše ovih dana.. a pitam se da li će itko od svih koji su u ovom mailu barem na tren zastati i pitati se što mi sve moramo proći....

gospodine Milinoviću i ostala ekipo

kada je zakon izglasan ovo ljeto.. suprug i ja smo upravo bili upoznati s našim lošim prognozama za prirodnim začećem.. krenula je borba.
Možete li Vi uopće zamisliti kako je to kada nemate niti 30 godina a kažu Vam da je gotovo nemoguće ostati prirodno trudan? Možete li Vi to uopće zamisliti?? I onda krenete se pripremati za postupak jer vam druge nema i samo nailazite ne birokratske gluposti...

Znate li Vi uopće koliko treba da prikupi dokumnetacija da se po ovom "prekrasnom" zakonu kojeg tako žustro zagovara može krenuti u postupak? Znate li Vi koliko to zahtjeva izostajanja s posla? I nedao nam Bog da nas poslodavac "nanjuši" da idemo u postupak... automatski nas se prekriži.

Znate li Vi koliko žena uopće u prosjeku primi ljekova u jednom postupku?? Kladim se da nemate pojma.. kladim se niti da ne znate razliku između kratkog i dugog protokola...ali se zato kladim da znate koliko je mala uspješnost postupka od odmrznute neoplođene jajne stanice.. gotovo nikakava... i što god Vi govorili na televiziji i u novinama.. ja znam da Vi znate kako je Vaš krasan zakon kazna nama.. neplodnima.

Očito smatrate da nam u životu nije dovoljno teško, pa nam Vi još morate malo otežati.

Ali zapravo nismo mi pravedni... jer niste Vi sami izglasali ovaj zakon... ipak su se ruke dizale na ovaj zakon u Saboru.
Svima Vama želim reći... da Vas sram može biti.. i ne znam kako spavate noću. Jer tim Vašim postupkom ste uništili više od jednog života... to Vam sa sigurnošću mogu reći. Sve žene koje su glasale za ovaj zakon, za vas tek nemam riječi.. jednostavno nemam. Hvala Bogu pa nemate naših problema.

Lista čekanja dragi Ministre u Mariboru je godinu dana... znam to jer sam na njoj.

Ja imam tu sreću pa si mogu pruštiti postupak što u inozemstvu što ovdje...a što oni koji ne mogu? Da ste bar mogli vidjeti suze moje prijateljice jer ne može platiti postupak privatno.. jer je osuđena na naše bolnice gdje je ili lista čekanja duža od Maribora ili jednostavno nisu dovoljno dobri da uspješno obave postupak.

Posebno Vam treba čestitati na potezu koji ste zadnje napravili.. a to je da lijekove koji nam trebaju možemo dobiti samo preko bolnice a ne više preko naših socijalnih ginekologa... a pola bolnica nema novaca platiti te lijekove.. pa ste dodatno smanjili broj postupaka. Što Vam je to trebalo?.. vjerojatno da nas totalno dotučete.

Nećete nas moći tako lako dotući.. jer mislim da niste svjesni koliko je hrabro srce majke.. i to i one koja još sanja o svojem djetetu.

Pozdrav

uskoro buduća majka usprkos Vama
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 20:14   #59
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Cure,

ovo tu je moje pismo i moj novi blog

Što mislite da mi sve pošaljete svoja pisma pa da ih ja sve objavim na blogu jedno ispod drugog?
Draga imaš pp :kiss.
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Cure ja sam mislila ovakvo pismo poslati. Kaj mislite je li dobro?
Sanjica odlično

Hvala svima koje srećom nemaju naš problem, a daju nam podršku
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:20   #60
i ja sam poslala...koji sam broj na listi?!
maby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.