Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 16:39   #1
Zbog cega navijamo za odredjene vozace?

Joza je otvorio dobru temu koji su razlozi navijanja za nase ljubimce. Evo ja cu prvi, krenucu prvo od Alonsa jer je on prvi za koga sam navijao. Formulu 1 sam poceo pratiti od 2001 i te godine za nikog nisam navijao tek sam se upoznavao sa sportom. Onda sam krajem te godine procitao jedan clanak u magazinu o Alonsu i to me je kupilo da kazem 'zaljubio' sam se u Alonsa i navijao za njega punih 14 godina (2002-2015). Jos da kazem da tada nisam hteo navijati za najboljeg (Sumahera i Ferari) nego sam gledo nekog bas ko bi ih mogao skinuti sa trona a to su bili Alonso i Renault (i za Renault sam navijao i voleo ih). Znaci namerno nisam hteo za Sumija kao ni za Montoju i Raikonena koji su isto bili popularni u to vreme. Hteo sam za autsajdera nedokazanog sa predispozicijama da postane najbolji i nanjusio sam ga nisam pogresio doceko sam 2 titule. Onda se razocaro kad je Fernando saopstio da prelazi u McLaren ali sta cu nastavio sam navijati za njega a presto za Renault jer sam vise voleo vozaca, vozaci voze znate. Ali Alonso dalje nije imao uspeha nazalost kao da je svu srecu ispuco 2005 i 2006. Na kraju vraca se drugi put u McLaren do potpunog potonuca i tu ja prestajem navijati za njega jer se 4 godine nije borio za titulu i ja sam izgubio strpljenje a trebalo mi je malo radosti u zivotu () tako da je sledeci izbor pao na coveka za kog sam se kladio tu trku (Monako 2016) a to je bio Rikardo (i zamalo da pobedi ) jer mi se cinio kao veseo i brz, showman (showman je bio i Alonso) pa onda #3 (Intimidator iz Nascara) i tako navijao za njega do VN Kine 2017 kada ga je bukvalno posramio Max Verstapen koji je startovo zadnji a Rikardo je startovo 5 i Max zavrsi na podijumu ispred njega e to nisam mogao da progutam, rekao sam il cu navijati za pravog il necu ni navijati. I od tada navijam za Maxa koji ne samo da je bolji od Rikarda vec i najbolji na gridu! A kad sam saznao da je on hteo #3 ali nije mogao uzeti jer se prvi pitao Rikardo dodatno me je obradovalo. Uistinu Max je pravi Intimidator.

Zadnje uređivanje dmw : 08.08.2017. at 16:52.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:00   #2
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Joza je otvorio dobru temu koji su razlozi navijanja za nase ljubimce. Evo ja cu prvi, krenucu prvo od Alonsa jer je on prvi za koga sam navijao. Formulu 1 sam poceo pratiti od 2001 i te godine za nikog nisam navijao tek sam se upoznavao sa sportom. Onda sam krajem te godine procitao jedan clanak u magazinu o Alonsu i to me je kupilo da kazem 'zaljubio' sam se u Alonsa i navijao za njega punih 14 godina (2002-2015). Jos da kazem da tada nisam hteo navijati za najboljeg (Sumahera i Ferari) nego sam gledo nekog bas ko bi ih mogao skinuti sa trona a to su bili Alonso i Renault (i za Renault sam navijao i voleo ih). Znaci namerno nisam hteo za Sumija kao ni za Montoju i Raikonena koji su isto bili popularni u to vreme. Hteo sam za autsajdera nedokazanog sa predispozicijama da postane najbolji i nanjusio sam ga nisam pogresio doceko sam 2 titule. Onda se razocaro kad je Fernando saopstio da prelazi u McLaren ali sta cu nastavio sam navijati za njega a presto za Renault jer sam vise voleo vozaca, vozaci voze znate. Ali Alonso dalje nije imao uspeha nazalost kao da je svu srecu ispuco 2005 i 2006. Na kraju vraca se drugi put u McLaren do potpunog potonuca i tu ja prestajem navijati za njega jer se 4 godine nije borio za titulu i ja sam izgubio strpljenje a trebalo mi je malo radosti u zivotu () tako da je sledeci izbor pao na coveka za kog sam se kladio tu trku (Monako 2016) a to je bio Rikardo (i zamalo da pobedi ) jer mi se cinio kao veseo i brz, showman (showman je bio i Alonso) pa onda #3 (Intimidator iz Nascara) i tako navijao za njega do VN Kine 2017 kada ga je bukvalno posramio Max Verstapen koji je startovo zadnji a Rikardo je startovo 5 i Max zavrsi na podijumu ispred njega e to nisam mogao da progutam, rekao sam il cu navijati za pravog il necu ni navijati. I od tada navijam za Maxa koji ne samo da je bolji od Rikarda vec i najbolji na gridu! A kad sam saznao da je on hteo #3 ali nije mogao uzeti jer se prvi pitao Rikardo dodatno me je obradovalo. Uistinu Max je pravi Intimidator.
Imam za tebe dvije loše vijesti:

1. Verstappen nije najbolji vozač na gridu
2. Verstappen nije bolji vozač od Ricciarda

A o tvojim navijačkim preferencijama dovoljno govori činjenica da si ODLUČIO prestati navijati za Alonsa jer se ne bori za titule. Bravo care.
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:14   #3
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Imam za tebe dvije loše vijesti:

1. Verstappen nije najbolji vozač na gridu
2. Verstappen nije bolji vozač od Ricciarda

A o tvojim navijačkim preferencijama dovoljno govori činjenica da si ODLUČIO prestati navijati za Alonsa jer se ne bori za titule. Bravo care.
Oprosti. Ali mi ovdje govorimo o nečijim razlozima zbog kojih navija za nekog vozača. Samo navijanje je toliko subjektivna pojava da su i razlozi zbog kojih to činimo potpuno subjektivni, a u slučajevima koje sam opisao u susjednoj temi i na granici racionalnog

Ako DMW vjeruje da je Verstappen najbolji, tko si ti da mu to osporavaš!? Tko si ti da propitkuješ njegove subjektivne odluke!?
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:23   #4
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Ako DMW vjeruje da je Verstappen najbolji, tko si ti da mu to osporavaš!? Tko si ti da propitkuješ njegove subjektivne odluke!?
Na njegovo subjektivno mišljenje ide moj subjektivan odgovor. Tko si ti da propitkuješ moje subjektivne odgovore!?

Šalu na stranu, ovakve navijače poput DMW-a u nogometu popularno nazivaju 'plastičnim' navijačima ili glory hunterima.

Nemoj se bojati nazvati prave stvari pravim imenom.
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:57   #5
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Na njegovo subjektivno mišljenje ide moj subjektivan odgovor. Tko si ti da propitkuješ moje subjektivne odgovore!?

Šalu na stranu, ovakve navijače poput DMW-a u nogometu popularno nazivaju 'plastičnim' navijačima ili glory hunterima.

Nemoj se bojati nazvati prave stvari pravim imenom.
Za sada u ovoj diskusiji DMW uvjerljivo vodi. Naveo je svoje razloge, možemo se mi slagati sa njima ili ne to je naša stvar.

Ti nisi naveo ništa. Niti za koga navijaš niti razloge zbog kojih navijaš.

Ali eto nisi propustio zlostavljati DMW-a upravo zbog toga što je naveo razloge.

Takvi poput tebe popularno se nazivaju buliji
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:05   #6
Navijam za Kimija.
Zasto? Ne znam...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:06   #7
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post

Ti nisi naveo ništa. Niti za koga navijaš niti razloge zbog kojih navijaš.

Ali eto nisi propustio zlostavljati DMW-a upravo zbog toga što je naveo razloge.

Takvi poput tebe popularno se nazivaju buliji
Čuo sam za pravo govora, no nikad nisam čuo da se MORA o nečemu govoriti.

Čim sam pročitao njegov post, shvatio sam da me ovdje neće dočekati kvalitetan diskurs. Šteta bacati biserje pred svinje...
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:13   #8
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Čuo sam za pravo govora, no nikad nisam čuo da se MORA o nečemu govoriti.

Čim sam pročitao njegov post, shvatio sam da me ovdje neće dočekati kvalitetan diskurs. Šteta bacati biserje pred svinje...
Istina. Ne postoji pravilo da se MORA govoriti. No unatoč tome ti govoriš.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:31   #9
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Istina. Ne postoji pravilo da se MORA govoriti. No unatoč tome ti govoriš.
Ne govorim jer moram, nego jer HOĆU.
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:34   #10
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Ne govorim jer moram, nego jer HOĆU.
Nitko ti ne brani da govoriš.

Ali ti branim da zlostavljaš DMW-a

To u svojoj kraljevini trpiti neću.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:05   #11
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Imam za tebe dvije loše vijesti:
Obe netacne
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:45   #12
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Obe netacne
Hoćeš s Maxom postupiti kao i s Alonsom, prestat navijat za njega kad ne bude u poziciji za pobjeđivanje?

Sigurno, danas je za tebe najbolji na svijetu, no tko zna tko su budući prvaci i kome ćeš se nakloniti...
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 09:52   #13
Ja navijam za Hamiltona, razlog?, razlog je 2006g i Vn Istambula u gp2 seriji!, jednostavno smatram da je u odredenim okolnostima neoobjediv, pa da to malo pojasnim, u uvjetima kada se mora ici 100% kada nema potrebe cuvati bolid, gume Hamilton je najbolji vozac!

Prije njega sam navijao samo i iskljucivo samo za Ferrari, Alesija, Bergera, Schumachera, Prosta, Mansella, Alboreta, Barichella, Irvinea, Raikkonena, Massu, sve do dolaska Hamiltona!, F1 sam poceo pratiti negdje 88-89g nesjecam se vise!.

Utrka u kojoj sam najvise uzivao je VN Monaca 1992g, vjerojatno zbog Hrt-a i zestokog komentiranja Blazicka!.

Osim Hamiltona drag mi je i Alonso i Alonsa smatram za nijansu kompletnijim vozacem od Hamiltona ako to nekome nesto znaci!.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 09:55   #14
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Hoćeš s Maxom postupiti kao i s Alonsom, prestat navijat za njega kad ne bude u poziciji za pobjeđivanje?

Sigurno, danas je za tebe najbolji na svijetu, no tko zna tko su budući prvaci i kome ćeš se nakloniti...
Umjesto da preispitujes Dmw-ove stavove i razloge ocekujem tvoj osvrt u ovoj temi i naravno osvrt najveceg fanbojcica u povjesti Rh stanovitog Tbf-a!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:08   #15
Navijam za Lewisa Hamiltona jer me od prvog dana privukao njegov 'underdog' status - bio je siromah, prvi crnac u Formuli 1 i u prvoj sezoni završio ispred dvostrukog svjetskog prvaka u istom bolidu. Ima čovjek puno mana, ali u tome je gušt.

Citirat ću Mladena Jergovića:

"Alonso je možda najbolji vozač današnjice, ali Hamilton je najveći."
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:39   #16
mansell - pravi fajter, englez brkovi. toliko mi je bio drag da sam jedno kratko vrijeme navijao za ferrari, jer nisam podnosio sennu i prosta u mcl HONDI.
hill - nasljednk mansella, mada barem za klasu lošiji. teška obiteljska situacija, kasno krenuo motorsport, gubio naslove ko mansell...
sato - za njega navijam od engleskih f3 dana do danas. ludi japanac, powered by honda, treba li više?
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:36   #17
Navijam za Alonsa od njegove prve "prave Renault" sezone. Jednostavno smatram da je od onda do danas sveukupno najbolji vozač na gridu. Šteta što baš i nije imao puno sreće kroz karijeru, definitivno je zaslužio i više od ona dva naslova. Od vozača iz jačih ekipa dosta mi je dobar dvojac iz Red Bulla, mada ne navijam niti za jednoga. Ricciardo jer je sveukupno jako dobar vozač, a Verstappen jer čini utrke dosta zanimljivima.
Yesenin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:40   #18
Zasto se navija za nekoga "jer je on najbolji vozac na gridu"?
Ima li jos sta bitno?
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:32   #19
Ja navijam za Raikkonena od 2003, zapravo od kada nema Hakkinena. Skroz glupo s jednog Finca na drugog, al koga briga...
Raikkonen nije više ni sjena onog vozača iz McLarena, ali jedan je od rijetkih vozača koji kada gubi gubi bez ikakvog optuživanja, kada je pobjeđivao pobjeđivao je bez ikakvog pretjeranog likovanja i preseravanja, i općenito je jedan od najfer vozača na gridu(toliko da me to živcira već...). Bez njega ne bi bilo ni njegovih super videa s youtube-a...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:49   #20
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ja navijam za Raikkonena od 2003, zapravo od kada nema Hakkinena. Skroz glupo s jednog Finca na drugog, al koga briga...
Raikkonen nije više ni sjena onog vozača iz McLarena, ali jedan je od rijetkih vozača koji kada gubi gubi bez ikakvog optuživanja, kada je pobjeđivao pobjeđivao je bez ikakvog pretjeranog likovanja i preseravanja, i općenito je jedan od najfer vozača na gridu(toliko da me to živcira već...). Bez njega ne bi bilo ni njegovih super videa s youtube-a...
Najbolje mi je ono kad je trazio precicu da se vrati na stazu, u Brazilu, nakon izlijetanja...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.