Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 22:54   #1
Porez na nekretnine (vol. 2)

Nastavak teme koja je prešla tehnički limit.

Prethodna tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=748244&page=502

Rezultati ankete sa prethodne teme:

Da 9 - 10.98%
Quote:
ekaliopa, InterMezzo, jdoric, josip-presvetli, NotSure, Paul George, sdespoto, Tvrd0linijaš, Zek0slav
Ne 73 - 89.02%

Quote:
1200, Adelholzener, Akesson, all_or_nothing, Amazing Pudding, AnnaLaura, AttitudeAdjuster, ball, Bat Kol, Berkut, Biljka112, Bistrooki Mutna Vida, bobonja, bullseye13, C. F. Gauss, ChienSaintHuber, CountZero, deepwater, DJTcro, Doze, Dragonfly, duxi, europe2seoul, franc1952, Frozen Newborn, gigapop, Goku-san, goran2hr, Gošća, hilderik, Hollow Point, isadora w., Kerefek76, Kexx, klapalo, Kunta Sphincte, Lenac7, Majkovka, manchild, My Name Is..., nasmijanonebo, newone, Neznadar, Oldboyy, otompotom, pendergast, Peterpunk, Poštarko, prince lorang, Propatriamori, pukovnikz, Quark, ramiro, ribica0903, rocker1987, Rossa, SergioRamos, supersenivac, svjpromatrac, tanita, Taroth, tiluriumm, Tomo1972, torente33, Trnc, TulipCake, twistdrum, Vaernim, Veroneze, vonBraun, yildirim, zalazak pameti, zeljko_ri
Napomena: kolega InterMezzo je pogriješio kod glasovanja pa je točan rezultat 8 Za i 74 Protiv ili cca 10% za i 90% protiv.

Edit: i kolegica ekaliopa je napravila grešku te je i ona protiv pa prema tome 7 je za a 75 protiv ili 9% za a 91% protiv.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 09.08.2017. at 09:02.
Cuka is online now  
Old 08.08.2017., 22:59   #2
Quote:
Plenković kaže:
Plenković: Kao premijer založit ću se za odgodu poreza na nekretnine
Odgoda je ključna riječ
strange quark is offline  
Old 08.08.2017., 23:07   #3
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Odgoda je ključna riječ
http://vijesti.hrt.hr/400080/plenkov...bolje-odgoditi
Pa definitivno ne zvuci kao nesto od cega se trajno odustalo.



Osluškujemo bilo naroda, premda treba napomenuti da je ovaj porez, u okviru zakona o lokalnim porezima, prošao raspravu u Saboru kao dio paketa porezne reforme još prošle godine. Radi se o svojevrsnom pojednostavljenju komunalne naknade i spomeničke rente. Prevladava stajalište, nakon dodatne analize, da se predloži odgoda poreza za dogledno vrijeme - dijele ga i naši partneri. Treba pomoći samoupravi i smiriti tenzije. Ovakvi porezi postoje i u drugim zemljama, Hrvatska je u komparativnoj analizi najniža, ali s obzirom na kulturu vezanosti za nekretnine i raspravi koja nije pojašnjena - odgoda će biti najbolje rješenje.




Dakle nuzan je nastavak politickog pritiska da se ova prica zauvijek izbije iz glave bilo kojim politicarima. Samo bojim se da je to unaprijed izgubljena bitka....miris tudjeg novca je prejak.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.08.2017., 23:09   #4
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa definitivno ne zvuci kao nesto od cega se trajno odustalo.
Točno tako. Zato treba vršiti pritisak kao da odgode neće ni biti.
strange quark is offline  
Old 08.08.2017., 23:10   #5
naravno da se nije trajno odustalo kad prvo treba preodgojiti građane

bit će mir i tišina neko vrijeme i onda opet sve ispočetka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...da/987339.aspx
nije zaustavljena, samo je kratko odgođena, ali inače se slažem sa svime što unutra piše.
isadora w. is offline  
Old 08.08.2017., 23:11   #6
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Odgoda je ključna riječ
Je! I ono što ja naša forumašica Tanita rekla, možda budu plašili ko kod ulaza u EU, da ako ne uvedu porez da neće biti pemzija.

Mislim da ova vlada mora pasti, ako ništa drugo vodstvo HDZea, mora pasti, SDP je i onako za poreze, pa sama promjena stranaka ne bi značila ništa, moraju se promjeniti same stranke...

Mislim da više ne bi smjeli glasovati za stranku koja se neće zalagati za pokretanje proizvodnje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 08.08.2017., 23:14   #7
pa neka plaše, ovako su prosječne mirovine od 2200 kn totalna premija
isadora w. is offline  
Old 08.08.2017., 23:15   #8
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
naravno da se nije trajno odustalo kad prvo treba preodgojiti građane

bit će mir i tišina neko vrijeme i onda opet sve ispočetka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...da/987339.aspx
nije zaustavljena, samo je kratko odgođena, ali inače se slažem sa svime što unutra piše.
Kako će on to mene preodgojit ili koja je to dodatna pedagogija kojom ću ja iz protiv bit za?? Ne trebaš se trudit protiv sam.

Quote:
No, zaključak razgovora s ministrom financija i drugima u Vladi jest da je potrebna dodatna pedagogija ne samo građana, već i lokalne samouprave jer je cilj ovog poreza da bude prihod samoupravnih jedinica.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 08.08.2017., 23:17   #9
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Kako će on to mene preodgojit ili koja je to dodatna pedagogija kojom ću ja iz protiv bit za?? Ne trebaš se trudit protiv sam.
Tako sta ce ti objasniti da nekretnine kvare ljude i da bi ti bilo najpametnije da ih prodas.
Onda ces bit oslobodjen placanja poreza na nekretnine...


osim sto ces morat placati onaj od gazde od postanarskog stana koji iznajmis.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.08.2017., 23:19   #10
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
naravno da se nije trajno odustalo kad prvo treba preodgojiti građane

bit će mir i tišina neko vrijeme i onda opet sve ispočetka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...da/987339.aspx
nije zaustavljena, samo je kratko odgođena, ali inače se slažem sa svime što unutra piše.
evo vec se pocinje,

"Veliki vodič o porezu na nekretnine potražite u srijedu u tiskanom izdanju 24sata."
tanita is offline  
Old 08.08.2017., 23:19   #11
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
treba preodgojiti građane
Tako zvuči, odnosno izrečeno je da tako zvuči. Premda osobno smatram da je razlog "odgode" puno prizemniji: trenutni gubitak vlasti.
strange quark is offline  
Old 08.08.2017., 23:21   #12
Iz zadnjih nekoliko stranica rasprave izdvojio bih stavove forumaša od kojih jedan kaže da je Plenković mudar političar, a drugi da je dokumentacija u tako lošem stanju da je porez nemoguće uvesti.
Ne znam da li bi se trenutak spoznaje da ovaj zakon neće moći implementirati u očekivanom roku mogao nazvati političkom mudrošću, ali je to svakako skupljanje političkih bodova čak i na nesposobnosti države na čijem se čelu nalaziš.
Ako se pažljivije pročita Plenkovićeva izjava jasno je da se tu radi samo o odgodi i davanju više vremena lokalnoj samoupravi da odradi zacrtano.
Danas sam razgovarao sa prijateljicom koja je involvirana na poslovima uvođenja ovog zakona i ona sama kaže da i kada dobiju popunjene upitnike od građana (a veliki broj lokalnih samouprava nije ih još ni poslao) neće znati što sa tim. Niti postoji informatički sustav niti je ikom jasno na koji način bi se valorizirala vrijednost nekretnina. Od neuvođenja poreza samo je gori kaos koji bi nastao njegovim nekonzistentnim uvođenjem.
Čeka se kraj legalizacije i stvaranje ažurne baze podataka o imovini koju građani posjeduju. Ne dvojim da bi se tu mogla povući lijepa lova iz EU fondova jer gospodi iz Brisela jako se žuri da progura ovaj zakon. Onaj tko ovakve stavove smatra teorijom zavjere ili ne prati politička zbivanja, ili je jednostavno nepismen jer je više puta donošenje ovakvog zakona naglašen kao jedan od prioriteta svih hrvatskih Vlada.
Za to vrijeme priprema nema sumnje da će ova Vlada, koristeći usluge majstora oblikovanja javnog mijenja, stvoriti sličnu situaciju kao što je to bilo prilikom referenduma za EU. Ne bi me čudile utopijske reklame gdje ljudi hvale novi porez jer zahvaljujući njemu imaju bolju medicinsku uslugu, bolje prometnice, škole itd.

Inače da me netko pita kako bih na najbrži način od hrvatskih građana napravio kmetove, a da toga ovi nisu ni svjesni, ne bi mi na pamet pala nijedna bolja ideja od ovakvog poreza.
kamenjar1 is offline  
Old 08.08.2017., 23:22   #13
Već vidim Plenkovića i Marića za mjesec dana: "Zaustavili smo uvođenje poreza na nekretnine."
strange quark is offline  
Old 08.08.2017., 23:24   #14
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Kako će on to mene preodgojit ili koja je to dodatna pedagogija kojom ću ja iz protiv bit za?? Ne trebaš se trudit protiv sam.
ovako?

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
evo vec se pocinje,

"Veliki vodič o porezu na nekretnine potražite u srijedu u tiskanom izdanju 24sata."
ne mogu se odlučiti je li smiješno ili tragično.

mislim, pazi ti lika.

Quote:
Ovakvi porezi postoje i u drugim zemljama, Hrvatska je u komparativnoj analizi najniža, ali s obzirom na kulturu vezanosti za nekretnine i raspravu koja nije pojašnjena
nije ni bilo rasprave, krele.

Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Tako zvuči, odnosno izrečeno je da tako zvuči. Premda osobno smatram da je razlog "odgode" puno prizemniji: trenutni gubitak vlasti.
pa bolje bi bilo da je to u pitanju jer će im to više zatresti gaćice od peticija i referenduma.
isadora w. is offline  
Old 08.08.2017., 23:24   #15
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Već vidim Plenkovića i Marića za mjesec dana: "Zaustavili smo uvođenje poreza na nekretnine."
To bi bila dobra vijest.

Ja zapravo uopce nebi zamjerio Plenkovicu da zakljuci kako je taj porez nesto sto Hrvati ne zele i cijelu pricu trajno likvidira.
Dapace, da to napravi ja bi mu prvi kazao da je on taj koji je to zaustavio.... ovaj porez je nesto sto se valja vec godinama i provlaci kroz cijeli niz vlada.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.08.2017., 23:27   #16
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Već vidim Plenkovića i Marića za mjesec dana: "Zaustavili smo uvođenje poreza na nekretnine."
Dobar!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 08.08.2017., 23:30   #17
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To bi bila dobra vijest.

Ja zapravo uopce nebi zamjerio Plenkovicu da zakljuci kako je taj porez nesto sto Hrvati ne zele i cijelu pricu trajno likvidira.
Dapace, da to napravi ja bi mu prvi kazao da je on taj koji je to zaustavio.... ovaj porez je nesto sto se valja vec godinama i provlaci kroz cijeli niz vlada.
Onda bi i Liniću trebalo zahvaliti ili Zoranoviću, kad je smjenio Linića.

I to je Linićev harač bio tek za treću nekretninu... ako bi zanemarili sljedeće faze.

To da će se Plenki suprotstaviti sotonjarama u briselu, mislim da taj film nećeš gledati, veća vjerojatnost je da Plenkija za par godina gledaš kako sjedi sotonjarama za istim stolom u mračnom briselu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 08.08.2017., 23:36   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Onda bi i Liniću trebalo zahvaliti ili Zoranoviću, kad je smjenio Linića.

I to je Linićev harač bio tek za treću nekretninu... ako bi zanemarili sljedeće faze.
Linic je lik koji je izjavljivao da samo bogati imaju nekretnine i da ih treba oporezovati. To sto je na pocetku bio samo za trecu nekretninu je bio uvod u pljacku, bas kao sto je i ova "zamjena za komunalnu naknadu" slicna stvar. Jednom kada se uvede...onda bi prvo oporezovali drugu i na kraju prvu nekretninu...o tome smo tu raspravljali u ono vrijeme.

Zokiju zamjeram stosta ali sigurno mu necu zamjeriti sto NIJE uveo taj porez.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
To da će se Plenki suprotstaviti sotonjarama u briselu, mislim da taj film nećeš gledati, veća vjerojatnost je da Plenkija za par godina gledaš kako sjedi sotonjarama za istim stolom u mračnom briselu
Onda mislis da Plenki nece za koji mjesec govoriti "zaustavili smo porez na nekretnine!!"??
Moje komentar je bio na tezu da to doista i kaze. Dojma sam da bi kolege forumasi takvu izjavu negativno interpretirali.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.08.2017., 23:41   #19
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Linic je lik koji je izjavljivao da samo bogati imaju nekretnine i da ih treba oporezovati. To sto je na pocetku bio samo za trecu nekretninu je bio uvod u pljacku, bas kao sto je i ova "zamjena za komunalnu naknadu" slicna stvar. Jednom kada se uvede...onda bi prvo oporezovali drugu i na kraju prvu nekretninu.

Zokiju zamjeram stosta ali sigurno mu necu zamjeriti sto NIJE uveo taj porez.

Onda mislis da Plenki nece za koji mjesec govoriti "zaustavili smo porez na nekretnine!!"??
Moje komentar je bio na tezu da to doista i kaze. Dojma sam da bi kolege forumasi takvu izjavu negativno interpretirali.
Linića spomenuh, jer sam htio naglasiti kako taj porez dolazi od strane (sad bi tako s guštom rekao od ljudi-guštera, ali neću) gremija iz brisela...

A ovo sam možda malo krivo shvatio, ali doista, ako to bude izjavio da je spriječio poreze nekretnine, vjerujem da će se neki njegovi glasači upecati na to.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 08.08.2017., 23:44   #20
SDP je pripremao teren, legalizacija i certifikacija nekretnina.

Fiskalizacija je pak priprema za elektronski novac, koji će biti točka na i, tako ćemo biti hermetički zatvoreni i kontrolirani!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.