Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 18:19   #1
Smile Kako postati optimist, kako u svemu pronaći onu dobru stranu koja ce nas poticati da idemo dalje?

Kako kod vas dobre strane uspijevaju nadjačati loše ?
Milii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 18:25   #2
nikako, treba bit realan
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 19:01   #3
nadaj se najboljem pripremi za najgore
kad imas plan b za sve lako se osjecat optimisticno jer cak i da nekaj krene po zlu nece bit nis strasno

usotalom mene bas potice kad mi nekaj ne ide kak treba,to je ko neki challenge
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 19:02   #4
treba napraviti ambiciozan cilj, ili cak preambiciozan.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 19:37   #5
tesko je postati tek tako optimist ali trudi se misliti pozitivno zaboravi na ruzne stvari ;-)
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 22:25   #6
Treba uredno imati neke tjelesne aktivnosti.

Kada se dođe sa posla, otići na trčanje ili teretanu...poslije tuširanje i vanka na druženje...to sve depre ubija...

I tako iz dana u dan...sve bude ok....
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 22:36   #7
Već sam negdje postao, ali evo opet ću: link

Doslovno govori kako raspoloženje jedne osobe može uticati na okolinu, u ovom slučaju na zdravlje. Pa dajem vam na razmišljanje koliko se isplati biti konstantno depresivan...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 15:21   #8
Quote:
Milii kaže: Pogledaj post
Kako kod vas dobre strane uspijevaju nadjačati loše ?
ko kaže da nadjačaju uvjek dobre, nadam se najgorem i kad sve ispadne dobro onda sam sretan
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 17:59   #9
optimistom se radja, ako to nemas u sebi, nemas.
Griješnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 18:09   #10
nemora bit
source:moj frend
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 09:21   #11
1. Život je pun uspona i padova. Ne možeš birati sve što ti se događa, ali možeš birati svoju reakciju. Ona pak utječe na daljni razvoj situacije i pojavu nove, pa tako upravljaš svojim životom.

Moj pogled: Problem = Izazov = prilika

Albert Einstein je rekao: “U sredini poteškoće leži prilika”

2. Nemoj žaliti za onime što je bilo i brinuti zbog onog što će biti. Sjeti se povremeno lijepih i poučnih trenutaka, te planiraj ponekad budučnost. Ipak, najviše pažnje posveti sadašnjosti. Ona definira sve u tvom životu.

3. Prihvati situaciju kakva god da jest, te ju nastoji realno sagledati. Zatim iz nje nastoji izvući nešto pozitivnog, te se fokusiraj da to maksimalno iskoristiš. Drugim riječima, budi uravnoteženi optimista

Kada se boriš protiv nečeg, to postaje jače jer pridaješ svoju energiju i pozornost. Kad bježiš od nečeg, to te lovi. Kad želiš nešto previše, to ti bježi. Umiri svoj um, pa će ti sve postati znatno lakše. Film "Peaceful Warrior" odlično prikazuje ovo što opisujem.

4. Koristi afirmacije, slušaj veselu glazbu, okruži se pozitivnim ljudima, radi ono što voliš, otiđi u prirodu, pročitaj neku poučnu knjigu i pogledaj dobre filmove itd. Drugim riječima, pronađi motivaciju i inspiraciju.

5.
Piši dnevnik pozitivnih i ugodnih događaja, ljudi koji te čine sretnim, velikih i malih razloga za zahvalnost itd. Kad te ulovi loše raspoloženje, samo ga malo pročitaj.

6. Osmijeh, humor, ljubav, dobrota - takve stvari čine čuda.

7. Prepoznavaj svoje strahove, suoči se s njima i pobijeđuj ih.

Quote:
Griješnica kaže: Pogledaj post
optimistom se radja, ako to nemas u sebi, nemas.
Optimizam je naučeno ponašanje. Isto kao što se nitko ne rodi sa znanjem kako voziti auto, tako niti sa znanjem kako biti optimističan. Nekome to prirodno ide i tu se slažem, ali svi to možemo naučiti.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:33   #12
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
1. Život je pun uspona i padova. Ne možeš birati sve što ti se događa, ali možeš birati svoju reakciju. Ona pak utječe na daljni razvoj situacije i pojavu nove, pa tako upravljaš svojim životom.

Moj pogled: Problem = Izazov = prilika
Svaka čast, oduševljena sam tvojim razmišljanjem. Blago tebi kad imaš takav razum, aa dosta pomaže ostalima.
Milii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:00   #13
Ne mogu se točno sjetiti gdje sam pročitao da je život zapravo svega 20% onoga što nam se zapravo događa a 80% je ono kako mi to doživljavamo.
Ako je vjerovati ovome, sve je u glavi.
Ja osobno više težim hardcore realizmu s blagim naginjanjem optimizmu nego čistom optimizmu, mislim, lijepo je biti optimist, ali to često, pogotovo kod nekih osoba dovodi do toga da sami sebi mažu oči i ne vide ono što im je ispred nosa.
Što siješ, to i žanjes, zato je najbolje u svakoj situaciji davati sve od sebe i napraviti sve da ispunimo svoja očekivanja, a uz to dolazi optimizam, samopouzdanje kao popratne nuspojave.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 00:48   #14
Ovo možda može pomoći?

http://www.youtube.com/watch?v=ECveVtPcnE0
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 00:53   #15
Želiš biti optimist ?
Ostavi se dr.Oz sranja,pisanja na kraju dana što voliš/ne voliš ...itd

Učini nešto za sebe,radi ono što voliš,jebeno se ne obaziti na komentare današnjeg društva,jer kao što možeš i sam vidjet kakvo je stanje u svijetu,da je vec prešlo neku normalnu mjeru.
U mom slučaju je to nogomet ili teretana,ispucaš se,ubiješ od treninga i kada dodješ kući mogu mi raditi šta god hoće,nemože me ništa naljutit

Isto tako pogledaj malo oko sebe kada ti se desi neka loša sitnica,toliko je ljudi koji imaju problema koje jednostavno nemožeš shvatit.Netko je izgubio člana obitelji(bilo od bolesti,rata,neslaganja...),netko se nosi sa teškim bolestima,netko nema novca da prehrani obitelj,pa ako već imaš neke uvjete učini nešto za sebe.

Danas je najteže ostati normalan.
wtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:29   #16
evo da odgovorim bez upotrebe nekih ultra inteligentnih izraza i iz svog iskustva...
optimist sam u granicama normale. često imam teške trenutke u kojima iznenadim samu sebe još težim razmišljanjem, ali uvijek se sjetim stvari koje sam ili pročitala u novinama dan prije, ili čula od prijatelja istog dana. sjetim se silovane djevojke mojeg godišta koja taj ožiljak neće moći izbrisati odnosno nema mogućnost rješenja problema kao ja, zatim mlade djevojčice iz indije koja je gledala kako joj ubijaju cijelu obitelj, svog prijatelja koji se probudio pokraj mrtvog brata, susjede koja ima rak itd...
jest da je to na jedan način mana, sreća na tuđoj nesreći, ali isto tako shvatite da niste jedini sa problemom i da ima još milijun ljudi koji dijeli sličan ili jednak problem, možda čak u troduplo težem obliku...
bit je u tome da shvatite da se svaki problem može rješiti i to ne suicidom ili nečim sličnim i da u svakoj nesreći ima barem 1 dobra stvar, koliko god ona nevidljiva bila. shvatite pravu vrijednost nečega prije nego to izgubite. i shvatite da u najgorem slučaju uvijek možete uzeti avionsku kartu i zauvijek otići u afriku podijeliti svoju ljudskost s drugima ili na antarktik postati eskim...jer život je 1 (na stranu religije, reinkarnacije i bog ti zna što)
sačmarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 00:45   #17
Quote:
Milii kaže: Pogledaj post
Kako kod vas dobre strane uspijevaju nadjačati loše ?
Dobra strana jedino pobjeđuje kada se okrenemo prema dobroti. Kada gledamo u ono što je dobro, lijepo! Dobrotu u sebi hranim istinom a istina je ta da sam vrijedna i dragocijena te da su svi vrijedni i dragocijeni. Da sam jedinstvena i posebna. Ti si jedinstven i poseban/posebna. Nitko nije kao ti i nitko neće biti kao ti. Ti si jedinstven u povijesti i ovaj svijet bi bio siromašniji za jedan biser. Kada shvatimo, doživimo i okusimo dobrotu i istinu tada nam loše nemože ništa.
Jeelen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 01:02   #18
Quote:
wtb kaže: Pogledaj post
Želiš biti optimist ?
Ostavi se dr.Oz sranja,pisanja na kraju dana što voliš/ne voliš ...itd
Dr. Oz nije psihijatar?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:51   #19
Meni glazba pomaže u svemu ne mogu zamislit život bez nje.
Mr. Rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 21:25   #20
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
nadaj se najboljem pripremi za najgore
kad imas plan b za sve lako se osjecat optimisticno jer cak i da nekaj krene po zlu nece bit nis strasno

usotalom mene bas potice kad mi nekaj ne ide kak treba,to je ko neki challenge
potpisujem
LikeMeganFox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.