Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 09:00   #4541
Ja sam ostavila svoje prezime a mali će imati samo tatino.
Pretpostavljam (nadam se) da nećemo imati nekih problema kod putovanja i sl.

Btw. koji broj robice kupujete za novorođenče?
BondWannabe is offline  
Old 23.02.2018., 09:27   #4542
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Btw. koji broj robice kupujete za novorođenče?
ja sam imala uglavnom 56, nešto malo što sam dobila je bilo 50 ali to nikad nisam obukla. moji su se rodili jedan sa 50 cm, ali 3750kg, a drugi s 53 cm i malo manje težine. obzirom da mi je i ova beba veća za tjedne, očekujem da će biti sličnih dimenzija
annaaa is offline  
Old 23.02.2018., 09:30   #4543
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Ja sam ostavila svoje prezime a mali će imati samo tatino.
Pretpostavljam (nadam se) da nećemo imati nekih problema kod putovanja i sl.

Btw. koji broj robice kupujete za novorođenče?
ma nema problema, pa imate istu adresu, netko je negdje pisao da se mora vjenčani list ili rodni list djeteta nosit na granici, ali nemam pojma jel to istina ili ne.

50/56 za bebu, za prvog malog je to bilo dobro sigurno 2 mjeseca, ali ovaj bude veći pa sad više nemam pojma hoće mu to bit uopće dobro. a van mu se ne ide

u biti, ja sam samo pripremila do 62, ostalo nisam jer sam mislila da ću biti mirna bar 3 mjeseca, ali ne znam više
My Name Is... is offline  
Old 23.02.2018., 09:33   #4544
Prva curka je dugo nosila 56, imali smo samo jedan kompletić 50 (božićni), sad ne planiram kupovati ništa novo. Mislim da je 56 dovoljno, eventualno ako je baš sitnija beba onda 50. Iako je bila 50cm taman je popunila odjeću 56, nije ništa visilo s nje.

Ako će ova beba biti manja poslat ću muža po još robice.
BitterSweet is offline  
Old 23.02.2018., 09:38   #4545
Ja sam svu robicu dobila i tako stoji. iskreno nemam pojma šta smo dobili i koje veličine kako mi je još dječja soba u kaosu i kutijama. Planiramo kroz max 3tjedna sredit sobu pa bi nakon toga i oprala i sortirala sve te eventualni višak proslijedila, a manjak dokupila.
bljuć is offline  
Old 23.02.2018., 10:18   #4546
Moj prvi je rođen 3990 i 53. Jako kratko je u 56 stao. I 50 su ga samo jednom u rodilištu obukli i to sam tražila da ga presvuku je se baš vidjelo da mu je malo i da mu vuče ramena dolje. a još kak sam rekla nisam ni znala da ima slomljenu ključnu kost.

I onda se ja cudim zašto je moje djete bilo najglasnije u rodilištu

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 23.02.2018., 10:42   #4547
Mi nismo imali ništa broj 50, sve 56, a rodio se sa 3560 g i 52 cm. Bilo mu je taman.

Moj maleni ima dugo ime, moje dugo prezime i mm-ovo kraće. Nismo mijenjali prezimena nakon vjenčanja. Nikakvih problema, osim što ljudima nikako nije jasno kako je moguće da sam ja, žena, smjela po zakonu zadržati prezime s kojim sam se rodila, bez da išta dodajem i mijenjam. I da, dijete će patiti jer ima jadan dva prezimena. Škandali na Balkanu!
For My Pain is offline  
Old 23.02.2018., 11:02   #4548
Ljudi malo previše guraju nos di im nije mjesto.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 23.02.2018., 11:27   #4549
Mani osobno prezime je totalno nevažna stvar... samo način raspoznavanja i eliminacija određenog broja imenjakinja.
Niti sam potekla iz neke plemenite loze niti sam se u nju udala tako da se ne uzbuđujem nego sam odabrala jednostavnost. Meni lakše s 1 muževim i da smo svi jednaki, a bome me ni najmanje ne žuljaju sve ove kombinacije koje se pojavljuju. Na ostavljanje svog zgrozite babe, uzimanjem muževog emancipirane mlađe žene..uvijek netko u čudu...bez veze.
Elinga is offline  
Old 23.02.2018., 11:37   #4550
Mi živimo u izvanbračnoj zajednici (baš mi grozno to zvuči), imamo svatko svoje prezime i ne planiramo se vjenčati. Beba će dobiti prezime po tati. Kao i oko imena, neki su se našli pozvani komentirat dogovor oko prezimena, al nastojim ignorirati sve takve komentare.
Hellenka is offline  
Old 23.02.2018., 11:56   #4551
Eto mene sa pregleda. Sutra sam 30tt mali je 1700g +- 250. Bit će veliki ko braco čini mi se

Ugl nisu me BH otvorile. Sve ok.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 23.02.2018., 12:21   #4552
Ajde super, nisam znala da ima toliko mama koje nemaju /ne namjeravaju imati isto prezime kao i dijete. I vidim da nema problema. Mi smo se vjenčali prije 3 i pol godine. Tad nisam uzela muževo prezime niti namjeravam u budućnosti. Nije mi se zezalo s time...a i s 33 god mi se nije dalo mijenjati...možda da sam se udala s 20...

Što se tiče kupovanja stvari za bebu...jesam li ja luda ako ništa nisam još kupila? Nije da baš i namjeravam...a prvo nam je dijete! Posudit će nam prijatelji/rodbina...nadam se što više toga za novorođenče. Ionako će jako brzo sve to prerasti (pa samo planiram za koji mjesec sve vratiti da ne skupljam po kutijama). Nit ne gledam po dućanima stvari (24 tt sam). Jedino ćemo kinderbet kupiti. I to sigurno rabljeni. Tko zna, možda me ulovi manija kupovanja...
mun li is offline  
Old 23.02.2018., 12:31   #4553
ako ti neće trebati i za još koje dijete, posudi sve šta se posudit da
My Name Is... is offline  
Old 23.02.2018., 12:32   #4554
Tako je i kod nas. Dragi i ja nismo vjenčani, možda se u budućnosti vjenčamo kod matičara, vidjet ćemo, ali ja ću svakako ostaviti samo svoje prezime, a bebolina će imati njegovo prezime. Ne vidim ništa čudno.
Moji su se nešto isto počeli jogunit da će onda dijete biti frustrirano zašto mu se mam i tata isto ne prezivaju ili zašto se mama ne preiva kao on kad ga pitaju u vrtiću/školi i da će ga zadirkivati.... A mislim, samo sam rekla da će onda vrlo rano naučiti reći drugima "ne tiče te se" i sve ok. A i nećemo živjeti na balkanu pa se nadam da sam odmah eliminirala te neke kretenarije našeg špiljskog društva...
Dekanica is offline  
Old 23.02.2018., 13:16   #4555
evo samo da potvrdim - stize drugi frajer sad treba smisliti ime, prosli put o tome nisam ni razmisljala jer smo ime imali jos prije X godina. sad mi to solidna tlaka... sve je uredno i bebac je po sredini sa svim mjerama.

mi imamo svi isto prezime i to jedno - ja sam prelijena za pisanje ijednog kamoli dva. ali imamo u obitelji svih mogucih kombinacija i uopce me to ne dira.

i tak sad svi pitaju - i sta onda idete na trece (curku)

i da, za prvo mislim da smo sve imali najmanje 56 velicinu. sad ne znam ni sto cu morati i da li cu ista kupovati od robe.
imata is offline  
Old 23.02.2018., 13:20   #4556
Imam i ja ponešto dobivenih bodija 56 i 62, ali su svi s dugim rukavima i na oblačenje preko glave. Meni će se beba roditi krajem 6. mjeseca. Sad ne znam dal da joj uzimam bodije s kratkim rukavima???
Dekanica is offline  
Old 23.02.2018., 13:26   #4557
imeta čestitam na dječaku!

Ne mogu reći baš da me živcira, ali nije mi baš ni simpa komentar o "3. sreći" na činjenicu da nakon 2 dječaka dolazi curica. Obično odgovorim da su mi i prva dvojica velike sreće, a da za dalje pitaju mm, jer me i tako on nagovorio na još pa se više ne usuđujem kategorički tvrdidti da je ovo kraj (iako je )
Elinga is offline  
Old 23.02.2018., 13:32   #4558
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Imam i ja ponešto dobivenih bodija 56 i 62, ali su svi s dugim rukavima i na oblačenje preko glave. Meni će se beba roditi krajem 6. mjeseca. Sad ne znam dal da joj uzimam bodije s kratkim rukavima???
Pa da. Ove ćeš iskoristiti u prvih tjedan-dva dok se ne uspostavi termoregulacija, a za kasnije će ti trebati dugi. I dobro je da ih imaš sada, jer kada vani zatopli više nigdje nećeš moći nabaviti duge.
A to što je preko glave...možda ti to bude i +-.Mani je recimo to puno lakše i praktičnije bilo nego ono okretanje djeteta da se navuče pa onda i zakopča onaj sa 100 kopčica i nisam jedina.

Edit: htjela sam reći "za kasnije će ti trebati kratki"
Elinga is offline  
Old 23.02.2018., 13:33   #4559
Joj kak mene ljuti taj komentar. Mi smo oduvijek dvoje djece planirali i osim ako se ne zalomi i mislimo ostati na dvoje. Uopće mi spolovi nisu bitni. Al ljuti me što su se za prvog svi veselili kaj je dečko a za drugog kad kažem da je dečko samo dobijem pa sad morate onda i na treće. Ne, ne moramo. Hvala na brizi.

Moj prvorođeni je rođen u 8.mj i vani je u šetnju nosio kratke bodije. Mislim fakat je vruće bilo a on je full osjetljiv na vrucinu od rođenja. Još onak u kolicima pogotovo u šetnji po suncu. U kući je bilo hladnije pa je imao dugi bodi.

Inače ako netko ne zna
http://www.index.hr/mame/clanak/znat...ma/921720.aspx

Ja nisam znala. Kad sam saznala mi je dobro doslo pošto je stalno bilo svega svuda XD
ludo_malo is offline  
Old 23.02.2018., 13:42   #4560
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
za drugog kad kažem da je dečko samo dobijem pa sad morate onda i na treće
e tak i meni, ali ja onda kažem pa ako poludim i odlučim imati treće iskreno se nadam da će i treće biti muško.



šok i nevjerica

a ja stvarno želim sinove
My Name Is... is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.