Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2011., 19:25   #101
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
te navedene fantazije nemaju bas veze sa realnim stanjem stvari jer je istina upravo suprotna tome.

ljudi jaki u vjeri u pravilu i gotovo nikada nisu opsjednuti demonima. za demonizaciju osobe mora postojati 'ulaz', a ulaz i go ahead je nekoliko tocno odredjenih grijeha koje je doticna osoba pocinila ili je pocinjeno nad njom.

to sto opisujes ili je ozbiljan mentalni premecaj ili osoba ima extreman duhovni problem opresije/opsjednuca, a to zadnje se svakako ne desava samo od sebe i tek tako.

a ti se decko smiri malo i ne lupetaj tu vise jer ljudi su ti napisali sve dobre savjete...
To nisu ok savjeti jer mene to frustrira kada ja nekome moran objašnjavati da lude osobe nepričaju sa mrtvim ljudima,kao što se njoj znalo dogoditi,da se razgovor odvio je sama činjeci što ona zna informacije o mrtivin ljudima koje nikad nije znala ni upoznala.jeli sad razumis da ja trazim svugdje gdje i kako joj pomoci a svi cijelo vrijeme jedno te isto govore,na pocetku sam lijepo zamolia da ljudi koji ce tako pisati da nepisu nista,eto

Zadnje uređivanje VeronikaN : 01.01.2012. at 03:14.
50 cent nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:43   #102
Quote:
vezani kaže: Pogledaj post
Prosle godine sam cuo predavanje jednog svecenika koji se bavi tjeranjem demona.
Dobar pokazatelj da li je neko pod djelovanjem demona je ukoliko osoba poskoci/urla/opire nakon sto se poprska svetom vodom.
Potrebno je prvo potvrditi da je ta osoba stvarno pod utjecajem demona. Jer, kako taj svecenik kaze, mnogi dolaze k njemu sa mislju da su opcinjeni demonima, a ustvari nisu.
Kada osoba dodje kod svecenika, obicno drugi svecenik koji je u prostoriji, poprska osobu svetom vodom, a da ona to i ne zna (dodje iza ledja i malo s kapi ili vise njih poprska osobu) Ukoliko ne dodje da nikakve lude reakcije, osoba nije pod djelovanjem demona.
Pitaj prijatelja da li je nekada prizivao/la duhove, bavio/la se okultizmom, i slicnim djavoljim djelima.

Sve u svemu, sretno
Prije nekoliko dana sam babi dala času vode, ali posvecene.
Desilo se, da cim je uzela casu svete vode u ruku, pocela je govoriti da sam stavila u vodu prasak. Otpila je gutljaj i ostavila. Uzela drugu casu i nasula si obicne vode koju je popila, svete vise ni takla nije.



doticna je prije par godina posjetila vracaru
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:54   #103
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana sam babi dala času vode, ali posvecene.
Desilo se, da cim je uzela casu svete vode u ruku, pocela je govoriti da sam stavila u vodu prasak. Otpila je gutljaj i ostavila. Uzela drugu casu i nasula si obicne vode koju je popila, svete vise ni takla nije.



doticna je prije par godina posjetila vracaru
netko reagira na sv vodu netko ne!neki demoni se boje sv vode,neki crkvene glazbe,neki tamjana..ovisi o situaciji
50 cent nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:54   #104
Decko, lijepo te molim, misli na dobrobit te cure.
Odi u knjižnicu i posudi knjigu Psihijatrija i/ili Psihopatologija.
Procitaj malo sto je sve ljudski mozak u stanju uciniti.
To da ljudi pricaju s mrtvima je KLASIKA! Ne samo da psihički bolesnici pričaju s mrtvima nego su u stanju i početi pričati vlastiti izmisljeni jezik, pritom misleci da ih svi ostali razumiju.
Nemoj da tvoja i njena glupost i odbijanje medicine, imaju tragične posljedice za tu curu.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:59   #105
Sto bi onda bilo jos dobro uciniti?
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 14:17   #106
Ako pricas istinu i ako je zloduh u njoj onda je to urok... Postoje neki nacini da se toga rijesi,ja sam bio nasao neku knjgu sjenki mozes vidjet da posvuda pisem svasta iz toga...
Vidjeo sam u tome da ima i neka zastita od demona i kako spavati bez mora,ali to moras sam sebi pomoci,jer nisam nasao da sam ja sad tu pa ja njoj pomognem nego ona sama mora odrzati ritual,ako oces mogu ti dati na PM sve sta ti treba i kako se to pravilno napravi... javi mi
UStvari ovdje cu napisem sto je potrebno,a na PM kako se radi
2 bjele svjece
Morska sol u zdjeli
tamjan
Njezino najdraze ulje
pozz
Wiccan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 15:28   #107
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
Sto bi onda bilo jos dobro uciniti?
za te stvari se moli molitva oslobodjenja plus npr molitve zastite (ona sama, netko nad njom ili svecenik)

posalji mi pm ako zelis detalje o tome. isto vrijedi i za 50 cent. a mogu napisati (molitve) i ovdje kasnije....
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:27   #108
grazia, inbox ti je pun
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:28   #109
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
za te stvari se moli molitva oslobodjenja plus npr molitve zastite (ona sama, netko nad njom ili svecenik)

posalji mi pm ako zelis detalje o tome. isto vrijedi i za 50 cent. a mogu napisati (molitve) i ovdje kasnije....
Sve najbolje svima u Novoj godini,
Bilo bi ljepo da nam postaviš te molitve ako želiš naravno.
danci9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:32   #110
Evo ja sam te molitve imala, ali sam te papire izgubila, ostali mi u Indiji

Dok opet ne kopiram, sama sam si stvorila te molitve, bitno je u Ime Isusovo tjerati sve zlo, sve demone, uroke , prokletstva itd. od obitelji, nas samih, svakog pokoljenja...itd.

Sretna Vam svima Nova Godina.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 18:14   #111
Sretna Nova i vama!

evo poslala sam vam Molitvu Zastite na pm (danci i chergi).

i kao sto chergi kaze preuzima se autoritet u ime Kristovo i onda se doslovno naredjuje svim silama zla, zavezuje ih se, moli se Djevicu Mariju za zagovor, Svetom Mihovilu, prekriva se i stavlja pod zastitu krvi Isusove: sebe, obitelj, svoj dom. isto tako uvijek kada se moze konkretno se navodi zloduh npr bolesti, zloduh samoubojstva etc i radi isto.

Ime Isusovo i Krv Isusova- to je moc koja se koristi (i duhovni autoritet osobe koja moli - izgovara rijeci ofc, a taj duhovni autoritet ima svatko)

natipkat cu vam i Molitvu Oslobadjanja (od problema koji se na temi opisuju jel) i poslati isto.

i kao sto ce svaki svecenik vam reci (mi smo to ucili jos na prvoj godini college-a) nije dovoljno da osoba koja ima takve probleme samo ide na ispovijed i sl- nad njima se treba moliti sve dok problem ne nestane. nekada je to odmah, na nekada je to proces - ovisno o slucaju.

Zadnje uređivanje Grazia : 01.01.2012. at 18:50.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 18:19   #112
@Grazia, hvala
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:41   #113
nema na cemu...

song for the New Year

(tek sad skontala da nas stavilo na Magiju i Alternativu , ali nema veze valjda domaci Alternativci nece zamjerit)

bless
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:00   #114
Grazia još jednom hvala
danci9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 20:23   #115
crkva ne potrcava istjerivanju zloduha ako osoba sama nije jake vjere, jer se moze napraviti jos gore
ono, operacija uspjela, a pacijent ...

u Bibliji se moze naci gdje se referira na jedno takvo istjerivanje zloduha ne-vjernniku tj osobi koja ne priznaje Isusa kao Spasitelja Svijeta
... veli se kako je zloduh bio uspjesno istjeran, ali se bio tako razljutio da je pozvao jos sedam svojih drugara zloduha i onda su se svi zajedno udruzili i vratili se u tu jadnu osobu koja je nakon toga bila totalno razludjena, unistena i dokrajcena


inace, zlodusi itekako vrebaju na sve strane, na sve ljude, jer se oni lijepe na svaki grijeh i hrane se grijesima, a specijalnost su im upravo Vijerni i nasrtanje na vjernike i na one Bogu drage, jer zato na prvom mjestu zlodusi i postoje, da na taj nacin vode svoju borbu s Bogom, ljudima prodajuci svoj Lazni sjaj okivajuci ih svojim pogubnim metodama regrutirajuci za sebe

cak je i sv Pavle priznao da je grijehom napravio da darkness boravi u njegovom srcu/dusi/tijelu
a pok bl papa Pavle II je znao govoriti da mu dusa i tijelo grijese, i da kao grjesnik svaki dan provodi u kontemplaciji i meditaciji kako bi se OCISTIO
da, papa PII se svaki dan ispovijedao


u svakom slucaju, krscanski nacin istjerivanja zloduha ma kojim od postojecih nacina, postoji samo za one koji su krstenjem u Savezu s Bogom . egzorcizam NE djeluje na nevjernike, vec stovise, moze napraviti cak i gore

Zadnje uređivanje todaytonight : 02.01.2012. at 20:28.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 05:29   #116
Quote:
elizabeth_black kaže: Pogledaj post
Dugo već razmišljam da li da se registriram i postavim ovu temu , jer pretpostavljam da ću naići na razne napade i ismijavanja, al eto nemam puno izbora.

Moj problem počinje prije 6 godina, kada sam počela imati ispade bijesa i završila na psihijatriji. inače sam skroz normalna, osim što sam jako razdražljiva i ponekad depresivna. više puta su me morali hospitalizirati radi ovih ispada, ali doktori mi nikad nisu mogli ustvrditi neku dijagnozu.

kako se to manifestira? obično se prvo zgrčim negdje u neki kut sobe, prvo plačem u sebi, onda se počnem derati i vrištati, ako me netko dira ili mi nešto govori za to vrijeme vrištim na njega i psujem ako me dira postajem agresivna i tučem se. razbijam pokučstvo.

od čega sve dolazi? ne znam. jednostavno me sve nervira. stavila bih naglasak na zvukove. ne trpim zvukove. kao da mi netko provlači neki konac kroz uši u mozak. ovisi o vrsti zvuka. nekad imam osjećaj kao da mi netko ruje bušilicom po mozgu. sve od normalnih zvukova, koje drugi ljudi doživljavaju pod normalno.

sve ovo me dovodi u grozna stanja, ponekad od očaja udaram glavom u zid, režem si ruke, pijem velike količine tableta za smirenje...

zašto sumnjam na opsjeduče zlim silama? zato šta jednostavno osjećam da netko radi nešto protiv mene. i da u tim stanjima to nisam ja. ne mislim da ja da je ovo klasično opsjednuće, da je u mene ušao taj i taj demon, ali je li moguće da se radi o nekim zlim silama. nedaju mi spavati, a kad spavam obično sanjam užasne snove, kako me netko siluje ili kako me opsjeda zli duh, kako sam mrtva itd sve u svemu grozno.. počela sam sumnjati u to jer općenito vjerujem u dobro i zlo, a znam jednu ženu iz moje familije šta mrzi našu obitelj i misli da smo joj mi uništili život njezine djece, a poznato nam je da je posječivala razne vračare. eto zanima me , ako netko ima neko mišljenje, i kome bih se mogla obratit za pomoć..
Gledaj , ja osobno mislim da nisi poremecena ,niti ista. Cula sam nedavno pricu da je neki momak kao poludia odjednom , mos mislit , samo je dozivia blagi slom po mojoj procjeni, evo opet normalan. Pogledaj ,u Bibliji se nigdje ne spominju poremeceni, vec oni opsjednti. Svi smo mi pod utjecajem zloga ali covjek to sam dozvoli na neki nacin. Ti se mozes kontrolirat , ali ne zelis. Svakome covjeku dode na um da se ponasa kao ti , lagat ce ako kazu da nije tako, samo sta se kontroliraju. Ti si sama sebi dozvolila takvo ponasanje vise puta te je ono preslo u naviku. Ne znam bas dali je opsjednuce ali posjednuce sigurno ako ne opsjednuce(posjednut je skoro svaki covjek). Od cega dolazi zlo nego od zloga. A i da ti je dao dijagnozu sta sad, to znaci da nesto nije u redu, ali i bez dijagnoze znas to i sama. Ajde u tabor na duhovnu obnovu, kontaktiraj ih. Ajde na misu, ne reagiraj tako kako reagiras , vjeruj meni kad ti kazem da se mozes kontrolirat.
Pogledala sam ja ovdje komentare nekih i prosto me iznenaduju kako tako lago sve prepisuju psihickim bolestima. Sta tebi sad znaci njihovo misljenje , ama bas nista. Vjeruj mi molitva ce ti pomoc! Nesto je sigurno pokrenulo to tvoje ponasanje , mozda zivot koji si imala i tvoje shvacanje... Ja ti zelim sve najbolje i ne dovodi se u situaciju da moras bit hospitalizirana vec podi ka Bogu. Ovdje trazis razloge, razmisljas umjesto da se sama aktiviras. Lijenost. I to ti govorim dobronamjerno. <3
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 05:33   #117
Quote:
iFail kaže: Pogledaj post
Demoni nisu zli.Posjeti psihijatra.
Ja mislim da bih prije ti trebao nego ona (iako mislim da nitko nebi trebao)... A upoznao si ih , pa al oni mogu biti dobri... Ocito si nevjernik.... i rekla ti je da ih je posjetila i dodatno je jos i posjetila tu ustanovu. :P
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 05:39   #118
Quote:
iFail kaže: Pogledaj post
Odakle tebi to da su Demoni zli? Iz starih grimoara tipa Biblije, Tore i Kurana?
Riječ demon dolazi od grčke riječi daimon, sto znači "božanska moć" ili "božanska mudrost".
Demoni su zapravo prvi i orginalni bogovi čovječanstva, koji su štovani od strane Babilonaca, Sumerana, Egipćana, Grka, Rimljana. Danas prema učenju i tradiciji RHP religija (kršćanstvo,židovstvo,islam) Demoni su poznati kao zla čudovišta/monstrumi koji opsjedaju ljude i čine im zlo, veliki apsurd.

Ima stara poslovica "Sve je moguće osim drvene peći" , pa je tako i moguća opsjednutost od strane nekih entiteta, ali nemoj petljat Demone u to.
Nije istina da to to znaci.... Imas diablos i satan upravo citala... informiraj se molim te , ti to citas bice iz nekih kultnih knjiga ili vec cega
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 08:10   #119
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Nije istina da to to znaci.... Imas diablos i satan upravo citala... informiraj se molim te , ti to citas bice iz nekih kultnih knjiga ili vec cega
Čita iz normalnih knjiga i sve je istina što je napisao.

A nisu loše ni kultne knjige ali ne znam kakve one imaju veze sa ovime
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.