Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2016., 20:28   #1
On radi vani, a ja tu...

On vani, a ja u Hrvatskoj.

Molim vas vaša iskustva i mišljenje.
Moj muž radi u Kanadi već tri godine. Imali smo plan da nešto zaradi vani i da se vrati natrag u Hrvatsku. Da je vani kraće vrijeme. To se nije dogodilo.

Ne želi se vraćati tu. Ima solidna primanja i posao.
Ja imam posao u Hrvatskoj kojega ne mogu samo tako ostaviti.
Problem je što je sve na početku dobro funkcioniralo, čuli bi se skajpom, messengerom, čuli bi se svaki dan.

Onaj osjećaj "daleko od očiju, daleko od srca i nas je sustigao". Počeo se zbližavati sa ljudima u Kanadi, što našim ljudima što strancima.
Imam osjećaj da se udaljuje od mene. Priča ushićeno o kolegama i kolegicama, osjećam da je bliži sa njima,nego sa mnom. Društvo , ekipa.
Predložio je da se i ja preselim kod njega, da imamo normalniji život, ali osjećam strah ostaviti posao.
Pitam se što ako se tamo neću dobro snaći i vratim se natrag ovdje na ništa. Svi znamo kakva je situacija u našoj zemlji.
Počinjem se tješiti da je većini ljudi tako koji imaju ovako razdvojene živote. Mislila sam da će vrijeme napraviti svoje i da ćemo se naviknuti na ovo, ali sve manje mislim to.

Vidimo se jednom mjesečno. On dođe u Hrvatsku ili ja kod njega. Koliko nam to posao i vrijeme dopusti. Onda smo zajedno nekoliko dana i sve ispočetka. Ne znam kako se osjećam. Osjećam prazninu.
Kada gledam druge koji su u braku, zajedno su, imaju djecu. Osjećam ljutnju, nemoć, ljubomoru, na kraju samo ostane ispraznost i gorčina.

Oboje smo u tridesetima. Voljeli bismo planirati dijete, sada više nisam sigurna kako bi to funkcioniralo.
Svi oko nas misle da smo dobro, da je to idealna situacija gdje se zarađuje vani. Nitko ne zna kako je zapravo.

Da li netko ima slična iskustva? da li je vama brak na daljinu uspio?
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:40   #2
Pa, ovo ionak nema smisla, ja bi riskirala, osobito ak si mlada. Danas nije niš ziher, posto se on snasao, snaci ces se i ti.
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:01   #3
Tebi je više stalo do posla nego do braka.
I sama znaš da ovdje nema baš blistave budućnosti. Sad trenutno radiš, a za neko vrijeme tko zna što može biti.
Muž ti već ima tamo društvo i zadovoljan je.
Nemate djece, živite u različitim državama. To ne može dugoročno funkcionirati.
Ako je on tamo našao posao, zašto ne bi i ti mogla?
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:05   #4
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Tebi je više stalo do posla nego do braka.
A njemu?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:13   #5
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Tebi je više stalo do posla nego do braka.
I sama znaš da ovdje nema baš blistave budućnosti. Sad trenutno radiš, a za neko vrijeme tko zna što može biti.
Radim u javnoj službi, gdje imam dovoljno dobru plaću.
Ako vani nešto krivo krene, onda tek nemam ništa. Normalno je da osjećam strah i da nisam sigurna kako dalje.
Dogovor je bio da će tamo biti neko vrijeme i da će se vratiti. On je promijenio mišljenje, gdje bih ja sada trebala promijeniti mjesto stanovanja.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:17   #6
S obzirom da svaki mjesec iskeširate soma eura na avionsku kartu da bi se vidjeli nije ni čudo da nije ušparao dovoljno za povratak u domaju
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:26   #7
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Radim u javnoj službi, gdje imam dovoljno dobru plaću.
Ako vani nešto krivo krene, onda tek nemam ništa. Normalno je da osjećam strah i da nisam sigurna kako dalje.
Dogovor je bio da će tamo biti neko vrijeme i da će se vratiti. On je promijenio mišljenje, gdje bih ja sada trebala promijeniti mjesto stanovanja.
Meni se cini da tu ni s jedne strane nema dovoljno ljubavi. Nevjerojatno mo je da mozete biti razdvojeni jer ni jedno ne zeli ostaviti posao
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 22:19   #8
Ostavi posao, odi kod njega.
cedevitaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 23:15   #9
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Meni se cini da tu ni s jedne strane nema dovoljno ljubavi. Nevjerojatno mo je da mozete biti razdvojeni jer ni jedno ne zeli ostaviti posao
Da i meni se tako cini.
Oni jednostavno ne vjeruju u njih kao par... Ne vidi oslonac u njemu, niti on u njoj. Svatko planira zivot za sebe kako mu je draze i ugodnije, nema zajednistva.

Autorica ima sad izbor, ili da ide u Kanadu i pokusa ili ostane tu gdje je i ceka razvod. On se predomislit nece.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 23:15   #10
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Radim u javnoj slu�bi, gdje imam dovoljno dobru pla�u.
Ako vani ne�to krivo krene, onda tek nemam ni�ta. Normalno je da osje�am strah i da nisam sigurna kako dalje.
Dogovor je bio da �e tamo biti neko vrijeme i da �e se vratiti. On je promijenio mi�ljenje, gdje bih ja sada trebala promijeniti mjesto stanovanja.
Opcija neplacenog dopusta? Vecina javnih sluzbi ima takvu mogucnost u pravilniku.


Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 23:36   #11
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Opcija neplacenog dopusta? Vecina javnih sluzbi ima takvu mogucnost u pravilniku.


Sent from my XT1068 using Tapatalk
Da, probaj prvo tako, ako se već bojiš sve ostaviti.

Inače, primijetih kod nekih mladih ljudi koji su u sličnim državnim i inim institucijama da se drže za to i ne baš genijalno radno mjesto i plaću ko' pijan plota zbog "sigurnosti". Ali tako kvragu propuštate napredovanje, razvoj, promjene.
To su za radne ljude "mlade godine".

Isprike ako radiš neki super zanimljiv posao pa je ovo samo moja predrasuda.
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 23:42   #12
I treba vidjeti postoje li opcije da se nastavi bavit svojom bransom i vani. Ako muz ok zaradjuje, mozda prvo vrijeme raditi na tome da se ako treba nesto dodatno skoluje, prilagodi...

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 23:53   #13
Nemoj ostavljati siguran posao zbog osobe koja je tako striktno odlučila da se svojoj ženi ne vraća. Mislim da je on odabrao i sada čeka da ti reagiraš i napraviš rez. No nećeš ga viđati pa će ti time biti možda malo lakše i preboljeti... možda. Sorry
cassini86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 00:09   #14
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Kada gledam druge koji su u braku, zajedno su, imaju djecu. Osjećam ljutnju, nemoć, ljubomoru, na kraju samo ostane ispraznost i gorčina.

a što te više muči? ljutnja jer je on promijenio mišljenje i nije spreman na kompromis, a ti si čekala 3 godine da se vrati ili osjećaj vlastite nemoći, jer se bojiš izaći iz zone komfora i preokrenuti si život?

osobno mislim da kada je povezanost između dvoje ljudi jaka, da je totalno nebitno na kojoj ste lokaciji, glavno da ste zajedno i spremni graditi.

posla s kojim možeš živjeti se nađe u svakom bogovitom zakutku ove planete, ako te je volja raditi, tako da mislim da ti je to na neki način i škuža. ali niš' strašno; strah od promjena je vrlo izlječiv, kada to doista želiš, a opstanak partnerskih odnosa, nekako kao i nas kao jedinki, ovisi o sposobnosti prilagodbe na novonastale situacije. glavom i srcem.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 00:48   #15
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
Da, probaj prvo tako, ako se već bojiš sve ostaviti.

Inače, primijetih kod nekih mladih ljudi koji su u sličnim državnim i inim institucijama da se drže za to i ne baš genijalno radno mjesto i plaću ko' pijan plota zbog "sigurnosti". Ali tako kvragu propuštate napredovanje, razvoj, promjene.
To su za radne ljude "mlade godine".

Isprike ako radiš neki super zanimljiv posao pa je ovo samo moja predrasuda.
Prosla sam kroz istu situaciju. Meni je moj posao bio zanimljiv ali mogucnosti napredovanja totalno ogranicene, ali vrhunac karijere mojih kolega je bio bas to ubaciti se u drzavni aparat i to je to, ubijes si poslovnu ambiciju u startu jer je posao "siguran". Meni je to bio zatvor za moje ambicije.

Autorici bih zeljela poruciti da sloboda koja ti pruza cinjenica da mozes brze, lakse mjenjati posao i karijeru kada si nezadovoljan, pruza puno vise zadovoljstva neko siguran posao u drzavnoj firmi. Ovo prvo ti hr. ne moze pruziti.

Ja sam nakon godine dana razdvojenosti ostavila sve i pocela ispocetka. Nije lako, pogotvo na pocetku, ali definitivno ne zalim. Zao mi je sto to nisam prije napravila, posao mozes naci svugdje ali ljubav,onu pravu puno teze...

Pusti na stranu strah od promjene i nepoznatog, koju situaciju si moze lakse zamisliti : ostati doma i raditi, te okrenuti novu stranicu u svom zivotu bez njega
ili otici za njim u Kanadu i poceti/nastaviti karijeru tamo? Ja druge opcije ne vidim
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 02:02   #16
Meni je nezamislivo i neprihvatljivo da mi muž ode miljama daleko u zemlju koja pruža bolje mogućnosti i uvjete, a ja da ostanem tu.
No to sam samo ja.
Ako se volimo i dobro slažemo, jebo sigurnost državne službe, spakirala bih kofere nakon par mjeseci i krenula za njim.

Ima li dovoljno ljubavi kod vas?
Što te točno zadržava ovdje?
Život se stvori svugdje ako si sa pravom osobom.
A đabe ti i tri posla ako time riskiraš brak.

Na kraju, što ti zapravo želiš?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 08:35   #17
Ne zvucis kao da si sigurna u njegovu ljubav i razmisljas da je bolje da se drzis posla kojeg imas, nego braka kojeg mozda i nemas?
Ne idi nikud ako nisi sigurna da je on taj.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:20   #18
[QUOTE=Ruralna;57557237]Opcija neplacenog dopusta? Vecina javnih sluzbi ima takvu mogucnost u pravilniku.

O tome sam isto razmišljala i mislim da ću prvo pokušati tako.

Da odgovorim ostalima.
Nisam nesigurna u njegovu ljubav. Možda više razočarana jer smo imali neki plan, cilj, koji se promijenio. Nije lako iz temelja graditi svoj život, ostaviti sve i otići dalje. Nesigurnost koja me pere je očita.
Meni je isto kao i vama nezamislivo da je jedan supružnik na jednoj strani, a drugi na drugoj strani. Zato je ovo bila privremena situacija, gdje on radi vani i da si ovdje nešto stvorimo. Sigurno kada bi se i vratio u hrvatsku imao bi više šanse za bolji posao, nego što je imao prije. Ne želi o tome niti razmišljati.
Sve će vrijeme pokazati.
Hvala vam svima na komentarima.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:37   #19
Rekao je veliki Mao Ce Tung: i noga u guzicu je korak naprijed, a ti baš takvo nešto potrebuješ. Ti bi stisla i prnila otputa, a to ne ide. Odluči što ti je draže, posao ili brak, po tome djeluj.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:50   #20
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
Da, probaj prvo tako, ako se već bojiš sve ostaviti.

Inače, primijetih kod nekih mladih ljudi koji su u sličnim državnim i inim institucijama da se drže za to i ne baš genijalno radno mjesto i plaću ko' pijan plota zbog "sigurnosti". Ali tako kvragu propuštate napredovanje, razvoj, promjene.
To su za radne ljude "mlade godine".

Isprike ako radiš neki super zanimljiv posao pa je ovo samo moja predrasuda.
Ak nije neko ministarstvo u pitanju, koje ima najbjednije plaće za VSS, imati posao u nekoj državnoj instituciji / firmi je ravno dobitku na lutriji. Diži ti kredit za stan radeći kod privatnika
Znam neke ferovce koji već godinama rade za bijedu od plaće koja im još kasni po nekolko mjeseci, tolko je loše stanje u državi kaj se tiče posla..još ak si društvenjak i imaš posao ko autorica, ne bi to ostavljao za niš..dogovor je uostalom bio život ovdje nakon što se zaradi kinta vani.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.