Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 15:17   #1
Rudarenje preko akumulatora

Htio bi staviti komp za rudarenje. Da li ima šanse da se struja uštedi na način da komp radi preko akumulatora koj se po noći puni dok je jeftina struja, a preko dana da troši tu struju iz akumulatora?

Znači stavim punjač akumulatora da puni navečer kad je struja upola jeftinija, a preko dana spojim pretvarač sa 12 na 220 i na njega spojim komp?

Da li će ovo biti ušteda li će mi biti još skuplje zbog gubitaka u pretvorbi napona? Ima li šanse da ovako uštedim ili mi ne gine kupnja solarnih panela?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:56   #2
Momentalno je cijena struje cca. 15-30% prinosa tako da se ne isplati s time zajebavati, plus veliki akumulator od recimo 120Ah nije dovoljan da 14h dnevno drzi jedno racunalo s jednom karticom.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:01   #3
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Momentalno je cijena struje cca. 15-30% prinosa tako da se ne isplati s time zajebavati, plus veliki akumulator od recimo 120Ah nije dovoljan da 14h dnevno drzi jedno racunalo s jednom karticom.
Imam ja vec 2 akumulatora. Samo je pitanje koliki su gubitci struje ako ide sa 220 na 12 pa opet na 220, da li se tada gubi toliko da jeftinija tarifa ne pokriva gubitke?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:33   #4
Kako misliš napuniti dva akumulatora po cca 100Ah na punjač u 10h koliko traje niska tarifa.

Da su ti gubitci samo 50% razlike između visoke i niske tarife (dakle 25%), a vjerojatno su veći, opet ćeš uštedjeti kunu dnevno, a treba ti praktično profi oprema (dobri akumulatori, dobar pretvarač, i vrlo jak punjač (preko 20A) kojim nije preproručljivo puniti akumulatore na snazi koja ti je potrebna.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.