Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 15:30   #41
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Piše da 4,8% zaposlenih primilo neto plaću do 2 500 kuna, a neto plaću od 2 500 do 5 500 kuna primilo 54,3% zaposlenih, što iznosi ukupno 59.1%. I to ti je postotak koji dobiva ispodprosječne plaće (prosječna plaća je 2016. bila 5500kn). Vrlo jasno i precizno.

U stvarnosti su plaće i dosta veće jer ovdje nije uračunat rad na crno i isplate dijela plaće na ruke kojeg kod nas ima poprilično.
Sad sam pogledao statistiku i ona kaze i da je 7,9 posto zaposlenih radilo manje od 160 sati mjesecno, a to znaci i da nisu radili puno radno vrijeme pa nisu ni mogli primiti punu placu.

Zna li se kolika je prosjecna satnica u hrvatskoj?

Edit: nije tema pa nije ni bitno.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:08   #42
Postignuća su previše u kamen uklesana stvar i mogu se srušiti u roku keks. Danas možeš imati super posao ili imperij, a sutra to može biti prah. Baš kao i zdravlje i život.
Nekoć sam patila na te stvari. Na uklesanost, opipljivo.
Rijetko tko ima sve. Rijetko tko je u svim segmentima uspješan.
Fluidnost je nešto što se mora moći prihvatiti. Nekom je postignuće "krug prijatelja, klinci i sitna veselja". Nekom karijera. Nekom oboje iako je to upitne kvalitete.
Novac je sranje s kojim možeš kupiti udobniju nesreću. To nešto znači, ali ne dovoljno. Ljubav je rijetko iskrena i prava, obično tek "zadnji voz" ili "prvi voz". Rijetki su ljudi koji se mogu pohvaliti postignućima, a da to ne zvuči šuplje.

Ne znam. Ostala sam relativno normalna unatoč hrpi dreka tijekom života, valjda to. Naučila sam se riješiti lažnih, toksičnih i loših ljudi. Naučila sam da mogu preživjeti sama bez da mi mama kuha juhicu. Relativno sam odgojila jednog mačka. Ništa posebno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:16   #43
1. Moj bankovni račun
2. Auto koji vozim
3. Kuća u kojoj živim

Mislim da svaki muškarac koji drži do sebe mora to spomenuti.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:20   #44
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Očekivano, da, u pravu si.
Pa možda i nije materija koja se raspravlja na forumu (jer su zbilja subjektivne stvari u pitanju) nego nešto o čemu razmišljaš na kraju puta (kad imaš puuno vremena i možda fizički ne možeš otić iz svog kreveta ).

Ambiciozni poslovni ljudi (i ne mislim tu na svakog s fakultetom) i sportaši su možda u najboljoj poziciji, jer osim što su im postignuća sasvim mjerljiva ostaju i zapisana (od rekorda do rekorda).

Ko što veli Buzz Luhrmann "...the race is long and in the end is only with yourself" za one natjecateljski raspoložene.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:38   #45
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ambiciozni poslovni ljudi (i ne mislim tu na svakog s fakultetom) i sportaši su možda u najboljoj poziciji, jer osim što su im postignuća sasvim mjerljiva ostaju i zapisana (od rekorda do rekorda).
Slažem se iako za sportaše baš i nisam siguran koliko su relavanta ta postignuća.
Sve nas na kraju čeka ista sudbina, i sve ono što smo stekli unutar sebe, znanje, iskustvo, doživljaje, će biti pokopano sa nama. Jedino što stvarno vrijedi je ono što smo dali tokom života i što ostaje iza nas.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:32   #46
Rastavljam i slažem kalaš za manje od minute, dah držim tri i pročitao sam Prousta
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:42   #47
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
pročitao sam Prousta
Samo da mu jebeš mater, jelda?

OT: što god mi padne na pamet kao ontopic, ništa nije ni iz čega, što god sam, ovo ili ono, sve je to od nekud krenulo, nasadilo me tako i eto, od potencijala da se realiziranima hvalim trebala bih prvo one druge pobrojat a toga me sram, pravo da kažem. Što nisam postigla, a možda sam mogla, e to sjedi da ti pričam.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:05   #48
Najsretniji su sportaši koji se pripremaju za direktni sukob sa protivnicima koji žele isto. Oni jedini znaju što je postignuće.
Ostali ljudi samo žive.

Ako se moraš mučiti oko nečega, što će ti to?
A ako nešto jako želiš, to je iovako ionako već tvoje, tako da put do toga nije postignuće nego- život.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:24   #49
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Postignuća su previše u kamen uklesana stvar i mogu se srušiti u roku keks. Danas možeš imati super posao ili imperij, a sutra to može biti prah. Baš kao i zdravlje i život.
Nekoć sam patila na te stvari. Na uklesanost, opipljivo.
Rijetko tko ima sve. Rijetko tko je u svim segmentima uspješan.
Fluidnost je nešto što se mora moći prihvatiti. Nekom je postignuće "krug prijatelja, klinci i sitna veselja". Nekom karijera. Nekom oboje iako je to upitne kvalitete.
Novac je sranje s kojim možeš kupiti udobniju nesreću. To nešto znači, ali ne dovoljno. Ljubav je rijetko iskrena i prava, obično tek "zadnji voz" ili "prvi voz". Rijetki su ljudi koji se mogu pohvaliti postignućima, a da to ne zvuči šuplje.

Ne znam. Ostala sam relativno normalna unatoč hrpi dreka tijekom života, valjda to. Naučila sam se riješiti lažnih, toksičnih i loših ljudi. Naučila sam da mogu preživjeti sama bez da mi mama kuha juhicu. Relativno sam odgojila jednog mačka. Ništa posebno.

Jeben si igrac.
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:30   #50
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Najsretniji su sportaši koji se pripremaju za direktni sukob sa protivnicima koji žele isto. Oni jedini znaju što je postignuće.
Ostali ljudi samo žive.

Ako se moraš mučiti oko nečega, što će ti to?
ovo mi je malo kontradiktorno jer se ti sportaši itekako moraju namučiti?

zašto misliš da ostali ljudi samo žive? ili da neke stvari nisu vrijedne muke?

Quote:
A ako nešto jako želiš, to je iovako ionako već tvoje, tako da put do toga nije postignuće nego- život.
kako misliš, ionako je već tvoje?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:32   #51
1. Imam mjerljiva postignuća
2. Pravim jako fine kolače
3. Vrlo sam spretna s rukama
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:48   #52
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
1. Imam mjerljiva postignuća
2. Pravim jako fine kolače
3. Vrlo sam spretna s rukama
Kaj s rukama?

I ja imam spretne ruke.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:49   #53
Svi ovdje to imamo, tipkamo sto na sat
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:53   #54
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kaj s rukama?

I ja imam spretne ruke.
Sve.
Od handjobs® do izmjene žarulja u autu
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:19   #55
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Sve.
Od handjobs® do izmjene žarulja u autu
Ja sam mislil da heklas tabletice za televizor.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:22   #56
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Svi ovdje to imamo, tipkamo sto na sat
Slaba vajda od toga.

Ma je. pa to nije handjob vec osnova pismenosti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:32   #57
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja sam mislil da heklas tabletice za televizor.
A kako znaš da to baš i nije u pitanju?
Možda i štrikam?

Samo što spretnost u jednoj vrsti handjob ne isključuje drugi.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:07   #58
1. U meni ljudi prepoznaju općepoželjne kvalitete koje nekolicina očekuje od partnera. Ja sam mislio da se podrazumijeva među svim ljudima, ali očito nije tako. Respekt, vjernost, iskrenost, doživljavanje osoba oko nas.

2. Uglavnom ne gubim osobe koje opstanu nakon početka, u mojoj blizini. Dakle, oni koji prodru do mene, većinom tu i ostanu. Tu negdje

3. O onom ljesovskom djelu možda nije uputno pisati na US

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:09   #59
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
A kako znaš da to baš i nije u pitanju?
Možda i štrikam?

Samo što spretnost u jednoj vrsti handjob ne isključuje drugi.
Gibanica - digano?
Rad na singerici?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:14   #60
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Gibanica - digano?
Rad na singerici?
Misliš - razvlačenje tankog tijesta? Jep
Singerica - može Bagat Višnja? Jep
Sviranje na fruli - jep.

Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.